Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Klucz dostalem jakos w nocy, tak jak kolega.

Pierwsze wrazenia z grania. Gram na sprzecie raczej slabym, pokusilbym sie nawet o stwierdzenie ze na trupie - athlon 64 3000+, 2 giga ramu ddr1, gf8600gt. Juz instalator ostrzegl ze procesor sie nie lapie, ale nie zrazilo mnie to, i tak zainstalowalem. Na domyslnie ustawionych srednich gra sie bardzo przyzwoicie, wiec tutaj jak zwykle u blizzarda jest ok, chociaz zwalnia troche na portretach 3d przy pierwszym zaznaczeniu nowej jednostki. Jak ktos gral w sc1 to raczej bez problemu odnajdzie sie w dwojce, chociaz pozmieniane sa skroty klawiszowe i zastanawiam sie czy zmieniac czy przyzwyczaic sie do nowych. Jak na razie rozegralem pare gier tossem, niestety niewiele z nich wyniklo (gralem z ludzmi calkiem nowymi) poza tym ze zgraja marines nie jest w stanie powstrzymac mothership + carriery oO. Jak by ktos chcial po przyjacielsku pograc to tam jestem jako Szyfrant, albo niech pisze tutaj, jakos sie zgadamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten sprzęt nazywasz s3abym, w3aśnie oficjalnie, przy wszystkich, Cie wyśmiewam.
Ja grałem na kluczu znajomego (zanim nie pogrozili, że takie pożyczane konta będą banowane) na Amd Sempron 2400+, 768 MB Ram i Radeon 9550.

P.S. Nienawidzę Was (obrazek)

20100307124639

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 12:46, ww3pl napisał:

Jeżeli ten sprzęt nazywasz s3abym, w3aśnie oficjalnie, przy wszystkich, Cie wyśmiewam.

Ja Ciebie również :). Jeżeli mam 10 zł, a mój kolega spod mostu ma 3 zł, to oznacza, że tylko on jest biedny? Nie. Razem jesteśmy biedni, tylko on jest biedniejszy.
Tłumacząc niemetaforycznie : to, że masz słabszy komputer nie oznacza, że on nie ma słabego.

Dnia 07.03.2010 o 12:46, ww3pl napisał:

P.S. Nienawidzę Was (obrazek)


:(. Pewnie jeszcze będą jakieś wysyłki kluczy.

---
Ma ktoś jeszcze tak, że polska wersja się ścina? Tzn. zamraża kompa i jest dętka? Czy może to najnowszy patch coś zepsuł? Bo gdy grałem na angielskim kliencie nie miałem takich problemów, a dzisiaj już dwa razy podczas gry mi nie ogarnął komp (pl). Uprzedzając techniczne kwestie - pytam tylko, czy ktoś jeszcze tak ma, nie proszę o nic więcej. ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JUPI, dostałem kluczyk do bety. Naturalnie 15 minut po tym padł mi internet, jak to bywa w moim wypadku. Ale już jest ok i mam już 24% SC2. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 00:00, Galadin napisał:

Jak wam się podoba głos w Zergach? Mnie najbardziej denerwuje ten mówiący o braku gazu
czy minerałów.


Wszelakie pomruki, warknięcia i inne tego typu odgłosy są na wysokim poziomie. ;) Co do advisora niestety muszę się zgodzić, Overmind w jedynce wypadł dużo lepiej. Niby jest taki potworny głosik, ale podchodzący bardziej pod Golluma, aniżeli pod umysł roju. Moim zdaniem za advisora powinna była robić Kerrigan, w końcu to ona trzma teraz łapę na Zergach.

Za to Paul Eiding u Protossów jest jak zwykle boski. Widać, że nie trzeba będzie martwić się również o posadę narratora do D3. Paul FTW!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli fakt, że taki komputer pozwala na grę w absolutnie WSZYSTKIE GRY, które ostatnio się ukazały.
To chyba jeszcze nie jest śmieć, skoro na coś takiego pozwala, huh? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 13:42, Volvox napisał:

> P.S. Nienawidzę Was (obrazek)

Też się niestety nie załapałem :(


Ja też nie... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym obrazku czegos mi brakuje... Gdzie D2 i dodatek? :<
Mi tez nic nie dali. Ciezko miec jakakolwiek nadzieje z zintegrowana karta graficzna od intela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 13:34, ww3pl napisał:

Mam na myśli fakt, że taki komputer pozwala na grę w absolutnie WSZYSTKIE GRY, które
ostatnio się ukazały.
To chyba jeszcze nie jest śmieć, skoro na coś takiego pozwala, huh? ;-)

Racja. No i ważne, że SC2 działa normalnie! =)

//

Jakie macie nicki na b.necie? :) Jakby był ktoś chętny a ja byłbym online to zapraszam na pojedynek - Choinek.choinix =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 14:36, Abomek napisał:

Ciezko miec jakakolwiek nadzieje z zintegrowana karta graficzna od intela.


Powinniśmy mieć pierwszeństwo. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 13:02, Choinix napisał:

Ma ktoś jeszcze tak, że polska wersja się ścina? Tzn. zamraża kompa i jest dętka? Czy
może to najnowszy patch coś zepsuł? Bo gdy grałem na angielskim kliencie nie miałem takich
problemów, a dzisiaj już dwa razy podczas gry mi nie ogarnął komp (pl). Uprzedzając techniczne
kwestie - pytam tylko, czy ktoś jeszcze tak ma, nie proszę o nic więcej. ;P


Z wersją PL dzieją się różne dziwne rzeczy, gra zalicza crash przy normalnych czynnościach, są problemy z napisami itd. Jegomość od Blizzarda na Polskę przy problemach stricte technicznych radzi zainstalować najnowsze sterowniki i SP 3 do Windowsa, ale tu raczej problem siedzi głębiej, bo ja gram na kliencie ENG (peelkę tak bety jak i fulla mam w głębokim poważaniu) i jest on stabilny jak skała. A na przykład Service Packa 3 do XP "wymaganego" nie mam i mieć nie zamierzam. Początkowo myślałem, że te kłopoty z PL to jakieś odosobnione przypadki, ale na polskim forum BN bardzo dużo osób zgłasza jakieś zażalenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 18:07, Wojman napisał:

Zalozmy jakis klub, bo ja tez nie. :(


Hmmm to żeście mnie zdziwili. Sądziłem, że skoro ja dostałem, to musiała to być jakaś ogromna fala kluczy (a może wręcz wysłali wszystkim zapisanym), a tu guzik. Sądząc po komentarzach w różnych miejscach ten rzut był mimo wszystko chyba większy niż poprzednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 18:03, Matteos napisał:

głębiej, bo ja gram na kliencie ENG (peelkę tak bety jak i fulla mam w głębokim poważaniu)
i jest on stabilny jak skała. A na przykład Service Packa 3 do XP "wymaganego" nie mam
i mieć nie zamierzam. Początkowo myślałem, że te kłopoty z PL to jakieś odosobnione przypadki,
ale na polskim forum BN bardzo dużo osób zgłasza jakieś zażalenia.


A więc jednak to dotyczy polskiej wersji. Myślałem, że faktycznie coś w patchu zepsuli. Słabsze dźwięki, niedopracowania... a ja głupi myślałem, że będzie fajnie i ściągałem 1,9GB coby sobie crashe zobaczyć. A było mi zostać przy ang. :) No ale chyba znowu zrobię przesiadkę, tylko wezmę od kolegi ang klienta. Mam nadzieję, że w finalnej wersji będę miał swobodny wybór pomiędzy wersjami językowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 18:54, Choinix napisał:

A więc jednak to dotyczy polskiej wersji. Myślałem, że faktycznie coś w patchu zepsuli.
Słabsze dźwięki, niedopracowania... a ja głupi myślałem, że będzie fajnie i ściągałem
1,9GB coby sobie crashe zobaczyć. A było mi zostać przy ang. :) No ale chyba znowu zrobię
przesiadkę, tylko wezmę od kolegi ang klienta. Mam nadzieję, że w finalnej wersji będę
miał swobodny wybór pomiędzy wersjami językowymi.


Już milion razy o tym było, Blizz mówił, że na początku będziemy mieli tylko po polsku + dubbing, a jakoś po premierze udostępnią do ściągnięcia paczki językowe. Tylko nie wiadomo, czy to będzie tydzień, czy pół roku...

Co do bety - muszę powiedzieć, że ta gra zarządzi. Ma wszystko, co powinna mieć dobra strategia i co powinien mieć następca StarCrafta. Ta gra jest tak diabelnie szybka, że chyba nawet pierwszy SC i C&C 3 się chowają. Jedna chwila nieuwagi, szybki atak trzech Collossusów i tracisz ze 30 marine-ów. W ciągu pięciu sekund.

Ta gra ma jeden problem. Zergowie. Po pierwsze, póki co są najsłabszą rasą (przynajmniej w moim odczuciu), a po drugie - Blizzard całkowicie spieprzył modele ich budynków i jednostek. Overlordy nawet w małej części nie przypominają tych z pierwszej części, tak samo zerglingi i wszystkie budynki. Teraz wszystko wygląda naprawdę robakowato, ale w tym negatywnym znaczeniu. Wcześniej zerglingi przypominały jakieś gady, płazy, czy inne alieny. Teraz to są takie śmieszne mróweczki. :) Overlordy wyglądają jak latające jajka na miękko, sunkeny (czy jak teraz się zwą) jak dołek z wystającym drzewkiem etc. Na gameplay nie ma to wpływu, ale ZERGOWIE SĄ BRZYDCY! Do premiery już raczej nic się nie zmieni, poza kosmetyką. A szkoda...

PS Nie ma dragoonów. :(
PPS No i jeszcze muzyka. Dla mnie cienizna. Blizz uległ ogólnej tendencji do wrzucania "epickich" kawałków, gdzie tylko wlezie. Pooglądajcie sobie trailery amerykańskich filmów akcji, niektóre są tak żałosne, że aż mózg staje. Ogólnie to oryginalna muzyka była o wiele lepsza. Ale chyba tylko się czepiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmieszna sprawa, bo ktoś tu narzekał, że to Protossi są najsłabsi ;). Akurat mam wrażenie, że narzekania "ta rasa jest za słaba" rozłożą się po równo na trzy strony konfliktu ;).

Co do stylu - jakoś w WarCrafcie 3 Blizzard (mimo zmiany z realistycznie wyglądających postaci na komiksowe) utrzymał sporo elementów, dzięki czemu całość miała wciąż świetny klimat. Natomiast StarCraft 2, poza świetnie wyglądającymi Protossami i częścią jednostek Terran (tych nowych!), ma problem w postaci kilku starych jednostek Terran (chociaż budynki akurat wyglądają dobrze), przede wszystkim marines, a Zergowie to już w ogóle inna sprawa. Nie wiem, po co było zmieniać stare jednostki i nadawać im inny wygląd oraz dźwięki? Zwłaszcza, że te nowe są słabiutkie (Marines również kiepsko umierają, w jedynce było dużo fajniej). Nie wiem, czy zmieni się to do premiery, ale chyba nie.

Coś mi się zdaje, ale takie zgrzyty (tak samo jak i muzyka Terran) chyba negatywnie odbiją się na ocenie gry, na którą tyle już czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2010 o 23:53, Feallan napisał:

Ta gra ma jeden problem. Zergowie. Po pierwsze, póki co są najsłabszą rasą...


Najmocniejsza. Na oficjalnym forum jest jakis mega dlugi tiem dlaczego trzeba oslabic zergow, a ja po paru grach z nimi, raczej sie z tym stwierdzeniem zgadzam. Roach rush to cos co bardzo ciezko powstrzymac (za 75/25/2 masz jednostke tier 1 z 140 life, armorem i 15 ataku oO), a dzieki larva spawn zerg moze bardzo szybko zmienic tech + jeszcze expandowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować