Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 18.05.2010 o 18:03, Bambusek napisał:

Macios - może nie tyle kuleje, co niektórzy są zbyt wysoko w lidze ze względu na wykorzystanie
bugu/niezbalansowanej jednostki. Ewentualnie się wywindowali grając wcześniej w parze
z kimś lepszym.


Nie ma w tej chwili na tyle niezbalansowanych jednostek, żeby móc przy ich pomocy wygrywać każdą grę. Moim zdaniem 5 gier to stanowczo za mało i mam nadzieję, że Blizz wróci przy okazji premiery do 10 placement matches, tak jak to było na początku bety. Mnie za pierwszym razem, gdy było właśnie 10 gier, rozstawiło do Silver, a później po zmniejszeniu do 5 najpierw do Copper(!), a ostatnio Gold. Ja sam swoje umiejętności oceniam na dosyć mocny Silver ;) Po prostu w ciągu tych 5 gier można trafić na 2-3 disconnecty przeciwnika i już masz wysoką ligę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 16:24, Macios napisał:

Również gram w Gold i uwierz, że tam już nikt nie używa BC czy Carrierów, a już na pewno
nie może być mowy o ich masowaniu. Nawet oglądając teraz repka Wojmana widać było, że
mogli go w każdej chwili rozwalić groundem, gdzie po 10 minutach gry miał tylko 4 marines
w bunkrze i 1 BC.


Bo wtedy jeszcze sie uczylem grac w StarCraft II, dzisiaj na pewno obrona by byla duzo lepsza i skuteczniejsza. W kazdym razie jak widac wtedy nie byla potrzebna, a za zaoszczedzona kase mozna bylo wyprodukowac starporty i BC. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 17:57, Macios napisał:

Hehe :) Przed chwilą sam zagrałem 2vs2 z jednym z gramowiczów przeciw 2 kolesiom sklasyfikowanym
w Gold. Teraz widzę jak system klasyfikacji w SC kuleje, gdyż potrafiłem pokonać ich
2 samemu. Najpierw drobny harass helionami i marinesami prawie zabił zerga. Potem obaj
się zabudowali do przesady wieżyczkami, co tylko prosiło się o Nuke. I w momencie gdy
wieżyczki zerga wyparowały w jednej chwili ten wyszedł z gry ^^


Mi tam rushe nigdy nie wychodziły, to ich nie stosuję. Poza tym lubię, jak gra trwa dłużej niż 10 minut. ;-)

Dnia 18.05.2010 o 17:57, Macios napisał:

Jeśli chodzi o walkę z air to wiadomo, że są bezużyteczne. Natomiast, moim zdaniem, w
walce z ground units są już lepsze od templarów.


A jaki build Protossami stosujesz, kiedy gra zaczyna się wydłużać ? Grasz w ogóle Protossami ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 18:21, Dann napisał:

A jaki build Protossami stosujesz, kiedy gra zaczyna się wydłużać ? Grasz w ogóle Protossami
? :-)


Nie, gram tylko terranami ;) Za to oglądam dużo replay''ów z gier pro, najczęściej z jakimś komentarzem.
Polecam szczególnie Day[9], pro gamer z ameryki, który w SC2 zajął się głównie analizą gier i komentowaniem. Wymagana dosyć dobra znajomość angielskiego, ale za to mamy ponad 100(!) nagrań ze znakomitym komentarzem:
http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=104154

Z polskich źródeł polecam Terran.pl ;) Jest tam dział archiwum, gdzie również można znaleźć sporo ciekawych nagrań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 18:19, Wojman napisał:

Bo wtedy jeszcze sie uczylem grac w StarCraft II, dzisiaj na pewno obrona by byla duzo
lepsza i skuteczniejsza. W kazdym razie jak widac wtedy nie byla potrzebna, a za zaoszczedzona
kase mozna bylo wyprodukowac starporty i BC. :)


Lub mogłeś ustalić ze swoim sojusznikiem, że on zajmie się obroną naziemną ;) Ale widziałem, że był on kompletnym drewnem ^^
Jeśli ktoś chce zagrać 1v1 lub 2v2 to piszcie na Metallic.mpl , nieważne jaki poziom reprezentujecie ;) Matury już dobiegają końca i mam aż za dużo wolnego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 18:31, Macios napisał:

Nie, gram tylko terranami ;) Za to oglądam dużo replay''ów z gier pro, najczęściej z
jakimś komentarzem.
Polecam szczególnie Day[9], pro gamer z ameryki, który w SC2 zajął się głównie analizą
gier i komentowaniem. Wymagana dosyć dobra znajomość angielskiego, ale za to mamy ponad
100(!) nagrań ze znakomitym komentarzem:


Odnośnie nagrań, to ja swojego czasu dość regularnie odwiedzałem na YT kanały dwóch takich naprawdę fajnych gości, którzy właśnie zamieszczali u siebie całe masy replay''ów. Zarówno swoich jak i progamerów (bo sami byli w sumie tacy lekko powyżej średniej z mojego punktu widzenia, choć i tak 100x lepsi ode mnie ;-)).
Wszystko to okraszali bardzo ciekawymi komentami i naprawdę przyjemnie się to oglądało. Goście nazywali się Husky i HD. ;-) Polecam ich poszukać. Nawet miałem w planach wesprzeć nieco ich inicjatywę, ale sam mam problemy finansowe :-( , także może kiedyś.

Tak swoją drogą nie dziwię się że grasz Terranami. IMO obecnie są najbardziej zbalansowaną rasą, z wieloma jednostkami świetnymi zarówno vs air jak ground: Marines, Thors, Vikings. Siege tanks to prawdziwi masakratorzy, zarówno w obronie jak i w ataku. Na dodatek względnie tanie. A Banshee jak to Banshee. :-) Protossom naprawdę brakuje takich jednostek.

A piszę to, ponieważ chciałem się pobawić na mapie Novice Twilight temple (jak zwykle ;-)). Miało być 2vs2, ale ostatecznie gość przedwcześnie odpalił grę, nawet nie zdążyłem zmienić rasy i zostałem jeden na dwóch jako Terran.... sam. Już miałem wyjść, ale myślę sobie "a co tam, pobawię się". Naprawdę się bawiłem... i wygrałem. ;-)
Ale nie dlatego, żem jest prO_O ;-), tylko dlatego, że okazuje się, iż są jednak gracze gorsi ode mnie. A może po prostu miałem szczęście ? ;-)
Anyway, rozłożyłem kilka czołgów na ich przedpolu, obstawiłem je Thorami i Marinami (plus jeden Raven, kilka Maruderów i Vikingów), a oni radośnie wystawili wszystko co mieli pod moje lufy. A nie było tego zbyt wiele.
W ostatecznym rozrachunku Protoss, który miał Mothershipa, użył Vortexu na moich czołgach i przy okazji zagarnął nim jedyne dwa Carriery jakie miał... myślałem, że padnę po prostu. :-)
Oczywiście obstawili się cannonami i Missile turretami jak szaleni, ale co to dla Siege tanks ?
Jakby ktoś chciał, to mam nawet z tego Replaya, o ile można takowe udostępniać innym.

Ale jaki z tego morał... bawiąc się Terranami można radzić sobie 100 razy lepiej nic grając na poważnie Protossami. Strzelam, że chodzi o Kampanię WoL, która dotyczy właśnie Terran, dlatego o nich zadbali najlepiej. Na prawdziwych PROTOSSÓW poczekamy sobie jeszcze ze trzy lata w najlepszym wypadku. ;-)

Trochę szkoda, ale co poradzić. O zergach nic nie mówię, bo nimi nie grałem jak dotąd prawie w ogóle, tam może z jeden meczyk. Ale też widzę, że air mają badziewny... corruptory ? Come on.
A mutualiski ? Właśnie apropo, nieco wcześniej walczyłem z Zergiem, który massowal właśnie mutualiski. Miał ich tak ze 30, pi razy oko. Mi wystarczyło kilka High Templarów. Nota bene to chyba jedyny uniwersalny build Protossów. HT + PS + Archony, a do tego jakieś standardowe Zeloty, Stalkery. Klawisz "T" pod ręką i możemy iść na wojnę. ;-)
Tylko dość gazochłonny build... zwykle pozostaje masa minerałów, które idą na mass Zeloty bo nic innego nie zostaje.
Brakuje mi Reaverów, czegoś o dużym zasięgu. A Kolosy, przez to że mogą być atakowane przez wszystko, a same atakują tylko ground są IMO tak mizerne, że szkoda słów. :-(

Tyle ode mnie bo się rozpisałem. :-) Reasumując, Terranie są obecnie najłatwiejszą rasą, tak do ataku jak i do obrony. Może jak zwykle brakuje im mobilności, ale nadrabiają to uniwersalnością, czołgami :-) i prostotą counterowania... oraz ogólnie lotnictwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 20:55, Dann napisał:

Jakby ktoś chciał, to mam nawet z tego Replaya, o ile można takowe udostępniać innym.


Podejrzewam, że można. Pliki z replayami trzymane są w (winxp) Moje dokumenty\StarCraft II Beta\Replays\Recent. Można chyba tam wrzucić czyjeś replaye i odpalić w grze. Zresztą to chyba w ten sposób Husky, HD i inni mogą zdobywać replaye i nagrywać to co jest akurat w danej chwili interesujące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 21:16, Daimon_Frey napisał:

Podejrzewam, że można.


Eee? Oczywiście, że można, przecież tak wszyscy oglądają repy. Po co inaczej wrzucać na serwisy całe zipy z replayami? Gra stricte do multi i beta miałaby nie mieć opcji oglądania powtórek?

Nie ma co sobie brudzić w Recent, bo jak sama nazwa wskazuje, ten katalog służy do czegoś innego. W Replays\ tworzymy sobie katalog Multiplayer i tam umieszczamy co tam ciekawego mamy. Następnie skomplikowaną czynnością left clicka otwieramy w menu SC2 panel do przeglądania Replayów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 21:16, Daimon_Frey napisał:

Podejrzewam, że można. Pliki z replayami trzymane są w (winxp) Moje dokumenty\StarCraft
II Beta\Replays\Recent.


A jesli ktos tak jak ja korzysta dodatkowo z clienta gry na Maca to repleye znajdzie w Documents/Blizzard/StarCraft II Beta/Replays

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 22:03, Wojman napisał:

A jesli ktos tak jak ja korzysta dodatkowo z clienta gry na Maca to repleye znajdzie
w Documents/Blizzard/StarCraft II Beta/Replays


Mac do grania o.0 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 21:16, Daimon_Frey napisał:

Podejrzewam, że można. Pliki z replayami trzymane są w (winxp) Moje dokumenty\StarCraft
II Beta\Replays\Recent. Można chyba tam wrzucić czyjeś replaye i odpalić w grze. Zresztą
to chyba w ten sposób Husky, HD i inni mogą zdobywać replaye i nagrywać to co jest akurat
w danej chwili interesujące.


OK, dzięki za info.
Ale wrzucać tego na jakieś serwery do pobrania to nie będę. :-) Aż tak ciekawe, to to nie było: trzech absolutnych noobów, ciężko stwierdzić, który gorszy od którego.
Bitwa trwała prawie 30 min, z czego przez pierwsze 20 Oni spali w bazach, a jak chodziłem w kółko Thorem, delektując się jego głosem i śmiejąc z jego tekstów. ;-)

Muszę jeszcze sprawdzić, ile takie replaye zajmują miejsca na dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 22:21, Ziloh napisał:

Mac do grania o.0 ?


Wbrew obiegowej opinii na Macu tez mozna pograc i wychodzi sporo takich samych gier jak na PC. A akurat StarCraft II podobnie jak wszystkie pozostale gry Blizzarda wychodza rownoczesnie na PC i MAC na tej samej plytce. Jest to jednak temat na dyskusje w innym miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Replaye zajmują grosze. W cale nie trzeba ich wrzucać do własnego folderu z replay''ami by je oglądać. Wystarczy naciągnąć je na ikonę gry. Tak samo z wszelkimi customami. :P

I nie bój się rushy, to fajna sprawa... no chyba że siedzisz w miedzianej, gdzie spora część graczy obwaruje się w bazie i czeka aż przyjdziesz wytracić jednostki na jego linii Maginota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2010 o 22:21, Ziloh napisał:

Mac do grania o.0 ?

Od siebie dodam, ze mozna jeszcze skorzystac z pomocy Wine, ktore implementuje WinApi pozwalajac nam korzystac z aplikacji windowsowskich (w tym z gier). Ustawienie tego tak, by gry dzialaly optymalnie wymaga pewnej wprawy i wlasciwie jesli ktos potrafi to zrobic to lepiej by mu bylo pod Archlinuxem. Niemniej starocie (Baldursy, seria Gothic etc) pojda bez wiekszych problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno sie mi do gry przyzwyczaic po latach spedzonych w CoH oraz Dow . Jest to jednak calkowicie inny typ rozgrywki nawet porownujac z W3 . Stary dziadek jestem i micro juz nie takie jak kiedys :) . Wyladowalem w brazowej lidze w 1/1 wiec przynajmniej bede sie z takimi samymi nobkami jak ja bil .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Problem z serii niemoge zagrac w zadną gre rankingową gdy daje wyszukaj meczu czy cos tam to wczytuje sie ze pobiera jakies moduły czy obiekty np.5 z 8 i zatrzymuje sie na 70% czasami na 4% i nic czekanie w nieskaczonosc...W kilka nierankingowy plansz moge zagrac te najczesciej rozgrywane a z innymi to samo i w czym tkwi problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie w tym ze nie moze sciagnac tych plikow a sa one wymagane do gry (jesli dobrze pamietam sa to przede wszystkim mapy ) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 15:38, Miniu napisał:

Wlasnie w tym ze nie moze sciagnac tych plikow a sa one wymagane do gry (jesli dobrze
pamietam sa to przede wszystkim mapy ) .


Dokładnie cała nocke sprawdzałem i niedawno i to samo czy tylko ja tak mam?
Czy to czesty przypadek i wymaga czasu ...aż sie samo naprawi przez blizza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2010 o 15:11, Taykun napisał:

Problem z serii niemoge zagrac w zadną gre rankingową gdy daje wyszukaj meczu czy cos
tam to wczytuje sie ze pobiera jakies moduły czy obiekty np.5 z 8 i zatrzymuje sie na
70% czasami na 4% i nic czekanie w nieskaczonosc...W kilka nierankingowy plansz moge
zagrac te najczesciej rozgrywane a z innymi to samo i w czym tkwi problem?


Zakładam, że chodzi o mapy, które przed każdą bitwą są pobierane, jeśli ich nie masz.
Nie byłem w stanie znaleźć jedynego ostatecznego rozwiązania, ale chodzi zapewne albo o Twoje łącze, albo o kwestię dopatchowania sprawy przez Blizzarda.
http://forums.battle.net/thread.html?topicId=24038454353&sid=5010

Powyższy link zawiera kilka tematów, gdzie może znajdziesz rozwiązanie. Ja osobiście kilka map już pobrałem bez problemu, ale ciężko powiedzieć jak będzie dalej z innymi. ;-)
Good luck.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować