Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 27.08.2011 o 13:23, 4ny4 napisał:

To dziwne bo wszystkie ścieżki wykonałem więc powinienem mieć ukończone 28/29 misji,
a nie 25/25. Nie rozumiem w ogóle tego systemu przeliczania. Coś jest do bani.

Misje alternatywne nie liczą się w podsumowaniu, są traktowane jako inna wersja tej samej misji. Maksymalnie może być napisane 26 misji ukończonych (25 wszystkich+jedna sekretna, którą można odblokować przed wyprawą na Char - http://starcraft.wikia.com/wiki/Piercing_the_Shroud ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem dość nowy w SC2 (dopiero zrobiłem Placememnt Matche, jakimś cudem wylądowałem w Goldzie) i lubię grać Protossami. I tu poprosiłbym jakiś bardziej ogarniętych graczy o sugestie jeśli chodzi o playstyle, chodzi głównie o:
- buildy - czyli co kiedy budować
- jak się bronić przed cheesem - najbardziej poszukuję kontr na 6 pool, 10 pool, proxy hatch, cannon rush, Marine\SCV All-in, PF rush i proxy gate.
Bo takie rzeczy jak scout i Rock - Paper - Scissors mniej więcej ogarniam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w brązie i gram protossami, więc z racji mojego doświadczenia niewiele moge pomóc, go znam głównie teorię, ogarnięcie wszystkiego w praktyce różnie mi wychodzi. Co do buildów - naucz się standardowego 4gate, to podstawa

Jeśli chciałbyś pograć to napisz w grze: Ray ##545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj master random. Jeśli chodzi o buildy:
-na Zerga: 3 gate sentry expand, ew. na mapach typu Shakuras/Nerazim Crypt/Abyssal Caverns/Tal''darim Altar Forge Fast Expand
-na Terrana: 3 gate expand lub 2 gate robo expand lub 1 gate expand (ew. 15 Nexus na większych mapach, ale w goldzie gdzie ludzie głównie rushują bym tego nie próbował)
-na Protossa: 4 gate, 3 gate robo (robiąc dobrze wykonany 4 gate Twój win ratio w PvP powinien wynosić okrągłe 100%, ciężko w goldzie o ludzi umiejących sobie poradzić z tym rushem)
Kontry na:
6 pool - zamiast gatewaya zrób forge, zawalluj się, zrób cannona
10 pool - chronoboost na zealotach z 1 gatewaya powinien rozwiązać problem
proxy hatch - scoutuj dookoła swojej bazy, stawiaj pylony w rogach itp. żeby wiedzieć czy coś się dzieje
cannon rush - najlepiej imo postawić własny forge i postawić cannona tak żeby nie mógł robić własnych w zasięgu, poza tym to co wyżej czyli dobry scouting, musisz to wyscoutować najlepiej dopiero jak robi się pylon
3 rax marine/scv all-in - chronoboostuj parę sentry i FF na rampie, najlepiej podzielić nimi armię
PF rush - hmm, to w ogóle działa? ;p nigdy nie miałem okazji się przed tym bronić, zgaduję, że trzeba atakować CC jak tylko wyląduje
proxy gate - dobry scouting (w PvP najlepiej scoutować na 9. probie, po pylonie, wtedy po wejściu do bazy przeciwnika od razu będziesz wiedział, że jest proxy, bo nie będzie żadnych budynków, poza tym rozglądaj się probą po bazie), dostaw własne 2 gatewaye i zacznij robić stalkery jak najszybciej możesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 21:47, Lisun napisał:

- jak się bronić przed cheesem - najbardziej poszukuję kontr na 6 pool, 10 pool, proxy
hatch, cannon rush, Marine\SCV All-in, PF rush i proxy gate.
Bo takie rzeczy jak scout i Rock - Paper - Scissors mniej więcej ogarniam.

4 sentry na 6 pool i wciąż stawiasz FFy w wejściu, w tym czasie budujesz standard stalker zealot i koniec cheesa.
10 pool podobnie, choć tutaj przeciwnik ma większe szanse ruszenia z ekonomią po nieudanym cheesie.
proxy hatch, to po prostu scout, jak masz dużego maina, to zawsze trzeba go sprawdzić. Hatch jet kosztowny i przeciwnik długo jeszcze nie będzie w stanie nic zdziałać.
Na cannona toss ma najtrudniej (na zerga robią go tylko idioci, chyba że do opóźniania naturala, a terek ma latające budynki), ale jak jak postawisz sobie cannony w newralgicznych miejscach, to probik już nie będzie podchodził i możesz spokojnie budować armię, podczas, gdy on nic nie ma.
Na 2rax riny z scv też toss ma bardzo trudno,ale 4 sentry dadzą tutaj tak samo radę jak w 6 pool. Jeszcze jak Ci się uda odgrodzić kilka scv na swoją stronę, to w ogóle kolo jest w dupie.
PF rush? Banał. Uciekasz probami do naturala zaraz po zebraniu 400 minerałków i ekspujesz.
Proxy gate http://www.youtube.com/watch?v=AI6kXKs8toE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 22:01, iPeXx napisał:

(ew. 15 Nexus na
większych mapach, ale w goldzie gdzie ludzie głównie rushują bym tego nie próbował)

Pozdro z tym buildem na Terrana w jakiejkolwiek lidze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 22:46, Steelshadow napisał:

Pozdro z tym buildem w jakiejkolwiek lidze.


Wiesz, jakoś go robię czasem na Tal''darimie w masterze i częściej chyba wygrywam niż przegrywam...
Najczęściej mnie wtedy nie atakują tylko starają sie sami szybko zaexpować, chociaż parę razy mnie próbowali atakować i np. 2 raxa odparłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 22:48, iPeXx napisał:

> Pozdro z tym buildem w jakiejkolwiek lidze.

Wiesz, jakoś go robię czasem na Tal''darimie w masterze i częściej chyba wygrywam niż
przegrywam...

To pozdro dla twoich przeciwników, Terran postawi gas przed expem i przegrałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 22:46, Steelshadow napisał:

Pozdro z tym buildem na Terrana w jakiejkolwiek lidze.


Zdziwiłbyś się ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 22:50, Feno napisał:

> Pozdro z tym buildem w jakiejkolwiek lidze.

Zdziwiłbyś się ;-)

Gram w Masterze Terranem, i jak to widzę to cieszę się z wygranej gry, a jakoś nie przypominam sobie tego builda w jakiejkolwiek pro grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 22:51, Steelshadow napisał:

Gram w Masterze Terranem, i jak to widzę to cieszę się z wygranej gry, a jakoś nie przypominam
sobie tego builda w jakiejkolwiek pro grze.


Sorry, ale jakimś cudem przeoczyłem "na Terrana".
Jako, że gram Zergiem, to ''cofam'' to co powiedziałem, bo nie wiem zbytnio jak sprawa ma się z tym buildem w PvT ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 22:54, Steelshadow napisał:

> Sorry, ale jakimś cudem przeoczyłem "na Terrana".
Nie ma to jak edycja postów:D


Hah, czyli rozumiem, że wcześniej nie było ''na Terrana'', dopiero po chwili dodałeś? xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 22:55, Feno napisał:

Hah, czyli rozumiem, że wcześniej nie było ''na Terrana'', dopiero po chwili dodałeś? xD

Nie było, ale tak czy siak wynikało z dyskusji:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 22:51, Steelshadow napisał:

Gram w Masterze Terranem, i jak to widzę to cieszę się z wygranej gry, a jakoś nie przypominam
sobie tego builda w jakiejkolwiek pro grze.


http://www.youtube.com/user/teamliquidnet#p/u/146/RXMWLWhHtUI
Chyba mi nie powiesz, że Thorzain jest kiepski. A jeśli na pro levelu jakiś build jest możliwy do wykonania, to na niższym tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 23:01, iPeXx napisał:

http://www.youtube.com/user/teamliquidnet#p/u/146/RXMWLWhHtUI
Chyba mi nie powiesz, że Thorzain jest kiepski. A jeśli na pro levelu jakiś build jest
możliwy do wykonania, to na niższym tym bardziej.

Nie rozumiem czemu wtedy thorzain nie postawił 2-3 raxów zamiast expa i nie zabił MC, przerasta mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2011 o 23:17, Steelshadow napisał:

Nie rozumiem czemu wtedy thorzain nie postawił 2-3 raxów zamiast expa i nie zabił MC,
przerasta mnie to.


Myślę, że zanim by te raxy się zbudowały i zaczął z nich robić jednostki, a potem zaatakował, to MC miałby równą albo trochę mniejszą armię, ewentualnie wziąłby z 10-15 prob i byłby w porządku. Ogólnie to nie ma co skreślać tego buildu, pewnie będzie tak jak w jedynce w tym matchupie, na początku ludzie nie wierzyli że 12/13/14 Nexus jest w stanie się utrzymać przeciwko early pressure terrana, teraz tam ten build robią w co drugim meczu PvT. Zresztą, dziwię się że taki master jak Ty niż grać "uczciwą" macro grę i po prostu zrobić własnego expa woli robić all-ina, który albo się uda i wygrasz, albo nie i przegrasz, w każdym razie gra nawet nie będzie trwała 10 minut. :P Ogólnie nie widzę sensu cheesowania/all-inów na ladderze, który chyba ma na celu to, żeby poprawiać swoją grę, a czego się uczysz, robiąc pusha z 1 bazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

15 nexus to jest allin w tym matchupie, a Thorzain mógł w 7:00 być w bazie protossa z 4 maruderami, 10 marinami i Stimem który powoduje że próby stają się bezużyteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bry,

mam takie pytanko. Wróciłem do SC2 i na obecnej wersji gry zauważyłem jakiś dziwny spadek FPSów, sięgający nawet do 15. OCB ? Gram na ustawieniach Extreme. Mój komputer to: Phenom II X4 955, 3GBRam i 9600GT. Ktoś ma podobnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować