Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Ostatnimi czasy mocno się zastanawiam nad kupnem Starcrafta II. Osobiście jestem na ogół przeciwnikiem strategii, choć niektóre z nich (Age of..., Company of Heroes) pozbawiły mnie wielu dni i nocy. Co do SC2 mam małe wątpliwości, w końcu nie wszystko trafia w mój gust, a i kwota ~200zł to nie są małe pieniądze. Być może posiada ktoś zalegający w pudełku i bezużyteczny dla niego klucz do dema. Jeśli byłby ktoś uprzejmy, to bardzo proszę o klucz na maila fear38@gmail.com. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko "z innej beczki": czy Blizzard planuje udostępnienie jakiegoś demka? Wiem, że w pudełku są dwa guest passy, niestety, nikt ze znajomych SC2 nie kupił. Czy guest passy są rozwiązaniem tymczasowym (taka "promocja"), po którym demo zostanie udostępnione szerszej publiczności (tak, jak triale np. WoW), czy też jest to jedyny sposób na przetestowanie gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie, ktoś może jakim fajnym sposobem zatrzymać armie hydrasów i roachy? (Znam tylko jeden.. Nie dopuścić do niej), oczywiście chodzi o tossów.. Immortale, odpadają bo po co nam one jak hydry nam je rozszarpią.. HT, taaak.. roache się z niego śmieją.. Archon, używa go ktoś? I na tym się kończą moje pomysły.. Jedynie nie próbowałem Collosi.. Może Wy o czymś wiecie, a ja o tym nie wiem i nikt mi nie powiedział, choć wiedział, że ja nie wiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 04:49, diablolod napisał:

/ciach/


W zakładce pomoc masz jak byk podane przeciwko czemu jednostka jest silna, a przeciwko czemu jest słaba. Ale ogółem rzecz biorąc, Lingom nie można dać się okrążyć, w przypadku Roachy trzeba koncentrować ogień pojedynczo, a Hydry? Hydry gnoi prawie wszystko, bo mają mało hp, zwłaszcza sprawdzają się Kolosy i Siege Tanki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 17:29, soviet20 napisał:

Czyli uwaązcie, że gre warto kupić w cenie 159 zł?


W cenie 145 jak coś warto ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.08.2010 o 17:29, soviet20 napisał:

Czyli uwaązcie, że gre warto kupić w cenie 159 zł?


Warto nawet wydać to 200 zł, tylko szkoda że nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taki wydatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie natury technicznej - wie ktoś jak "działają" powtórki? Każda zajmuje ok 50 kb, więc jak Starcraft z tego odczytuje półgodzinny mecz? Czy tam jest zapisane co i kiedy ktoś budował a komputer na nowo w to "gra"? Ciekawa sprawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 10:42, Kraju napisał:

> Czyli uwaązcie, że gre warto kupić w cenie 159 zł?

Warto nawet wydać to 200 zł, tylko szkoda że nie wszyscy mogą sobie pozwolić na taki
wydatek.


Warto Warto tak mi sie wydaje pozatym dostałem nawet promocję :D 10% zniżki czyli gra kosztuje 143zł ze 159zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś wyłączyć skrót klawiszowy wyłączający dźwięk? Standardowo jest to niby Ctrl + S, ale jak użyć Alt + S podczas pisania wiadomości, to też wyłącza. Denerwuje mnie to już od bety. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 10:56, Czternasty napisał:

Pytanie natury technicznej - wie ktoś jak "działają" powtórki? Każda zajmuje ok 50 kb,
więc jak Starcraft z tego odczytuje półgodzinny mecz? Czy tam jest zapisane co i kiedy
ktoś budował a komputer na nowo w to "gra"? Ciekawa sprawa ;)

po prostu zapisuje wszystko co działo się na danej mapie a potem odtwarza to a nie gra na nowo bo wtedy nie ma uczestnictwa danego/ danych gracza/graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.08.2010 o 10:56, Czternasty napisał:

Pytanie natury technicznej - wie ktoś jak "działają" powtórki? Każda zajmuje ok 50 kb,
więc jak Starcraft z tego odczytuje półgodzinny mecz? Czy tam jest zapisane co i kiedy
ktoś budował a komputer na nowo w to "gra"? Ciekawa sprawa ;)

Tam są zapisane akcje. Czyli zlecenie trenowania marine''a, rozkaz ataku, itp.
Więc tak naprawdę, komputer faktycznie w to gra. Zapamiętuje akcje graczy i wykonuje te polecenia. Nie musi pamiętać jak w każdej sekundzie stała każda jednostka, itp.
Prawdopodobnie dlatego nie można przewijać replayów do przodu, bo komp jeszcze "nie wie", jak gra będzie wyglądała. Musi najpierw wykonać wszystkie akcje przed tym punktem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować