Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2008 o 23:30, Pluton napisał:

Ale super forum, że też dopiero teraz je zauważyłem! ;-)
Skąd wy wiecie tyle rzeczy? Z jakich stron?


Wiedzą to z oficjalnej strony jak i innych fanowskich stron o SC2. Parę postów wcześniej są pytania i odpowiedzi. Zadane przez różne fora, portale. Blizzard na to odpowiada i wysyła w świat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 10:30, Kerigun napisał:

Wiedzą to z oficjalnej strony jak i innych fanowskich stron o SC2. Parę postów wcześniej
są pytania i odpowiedzi. Zadane przez różne fora, portale. Blizzard na to odpowiada i
wysyła w świat :D


Ok, dzięki. Chyba muszę poprawić moją sieć informacji ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt, działają, chyba miałem pecha i trafiłem akurat na moment, gdy przenosili linki z newsa do jednego "posta zbiorczego" :) (pojawiał mi się komunikat "Sorry, this video is no longer avalible").
BTW, wydaje mi się, że te spekulacje odnośnie Ultralisków (że mogą atakować kilka celów naraz) nie są takie bezpodstawne - na filmiku, w momencie, gdy rozprawiają się z grupką marines i Vikingów wyraźnie widać, że jeden z "transformerów" pada po zaledwie dwóch trafieniach, gdy stojący tuż obok niego wytrzymał "trochę" dłużej. Poza tym mam wrażenie, że to, że widać częściowo zakopanego Lurkera czy Ultraliska nie oznacza, że będą widoczni dla przeciwnika bez pomocy detektora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 14:28, Blackhand napisał:

/.../

>Poza tym mam wrażenie,

Dnia 12.03.2008 o 14:28, Blackhand napisał:

że to, że widać częściowo zakopanego Lurkera czy Ultraliska nie oznacza, że będą widoczni
dla przeciwnika bez pomocy detektora.


Na pewno nie. Wydaje mi się, że takie "częściowe" zakopanie będzie informacją dla gracza, gdzie jaką jednostkę ma zakopaną. W SC1 bez pamiętania lub klikania nie było wiadomo czy zakopana jednostka to zergling czy hydralisk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie wieści/plotki - beta do końca 2008 - więc trzeba wnioskować premierę dopiero na 1/2 2009 - niepotrzebnie Blizzard tak wcześnie zaczął się chwalić tym SC2. Do tego czasu gra się strasznie zestarzeje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2008 o 22:51, Galadin napisał:

To zobacz sobie ten filmik od 44 do 65 sekundy - nie, wcale stylu WoWowskiego nie przypomina.


To jest straszne po prostu.W WoWa nie grałem z 2 powodów.Po pierwsze staram się trzymać od gier on-line z daleka , bo sam za siebie nie ręczę i nie chcę wsiąknąć na wiele godzin , a drugi powód , to właśnie wygląd.Nie pasuje mi i to bardzo.Niestety filmik ze SC II zalatuje tak podobnym klimatem , że aż się przestraszyłem.To coś zupełnie innego od tego , co pamiętam z Jedynki.Czy od teraz wszystko z Blizzarda ma wyglądać jak WoW?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem trailer i wydawało się mnie że starcraft 2 będzie spoko ale ciągle się zastanawiam jaką grafikę będzie miał i jakie wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 15:45, Galadin napisał:

Ostatnie wieści/plotki - beta do końca 2008 - więc trzeba wnioskować premierę
dopiero na 1/2 2009 - niepotrzebnie Blizzard tak wcześnie zaczął się chwalić tym
SC2. Do tego czasu gra się strasznie zestarzeje.

To w sumie było wiadomo od początku, że nie wyrobią się z premierą w 2008. Zbyt dużo roboty i balansowania im jeszcze zostało. Nawet jeszcze pełna lista jednostek nie jest znana. Nie sądzę, aby engine jakoś specjalnie się zestarzał do tego czasu. Zwłaszcza, że mają jeszcze sporo czasu na ewentualne poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2008 o 15:45, Galadin napisał:

Ostatnie wieści/plotki - beta do końca 2008 - więc trzeba wnioskować premierę
dopiero na 1/2 2009 - niepotrzebnie Blizzard tak wcześnie zaczął się chwalić tym
SC2. Do tego czasu gra się strasznie zestarzeje.


Pomijając mechanikę gry która żadną nowością nie była by nawet 3 lata temu faktem jest ,że doszliśmy do punktu gdzie grafika owszem jest z roku na rok coraz lepsza ale gry się lepiej starzeją, różnice pomiędzy starszymi tytułami a nowszymi nie są aż tak rażące jak między Deus Ex a Half Life 2.

Jak dla mnie pomijając to ,że modele niektórych budynków zergów należałoby pozmieniać albo wyrzucić do kosza (spawning pool który wygląda tak kreskówkowo ,że aż boli) gra od strony estetycznej wygląda ładnie. Owszem nie ma fajerwerków graficznych ale to wszystko w ruchu na trailerach z tymi genialnymi animacjami (ultralisk) wygląda ładnie.

Nie rażą słabej jakości tekstury czy niskopolygonowe modele jak w Warcraft 3 który swoją droga graficznie praktycznie sie nie zmienił od zapowiedzi z roku 2000 jaka widziałem w numerze czasopisma Reset (eh te pamiętne Role Playing Strategy lansowane przez blizzard gra mocno się zmieniła od tych zapowiedzi).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No chyba taka ma być :P Zresztą aż tak bardzo nie różni się od tej z jedynki IMO. A ta fabuła zergów mocno okrojona, tak samo jak poprzednie historyjki opisane na stronie SC2. Dobrze, że chociaż wspomnieli o pochodzeniu mutalisków i hydralisków w ich opisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do grafiki to IMO strzał w dziesiątkę. Nie zmieniono za wiele bo zbyt drastyczne zmiany mogłby zostać źle przyjęte a tak mamy ją odświeżoną. Fan na pewno będzie wiedział , że to jego kochana strategia. Niektóre modele budynków i postaci są jeszcze niedopracowane , lecz mam nadzieję , iż to się z czasem zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, że jeżeli podają na oficjalnej stronie informacje o jakiejś jednostce, to należy rozumieć, że taka jednostka już raczej z gry nie wyleci. Nie to, że mam coś do którejś z nich ale tak się głośno zastanawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fan na pewno będzie wiedział

Dnia 12.03.2008 o 22:57, deih napisał:

, że to jego kochana strategia.


Niby masz rację.Od pierwszego spojrzenia widać , że to Star Craft.Jednak nie do końca jest różowo.Nie tylko niektóre budynki , ale również przynajmniej część jednostek wygląda , przynajmniej moim zdaniem , cukierkowo i za ładnie.Niejeden Forumowicz pisał o podobieństwach do WoWa.Surowość dawnego SC , przynajmniej częściowo , gdzieś znikła , ale mam nadzieję , iż tylko przejściowo i finalna wersja będzie mniej kolorowa , a bardziej klimatyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się. Wszystko jest jakieś takie za piękne. Modele postaci i budynków można zastąpić dobrą fabułą i możliwe , że klimat nadal by istniał. Poczekamy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2008 o 11:04, deih napisał:

Zgadzam się. Wszystko jest jakieś takie za piękne.


Nie na darmo niejednokrotnie w tym temacie używano słowa : ładne.Klimat SC , moim zdaniem , nie zyskuje dzięki ładności.Dzieje sie raczej odwrotnie.Odnoszę wrażenie , iż taki , a nie inny styl graficzny , to ukłon w stronę klientów z Azji.Tam często mamy do czynienia z bogactwem barw i przesadną formą.Zobaczymy , jak w przyszłości będzie to wszystko wyglądało.Do premiery jeszcze daleko i wiele może się zmienić.Mam nadzieję , że w grze nie zabraknie odpowiedniej porcji ponurości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No oczywiście , że w strone Azji a gdzie indziej? Tam jak wiecie mecze relacjonowane są w telewizji. To tak jakby u nas na TVP zamiast skoków leciały mecze SC :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować