Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dobrze, że wyjaśniła się sprawa z wyborem wersji językowej. Ja jednak nadal jestem zadowolony, że grę sprowadzam z Anglii, bo mimo wszystko nadal znacznie taniej to wychodzi.

Po obejrzeniu tamtego trailera tylko jestem upewniony w przekonaniu, że polskiej wersji nie ruszę. Przecież w końcu to trailer, który ma zachęcić do kupna gry a tutaj takie złe tłumaczenie już na starcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o liczbę mnogą (co akurat też jest błędem...), tylko o dosłowność tłumaczenia.

Make no mistake - oczywiście można to przetłumaczyć, tak jak zrobił autor polskiej wersji, ale nie w tym przypadku. W oryginalne sens tej wypowiedzi jest zupełnie inny:
Nie miej złudzeń, nadchodzi wojna - tłumaczenie w mojej wersji (ewentualnie coś podobnego, ale na pewno nie tak jak to zrobił polski tłumacz).
Nie popełniaj błędów, nadchodzi wojna - tłumaczenie autora reklamy.

Sam zdecyduj, co tam bardziej pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 14:23, Arcling napisał:

Po obejrzeniu tamtego trailera tylko jestem upewniony w przekonaniu, że polskiej wersji
nie ruszę. Przecież w końcu to trailer, który ma zachęcić do kupna gry a tutaj takie
złe tłumaczenie już na starcie...


Dokładnie. Ja od samego początku nie miałem zamiaru kupować polskiej edycji.
I np. w tej chwili zarabiam na kolekcjonerce z UK już ponad 80 zł w porównaniu do ceny np. na Gramie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 14:27, Phobos_s napisał:

Dokładnie. Ja od samego początku nie miałem zamiaru kupować polskiej edycji.
I np. w tej chwili zarabiam na kolekcjonerce z UK już ponad 80 zł w porównaniu do ceny
np. na Gramie.


A liczysz razem z kosztami przesylki czy bez? Bo jak bez to roznica wychodzi jeszcze wyzsza niz 80 PLN (mowimy oczywiscie o Edycji Kolekcjonerskiej). Osobiscie kupuje te EK w UK tylko dlatego, ze faktycznie wyjdzie mi zaplacic ok. 80 - 100 PLN taniej niz w Polsce. Roznica moim zdaniem spora. A gre i tak bede mial w takiej wersji w jakiej bede chcial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 15:04, Wojman napisał:

A liczysz razem z kosztami przesylki czy bez? Bo jak bez to roznica wychodzi jeszcze
wyzsza niz 80 PLN (mowimy oczywiscie o Edycji Kolekcjonerskiej). Osobiscie kupuje te
EK w UK tylko dlatego, ze faktycznie wyjdzie mi zaplacic ok. 80 - 100 PLN taniej niz
w Polsce. Roznica moim zdaniem spora. A gre i tak bede mial w takiej wersji w jakiej
bede chcial.


Liczę z kosztami :)
W tej chwili przyjdzie mi zapłacić za EK dokładnie 306,74 zł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jawny błąd w tłumaczeniu ale przynajmniej dobrze dobrali lektora, a to już jakiś plus. I tak wolę się upewnić przed zakupem czy będzie możliwość zmiany języka na angielski bez importu.

Swoją drogą to naprawdę się zastanawiam skąd oni biorą tych tłumaczy do polonizacji. Takiego halftrack z COH przetłumaczonego na półciężarówke (powinno być transporter półgąsiennicowy) na przykład mogę jeszcze zrozumieć bo nikt ich na tej filologii, translatoryce czy co oni tam mają skończone nie uczył jak się tego rodzaju nie spotykany współcześnie pojazd nazywa w języku angielskim. Ale nie umieć rozróżnić znaczenia "make no mistake" które to zawsze znaczy "nie łudź się/nie miej złudzeń" od "do not make any mistakes". Takie coś to osoba mająca nawet pobieżną styczność z tworami (pop)kultury w języku angielskim powinna wiedzieć. To nie jest jakiś archaiczny pamiętający krucjaty zwrot angielski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 15:10, Phobos_s napisał:

W tej chwili przyjdzie mi zapłacić za EK dokładnie 306,74 zł :)


A mi 304,33 PLN. :) Podejrzewam, ze do czasu premiery jeszcze lekko cena pojdzie w dol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 15:58, Zakharov napisał:

Swoją drogą to naprawdę się zastanawiam skąd oni biorą tych tłumaczy do polonizacji.


To od tłumacza zależy w jakiej dziedzinie tłumaczeń będzie się specjalizował i czy podejmie się danego zlecenia. Każdy pieniądz się liczy, nie ważne czy tłumacz jest zapalonym graczem czy nie.

Dnia 16.07.2010 o 15:58, Zakharov napisał:

Ale nie umieć rozróżnić znaczenia "make no mistake" które
to zawsze znaczy "nie łudź się/nie miej złudzeń" od "do not make any mistakes".


Nie zawsze. Wszystko zależy od kontekstu. Zwrot ten można przetłumaczyć też jako "możesz być tego pewien / to pewne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 15:58, Zakharov napisał:

mogę jeszcze zrozumieć bo nikt ich na tej filologii, translatoryce czy co
oni tam mają skończone nie uczył jak się tego rodzaju nie spotykany współcześnie pojazd
nazywa w języku angielskim.


I tu się mylisz. Na studiach translatorskich od zawsze jest powtarzane, że każdą rzecz której się nie zna trzeba sprawdzić 10 razy a najlepiej w słownikach i źródłach specjalistycznych. Więc to, że nie uczą nazw histycznych pojazdów wojskowych nie jest żadnym wytłumaczeniem :)
Inną sprawą jest to, czy tłumacz robi coś po łebkach i tłumaczy ''na odwal się''. Bo często bywa tak, że albo po prostu tłumaczowi się nie chce czegoś sprawdzić albo ma ważniejsze zlecenia i takie nazwy pojazdów tłumaczy tylko żeby zgarnąć trochę kasy, a jakość już jest mniej ważna.

Co do błędu z ''make no mistake'' to po prostu widać, że Acti poszło standardowym szlakiem. Zatrudniło jakiegoś studenta filologii bez doświadczenia i to widać, że jeszcze beż większej wiedzy o języku. Wszytko żeby było taniej. Sad but true.


@Wojman
To po lie Ty liczysz te funty? :) Bo przecież płacimy chyba tyle samo 62,94? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da zainteresowanych powtórkami miła niespodzianka. Wczorajszy pojedynek B1SH0Pa z Matteosem został skomentowany przez trzeciego już w tym turnieju komentatora! Zapraszam do oglądania i napisaniu co sądzicie?

http://rapidshare.com/files/407280434/FFOutput.rar

(to jest pojedynek 2)

Edit: Zapomniałem dodać, że ten komentator to znany z forum Ssj2 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 18:11, Volvox napisał:

Da zainteresowanych powtórkami miła niespodzianka. Wczorajszy pojedynek B1SH0Pa z Matteosem
został skomentowany przez trzeciego już w tym turnieju komentatora! Zapraszam do oglądania
i napisaniu co sądzicie?

http://wyslijto.pl/plik/ny1l1qcer0

(to jest pojedynek 2)


w czym to otworzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 18:21, Aku230 napisał:

w czym to otworzyć


Ja wszystko otwieram w VLC Player. To taki odtwarzacz co otwiera wszystko bez kodeków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 18:24, Volvox napisał:

> w czym to otworzyć

Ja wszystko otwieram w VLC Player. To taki odtwarzacz co otwiera wszystko bez kodeków
:)


uhm, czy to co tam dales to nie przypadkiem tło do drabinki?
bo raczej GIMP nie powinien tego otworzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 18:24, Volvox napisał:

> w czym to otworzyć

Ja wszystko otwieram w VLC Player. To taki odtwarzacz co otwiera wszystko bez kodeków
:)


Eee.. Mi to photoshop włącza i jest to po prostu logo sc2.. I nazywa się podium.. Nie ten plik zuploadowałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś chętny do pogrania? Bo się już tak wku*****m.. Zrobiłem na chwilkę pauzę bo maiłem bardzo ważną sprawę, a tu mi koleś wyłączył ją i dziękuję gg.. -_-''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.07.2010 o 17:22, Phobos_s napisał:

To po lie Ty liczysz te funty? :) Bo przecież płacimy chyba tyle samo 62,94? :)


Mam w iPhone taki programik, nazywa sie Convertbot i on na biezaco aktualizuje (dzieki polaczeniu z internetem) takze kurs walut. Owszem obaj placimy tyle samo czyli 62,94 funty, ale wychodzi na to, ze w zlotowkach to ja place mniej niz Ty. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować