Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 11.06.2011 o 13:30, azure83 napisał:

w sumie muszę przyznać że też bym na to poleciała ;)

Cały mój światopogląd w tej chwili runął. To... to naprawdę działa?

W takim razie szykuje się dziś mały wypad na miasto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2011 o 17:43, ww3pl napisał:

W takim razie szykuje się dziś mały wypad na miasto.


Już poszedłeś?.. Kuźwa.. Wystraszyłeś wszystkie dziewczyny i żadnych na mieście nie było : (

A tak na serio to co z tym gramowym turniejem sc2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam raz jeszcze.
Jednak wciąż odnośnie tego oddalenia kamery, mam prośbę: czy ktokolwiek mógłby wrzucić swój zrzut ekranu z samej rozgrywki ? Może być np. screenshot samego głównego budynku tuż na początku gry.
Bo naprawdę patrząc na widok z replayów na YT wszystko tam jest znacznie mniejsze i w ogóle znacznie więcej widać dookoła niż u mnie.
Ja spróbuję wrzucić swój własny taki screenshot, abyście mogli zorientować się w czym rzecz i czy w ogóle jest to normalne.
Z góry dzięki za pomoc.

20110611234042

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2011 o 23:48, luzac napisał:

Ummm... bo masz monitor 4:3, podczas gdy replaye są puszczane w formacie 16:9?


Czyli że jakbym miał monitor 16:9, to miałbym większy ogląd mapy ? Chyba że w SC2 nie da się grać w 16:9 ? Wybacz takie pytania, ale w tych sprawach jestem kompletnym laikiem. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 00:01, Volvox napisał:

To screen z 16:10. Jak widac zoom jest taki sam ale troche szerszy ;)


Hmm... może ja mam coś z oczami, ale specjalnej różnicy nie widzę. :-)
W takim razie zakładam, że z tymi replayami na YT coś jest robione, skoro tak znacząco więcej na nich widać.
W każdym razie dzięki raz jeszcze za pomoc i TBH szkoda, że nie da się z tym nic zrobić. To już w starym SC1 kamera obejmuje znacznie więcej, ale z drugiej strony łatwiej jest klikać w jednostki ;-), a SC2 to w końcu gra bardziej zręcznościowa niż strategiczna i totalny zoom vide Supreme Commander jest tu zbędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 00:11, TBKPredator napisał:

Dla porównania dam screen z 16:9 (1920x1080). Wychodzi na to że im większy (i szerszy)
monitor, tym więcej widać, ale oddalenie chyba jest to samo.


OK, tutaj różnica jest już nawet zauważalna, choć wciąż chyba nie aż tak duża jak na replayach. Szkoda tylko, że ja max rozdzielczość mogę ustawić 1280 x 1024 czy jakoś tak. Taka jest zresztą na podanym screenie.
Nie mam pojęcia na ile faworyzuje to graczy z wielkimi i szerokimi monitorami, ale ja wolałbym po prostu nieco większy zoom i tyle. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 14:42, Colmi napisał:

Co robic na zergling rush tego typu? Bo ja pojecia nie mam... Podejrzewam, ze zealot
w niczym nie pomoze, a na stalkery jest jeszcze za wczesnie.

http://www.speedyshare.com/files/28931741/Xel_Naga_Caverns.SC2Replay - krotki replay
- 3:39 min.

1. Wall. Na zerga zazwyczaj robi się wall, choć w wyższych ligach już niekoniecznie
2. Jak postawisz zealota na holdzie w przejściu między budynkami w wallu i dasz relly pointa zaraz za nim, to 6pool nic Ci nie zrobi, bo 1 lota bije kilka zerglingów, a te nie mogą go w tej sytuacji otoczyć. Możesz nawet całkowicie zamknąć wejście, ale wtedy pamiętaj, że musisz szybko dojść do stalkerów lub postawić cannony, by zerglingi nie biły bezkarnie budynków w ścianie. Potem mozesz poświęcić jakiegoś pylona blokującego przejście, by wypuścić jednostki.
3. Macro. Wciąż pilnuj budowy probek i rozwijaj bazę, tak by można było szybko wejść do gry ze stalkerami i sentry.
Jak dopilnujesz tego, to zerg jest w czarnej d... bo ma tylko 5 zbieraczy, zero gazu i każdy kolejny zergling ogranicza jego możliwości rozwoju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 14:42, Colmi napisał:

Co robic na zergling rush tego typu? Bo ja pojecia nie mam... Podejrzewam, ze zealot
w niczym nie pomoze, a na stalkery jest jeszcze za wczesnie.

http://www.speedyshare.com/files/28931741/Xel_Naga_Caverns.SC2Replay - krotki replay
- 3:39 min.

No i jeszcze polecam:
http://blip.tv/day9tv
Sam zaczynałem od zera, bo w SC1 to ja nigdy zasadniczo nie grałem (jestem raczej antyfanem gier blizzu, od czego SC2 stał się wyjątkiem). Jak zaczynałem, miałem 20APM, w porywach 22. Oglądając Day9 i wiele dyskutując z kolegami, którzy grają, od premiery gry wyszedłem na mocne 50APM i niedawno wszedłem do srebra, gdzie gra się już o niebo ciekawiej niż w brązie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie odnośnie kontynuacji grania na koncie trialowym. Otóż dostałem od wujka kartę trial i przeszedłem 7 misji, zrobiłem save. I teraz chciałbym ów save przenieść na normalne pełnoprawne konto wujka korzystając z opcji "wczytaj". Czy nie posypią mu się osiągnięcia lub stan jego zapisanych misji? Wciągnęła mnie ta gra i chciałbym sobie kontynuować rozgrywkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do APM, to powiem tylko tyle.. Możesz mieć go i z 600 a i tak mogą Cie jechać.. Na turnieju sc2 w Białymstoku na EGU, widziałem kolesi co dosłownie "napierd*lali" w klawiaturę, nie wiem.. może z 300 apm? Więcej? Nie wiem, wiem tylko tyle, że i tak żaden nie wygrał... Ogólnie patrzenie na apm mija się z celem, skoro większość graczy po prostu klika 1 i 2...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ShoutCraft ? Po długiej przerwie (na IEM byłem online :) ) wróciłem do sc2 juz na dobre. Przez trzy tygodnie już się unormował u mnie dzień starkraftowego nolifa xD. Mimo tego nie wiem co to jest ShoutCraft jakaś liga ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2011 o 16:19, B1SH0P napisał:

Co do APM, to powiem tylko tyle.. Możesz mieć go i z 600 a i tak mogą Cie jechać.. Na
turnieju sc2 w Białymstoku na EGU, widziałem kolesi co dosłownie "napierd*lali" w klawiaturę,
nie wiem.. może z 300 apm? Więcej? Nie wiem, wiem tylko tyle, że i tak żaden nie wygrał...
Ogólnie patrzenie na apm mija się z celem, skoro większość graczy po prostu klika 1 i
2...

Wiem APM bez wielowątkowego myślenia nic nie dają, ale ja mówię o realnych APMach. W zasadzie ja jestem za wolny, żeby robić jakieś fikcyjne akcje, szkoda mi na to czasu :), uwierz mi, różnicę widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2011 o 18:23, hans_olo napisał:

Wiem APM bez wielowątkowego myślenia nic nie dają, ale ja mówię o realnych APMach. W
zasadzie ja jestem za wolny, żeby robić jakieś fikcyjne akcje, szkoda mi na to czasu
:), uwierz mi, różnicę widać.

CHyba Moon w jednym z wywiadów powiedział, że do grania na wysokim poziomie wystarczy +/-200apm. Wtedy można już robić naprawdę sporo rzeczy. Oczywiście można mieć 300 a nawet +500 ale jest granica która oddziela spamowanie od prawdziwej roboty. Ja na swoim też muszę popracować choć do tej pory nic nie robiłem, żeby je poprawić ( trzyma się na poziomie 40).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować