Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Zauważyliście, że straaaasznie łatwo jest się dostać do platynowej ligi? 4x win i jesteś w platynie.. W której poziom jest taki jak w brązowej z przed patcha.. -_-''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 16:56, B1SH0P napisał:

Zauważyliście, że straaaasznie łatwo jest się dostać do platynowej ligi? 4x win i jesteś
w platynie.. W której poziom jest taki jak w brązowej z przed patcha.. -_-''''


3x win ;P do Diamentowej potrzeba co najmniej 4 wygranych. Co do poziomu to za bardzo nie wiem, na razie wszystko wygrywałem bo moich przeciwników kickowało. -.- Ale z tych gier co grałem ponad 5 minut to widzę że jest to mniej więcej ten sam poziom co Gold przed resetem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 11:34, Feallan napisał:

Czemu nie? To problem zbudować 3 Stargate i 1 Fleet Beacon? Jeśli przyoszczędzisz na
bieżącej produkcji jednostek i skoczysz szybko na Carriery, to wróg nie będzie miał czym
się przeciwstawić. A jak obaj naraz skoczycie w jednostki wyższego poziomu, to wiadomo
co będzie. :)


Co będzie... nie będzie niczego. ;-)

Dnia 22.05.2010 o 11:34, Feallan napisał:

Można. Dlatego starcie jest wyrównane. :) Ale zdziwiłbyś się, jak wielu graczy nigdy
nie focusuje ataku.


[podnosi rękę do góry] Ja też nie focusuję ataków, ja też, ja też.

Dnia 22.05.2010 o 11:34, Feallan napisał:

Czemu nie powinno? Voidy z założenia są niesamowite przeciwko ground. A jak wskoczy większa
ilość czegokolwiek, co strzela w air, to po Voidach. Kosztują one bodajże 250/150 i długo
się robią. Poza tym używanie ich bez upa na szybkość jest co najmniej nierozsądne. A
Stalker kosztuje 125/50. W cenie jednego Voida masz 2 Stalkery i jeszcze Ci na observera
starczy... Nie pisz, że masakrują Stalki, bo jak spotykają się 10 Stalków z 10 Voidami,
to wiadomo, co się stanie. A jak się spotka 20 Stalków z 10 Voidami, to co wtedy?


Ciężko powiedzieć, ale nadal byłbym za voidami. :-)

Dnia 22.05.2010 o 11:34, Feallan napisał:

Gruond air nie kuleje, tylko z założenia jest słaby. Chciałbyś, żeby każda rasa była
taka sama? Hydry są świetne przeciw wszystkiemu, ale jak zacząć do nich strzelać, to
się okazuje, że są z papieru...


I dlatego właśnie piszę, że takimi Terranami gra się łatwiej. Ale ja nie chcę nimi grać, bo to ludzie. ;-)
Dlaczego jedyna rasa jaka mi odpowiada z punktu widzenia tzw. musi być tak udziwniona ?

Dnia 22.05.2010 o 11:34, Feallan napisał:

A co do Dark Templarów - najfajniej
jest podczas początkowego zwiadu zbudować schowanego Pylona w bazie wroga, albo tuż pod
nią, tak żeby to jego pole siłowe wjeżdżało też na kawałek bazy wroga. W tym drugim przypadku
musisz tylko podlecieć czymkolwiek, żeby odkryć mgłę wojny. Potem ze swoich Warp Gateów
przywołujesz 3-4 DT wprost do bazy wroga i jeśli nie ma detektora, to jest po wszystkim.


Ja myślałem nad wykorzystywaniem DT na pierwszej linii.


PS. Widzę, że teraz nie tylko ja mam problemy z crashami. Powiem tak, tyle tygodni zagrywałem się w ME2 i ani jednego crasha... w SC2 jak ustawiam detale na high występują średnio tak co drugą bitwę. Ktoś radził mi na b-nie zmienić post-processing na low... niestety nie działa. Ale dzięki za szczere chęci.
Po prostu póki co będę grał na all low, mając nadzieję, że to tylko beta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy update niestety uniemożliwia grę posiadaczom starszym PC''tom.

Jeżeli gra ładuje się nam dłużej niż przeciwnikowi, wesoło nalicza się u niego czasomierz do dropa. Jak wszyscy wiemy, przy starszych maszynach z początku występuje dosłownie kilka dwu-trzysekundowych zacięć w rozgrywce, później całość leci gładko.

Przynajmniej tak było do tej pory, bo teraz wystarczy jedno takie zacięcie, by wyskoczył wesoły komunikat YOU HAVE BEEN DROPPED. I tak zakończyła się moja przygoda z betą. Fajnie było, to na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 19:06, necron1501 napisał:

Pytanie: czy da się jeszcze gdzieś zdobyć klucz do SC2?


Tyle się swojego czasu mówiło o tych friend invitach, ale ja niestety nie dostałem ani jednego. :-( Może już przestali rozdawać, jako że koniec pierwszej fazy bety już za tydzień, a potem ponad miesiąc przerwy ?
W każdym razie jak coś dostanę, dam znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie podoba mi się, że nie ma możliwości zaczekania na gracza któremu się coś zatnie. We wcześniejszych grach Blizza jak licznik doszedł do zera to uaktywniał się przycisk Drop players i mogłem go użyć lub nie. W SC2 po prostu gościa dropuje od ręki. Jasne że czasem widać, że to pełny disconnect i nie ma na co czekać (albo nie ma się cierpliwości), ale wolałbym mieć wybór. Nie uruchamiam matchmakera po to żeby dostać darmową wygraną bo przeciwnika zdropowało (haha, kolejny win, ale jestem boski), tylko może żeby... zagrać? Jak komuś się wolno ładuje a potem na początku trochę zacina, to jestem skłonny zaczekać, jeśli później nie będzie lepiej to przecież mogę go kopnąć wtedy, ale teraz tak już zrobić nie mogę. Cóż dla mnie to tylko trochę irytujące więc przeżyję, ale widzę że dla niektórych jest to dużo gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, obecnie nie ma sensu grać. Od razu po wczytaniu gry z marszu dostaje się komunikat "you were dropped". Przynajmniej ja taki dostaję.
Ale to nie wynika raczej ze słabego komputera lub łącza, tylko po prostu jest to jakiś błąd Blizzarda, nad którym obecnie pracują (z tego co można przeczytać).
No cóż, w końcu to beta, więc wszystko trzeba zrozumieć. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 17:51, Dann napisał:

[podnosi rękę do góry] Ja też nie focusuję ataków, ja też, ja też.


A potem na IMBY marudzisz. o.O

Dnia 22.05.2010 o 17:51, Dann napisał:

Ciężko powiedzieć, ale nadal byłbym za voidami. :-)


Trzeba spróbować chyba, bo nie uwierzysz. :) Zanim się działka rozkręcą, to lepiej będzie wiać. :)

Dnia 22.05.2010 o 17:51, Dann napisał:

Dlaczego jedyna rasa jaka mi odpowiada z punktu widzenia tzw. musi być tak udziwniona
?


Trza wszystkimi rasami umieć, a nie tylko jedną męczyć. :)

Dnia 22.05.2010 o 17:51, Dann napisał:

Ja myślałem nad wykorzystywaniem DT na pierwszej linii.


Padną, zanim zdążą kogoś ciachnąć.

Dnia 22.05.2010 o 17:51, Dann napisał:

PS. Widzę, że teraz nie tylko ja mam problemy z crashami. Powiem tak, tyle tygodni zagrywałem
się w ME2 i ani jednego crasha... w SC2 jak ustawiam detale na high występują średnio
tak co drugą bitwę. Ktoś radził mi na b-nie zmienić post-processing na low... niestety
nie działa. Ale dzięki za szczere chęci.
Po prostu póki co będę grał na all low, mając nadzieję, że to tylko beta.


No właśnie co to za beta, w której błędy wprowadza się w patchach. Ja włączyłem sobie jedno 4v4. Kogoś kicknęło, od razu "omg" na czacie. 10 sekund później wywaliło wszystkich oprócz mnie. -.- Granie sobie odpuszczę, dopóki nie naprawią tego.

PS. Na stronie głównej gry mam napis "Expiry date: 21 June". Czy to jakaś bzdura, czy te beta testy wcale nie kończą się 31 maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to żeście mnie zachęcili do tego nowego patcha... Nie dość, że zmiany w balansie dziwne, to jeszcze stabilność spadła? I to w ostatnim (niby) tygodniu bety? Po prostu świetnie... Łatka się właśnie ściąga (wolno, ale zawsze), zaraz samemu się przekonam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 21:56, Feallan napisał:

A potem na IMBY marudzisz. o.O


Focus fire to ja robiłem w Red Alercie. ;-) Trzeba będzie powrócić do starych metod.

Dnia 22.05.2010 o 21:56, Feallan napisał:

Trzeba spróbować chyba, bo nie uwierzysz. :) Zanim się działka rozkręcą, to lepiej będzie
wiać. :)


A popróbuję nieco pobawić się Stalkerami... razem z Sentry, Zealotami i Dark Templars.

Dnia 22.05.2010 o 21:56, Feallan napisał:

Trza wszystkimi rasami umieć, a nie tylko jedną męczyć. :)


Ale ja nie chcę grać innymi rasami. ;-) Każdą rasą nagram się aż po uszy na singlu, natomiast na multi coś mi się na te Protossy rzuciło... call me paranoid. A wcześniej chodziło mi o tzw. lore.

Dnia 22.05.2010 o 21:56, Feallan napisał:

> Ja myślałem nad wykorzystywaniem DT na pierwszej linii.

Padną, zanim zdążą kogoś ciachnąć.


Mam nadzieję, że nie. Tym bardziej, że mam w planach najpierw wteleportować się do bazy Stalkerami i wysłać Zealoty, a potem wbiec assassinami. :-)
Same DT, to jasna sprawa, że są zbyt kruche.

Dnia 22.05.2010 o 21:56, Feallan napisał:

No właśnie co to za beta, w której błędy wprowadza się w patchach. Ja włączyłem sobie
jedno 4v4. Kogoś kicknęło, od razu "omg" na czacie. 10 sekund później wywaliło wszystkich
oprócz mnie. -.- Granie sobie odpuszczę, dopóki nie naprawią tego.


To nie jest tak, że wprowadzają błędy w patchach. Po prostu to Beta, cały czas coś testują, sprawdzają, balansują, zmieniają. Czasem zwyczajnie o czymś zapomną, a czasem coś wyskoczy dopiero po wypuszczeniu łatki. Różnie bywa. Tak jak pisałem, dla mnie mogą nawet wyłączyć całą betę i nie będę miał pretensji. I tak jestem im wdzięczny za możliwość pogrania w jakimkolwiek stopniu już na 3 miesiące przed premiera.
Zresztą teraz akurat w ogóle nie gram, bo trzy razy pod rząd byłem dropped niemal na początku gry, więc uznałem, że teraz trzeba czekać aż to naprawią (a pisali że nad tym pracują).

Dnia 22.05.2010 o 21:56, Feallan napisał:

PS. Na stronie głównej gry mam napis "Expiry date: 21 June". Czy to jakaś bzdura, czy
te beta testy wcale nie kończą się 31 maja?


June to czerwiec... hmm. Niby też mam tak napisane, ale nie sądziłem, że to może coś oznaczać. ;-)
Póki co trzymam się wersji "do 31 maja, a potem jeszcze z tydzień lub dwa na początku lipca"... a potem do empiku. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 22:44, Matteos napisał:

No to żeście mnie zachęcili do tego nowego patcha... Nie dość, że zmiany w balansie dziwne,
to jeszcze stabilność spadła? I to w ostatnim (niby) tygodniu bety? Po prostu świetnie...
Łatka się właśnie ściąga (wolno, ale zawsze), zaraz samemu się przekonam.


O ile jeszcze nie uporali się z masowym lagowaniem i droppowaniem graczy, to się nie przekonasz... bo nie da się grać. ;-) A o 4v4 w ogóle zapomnij.
Trzeba czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Granie teraz w bete StarCraft II nie ma zadnego sensu. Jak nie crashe to sa tracone polaczenia z BN. Nerrrwica czlowieka trafia jak mu nawet dobrze idzie, ma sukcesy, wrog prawie zniszczony i... connection lost. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 23:06, Wojman napisał:

Granie teraz w bete StarCraft II nie ma zadnego sensu. Jak nie crashe to sa tracone polaczenia
z BN. Nerrrwica czlowieka trafia jak mu nawet dobrze idzie, ma sukcesy, wrog prawie zniszczony
i... connection lost. :/


Darowałem sobie. Skoro co kilka sekund mnie odcina od BN podczas przeglądania nowych zmian w menu, to nawet nie chce mi się myśleć, co dzieje się podczas regularnej gry. Nie ma to jak rzucić niesprawdzony patch na weekend... No to sobie poczekamy do poniedziałku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 21:56, Feallan napisał:

PS. Na stronie głównej gry mam napis "Expiry date: 21 June". Czy to jakaś bzdura, czy
te beta testy wcale nie kończą się 31 maja?


Znalazłem info o tym napisie. To... bug. Jeden z wielu, jaki wprowadził ten, ekhem, świetny patch. Nawet założono cały topic z "Known Issues":
http://forums.battle.net/thread.html?topicId=25026453157&sid=5000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 23:06, Wojman napisał:

Granie teraz w bete StarCraft II nie ma zadnego sensu. Jak nie crashe to sa tracone polaczenia
z BN. Nerrrwica czlowieka trafia jak mu nawet dobrze idzie, ma sukcesy, wrog prawie zniszczony
i... connection lost. :/


To i tak nieźle... ja kilka razy dostałem info "You were dropped" od razu po wczytaniu się gry, jak tylko zobaczyłem Nexus i kilka probów. ;-) Ale to akurat dobrze, bo dzięki temu przegrałem kilka bitew i jak już zakończę część treningową, wyląduję we właściwej lidze... w tej najniższej. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 08:48, B1SH0P napisał:

Hmm.. zagrałem 4 rozgrywki i nie wywaliło.. Czyżby cud, czy naprawili?


A trzeba będzie sprawdzić.
Choć osobiście myślałem, że będą w tym celu aplikować zupełnie nowego patcha, aby naprawić tego starego. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować