Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 30.01.2012 o 02:03, Jave napisał:

> Raz - matchmaking ma wymuszać win/loss ratio w okolicach 50%
Czyli mój pomysł dwa posty wyżej, by po kilku wygranych, kilka razy wyjść z gry od razu
po załadowaniu mapy, bo i tak nie ma się szansy na zwycięstwo, jest całkiem logiczny?:)

Absolutnie nie. Ja zaczynałem gdzieś w okolicy drewnianej ligi. Pod koniec pierwszego sezonu wiedziałem już że trzeba robić SCV :) i armię, w drugim sezonie nauczyłem się wybraniać jakieś absurdalne cheesy, których w brązie pełno i tak awansowałem do srebra. Teraz w top 8 wciąż balansuję między srebrem i złotem, ale myślę, że niedługo uda mi się wbić wyżej, bo nauczyłem się już nieźle kontrolować mecha na zerga i ghosty na tossa i zaczynam sobie pozwalać na jakieś ekstrawaganckie raveny i mam dużo lepsze micro itp. Granie z lepszymi po prostu prowadzi do wzrostu umiejętności.

Do kolejkowania rozkazów wciskasz shift podczas wydawania serii rozkazów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 02:03, Jave napisał:

Czyli mój pomysł dwa posty wyżej, by po kilku wygranych, kilka razy wyjść z gry od razu
po załadowaniu mapy, bo i tak nie ma się szansy na zwycięstwo, jest całkiem logiczny?:)


Mam wrażenie że MMR (ukryty ranking gracza) obliczany jest w bardziej skomplikowany sposób niż tylko wygrał/przegrał. To jak grałeś też ma chyba jakąś wagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 02:19, Volvox napisał:

Mam wrażenie że MMR (ukryty ranking gracza) obliczany jest w bardziej skomplikowany sposób
niż tylko wygrał/przegrał. To jak grałeś też ma chyba jakąś wagę.


Wystarczy zauważyć pewną rzecz. Otóż jak np. przegrasz z tossem 2 razy pod rząd, to będziesz kolejne mecze grał na tossa aż wygrasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To by się nawet zgadzało. Random 3 na 3 przegrałem wszystkie 5 meczy sprawdzających, a mimo to jestem w srebrnej. To o tyle dziwne, że właściwie wtedy postanowiłem nauczyć się grać zergiem i o mamo - ależ to była rzeź:)

Jeszcze jedna porcja pytań o skróty, których nie znalazłem: jak szybko wybrać królową bądź leże/ul? Da się jakoś zautomatyzować zapładnianie tego ostatniego przez tą pierwszą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 15:21, Jave napisał:

Jeszcze jedna porcja pytań o skróty, których nie znalazłem: jak szybko wybrać królową
bądź leże/ul? Da się jakoś zautomatyzować zapładnianie tego ostatniego przez tą pierwszą?

Nie da się zaautomatyzować, a królową i leże ustaw sobie po prostu na któreś z klawiszy 1-10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 15:21, Jave napisał:

Jeszcze jedna porcja pytań o skróty, których nie znalazłem: jak szybko wybrać królową
bądź leże/ul? Da się jakoś zautomatyzować zapładnianie tego ostatniego przez tą pierwszą?


Najprościej chyba przypisać królowe czy Hatchery pod szybki klawisz. Pomiędzy Hatchery (oraz Command Center i Nexsusem u pozostałych ras) można też się przełączać za pomocą klawisza backspace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 16:36, Feno napisał:

Ja nie binduje queenów. Używam ''town camera'', albo bindów na hatchach.

To raczej błąd, bo najbardziej optymalne jest robienie injectów na minimapie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 22:21, Steelshadow napisał:

To raczej błąd, bo najbardziej optymalne jest robienie injectów na minimapie.


Niby czemu?
Szybciej i wygodniej mi moim sposobem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2012 o 22:21, Steelshadow napisał:

> Ja nie binduje queenów. Używam ''town camera'', albo bindów na hatchach.
To raczej błąd, bo najbardziej optymalne jest robienie injectów na minimapie.


Najbardziej optymalne jest wybranie zbindowanych Queenów, ustawienie kursora na środku ekranu i dajesz szybko Backspace, V, L-klik (i tą kombinacje szybko powtarzasz tyle razy ile jest Hatchów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwis ESL zaprasza na serię 4 turniejów, w każdy wtorek miesiąca o 20:00. Wielki finał odbędzie się 29 lutego. W tym miesiącu nagrodami w wielkim finale będą konta premium oraz medal dla zwycięzcy. Nagrody są skromniejsze, niż w styczniu, ponieważ w lutym wystartuje również odrębna seria turniejów sponsorowana przez firmę ROCCAT, więcej informacji podamy wkrótce.

Strona GoPL4SC2:
http://www.esl.eu/pl/sc2/gopl4sc2/

Kanał BattleNet: GoPL4SC2

__________________________
NASTĘPNY TURNIEJ:

GoPL4SC2 #34 - Wtorek 7 Luty 20:00

Zapisy na 1/4 turniej z serii:
http://www.esl.eu/pl/sc2/gopl4sc2/gopl4sc2_34/signup/

Zasady:
http://www.esl.eu/pl/sc2/gopl4sc2/gopl4sc2_34/leagueinfo/

Check-in: 19:20 - 19:45

Late sign-up: 19:45 - 20:00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serwis ESL wraz z nowym partnerem firmą ROCCAT zaprasza na serię turniejów z cennymi nagrodami.
Każdy turniej kwalifikacyjny rozpoczynać się będzie o godzinie 15.00 w sobotę. Turniej #3 wyjątkowo zostanie rozegrany w czwartek o 20.00, ponieważ 25-26 lutego jest LAN w Warszawie.
Poniżej znajduje się szczegółowy harmonogram.

11/02/12 - ROCCAT Winter Cup SC2 #1
18/02/12 - ROCCAT Winter Cup SC2 #2
23/02/12 - ROCCAT Winter Cup SC2 #3
03/03/12 - ROCCAT Winter Cup SC2 #4
10/03/12 - ROCCAT Winter Cup SC2 #5
17/03/12 - ROCCAT Winter Cup SC2 Finał

Więcej informacji:
http://www.esl.eu/pl/sc2/news/184803/

Zapisy:
http://www.esl.eu/pl/sc2/1on1/roccat_winter_cup_2/signup/

Kanał BNet: ROCCAT Winter Cup

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 13:56, B1SH0P napisał:

Wie ktoś dlaczego nie dostaję dodatkowych punktów z bonus pool? -_-''''

Koniec sezonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2012 o 13:56, B1SH0P napisał:

Wie ktoś dlaczego nie dostaję dodatkowych punktów z bonus pool? -_-''''


Koniec sezonu. Nowy sezon będzie we wtorek, albo w środę - nie pamiętam dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich graczy :)
Na początku chciałem spytać , w związku z tym że emocje związane z premierą gry już mamy dawno za sobą co sądzicie o grze ? Polecilibyścię ją ? I jak prezentuje się singiel , bo czytałem pojedyńcze wpisy że średniawo :)
No i z tego miejsca chciałbym się zapytać od razu o jedną rzecz , mianowicie: do grania potrzebne jest konto battle.net. Mam je bo grałem w Wow-a ,ale kiedyś trzeba bylo związać swoje konto z battle.net i brat wpisał siebie jako właściciela , no i się zastanawiam czy istnieje możliwość bym zrobil se nowe konto i zarejestrował Wow-a na tym drugim koncie? Z góry dzięki za odpowiedź :)
Spokojnej nocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 21:47, Tieru napisał:

Witam wszystkich graczy :)
Na początku chciałem spytać , w związku z tym że emocje związane z premierą gry już mamy
dawno za sobą co sądzicie o grze ? Polecilibyścię ją ? I jak prezentuje się singiel ,
bo czytałem pojedyńcze wpisy że średniawo :)


Lepszą kampanie oferuje tylko WCIII. Ale rozgrywka jest dużo lepsza. IMO najlepszy RTS.

Dnia 22.03.2012 o 21:47, Tieru napisał:

No i z tego miejsca chciałbym się zapytać od razu o jedną rzecz , mianowicie: do grania
potrzebne jest konto battle.net. Mam je bo grałem w Wow-a ,ale kiedyś trzeba bylo związać
swoje konto z battle.net i brat wpisał siebie jako właściciela , no i się zastanawiam
czy istnieje możliwość bym zrobil se nowe konto i zarejestrował Wow-a na tym drugim koncie?
Z góry dzięki za odpowiedź :)
Spokojnej nocy :)


Wydaje mi się, że musisz w tym celu utworzyć nowego maila. Bo dany adres może byś przypisany tylko do jednego konta. No i chyba nie da się przenieść gry z jednego na drugie, ale pewności nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2012 o 21:57, Evertsen_Dante napisał:

Wydaje mi się, że musisz w tym celu utworzyć nowego maila. Bo dany adres może byś przypisany
tylko do jednego konta. No i chyba nie da się przenieść gry z jednego na drugie, ale
pewności nie mam.

Dzięki za odpowiedź ;)
Bo mamy już postacie na Wowie i nie chcielibyśmy ich stracić , a wolałbym mieć na swoim koncie , a nie na tym , na którym figuruje mój brat jako właściciel :) Jeśli ktoś wie jak to zrobić z góry( albo nie ) to z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować