Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 09.06.2010 o 12:32, Okopolitan napisał:

Ja jako ogólnie fan gier blizz tylko właśnie w SC nie grałem i teraz jakoś próbowałem
przekonać się do SC2, ale jak czytam fora i czytam o jakiś UMS, APM i potem mikro i makro
managemencie jednostkami to coś czuję, że bardzo dużo nauki by mnie czekało by cokolwiek
tutaj zrobić i pograć :)


Nauki owszem sporo jest w tej grze. Dlatego sa rozne ligi, w ktorych laduja gracze, ktorzy maja podobne umiejetnosci. Mozna sie wiec w miare bezstresowo nauczyc grac. Warto tez ogladac replaye lepszych graczy, mozna sie sporo dowiedziec. No i oczywiscie trzeba grac, grac, grac. :) Podczas jednego miesiaca sporo sie jak w StarCraft II grac, tak ze w ostatnich dniach bety calkiem niezle sobie radzilem zarowno w trybie 1v1 jak i 2v2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 13:35, Wojman napisał:

Podczas jednego miesiaca sporo sie jak w StarCraft II grac, tak ze w ostatnich
dniach bety calkiem niezle sobie radzilem zarowno w trybie 1v1 jak i 2v2.


Z rushami sobie nie radziłeś. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 13:41, Feallan napisał:

Z rushami sobie nie radziłeś. :))


Mowisz o rushu na mnie czy przeze mnie wykonanych? :) No, faktycznie rushe sa moja pieta Achillesowa. Byly jednak takie, ktore pieknie obronilem, a Toss nie przewidzial planu B, dzieki czemu pojedynek 1v1 wygralem. :) Byly i takie, ktore mnie kompletnie zaskoczyly. :) A w trybie 1v1 dosc czesto sam robilem rushe na przeciwnikow, przynajmniej w ostatnim tygodniu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 14:06, Wojman napisał:

Mowisz o rushu na mnie czy przeze mnie wykonanych? :)


O rushach na Ciebie. :) Chyba z 5 razy Ci ekonomię rozwalili, jak z tobą grałem. :) Po premierze gry też musimy trochę pograć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po premierze sobie wszyscy pogramy. Wszelcy ludzie będą braćmi, zapanuje pokój i sprawiedliwość, zniknie głód etc.

W becie zbieranie znajomych było lekko wkurzające (co chwila czyszczenie, kochajmy Facebooka), zatem nie prowadziłem szeroko zakrojonych... hmmm... łowów, tym niemniej po ukazaniu się fulla czujcie się zaproszeni na tę szacowną i elitarną listę ludności grającej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 12:34, blep napisał:

Co do samej gry to Sc2 to bardzo się zawiodłem. Beznadziejny system do ums''ów gdzie
coś fajnego nowego może być na samym dole mam nadzieje że to zmienią w finalnej wersji.Brak
możliwości gry z innymi regionami jak ktoś chce grac to jest świadomy możliwością ,że
będą lagi.
Cena to tez jeden z bólów Sc2 ok 200 zł to jednak trochę dyzo jak na grę na PC tyle to
zazwyczaj kosztują EK. To że gra jest od Blizzarda wcale nie świadczy ,że musi kosztować
aż 200 PLN myślę ,że gra powiną kosztować coś około 150 PLN.

Jeżeli te 200zł się potwierdzi to ja dla zasady będę czekać aż spadnie o połowę przynajmniej. Jakby mało było, że podzielili jedną grę na 3 części - Blizzard robi skok na kasę graczy w bezczelny sposób. Osobiście nie grałem w betę, ale śledząc wypowiedzi choćby w tym wątku, to szału nie widzę. Nie zdziwiłbym się jakby SC2 nie powtórzył popularności jedynki w multi, pomijając już sam BattleNet, to jakoś nie widzę w grze nowości, które miałyby mnie wciągnąć na nowo do grania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 13:31, Wojman napisał:

Biedni piraci, nie beda juz mogli korzystac z Hamati, zeby obejsc system. Serwery Blizzarda
slyna z tego, ze sa stabilne. A jesli nie wytrzymaja naporu graczy to Blizzard uruchomi
kolejne.


Biedni "piraci" wykminią "swojego bneta" i będzie prawdopodobnie "piracka liga" na ruskich serverach.

Co do dużej ilości nauki w SC2. Jeżeli chcesz być megapro omójboże, chcę wymiatać, miażdżyć przeciwników apm, genialnymi taktykami, błyskotliwymi przejściami to fakt, jeżeli nie grałeś w sc1 to czeka cię dużo ogarniania. Ale z drugiej strony, w tą grę można też sobie spokojnie i bezstresowo grać. Jak mam smykałkę do ogarniania gier w dość szybkim tempie, po 3 grach i kilku castach które obejrzałem potrafiłem już jakieś ciekawe bajery robić, jeżeli coś już wcześniej widziałem to potrafiłem to skontrować lub samemu wyprowadzić jakiś ciekawy atak, a przegrywanie mnie nie zrażało tylko zachęcało do dalszego kombinowania z tym wszystkim. Przeciwnik w jednej z gier "zaskoczył" mnie miliardem battlecruiserów. Czy się zdenerwowałem? O nie. Zacząłem się śmiać i zastanawiać jak ja mu na to pozwoliłem, radość z gry jak nic. Zdaje sobie sprawę z tego, że prawdopodobnie nigdy nie dorównam progejmerom którzy mają zakodowane co robić po każdym budowanym robotniku w każdym z 17 buildów które znają na pierwsze 8 minut gry, jednak i bez tego można się świetnie bawić. System ligowy to dość ciekawa sprawa, bo możemy się rozwijać, nie będąc ciągle niszczonym przez trafienia na kolesi grających na poziomie diamond league. Ja niestety przez długi czas siedziałem przy dowie i dowie2, a gry te są lekko delikatnie mówiąc, do dupy jeżeli chodzi o strategię w porównaniu do starcrafta2 (i bardziej tutaj mówię o dow2). SC2 to gra w której można pr0sować lub też wręcz przeciwnie, gra = zabawa, robię coś dzikiego. I jeżeli zrobię to dobrze, bo znam grę i zaskoczę przeciwnika, to może się udać. Ogólnie strasznie się cieszę z tego, że dorwałem się do bety i na przeszkodzie do kupienia pełnej wersji będzie stał tylko mój murzyński problem z magicznym ścinaniem się gry, pomimo tego że zwykle działa płynnie i szybko się ładuje, nawet gdy w grze nic się konkretnego i mulącego komputer nie dzieje.

tl;dr
starcraft2 fajny, kupować nawet za 200zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 15:40, Feallan napisał:

O rushach na Ciebie. :) Chyba z 5 razy Ci ekonomię rozwalili, jak z tobą grałem. :)


Nie bede Ci przypominal kto przyslal swoje Heliony na pomoc Zergom, gdy te byly atakowane przez zerglingi dwoch innych szczepów Zergów. :)

Dnia 09.06.2010 o 15:40, Feallan napisał:

Po
premierze gry też musimy trochę pograć. :)


"Troche" to malo powiedziane. Na pewno w StarCraft II duuuuzo pogram i w singla i w multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz już mam 100% pewność, że gry nie opłaca się kupować w Polsce. Jak dobrze, że grę zamawiam z Anglii. W kulki sobie lecą, aby gra w Polsce kosztowała drożej niż sprowadzana z zagranicy za funty (i to z kosztami przesyłki!). Blizzard wraz z próbą poważniejszego wejścia na polski rynek zaliczył taką porażkę. Jakoś W3 można było wydać te 8 lat temu za 139 zł (a wtedy większość wydawanych u nas gier była droższa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 14:00, Phobos_s napisał:

A właśnie chciałem się spytać czy jest tutaj jeszcze ktoś kto nie zamówił SC2 z zagramanicy
:)


Dobre pytanie. Co ciekawe zamawiajac te gre w Wielkiej Brytanii i tak nawet z kosztami przesylki wychodzi taniej niz kupowac w Polsce. W sklepie gram.pl promocyjna cena to 198,90 PLN + 13,90 za koszty wysyłki (specjalnie nie biore mozliwosci odbioru osobistego, w Szczecinie, ani wojewodztwie Zachodniopomorskim nie ma ani jednego punktu odbioru osobistego, najblizszy jest w Poznaniu...). Wychodzi razem 212,8. W HMV cena to 34,99 funty, do tego 2,5 funta kosztow przesylki. Wychodzi zatem 37,49 funtów czyli na polskie 187,41. Roznica to 25,39 PLN czyli jakas dobra gre w taniej serii mozna by bylo za to kupic. W innych polskich sklepach sa podobne ceny. I jak tu wspierac polskich dystrybutorow gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem ta gre na poczatku kwietnia i jeszcze zmiescilem sie w cenie 29 funtow razem z przesylka . Teraz z tego co widze ceny wahaja sie miedzy 35-37 funtow co i tak nawet przy niekorzystnym kursie funta wychodzi taniej niz w Polsce bo znajac zycie zaden sklep nie zbije wiecej niz te 20-30 z ceny sugerowanej .

edit Wojman - cena sugerowana w UK to okolo 45 funtow wiec niby drozej niz u nas ale tam sklepy potrafia duzo wiecej zejsc z ceny nawet przy premierze gry .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 14:25, Wojman napisał:

Dobre pytanie. Co ciekawe zamawiajac te gre w Wielkiej Brytanii i tak nawet z kosztami
przesylki wychodzi taniej niz kupowac w Polsce. W sklepie gram.pl promocyjna cena to
198,90 PLN + 13,90 za koszty wysyłki (specjalnie nie biore mozliwosci odbioru osobistego,
w Szczecinie, ani wojewodztwie Zachodniopomorskim nie ma ani jednego punktu odbioru osobistego,
najblizszy jest w Poznaniu...). Wychodzi razem 212,8. W HMV cena to 34,99 funty, do tego
2,5 funta kosztow przesylki. Wychodzi zatem 37,49 funtów czyli na polskie 187,41. Roznica
to 25,39 PLN czyli jakas dobra gre w taniej serii mozna by bylo za to kupic. W innych
polskich sklepach sa podobne ceny. I jak tu wspierac polskich dystrybutorow gier?


Dokładnie. Ja zamówiłem właśnie z HMV tyle, że kolekcjonerkę. Zobaczymy czy jakiś sklep będzie miał niższą cenę niż ja zapłacę. Druga sprawa czy w Polsce w ogóle będzie kolekcjonerka dostępna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mowilem, ze cena bedzie oscylowac w granicach 200zl to sie niektorzy bulwersowali...

Mam nadzieje, ze pierwszy raz w zyciu dobrze wyjde na preorderze (zavvi za 28F z wysylka, 28x5=140zl).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 14:56, Garett napisał:

Mam nadzieje, ze pierwszy raz w zyciu dobrze wyjde na preorderze (zavvi za 28F z wysylka,
28x5=140zl).


No pięknie, na Zavvi znowu podskoczyło. Było 35, teraz 38. W dodatku funt teraz po 5 zł stoi. Oddala się wizja StarCrafta 2...

Strasznie żałuję, że nie kupiłem tego preordera, jak było 30. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować