Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 18.09.2010 o 17:59, ray757 napisał:

Jak zrobić achievement "Własna gra • nowicjusz Wygraj solo 3 dowolne gry przeciw
SI."? Wygrałem jedną gre solo, a pasek postępu dalej pokazuje 0


Trzeba odpalić customa z zakładki multiplayer, nie z single player

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 16:18, Undertaker napisał:

Nie, poważnie. Z random team jest coś zdrowo nie tak. Sam nie jestem żaden pro, ale przynajmniej
umiem się obronić przed early rushem. A tak za każdym razem dostaję zniedołężniałych
kretynów... Serio, za każdym. Wy też tak macie, że wyszukiwanie teamu kompletnie kuleje?


Ja tak mam. Może z raz drużyna przeciwna to były kompletne nooby. Poza tym zazwyczaj w 2v2 random gram sam na dwóch. Głownie dlatego zrobiłem sobie przerwę od SC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, niedawno zacząłem grac w SC 2 , mam dwa pytania( może debilne ale nie mam żadnego doświadczenia w RTS).
1. Czy istnieję jakiś słownik pojęć i skrótów stosowanych w SC 2 bo często jest tak że nie wiem o czym mówią sojusznicy, a komunikacja to podstawa (większość ludzi najwyraźniej nie rozumie tego że człowiek gra 1 raz w taką grę i każdy przejaw niewiedzy uznają za godny pożałowania). Szukałem czegoś takiego w necie ,ale nie znalazłem nic konkretnego.
2. Czy w rozgrywkach 1v1 rush (udany, gram protosami) jest naprawdę uważany za przejaw noobowstawa , czy mam takiego farta że trafiam na ludzi z przerostem ego.

Z góry dziękuje za odpowiedz ,i proszę o wyrozumiałość xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 19:32, Angar0 napisał:

2. Czy w rozgrywkach 1v1 rush (udany, gram protosami) jest naprawdę uważany za przejaw
noobowstawa , czy mam takiego farta że trafiam na ludzi z przerostem ego.

Ja osobiście za noobostwo uważam proxy, czyli zbudowanie poza swoją bazą, blisko lub w bazie przeciwnika barków, photon cannonów lub gatewayi. Robienie 2 bram w bazie i spam zealotow lamerskie nie jest, ale jeśli pokonałeś tym jakiegoś terrana to pozdro dla niego:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 19:32, Angar0 napisał:

Witam wszystkich, niedawno zacząłem grac w SC 2 , mam dwa pytania( może debilne ale nie
mam żadnego doświadczenia w RTS).
1. Czy istnieję jakiś słownik pojęć i skrótów stosowanych w SC 2 bo często jest tak że
nie wiem o czym mówią sojusznicy, a komunikacja to podstawa (większość ludzi najwyraźniej
nie rozumie tego że człowiek gra 1 raz w taką grę i każdy przejaw niewiedzy uznają za
godny pożałowania). Szukałem czegoś takiego w necie ,ale nie znalazłem nic konkretnego.
2. Czy w rozgrywkach 1v1 rush (udany, gram protosami) jest naprawdę uważany za przejaw
noobowstawa , czy mam takiego farta że trafiam na ludzi z przerostem ego.

Z góry dziękuje za odpowiedz ,i proszę o wyrozumiałość xP


1. Musisz pisać o jakie skróty chodzi, bo nie przypominam sobie słownika
2. IMO, w ladderze tak, w turnieju nie, w ladderze jeśli ktoś rushuje to są duże szanse, że w większości gier rushuje, zależy też co rozumiemy przez rush...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Czy istnieję jakiś słownik pojęć i skrótów stosowanych w SC 2 > 2. Czy w rozgrywkach 1v1 rush (udany, gram protosami) jest naprawdę uważany za przejaw
hmm.. np gg :P nazwy taktyk (łeee) nauczysz się podczas gry.

Dnia 18.09.2010 o 19:32, Angar0 napisał:

czy mam takiego farta że trafiam na ludzi z przerostem ego.


Powiem to tak.. NIE MA NOOBOWSKICH TAKTYK, bo.. jest to wykonalne w grze więc dlaczego mam tak nie robić? Bugi to co innego. ale nie o nich rozmawiamy.. Tak jak mówię, są ludzie którzy chyba woleliby aby był tylko zealot, zergling i marin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 20:24, B1SH0P napisał:

Powiem to tak.. NIE MA NOOBOWSKICH TAKTYK, bo.. jest to wykonalne w grze więc dlaczego
mam tak nie robić? Bugi to co innego. ale nie o nich rozmawiamy.. Tak jak mówię, są ludzie
którzy chyba woleliby aby był tylko zealot, zergling i marin.


Mam jeszcze jedno pytanie. Grałem u kumpla kiedyś w betę i pamiętam, że przy każdej jednostce była tam pomoc ,która pokazywała jednostki które są podatne na twoje ataki i te których powinieneś unikać, teraz tego nigdzie nie ma. Czy da się to jakoś włączyć albo czy jest w necie jakaś prosta tabela pokazująca te zależności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podczas gry, masz w prawym górnym rogu help (pomoc w polskiej ver) i tak wybieramy zerg unit, protoss units, terran units.


Jak ktoś chce nabawić się epilepsji i oczopląsu zapraszam na gs. (to nie reklama, tego nie widać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.09.2010 o 20:24, B1SH0P napisał:

>Czy istnieję jakiś słownik pojęć i skrótów stosowanych w SC 2 > 2. Czy w rozgrywkach
1v1 rush (udany, gram protosami) jest naprawdę uważany za przejaw
hmm.. np gg :P nazwy taktyk (łeee) nauczysz się podczas gry.

> czy mam takiego farta że trafiam na ludzi z przerostem ego.

Powiem to tak.. NIE MA NOOBOWSKICH TAKTYK, bo.. jest to wykonalne w grze więc dlaczego
mam tak nie robić? Bugi to co innego. ale nie o nich rozmawiamy.. Tak jak mówię, są ludzie
którzy chyba woleliby aby był tylko zealot, zergling i marin.



Jak to nie ma noobowskich taktyk? A zabijanie biednych dronek i overlordow i do tego jeszcze krolowej za pomoca Phoenix-ow?:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 11:42, Diakon22 napisał:

Jak to nie ma noobowskich taktyk? A zabijanie biednych dronek i overlordow i do tego
jeszcze krolowej za pomoca Phoenix-ow?:P


A co w tym złego? :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 12:57, B1SH0P napisał:

Dlatego ja lubię grać na zergów : D

IMO Corruptory powinny dostać wzmocnienie w walce z lekkim airem, bo w tej chwili phoenixy są za mocne na zerga, a corruptory prawie że bezużyteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 13:40, Steelshadow napisał:

IMO Corruptory powinny dostać wzmocnienie w walce z lekkim airem, bo w tej chwili phoenixy
są za mocne na zerga, a corruptory prawie że bezużyteczne.


Co proszę?

A Hydraliski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 13:44, Feallan napisał:

A Hydraliski?

Są za wolne i nie zdążą uratować expa? A sytuacja w której Zerg musi się zabudowywać wieżyczkami żeby walczyć z anty-airem protosów jest lekko rzecz ujmując poroniona, tak samo jak to że Corruptor jest użyteczny tylko przeciwko 4 jednostkom w grze i jednocześnie nie nadaje się do niczego innego (Scout, harrasment).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2010 o 13:47, Steelshadow napisał:

Są za wolne i nie zdążą uratować expa?

creep FTW

Dnia 19.09.2010 o 13:47, Steelshadow napisał:

A sytuacja w której Zerg musi się zabudowywać wieżyczkami żeby walczyć z anty-airem protosów jest lekko rzecz ujmując poroniona,

A sytuacja w której terran musi się zabudować wieżyczkami na muty to już nie?

Dnia 19.09.2010 o 13:47, Steelshadow napisał:

tak samo jak to że Corruptor jest użyteczny tylko przeciwko 4 jednostkom w grze i jednocześnie
nie nadaje się do niczego innego (Scout, harrasment).

po coś są muty, prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 13:47, Steelshadow napisał:

Są za wolne i nie zdążą uratować expa? A sytuacja w której Zerg musi się zabudowywać
wieżyczkami żeby walczyć z anty-airem protosów jest lekko rzecz ujmując poroniona, tak
samo jak to że Corruptor jest użyteczny tylko przeciwko 4 jednostkom w grze i jednocześnie
nie nadaje się do niczego innego (Scout, harrasment).



Creep highway + dzielenie na grupy. A jak stale harrasuje, to jednak się wieżyczki stawia dla pewności.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2010 o 13:47, Steelshadow napisał:

> A Hydraliski?
Są za wolne i nie zdążą uratować expa? A sytuacja w której Zerg musi się zabudowywać
wieżyczkami żeby walczyć z anty-airem protosów jest lekko rzecz ujmując poroniona, tak
samo jak to że Corruptor jest użyteczny tylko przeciwko 4 jednostkom w grze i jednocześnie
nie nadaje się do niczego innego (Scout, harrasment).


Mozna z nich jeszcze BL zrobic no i Corruption jest calkiem uzyteczny:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować