Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 12.02.2010 o 15:37, Dann napisał:

A tak jeszcze na marginesie odnośnie "dotychczasowych postępów" w polonizacji gry, na
stronce Starcraft2.net czy jakoś tak jest całkiem fajny artykuł, a w zasadzie osobiste
przemyślenia jednego z tamtejszych redaktorów (or whatever you call them) na ten temat,
okraszony rozwalającym zdjęciem. :-D
Polecam. :-)


Czytałem wcześniej. Straciłem kilka minut cennego życia żeby dowiedzieć się, jaki to dziwny wyraz "rekieterzy", potem uzyskałem bezcenną informację, iż autor umie obsługiwać google''a, dalej osiągnąłem cel mego życia odkrywając, co studiuje jego przyjaciółka. Nie ma to jak tworzyć felieton po przeczytaniu kilku plotek i nieoficjalnych "przecieków" z jakichś bliżej nieokreślonych miejsc. A teksty w rodzaju "Początkową symfonię zaskoczenia i zniesmaczenia" to już mógł sobie darować, bo na nikim to wrażenia nie robi. "Cudne" jest także tłumaczenie Korsarze Raynora, widać nie każdy odróżnia korsarza od najemnika. Tekst w zasadzie o niczym. Byłby dobry jako post na forum z cyklu "a ja sądzę, że dobrze przetłumaczyć to jako...", ale nie jako felieton. Ja dałem 1/5. Tym niemniej obrazek rzeczywiście fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 15:54, Matteos napisał:

Czytałem wcześniej. Straciłem kilka minut cennego życia żeby dowiedzieć się, jaki to
dziwny wyraz "rekieterzy", potem uzyskałem bezcenną informację, iż autor umie obsługiwać
google''a, dalej osiągnąłem cel mego życia odkrywając, co studiuje jego przyjaciółka.
Nie ma to jak tworzyć felieton po przeczytaniu kilku plotek i nieoficjalnych "przecieków"
z jakichś bliżej nieokreślonych miejsc. A teksty w rodzaju "Początkową symfonię zaskoczenia
i zniesmaczenia" to już mógł sobie darować, bo na nikim to wrażenia nie robi. "Cudne"
jest także tłumaczenie Korsarze Raynora, widać nie każdy odróżnia korsarza od najemnika.
Tekst w zasadzie o niczym. Byłby dobry jako post na forum z cyklu "a ja sądzę, że dobrze
przetłumaczyć to jako...", ale nie jako felieton. Ja dałem 1/5. Tym niemniej obrazek
rzeczywiście fajny.


Nie no, co prawda to prawda... za specjalnie rzeczowy to on raczej nie jest. O choćby sileniu się na jakikolwiek obiektywizm też nie ma mowy.
Natomiast obrazek chociaż fajny. :-)
A najgorsze jest to, że ludzie na to pójdą... i docelowo będą wieszali psy na każdej formie polonizacji, jaka by ona nie była. A chyba nie tędy droga.
Tak sobie myślę, po prostu trzeba pójść na jakieś ustępstwa i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2010 o 12:23, Phobos_s napisał:

> No właśnie poprzez tą stronkę upewniałem się, że faktycznie słuch mnie nie myli.
:-)
> A tekst z Billboardów na Mar Sarze wpadł mi w oko, bo akurat całkiem niedawno oglądałem

> "Aliens" na DVD ... kilkukrotnie. :-)
> Swoją drogą i film i grę szczerze polecam. Zresztą kto by ich jeszcze nie znał.
:-) Ale
> film tylko w wersji reżyserskiej!

No ba:) Ja miałem szczęście dorwać kiedyś Aliens Quadrilogy. Tam wszystkie części są
w dwóch wersjach, kinowych i reżyserskich :) Po prostu genialna sprawa :)
Jak ktoś ma okazję to gdzieś zakupić to niech się nie zastanawia :) Będzie mógł sam poszukać
nawiązań do Aliensów w SC :)

za 10 funciaków można kupić Quadrology lub na allegro za niewiele więcej, oczywiście angielski język tylko
sam posiadam

co do wiadomości dotyczących StarCrafta 2 polecam śledzić mój gramsajt, dzisiaj go stworzyłem po to by ci co chcą być na bieżąco z newsami na temat SC2 lub ogólnie Blizzarda nie musieli daleko sięgać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sorki za takie pytanko ale się już pogubiłem!!
Chodzi mi o nowy siege tank i jego podstawowy atak - piszą że damage wynosi 15 + 10 vs armored natomiast na forach to czytam że to jest 30 + 20 vs armored!! kto ma rację bo się w tym gubię??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie ukaże się wersja ostateczna to ilość obrażeń zadawanych przez poszczególne jednostki jest sferze gdybania.
Dziś może to być 10 vs armored a jutro 15, zresztą to tez może się zmienić po wydaniu gry w kolejnych patche, jak już to trzeba bardziej patrzeć i śledzić losy właśnie tego "vs" jakiś typ jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 07:38, Lucas01 napisał:

Ja wolę poszukać po angielsku. A co do ceny szkoda gadać :(

Do premiery gry jeszcze trochę zostało, a Empik ma w SC2 w swojej ofercie chyba już od roku, cały czas w tej samej, zaporowej cenie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rejestracja jako taka nie za bardzo istnieje, ale można wygrać klucz do bety.
Jedyne co trzeba uczynić to zarejestrować się na stronie http://eu.battle.net/ i dodać do swojego konta jakąś grę ze stajni Blizzarda, ja zarejestrowałem SC kupionego kilka ładnych latek temu. Po zarejestrowaniu klikasz na wilki przycisk BETA SC2 i ściągasz klienta, on po odpaleniu sprawdza jaki masz sprzęt i wysyła to za Twoją zgoda do Blizzarda. Teraz pozostaje jedynie czekać i przy odrobinie szczęścia uzyska się ten klucz.
Swoją droga jakiś czas temu pojawiły się ploty, iż beta ma być ogólnodostępna, ale ploty jak to ploty, należy brać na nie poprawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 11:41, Teokrata napisał:

RTS - teoria, historia i ewolucja gatunku strategii

http://ja.gram.pl/blog_wpis.asp?id=343804&n=236


ta, spamuj w każdym możliwym temacie o rtsach tym blogaskiem twoim słitaśnym.

A co do ceny SC2. Jak będzie kosztował te 170zł to cóż, blizz jednak lubi nasze pieniążki więc mnie to nie zdziwi. Tylko dziwne, że aż tyle mogą chcieć za spolonizowaną grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2010 o 14:23, Wojman napisał:

Forum to nie jest tablica reklamowa. Ostrzezenie


zabawne ciekawe gdzie byli Moderatorzy kiedy w temacie o DOW II obrażano mnie i moją 2 letnia córeczkę sugerując pedofilstwo oraz naruszając moja prywatność poprzez publikowanie na forum moim przerobionych zdjęć? pisałem do moderatorów jednak nie było odzewu! Do teraz jest w tym temacie bezczelnie łamany regulamin...

Są równi i równiejsi? ...and justice for all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się nim. I dzięki za link, bo sam z siebie bym na Twojego GSa raczej nigdy nie zajrzał, a artykuł o RTSach jest naprawdę ciekawy. Taka reklama, w dodatku odsyłająca do innej części tego samego portalu, a nie konkurencyjnej strony, dotycząca artykuły związanego z grami RTS, których przecież SC jest flagowym przedstawicielem, to nie grzech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ruszyły wszystkie fora z bety Sc2 co może oznaczać że dzisiaj 17.02.2010 Blizzard roześle pierwsze klucze oczywiście to tylko przypuszczenia oparte o bete WoWa w której było podobnie start forum z bety i za kilka godzin nastąpiło rozsyłanie kluczy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować