Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 31.07.2010 o 17:59, The_Warrior napisał:

Przeszedł ktoś misję w której trzeba zbierać terrazyt na wysokim poziomie trudności?
Jeśli tak to w jaki sposób?


Spośród wszystkich misji ta i pewna inna której nie chcę zespoilować sprawiły mi najwięcej problemu na brutalu. Na trudnym będzie pewnie trochę łatwiej (i kilka rzeczy które napisze może się nie zgadzać na korzyść gracza).

Po pierwsze nie buduj goliatów bo są za drogie i łatwo je stracić, lepszym rozwiązaniem jest kupa MMM czyli marines, medycy i maruderzy. Buduj ich w proporcjach 2 marines:1 medyk:1 maruder i będzie dobrze. Po za tym jeżeli nie masz to kup w zbrojowni na hyperionie stimpaki i tarcze dla marines, szybsze leczenie dla medyków, i wzmocnienie maruderów. Do budowy wyżej wymienionej armii w odpowiednim tempie potrzebujesz 3x koszary jedne z reaktorem i dwa z laboratorium. W tym z reaktorem budujesz dwóch marines a w pozostałych dwóch tylko medyków i maruderów. I tak przez całą misje nonstop, nie ma czegoś takiego jak za duża kupa MMM.

Jak tylko protosi zaczną zatykać źródła gazu zacznij wychodzić armią z bazy i niszczyć strażników źródeł i przyczółki protosów. Zwłaszcza tą małą bazę na północ od twojej, o ile dobrze pamiętam mają w niej archiwa templariuszy których to burza jest największym po kolosach wrogiem dla twojej kupy MMM. Po za tym te surowce się przydadzą później.

Nie atakuj głównej bazy na samej północy, są co prawda ludzie którzy zniszczyli ją ale to wymaga bardzo sporej armii i jednostek których jeszcze nie możesz budować. Pamiętaj niszcz strażników źródeł i działka jak masz chwile wolną.

Co do kolejności przejmowania gazu to najpierw zajmij się tymi najbliżej ciebie dlatego, że jak mili panowie z tal''darim będą później wysyłać w ich stronę armię to będzie ona po drodze atakować albo twoja główną bazę albo przyczułek wybudowany w miejscu zniszczonej bazy małej bazy protosów. Po za tym unikniesz sytuacji w której to jednocześnie dwa oddziały protosów próbują zatkać źródła w dwóch różnych krańcach mapy. Po pierwszych 3 zebranych kanistrach protosi zaczną wysyłać za twoimi SCV małe floty dlatego też poczekaj z przejęciem 4 i dalszych kanistrów do czasu aż twoja kupa MMM będzie mogła sobie z nimi poradzić.

Największy problem to kolosy i void ray''e. W pierwszej kolejności atakuj kolosy jak je zauważysz w drugiej właśnie void ray''e bo będą próbowały ci wykosić medyków. Acha do obrony bazy użyj bunkra wypchanego najemnikami marines i 2-3 wieżyczek przeciwlotniczych. Nie oszczędzaj swoich marines jak widzisz wroga armię to od razu dajesz "t" i niech kosza na stimpakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 16:37, ChrisBgnr napisał:

Powinieneś. Tym bardziej, że żywotność tego tytułu powinna pobić podane przez Ciebie
przykłady o lata świetlne.


Eee.. Lata świetlne to jest określenie odległości a nie czasu :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 19:29, B1SH0P napisał:

Eee.. Lata świetlne to jest określenie odległości a nie czasu :-P

miałem to napisać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł / plan jak zdobyć osiągnięcie "Najlepsza obroną jest atak" - polega na wykoszeniu 4 wylęgarni na hard w misji "Godzina zero", obrona bazy i artefaktu przed zerami.
Początek idzie mi nawet nieźle obrona idzie dobrze i nawet coś tam na mapie się niszczy, tylko po pewnym czasie robi się całe stadko wieżyczek zergów na mapie i nie da się już po niej łazić bez strat. Dorzucając do tego hordy zetlngów to już się robi nieciekawie.

Ps. Grę już zaliczyłem na normalnym, to sobie tak pomyślałem że nadrobię te wszystkie osiągnięcia skoro już się zna w miarę poszczególne plansze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 17:59, The_Warrior napisał:

Przeszedł ktoś misję w której trzeba zbierać terrazyt na wysokim poziomie trudności?
Jeśli tak to w jaki sposób?

Tylko dwie jednostki - marines i medycy. Roznoszą wszystko. Oczywiście marines muszą mieć stimpaki - inne upgrady opcjonalne. Nie zapomnij też o ulepszeniach w Engineering''s Bay.
Robiłem tę misję wczoraj na hardzie i złapałem nawet achievka za niedopuszczenie do blokady ujścia.

Postaraj się też wcześnie zniszczyć bazę tossów na północ od Ciebie - jest malutka. Najpierw wyciągnij obrońców poza zasięg photon cannonów, a dopiero potem niszcz resztę. Trzymaj armię zawsze w jednej kupie. Dobrym momentem na atak na tę bazę jest chwila po zablokowaniu pierwszej próby zamknięcia ołtarza.

Na hardzie nie spotkałem żadnych high templarów. Najgorsze, co widziałem to Colossusy, ale chyba tylko w jednym ustalonym miejscu (na północ od małej bazy tossów).

Generalnie, po rezygnacji z budowy Goliathów, misja robi się duużo łatwiejsza. Na hardzie rzadko jednostki, które dostajesz w danej misji, są najlepsze do jej wykonania (np. na Outbreak najlepiej sprawdzają się Reaperzy, a nie Helliony; na The Great Train Robbery - Maruderzy i Siege Tanki, a nie Diamondbacki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko drodzy chłopcy:)

Otoz, udalo mi sie przejsc kampanie z takim rezultatem:

Spoiler

Kerrigan uratowana, Typhus (chlip chlip) nie zyje, A Mengsk nadal na tronie. Mozna jakos inaczej skonczyc? Bo nie wiem dlaczego ale czasami niektore misje mi znikaly i nie moglam ich potem wykonac, np ta gdzie trzeba dostarczyc dowody zdrady Mengska - myslalam, ze najpierw mozna cyknac zergi i krolowa a potem imperatora:P ktos ma moze rozpiske jak wykonywac misje po kolei?:P



dzieki z gory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka że robisz wszystkie misje w kolejności dowolnej, z wyjątkiem tej gdzie się udajesz na Char.
Tam jak już wylądujesz to powrotu nie ma, w sumie trochę głupio byłoby lecieć gdzieś tam na zadupia kosmosu i robić coś tam mało ciekawego, skoro mamy inwazję na główną planetę Zergów, gdzie czeka na nas sama Królowa Ostrzy z chlebem i solą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 20:54, The-Darkest napisał:

/ciach/


Spoiler

Najlepiej jest omijać Char, wykonać wszystkie pozostałe zadania i dopiero ruszyć na Królową Ostrzy, tylko tak będziesz mógł wykonać wszystkie zadania. I nie, zakończenie jest zawsze takie samo, zwłaszcza, że prowadzi bezpośrednio do wydarzeń które czekają nas w HotS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupił wczoraj Starcrafta 2 więc idę pojutrze do niego na seans:] Dowiem się w końcu czy ta gra jest taka dobra jak o niej wszyscy mówią (no i chyba jednak jest).
Może ktoś zapuścić plusy/minusy jakie zauważył? I ocenę? :P Czytałem parę recenzji więc nie odsyłajcie mnie do nich;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 22:56, Bithda napisał:

Kolega kupił wczoraj Starcrafta 2 więc idę pojutrze do niego na seans:] Dowiem się w
końcu czy ta gra jest taka dobra jak o niej wszyscy mówią (no i chyba jednak jest).
Może ktoś zapuścić plusy/minusy jakie zauważył? I ocenę? :P Czytałem parę recenzji więc
nie odsyłajcie mnie do nich;p

Poczekaj aż sam zagrasz w grę ;) gusta są różne. Jeżeli jednak lubiłeś SC to i drugą część polubisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym anti alliasingiem? Podobno Blizz w tej kwestii spartolił robotę i gra strasznie zwalnia na mocnych sprzętach przy włączonym AA? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 00:16, Galadin napisał:

Jak to jest z tym anti alliasingiem? Podobno Blizz w tej kwestii spartolił robotę i gra
strasznie zwalnia na mocnych sprzętach przy włączonym AA? :)


Processor:
AMD Phenom(tm) II X4 925 Processor (4 CPUs), ~2.8GHz
Memory:
4096MB RAM DDR3
Hard Drive:
209 GB
Video Card:
ATI Radeon HD 5850

Na statku jest nawet tylko 19fps!!! w singlu tez nie zaciekawie ok 40fpsow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2010 o 22:56, Bithda napisał:

Kolega kupił wczoraj Starcrafta 2 więc idę pojutrze do niego na seans:] Dowiem się w
końcu czy ta gra jest taka dobra jak o niej wszyscy mówią (no i chyba jednak jest).
Może ktoś zapuścić plusy/minusy jakie zauważył? I ocenę? :P Czytałem parę recenzji więc
nie odsyłajcie mnie do nich;p


Mnie gra się bardzo spodobała. Skoro masz znajomego z SC2, to proponuję żebyś poprosił go o udostępnienie klucza do dema gry. Do każdej pełnej wersji dołączane są dwa klucze dema.

I osobiście polecam granie jednak w angielską wersję gry (dostępną do ściągnięcia z battle.neta). Po obejrzeniu paru filmików z polskiej wersji, doszedłem do wniosku że niestety ale ludzie zajmujący się lokalizacją skopali robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 00:22, Ziloh napisał:

Processor:
AMD Phenom(tm) II X4 925 Processor (4 CPUs), ~2.8GHz
Memory:
4096MB RAM DDR3
Hard Drive:
209 GB
Video Card:
ATI Radeon HD 5850

Na statku jest nawet tylko 19fps!!! w singlu tez nie zaciekawie ok 40fpsow.


Powiem tak, gra działa przez większość czasu bardzo dobrze ale w jednej misji miałem 23fps:)
Inną sprawą jest to że ponoć na kartach ATI w ogóle narazie nie działa AA (bądź nie da się go włączyć, nie pamiętam dokładnie) ale na moim kompie gra na maxymalnych detalach w 1920x1200 było działała około 70-80fps przez większość czasu.
Moja specyfikacja :
Core I5 750 2,66GHz przetaktowane na 3,7GHz, nie żeby to przetaktowanie tak na prawdę miało jakieś znaczenie w przypadku SC2:)
4GB Ram
Geforce GTX 480.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W FAQ jest błąd: misji jest w sumie 29, a przynajmniej tak twierdzą achievementy na stronie profilowej SC2.

Co do spadku FPS, to doświadczyłem tylko jednego w

Spoiler

ostatniej z misji mini kampanii Tossów, kiedy miałem sporo carrierów, mothershipa i spam zergów.



Przy okazji: nie orientuje się ktoś, czy do ukrytej misji można wrócić po ukończeniu kampanii i ją odblokować, a następnie wykonać? Czy też muszę od nowa przechodzić całą kampanię?

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musisz wczytać zapis, gdzie jesteś jeszcze na Hyperionie. Zapisy po udaniu się na

Spoiler

Char

nie pozwalają na odblokowanie tej misji, gdyż to jest osobna planeta na którą trzeba się udać za pomocą mapy gwiezdnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2010 o 03:58, Jarden napisał:

Inną sprawą jest to że ponoć na kartach ATI w ogóle narazie nie działa AA

wczoraj wyszły Catalysty 10.7a z dodana obsluga AA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zastanawia się czy warto kupić SC2 dla kampanii, odpowiedź brzmi, absolutnie nie warto.
Fabuła jest dziecinna, jest jej nie wiele a do tego pełna dziur, naiwnych i nielogicznych rzeczy. Dialogi o niczym.

Jeżeli fabuła SC1 czy WC3 można określić jako masterpiece to SC2 fabuła jest mastercrapem. Napisana chyba została przez jakiegoś trzeciorzędnego pisarzynę w tydzień. Absolutnie widać, że fabuła jedynki i dwójki pisały dwie inne osoby... inny smak, inne cele, inne pomysły itp. a przede wszystkim absolutnie inny poziom pisarski, ten w dwójce jest gdzieś na poziomie mułu rzecznego...

Co do innych elementów kampanii...

- najemnicy to zwykłe jednostki z podrasowanymi dwoma statystykami, życie i obrażenia (średnio o 30%), bez żadnych ciekawych zdolności ani niczego innego, innymi słowy nic fajnego, mają tylko fajnie podrasowany wygląd. Nie dość, że za nich trzeba zapłacić w kredytach by podpisać kontrakt to za każdym razem na polu bitwy trzeba za nich zapłacić i tak odpowiednio podrasowaną cenę w surowcach, można ich wezwać ograniczoną ilośc razy (2-3) i za każdym razem trzeba odpowiednio odczekać około 5 minut.

- większość misji posiada tzw. hard-timer, mocny ogranicznik czasowy który narzuca na nas pośpiech już od pierwszej minuty, nie pozwalając rozkoszować się grą ale raczej wprowadzając stresujące napięcie. Starcraft zawsze posiadał soft-timer w postaci, że prędzej czy później skończą się i tak nam surowce ale to i tak pozwalało nam grać dalej... no ale teraz to już przesadzili niestety...

- misje są bardzo mocno zaprojektowane pod nowe jednostki które dostajemy w danej misji, mając na celu pokazać jak fajne są to jednostki kiedy tak naprawdę nie są, i ich przydatność pokazuje się tylko w danej napisanej dla nich specjalnie misji jak te poduszkowce co strzelają w ruchu w misji z pociągiem dodatkowo to bardzo ogranicza nam wolność jak chcemy daną misję rozegrać i zabija chęć ponownego zagrania.

-z powodu ograniczników czasowych kampanie przechodzi się bardzo szybko, 26 misji +3 opcjonalne +1 ukryta.

- ulepszenia ze zbrojowni oraz laboratorium są takie sobie, trochę trudno jest kupować za pierwszym razem gdy się przechodzi kampanię bo misje są mocno wyspecjalizowane i nie wiadomo co tak naprawdę będzie nam potrzebne, na przykład firebaty stają się bezużyteczne dosyć szybko więc po pewnym czasie zaczynamy, żałować wydanych kredytów na ich ulepszenia.

- humor który Blizzard próbował na siłę włożyć do gry oraz klimat redneck-westernu nie podszedł mi a te telewizyjne wiadomości są żałosne pod każdym względem. Muzyka tez nie umywa się do tej z jedynki o kawałkach z kantyny nawet nie wspomnę...

- Cgi, niestety okazało się, że 90% zawartości zostało już pokazane przez Blizzarda przy różnych okazjach, no normalnie żal.

- Multiplayera nie ma co oceniać bo to odgrzewany kotlet z nowymi jednostkami gorszymi niż stare wycięte. Jeśli komuś multi z pierwszej części się już mocno przejadł to druga nie ma nic do zaoferowania ciekawego.

- Edytor i społeczność moderska to dla mnie ostatnia deska ratunku by wycisnąć coś, choć odrobinę zabawy z tego produktu...

Werdykt to 2/10, ocena odwrotnie proporcjonalna do oczekiwań które były bardzo wysokie, nie tylko osobiste ale też za markę oraz biorąc pod uwagę ile czasu mieli na to... EA w ciągu roku potrafi skleić lepszy produkt...

Żałuję wydanych pieniędzy, za te 147zl mógłbym sobie parę naprawdę fajnych książek do poczytania kupić...
Oficjalnie skreślam Blizzada z mojej listy developerów których produkt można kupić w ciemno a szkoda bo byli ostatni na tej liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś może poradzić w sprawie problemu pt. "Nie można pobrać tej zawartości"?
Masakra, wszystko w becie pięknie chodziło a teraz lipa - tylko kampania działa:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować