Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dokładnie - są w miarę dobrze zbalansowane, czyli typowo: narzekania "ta rasa jest za słaba" rozłożyły się po równo po każdej stronie konfilktu ;D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś opisałem problem wywalania gry do pulpitu przy próbie gry z innymi graczami.

Wcześniej myślałem, że może to coś z portami, skoro jestem w stanie grać z komputerem.

Pogrzebałem na forum b.netu i okazało się, że ten błąd dotyka tylko użytkowników, których komputery wyposażone są w jednordzeniowe procesory i karty graficzne pod AGP i/lub ludzi z nimi grających.

Jaka jest na to rada?
... grać z innymi ludźmi z tego typu sprzętem. Innej możliwości nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.03.2010 o 21:45, Revanchist napisał:


Nie, ten obrazek absolutnie nic nie mówi. Nie wiem, czy ktoś tutaj zadał sobie trud użycia tzw. mózgu do obróbki tych danych, ale pierwsze, co powinno się rzucić w oczy to suma punktów procentowych (= udziałów procentowych ras w zwycięstwach) przekraczająca 100%. Druga naturalna wątpliwość: niezwykle wysoki procent przy Random. Natychmiastowy wniosek: albo ktoś nas robi w konia, albo to nie jest przekrojowe zestawienie wszystkich graczy. Szybki rekonesans do źródeł tych badań i mamy odpowiedź: to statystyki tylko najlepszych platynowych graczy. Z tego nie można wysnuć sensownych ogólnych wniosków o balansie. Wyniki te mówią na przykład: wymiatacze z USA niezależnie od wybranej rasy (także gdy grają random) wygrywają z dowolnym przeciwnikiem w większości spotkań. Wow, tyle to ja wiem i bez tabelek. Jeśli ktoś nie bardzo wie, czego ten Matteos chce, niech sobie wyobrazi turniej szachowy z podobnymi statystykami. Mistrz świata wygrywał białymi i czarnymi w 100% przypadków, wicemistrz białymi 100% i czarnymi 95% (bo raz przegrał z mistrzem). No i co z tego?

O wiele ciekawsze jest inne zestawienie: dane o większej próbie graczy [obrazek]. A tu już widać ciekawe rzeczy. Przykładowo, Azjaci wygrywają Tossem ponad dwa razy częściej niż Zergiem. Zresztą proponuję poczytać cały news:
http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=116377

Z uwag technicznych - te zestawienia są strasznie niedbale wykonane. Zaokrąglenia nie takie jak powinny być i takie tam.

20100320001629

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, wiem że się pewnie trochę wtrącam nie na temat, ale chciałem wam tylko dać link na youtube. I nie, to nie jest link na moje konto ani nic takiego, chodzi po prostu o gościa, który robi genialne komentarze do bety StarCraft 2!

Dlaczego go linkuję? A dlaczego nie? Mówi w prawdzie tylko po angielsku (miejcie to na uwadze) ale świetnie komentuje mecze SC2 (nie tylko jego własne, stara się także komentować repki pr0sów) i bardzo stara się objaśniać każdy, najdrobniejszy detal gry. Wiele można się nauczyć po prostu oglądając jeden z jego filmów.

A nawet jeżeli nie oglądacie filmików ze SC2 tylko dla samej wiedzy, możecie je spokojnie oglądać dla przyjemności. Ja nawet w tej chwili mam włączony jeden z nich. W dodatku facet naprawdę lubi to co robi i bardzo często wysyła coraz to nowsze filmiki.

Oto link:

http://www.youtube.com/user/HDstarcraft

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 16:35, Pluton napisał:

Dlaczego go linkuję? A dlaczego nie? Mówi w prawdzie tylko po angielsku (miejcie to na
uwadze) ale świetnie komentuje mecze SC2 (nie tylko jego własne, stara się także komentować
repki pr0sów) i bardzo stara się objaśniać każdy, najdrobniejszy detal gry. Wiele można
się nauczyć po prostu oglądając jeden z jego filmów.

A nie linkujesz go przypadkiem dlatego - http://www.youtube.com/watch?v=D-ouhicxngA ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też. Jest okazja i nie widzę powodu by jej nie wykorzystać. Ale on jest naprawdę świetnym komentatorem i mówiłem 100% serio na jego temat. Naprawdę. Zresztą widziałem tutaj prowadzone dyskusje na temat SC2 i pomyślałem że on może w nich pomóc.
Zresztą pewnie i tak o nim wiecie, bo dość często się go wymienia w live streamach.

Jeśli mi nie ufacie to możecie zawsze spróbować szukać gdzie indziej, chciałem po prostu pomóc. :-)

A jeśli nie lubicie video to możecie śmiało iść na gamereplays.org, kolejna angielskojęzyczna strona ale mają tam masę powtórek Starcraft 2 i starają się robić jak najwięcej artykułów jak to jest możliwe (link dla chętnych: http://www.gamereplays.org/starcraft2/)

A jeśli i tego nie chcecie to... Hm, pomysły mi się kończą xD Ale powtarzam raz jeszcze, że linki te dałem żeby nieco rozgrzać dyskusję w tym miejscu. Pomyślałem że to ok, bo tutaj wszyscy ciągle linkują do innych stron dyskutując o zawartych na nich materiałach. Uznałem że to dobrze zrobi temu tematowi. Jeśli chcecie mogę już przestać linkować i zająć się normalną dyskusją. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 20:06, Pluton napisał:

Jeśli chcecie mogę już przestać linkować i
zająć się normalną dyskusją. :-)


Masz jakąś manię prześladowczą? Spokojnie, tutaj nikogo nie ukamienujemy za linkowanie. Jak coś jest ciekawe, to czemu się tym nie podzielić? Naprawdę nie musisz się tłumaczyć. Gdybyśmy poszli dalej, to każdy forumowicz musiałby usprawiedliwiać kolejny post, który ma zamiar napisać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 20:43, Matteos napisał:

Masz jakąś manię prześladowczą? Spokojnie, tutaj nikogo nie ukamienujemy za linkowanie.
Jak coś jest ciekawe, to czemu się tym nie podzielić? Naprawdę nie musisz się tłumaczyć.
Gdybyśmy poszli dalej, to każdy forumowicz musiałby usprawiedliwiać kolejny post, który
ma zamiar napisać...

Najwyrazniej jednak jedynym powodem dla ktorego linkowal do tego uzytkownika byl wlasnie tamten konkurs...
Przezywa to jak Raskolnikow swoja zbrodnie i sie tlumaczy. :>
Anw, Pluton - relax, nie ukamieniujemy cie. Tzn o ile nie bedziesz sie tu przesadnie chwalil ewentualna wygrana takiego keya - niektorzy nie maja dostepu do bety i sa drazliwi pod tym wzgledem. :X

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 20:49, Abomek napisał:

Anw, Pluton - relax, nie ukamieniujemy cie. Tzn o ile nie bedziesz sie tu przesadnie
chwalil ewentualna wygrana takiego keya - niektorzy nie maja dostepu do bety i sa drazliwi
pod tym wzgledem. :X


A ja mam klucz, tralalala. ^^ I dostałem też friend invite, lala! ^^

A tak bardziej na temat: udało się komuś skontrować Battlecruisery w pewnej sytuacji? Chodzi o to, że kiedygłówne siły gracza zostaną rozpędzone na cztery wiatry, czy to w ataku, czy obronie, a do obrony bazy zostaje tylko mała część, i w tym momencie wjadą 3-4 zachomikowane Batki to już można pisać "gg". Nieważne, jaką gra się rasą, jeśli przeciwnik umie ich dobrze używać (zresztą pewnie po wielu upgradach są), to jest po grze i nie załatwią ich ani Hydraliski, ani Vikingi, ani Void Raye, Phoenixy czy co tam jeszcze. Co warto trzymać w bazie na taką okazję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 21:04, Feallan napisał:

^^ I dostałem też friend invite, lala! ^^

jak chcesz możesz się podzielić

Spoiler

szafa9@o2.pl

^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 20:49, Abomek napisał:

Najwyrazniej jednak jedynym powodem dla ktorego linkowal do tego uzytkownika byl wlasnie
tamten konkurs...
Przezywa to jak Raskolnikow swoja zbrodnie i sie tlumaczy. :>
Anw, Pluton - relax, nie ukamieniujemy cie. Tzn o ile nie bedziesz sie tu przesadnie
chwalil ewentualna wygrana takiego keya - niektorzy nie maja dostepu do bety i sa drazliwi
pod tym wzgledem. :X


Heh, dzięki za te słowa. Ale facet jest naprawdę świetny, więc zawsze można go obejrzeć. :-)

A co do samej dyskusji... nie wiem czy to już było tutaj omawiane ale jestem ciekaw waszej opinii na temat EMP (zdolność ghosta).
Nie jest może żadnym pr0, ale ta zdolność wydaje mi się głupia... Zadaje obszarowo 100 punktów obrażeń tarczom protossów i odbiera jeszcze energię... Nie mam nic przeciwko jednostkom rzucającym "czary" ale to mi się po prostu wydaje trochę nie fair. Nie odpowiada mi fakt, że istnieje broń stworzona w zasadzie specjalnie na jedną rasę. Może to jest logiczne, ale nie wiem jak to będzie wyglądać pod względem balansu.
Podsumujmy: EMP zadaje 100 obrażeń tarczom w zasięgu (niezbyt dużym ale jednak) i o ile na np zealotów to mało skuteczne to wyobraźcie sobie jak ktoś tego używa na immortalach! To przecież całkowicie neguje wszystkie ich plusy! A ghost zawsze ma tę zdolność.
Co sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 21:22, B1SH0P napisał:

> ^^ I dostałem też friend invite, lala! ^^
jak chcesz możesz się podzielić

Spoiler

szafa9@o2.pl

^_^


Już oddany. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 22:09, Feallan napisał:

> > ^^ I dostałem też friend invite, lala! ^^
> jak chcesz możesz się podzielić

Spoiler

szafa9@o2.pl

^_^

Już oddany. :)


:-P No cóż, może i do mnie szczęście się uśmiechnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 22:19, B1SH0P napisał:

:-P No cóż, może i do mnie szczęście się uśmiechnie :D


Ja sam tez poluje na to zaproszenie do bety. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2010 o 21:52, B1SH0P napisał:

Samych Immortali nie używasz chyba no nie?

Nie. Ale to nie zmienia faktu że jeden ghost i cała armia protossów nie ma tarcz. Albo ma mało jeśli to armia carrierów lob mothershipów, lol
Nie zmienia to faktu ze na protossów lepiej działa emp niż nawet psi storm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować