Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dobrze wiedzieć, zwłaszcza, że od lat jestem wierny Verbatimom :) (no, DVD5 kupuję od Emteca - dawniej Basf). Choć znając moje szczęście, to całkiem możliwe, że moja nagrywarka i tak nie poradzi sobie z nagraniem DVD9, no ale zobaczymy :).

Rozegrałem pierwszą misje w kampanii (jako weteran SC - na hardzie, a co se będę żałował :)) i mam mieszane uczucia. Mam nadzieję, że później gra się jakoś rozkręca, bo inaczej mój kontakt z SCII zakończy się na trialu... Po tych dwóch filmikach, które już widziałem (pomijając intro) mam wrażenie, że Jimmy jest jakiś taki nijaki, nieprzekonywujący (płaski - jak ktoś chce tak to ująć :)). Do tego ta pierwsza misja jakieś deja vu u mnie wywołała - gdzieś widziałem coś podobnego... A, tak, początek kampanii Przymierza w RoC, w pierwszej misji w podobny sposób ganiamy po mapie z Arthaskiem i garścią footmanów. Oby dalej było już lepiej, bez takich niespodzianek :). A,

Spoiler

czy przypadkiem Protossi nie "wysterylizowali" w SC Mar Sary? To skąd tam życie? Terran to rozumiem, ludzie są jak zaraza, wszędzie wlezą ;), ale skąd np. te roślinki? Wydaje mi się, że planeta powinna być kompletnym pustkowiem urozmaiconym co najwyżej jakimiś formacjami geologicznymi i pozostałościami po poprzednich gospodarzach planety. Czyli jakieś wypalone pustkowie, coś jak Korhal IV. Niby fakt, upłynęło trochę czasu od wydarzeń z SC, ale chyba za mało, by ekosystem planety zaczął się odbudowywać. A jakoś nie posądzam Terran czy Protossów o zapędy ekologiczne :).


Tak, wiem, czepiam się ;). I nie traktujcie tego tak 100% serio, nie jest moim zamiarem prowokowanie flame''u, wolałbym, by się z tego wywiązała jakaś ciekawa dyskusja :).

DragonLord
Właśnie czegoś takiego nie chciałbym robić. Podzielone pliki i tak trzeba gdzieś scalić (na HDD) a mi chodzi o to, by można było w razie czego instalkę odpalić bezpośrednio z jakiegoś zewnętrznego nośnika danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 17:23, alexiej napisał:

Nowe sterowniki do grafy? Jakie temperatury karty? Jaki zasilacz? Jaki system? ;)


No właśnie 2 dni temu instalowałem nowe sterowniki do grafy. Sytuacja wróciła do normy na 2 dni a dzisiaj znowu te artefakty. Hd4870 temp. koło 60 stopni. System xp, a zasilacz chyba 550 o ile dobrze pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 19:00, Blackhand napisał:

A,

Spoiler

czy przypadkiem Protossi nie "wysterylizowali" w SC Mar Sary? To skąd tam życie? Terran to rozumiem, ludzie są jak zaraza, wszędzie wlezą ;), ale skąd np. te roślinki? Wydaje mi się, że planeta powinna być kompletnym pustkowiem urozmaiconym co najwyżej jakimiś formacjami geologicznymi i pozostałościami po poprzednich gospodarzach planety. Czyli jakieś wypalone pustkowie, coś jak Korhal IV. Niby fakt, upłynęło trochę czasu od wydarzeń z SC, ale chyba za mało, by ekosystem planety zaczął się odbudowywać. A jakoś nie posądzam Terran czy Protossów o zapędy ekologiczne :).


Tak, wiem, czepiam się ;). I nie traktujcie tego tak 100% serio, nie jest moim zamiarem prowokowanie flame''u, wolałbym, by się z tego wywiązała jakaś ciekawa dyskusja :).


No to trochę czystej teorii.
Po tym jak Protosi urządzili z Mar Sara "wielkie ognisko" nikt tam prze pewien czas nie mieszkał ani się nie zapuszczał, jednak ludzie jak to ludzie wszędzie się wścibią, zatem po ponownym zbadaniu planety odkryto iż minerały na niej się znajdujące w wyniku bombardowania zyskały ciekawe właściwości chemiczne.
Wzięte z oficjalnej strony gry - opisy planet.
A teraz teoria co do "kolonizacji" planety.
1. Samoistne odbudowanie ekosystemu.
Ekosystem sam z siebie może się odbudowywać, od bombardowanie upłynęło całe 4 lata zatem jakieś formy przetrwalnikowe mogły się teoretycznie gdzieś uchować w głębszych warstwach ziemi.
Protosi raczej nie bawili się w wypalanie po łebkach, zatem również i te formy mogły aczkolwiek nie musiały ulec zniszczeniu.
2. Celowe "zalesianie" planety.
Ta opcja jest mało prawdopodobna, jednak biorąc pod uwagę to co nastąpiło na Korhal IV po objęciu rządów prze Mengska nie tak do końca nieprawdopodobna.
Powiedzmy że fundusze były o wiele mniejsze niż te przeznaczone na Korhal, ale zawsze od czegoś można zacząć.
3. Przypadkowy napływ fauny i flory wraz z Terranami.
Mogło złożyć się również tak że jakieś organizmy czy to w formie nasion / zwierząt mogły się zaplątać przypadkiem na jakiś statek kolonizatorów, na nim przebyć drogę ze świata macierzystego na nowe poletko jakim stała się Mar Sara. Owszem z jednego nasiona nie wyrośnie cały las, jednak taka sytuacja jest całkiem prawdopodobna biorąc pod uwagę to co się dzieje w naszym realnym świecie. Przykładów "napływowych" zwierząt / roślin pojawiających się poza obszarem naturalnego występowania jest całkiem sporo.

Osobiście skłaniam się ku opcji 3, jeśli natura ma odpowiednie warunki sama bez niczyjej pomocy zacznie odbudować to co zostało zniszczone lub zmienione przez człowieka tudzież inne istoty.
Przykład, ostatnio kolega opowiadał iż na budowie drogi nasyp, który składa się głownie z gliny i piachu, czyli mieszanki gleb jakiejś tam bodajże 5 albo i niższej kategorii, porósł chwastami w jakiś miesiąc góra dwa stopniu takim iż musieli wszytko wyrywać oraz niszczyć zanim można było położyć warstwę nawierzchni drogowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 19:00, Blackhand napisał:

Po tych dwóch filmikach, które już widziałem
(pomijając intro) mam wrażenie, że Jimmy jest jakiś taki nijaki, nieprzekonywujący (płaski
- jak ktoś chce tak to ująć :)


Grasz na polskiej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.08.2010 o 19:00, Blackhand napisał:

Rozegrałem pierwszą misje w kampanii (jako weteran SC - na hardzie, a co se będę żałował
:)) i mam mieszane uczucia. Mam nadzieję, że później gra się jakoś rozkręca, bo inaczej
mój kontakt z SCII zakończy się na trialu... Po tych dwóch filmikach, które już widziałem
(pomijając intro) mam wrażenie, że Jimmy jest jakiś taki nijaki, nieprzekonywujący (płaski
- jak ktoś chce tak to ująć :)).


Dziwne... Ok, pierwsza misja może nie należy do szczególnie porywających, ale ma na celu zaznajomienie z grą tych, którzy zdecydowali się nie korzystać z tutoriala. Potem zdecydowanie jest lepiej. Natomiast nie zgodzę się z tym, że Raynor jest "płaski". Jak dla mnie, jest to jedna z ciekawszych wirtualnych postaci, z jakimi miałem do czynienia. Animacja, mimika, do tego świetnie podłożony głos (w oryginale, oczywiście, polskiej wersji nie znam i nie zamierzam poznawać, bo jakoś nie mam zaufania do lokalizacji)...

A skoro mowa już o Raynorze, na "oficjalnym serwisie fanowskim" widziałem określenie "ZARZĄDCA" Raynor... Eee... Że jak?! Jaki zarządca? Raynor był, z braku lepszego polskiego odpowiednika, szeryfem, stróżem prawa, "panem władzą", a nie zarządcą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.. mam pewien OLBRZYMI problem. Otóż mojego kolegi nagrywarka spier*oliła mi płytkę DVD9 i.. ja już wywaliłem swojego SC2.. A mianowicie chciałem zmienić na angielską ver gry.. I czy jest gdzieś możliwość ściągnięcia "Zangielszczenia"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 08:33, Aku230 napisał:

Słyszałem przez Skype polską wersję, nie sprawdzaj...


No to masz porównanie - jakoś nie mam nic do polskiej wersji, a słyszałem obie. Gram w pl wersje i będe nadal grał.

Zresztą kwestia gustu co kto lubi. Ale technicznie nie ma się do czego czepiać. No może odgłosy zergowe reszta ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 08:47, B1SH0P napisał:

Witajcie.. mam pewien OLBRZYMI problem. Otóż mojego kolegi nagrywarka spier*oliła mi
płytkę DVD9 i.. ja już wywaliłem swojego SC2.. A mianowicie chciałem zmienić na angielską
ver gry.. I czy jest gdzieś możliwość ściągnięcia "Zangielszczenia"?


Możesz pobrać angielską wersję z battle.netu, nawet jeśli zarejestrowałeś polski klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 09:36, Phobos_s napisał:

Możesz pobrać angielską wersję z battle.netu, nawet jeśli zarejestrowałeś polski klucz.


Wiem.. gdybyś przeczytał dokładniej to co napisałem na początku wiedziałbyś, że miałem na płycie ang ver. tylko się sprzeprzyła, a u mnie ściągać instalkę to wyrok na ~26h.. Dlatego pytam czy są gdzieś pliki które dają angielskie głosy i napisy do ściągnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 11:10, B1SH0P napisał:

Wiem.. gdybyś przeczytał dokładniej to co napisałem na początku wiedziałbyś, że miałem
na płycie ang ver. tylko się sprzeprzyła,


Sorry, ale gdzie napisałeś, że miałeś wer. angielską?

Dnia 12.08.2010 o 11:10, B1SH0P napisał:

a u mnie ściągać instalkę to wyrok na ~26h..
Dlatego pytam czy są gdzieś pliki które dają angielskie głosy i napisy do ściągnięcia.


Jest opcja żeby były ang głosy jednostek. W przypiętym poście. Ale to, domyślam się, wiesz.
Gdyby była opcja całkowitej zmiany języka to albo bym Ci napisał, albo też byłoby w przypiętym poście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WoL to podstawka. I tak, zawiera kampanię Terran(oraz mini kampanię Protossów). Zergowie i Protossi swoje rozdziały dostaną w kolejnych dwóchdodatkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.08.2010 o 15:28, marc95x napisał:

Starcraft 2: Wings of liberty to dodatek do sc2?


Wings of Liberty to podstawka. Dodatkami (przynajmniej na chwilę obecną) mają być Heart of the Swarm (skupiające się na Zergach) oraz Legacy of the Void (Protossi). Oczywiście więcej szczegółów na razie nie ma, ale w jednym z wywiadów twórcy zapowiedzieli, że HotS i LotV będą właśnie tak traktowane i ich ceny mają to odzwierciedlać. Co to dokładnie oznacza, przekonamy się zapewne za 2-3 lata.

Dnia 12.08.2010 o 15:28, marc95x napisał:

Słyszałem że ta gra posiada tylko kampanie terranów :/


SC2 posiada na razie jedną kampaniĘ dla pojedynczego gracza - Terran. Natomiast w multi można grać wszystkimi rasami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie nietypowe pytanie :)

Czy można jakoś odpalić jeszcze raz intro z SC2? W menu jakoś nie zauważyłem opcji typu ''replay intro'' a do cierpliwych należę czasami więc nie chciało mi się czekać dłużej niż 5 minut i sprawdzać czy się samo odpali :)

I chodzi mi o odpalenie go jeszcze raz z gry a nie oglądanie na YT :) Tak gwoli ścisłości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować