Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 17.05.2010 o 19:56, Wojman napisał:

Beta testy StarCraft II potrwaja do 31 maja 2010 roku. Potem serwery zostana wylaczone.
Co ciekawe przed premiera gry bedzie jeszcze druga faza tyh testow. Zrodlo: http://starcraft2.net.pl/portal/sc2/1/1150/31_maja__koniec_pierwszego_etapu_betatestow_StarCrafta_II.html


Haha świetnie ;D. Wczoraj dostałem zaproszenie do bety a 31 ją wyłączą. Pograłem sobie, nie ma co...

A z drugiej strony takie pytanie. Jeżeli już zamkną te serwery, zakończą betę to będę w jakiś sposób z komputerowym przeciwnikiem sobie pograć? Wydaje mi się że nie no ale w końcu to serwery mają być zamknięte więc czemu też dostęp do namiastki singla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 20:50, Tr4c3R napisał:

A z drugiej strony takie pytanie. Jeżeli już zamkną te serwery, zakończą betę to będę
w jakiś sposób z komputerowym przeciwnikiem sobie pograć? Wydaje mi się że nie no ale
w końcu to serwery mają być zamknięte więc czemu też dostęp do namiastki singla?

Bo w kliencie bety tryb single jest niedostępny? Przecież z komputerowym przeciwnikiem grasz tworząc zwykła multiplayerową custom game, tylko wstawiasz kompa zamiast człowieka. A w SC2 nie ma już lokalnych gier multi, wszystko przez bnet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 19:56, Wojman napisał:

Beta testy StarCraft II potrwaja do 31 maja 2010 roku. Potem serwery zostana wylaczone.
Co ciekawe przed premiera gry bedzie jeszcze druga faza tyh testow. Zrodlo: http://starcraft2.net.pl/portal/sc2/1/1150/31_maja__koniec_pierwszego_etapu_betatestow_StarCrafta_II.html


Uh, czyli niedługo będę "na głodzie". A akurat nie mam w najbliższym czasie zbyt dużo czasu na darmowe gra... ekhem, rzetelne testowanie. Potem zaś będę musiał czekać CAŁY czerwiec i (prawie) CAŁY lipiec. Blizz nie ma litości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 20:50, Tr4c3R napisał:

A z drugiej strony takie pytanie. Jeżeli już zamkną te serwery, zakończą betę to będę
w jakiś sposób z komputerowym przeciwnikiem sobie pograć? Wydaje mi się że nie no ale
w końcu to serwery mają być zamknięte więc czemu też dostęp do namiastki singla?


Nawet jeśli, to bez sensu. Ja grając pierwszy raz w betę (i od dawna nie ruszywszy żadnego RTS-a) rozwaliłem kompa jednostkami, których wtedy nawet nie znałem. :) A po paru razach rozwala się 3 kompy w FFA mając na rozwalenie 3 baz np. 30 Zerglingów.

Po prostu tylko very easy jest dostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 21:49, Matteos napisał:

Uh, czyli niedługo będę "na głodzie". A akurat nie mam w najbliższym czasie zbyt dużo
czasu na darmowe gra... ekhem, rzetelne testowanie. Potem zaś będę musiał czekać CAŁY
czerwiec i (prawie) CAŁY lipiec. Blizz nie ma litości...


Bardzo dobrze, nagram się w L4D2 i może jeszcze jakieś ludzkie gry w trybie single pokończę, bo na półce cały ogromny stos czekających. :D Zresztą nieźle mi się apetyt zaostrzy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, zakończy się tylko pierwsza faza. Może w drugiej dostaniemy więcej bajerów, demko singla by się przydało, jak również trybu wyzwań. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 22:13, Wojman napisał:

Wyglada na to, ze wprowadzaja kolejnego patcha do bety.


Zakładam, że Was też rozłączyło. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 22:13, Wojman napisał:

Wyglada na to, ze wprowadzaja kolejnego patcha do bety.


Nic bardziej nie boli niż pojawienie się ni stąd ni zowąd tej głupiej melodyjki i licznika :( I do tego na początku meczu. Probe rush xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 22:17, Nervous napisał:

Nic bardziej nie boli niż pojawienie się ni stąd ni zowąd tej głupiej melodyjki i licznika
:(


:) U mnie patch juz sie sciaga, pewnie za chwile bedzie mozna znow zagrac. A chwila przerwy sie przyda, trzeba sie herbatki napic. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 22:22, Wojman napisał:

:) U mnie patch juz sie sciaga, pewnie za chwile bedzie mozna znow zagrac. A chwila przerwy
sie przyda, trzeba sie herbatki napic. :)


Hehe, ja zobaczę tak za pół godzinki może. ;-)
A duży ten patch ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 22:25, Dann napisał:

A duży ten patch ?


W sumie to chyba nie. Zaczalem sciagac poszedlem, zjadlem kolacje i zrobilem sobie herbatki, wrocilem i patch juz byl sciagniety. I znow moge grac. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 22:35, Wojman napisał:

> A duży ten patch ?

W sumie to chyba nie. Zaczalem sciagac poszedlem, zjadlem kolacje i zrobilem sobie herbatki,
wrocilem i patch juz byl sciagniety. I znow moge grac. :)


Bo to tylko hotfix do 12.
(Mac Only) Fixed an issue introduced in patch 12 where unusually large error logs were being produced when crashes occurred.

Wojman, ty starcraftowy narkomanie, nie powiesz mi chyba, że cały dzień siedzisz i ownujesz noobów z przerwami na tankowanie herbatą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 22:44, Matteos napisał:

Wojman, ty starcraftowy narkomanie, nie powiesz mi chyba, że cały dzień siedzisz i ownujesz
noobów z przerwami na tankowanie herbatą.


Caly dzien to nie. Bylem jeszcze w sklepie, a po poludniu sie przespalem troche. Jutro wracam do roboty, wiec nie bede mogl poswiecic tyle czasu na granie co dzis i podczas weekendu. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka - counter terrana na warpgate push. Dopiero zacząłem grę, przez pomyłkę zrobiłem skip practice league, 3-2 w placeholderach, bronze division i teraz ciągle w dupsko bo trafiam na tossów, co w większości przypadków kończy się warpgate pushem. Póki co próby zrobienia czegokolwiek były kończone masą zealotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 02:03, Hamynelypham napisał:

Krótka piłka - counter terrana na warpgate push.


Warpgate push po patchu 5? To jest jeszcze coś takiego?

Reaper Rush (ew. Proxy Bunker Rush)
Marauder Push
Fast Banshee
mass Rines + micro
MMM

Właściwie cokolwiek. W TvP to Terran kontroluje sytuację, bo Maruderzy na upach niszczą wszystko, co Toss ma lądowego, z Immortalem i Colossusem włącznie. Opracowanie WG trwa 140 sec, charge 140, Twilight Council buduje się 50. Tech pochłania masę gazu. Do tego czasu Terran spokojnie zacznie oblężenie. Potem dochodzi EMP i Tossa nie ma. Pooglądaj replaye np. z Zotaca, Protoss w samymi Zelotami nie ma prawa wygrać. A cięższego sprzętu nie przywarpuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja dla odmiany zapytam o pomoc przy Protossach. Co budować przeciwko Vikingom ? Void Rays padają jak muchy, Stalkery są do bani, Feniksy... a ktoś ich w ogóle używa ?, no i tak powoli kończą nam się opcje.
Jedyne czego jeszcze nie próbowałem, to iść w high templary, walić stormem na lewo i prawo + oczywiście Archony.
Ale nie wiem czy to się sprawdza.
Bo to jest porażka, jak taki gość wlatuje ci do bazy, ląduje, rozwala proby i ucieka, podczas kiedy ja muszę się bronic przed jego kumplem z teamu, który idzie w np. jakąś armię naziemną. A do tego, mass Vikings jest niejako zapowiedzią mass cruisers, a na to chyba tylko Voidy.
Powoli się w tym gubię, niby każda jednostka ma countery, ale ja takowych nie widzę. Czy Protossi mają jakiś uniwersalny tech, który sprawdzi się i vs air i vs ground ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 02:29, Matteos napisał:

Warpgate push po patchu 5? To jest jeszcze coś takiego?


meh, proxy pylon + 2-4 warpgate -> masa zealotów wlewająca się do bazy. Jak terran ma łatwiej z tossem to k, lrn2play musi być z mojej strony ale dopiero w betę zaczynam, a wcześniej ze starcraftem miałem styczność tylko w kampanii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2010 o 17:10, Matteos napisał:

Nie wszystkie jednostki mają animację tańca. Są one od czasu do czasu dodawane cichaczem
w kolejnych łatkach.


Tja... Ale z tego co widziałem to Marine ma tak samo jak zealot :-P A mi z żadną jednostką nie działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Feniksy po którymś z ostatnich patchy mogą atakować w czasie lotu, więc w rękach kogoś, kto ma bardzo dobre micro są potężną bronią. Chociaż głównie wykorzystywane są przeciw zergowi i jego overlordom.
Myślę, że do obrony przed harassem wikingów dobre będą 2-3 cannony w mainie i expach przy probach. A jeśli idzie w taką masę wikingów, że cannony nie wystarczają to jest ewidentny sygnał, że ma bardzo małe wojsko naziemne i tylko się prosi zrobić mu wjazd na bazę ;) Nie radzisz sobie z obroną przed Vikingami to zaatakuj i zniszcz go szybciej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować