Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Cześć.

Chciałem sobie kulturalnie pograć w StarCrafta II, ale występują ogromne problemy.

Odpalam "Launcher" i klikam "Graj", komputer zaczął myśleć chyba z 5 minut, potem zaczął mi wywalać jakieś okna odnośnie połączenia się z siecią gdzie w końcu na koniec wywalił mi błąd gry z zerową treścią (WoW i DiabloIII nie robią problemów). Jedyne co było to opis co robiłem uruchamiając grę oraz kod do kontaktu z Blizzardem. Próbowałem tak 4 razy i po prostu wywaliłem grę i postanowiłem zainstalować ją z płytki ponownie.

Sądziłem, że to pomoże...a tu zonk! Dochodzę do 28% i wywala mi błąd o treści 104, albo różne szlaczki jak ten, cytuję:
"Nie można zapisać pliku "E:\Games\StarCraft II\Campaigns\Liberty.SC2Campaign\base.SC2Assets : Assets\StoryModeCharacters\Terran\SM_Marine03_Dialogue17\SM_Marine03_Dialogue17.m3". Jeśli problem będzie się powtarzał, skontaktuj się z pomocą techniczną Blizzarda. (MPQTarget::Write/SFileWriteFile)"
Powiem szczerze, że mnie zaraz coś strzeli!
Żeby nie było, nie nadpisuję folderu z poprzedniego SC, wszystko wywaliłem...choć przyznam, że gra też nie chciała się odinstalować normalnie i musiałem wspomóc się ręczną pracą i CCleanerem.

Pomoże ktoś? Bo miałem nadzieje, że 12 marca pogram sobie w dodatek, a jak ta gra robi humory jak jest w ogóle nie używana to nie wiem co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 21:48, Wojman napisał:

Nie instaluj z płyty tylko ściągnij z battle.net nowy instalator.


W moim wypadku, wolałbym tego uniknąć, mam tylko 2mb/s, instalacje łatek jeszcze przeżyję, ale żeby ściągać 12GB, to już męka.

W każdym razie pokombinuję jeszcze w systemie, bo możliwe, że dysk, na który chcę zainstalować grę, po prostu umiera na dobre. Mam dwa dyski, nowy podzielony na dwie partycje i stary, który prawie się spalił, ale informatyk coś zrobił, że z 200GB, 80 jest jeszcze do użytku. Przypominało mi się jeszcze, że np. Battlefield Heroes przeinstalowałem na "nowego" twardziela z tam tego "zepsutego", bo zwyczajnie się nie uruchamiał i jedynie wywalał błąd z pamięcią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 21:29, Osiol napisał:

Pomoże ktoś? Bo miałem nadzieje, że 12 marca pogram sobie w dodatek, a jak ta gra robi
humory jak jest w ogóle nie używana to nie wiem co zrobić.

Czyli kupujesz dodatek, więc czy nie lepiej poczekać na pudełeczko?
A jeśli napaliłeś się na darmową zawartość do podstawki, to muszę cię zmartwić http://eu.battle.net/sc2/pl/blog/7302802/Ju%C5%BC_wkr%C3%B3tce_StarCraft_II_204-14_02_2013

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 12:05, Jeggred napisał:

Przecież razem z WoL zadebiutował battle.net 2.0.

Wol przechodzi na 2.0 ;C
Źle ubrałem w słowa. Battle.net wprowadził aktualizację 2.0.X. Miód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 12:40, ZubenPL napisał:

O mogę sobie w opcjach dać włoskie napisy i koreański dubbing :)


Można. :) Ja jednak wybrałem polskie napisy i angielski dubbing, więc mam nadzieję, że w końcu się przemogę i ukończę kampanie na brutalnym poziomie trudności (póki co mam ukończoną na trudnym). Wybranie polskich napisów wiązało się jednak z ponownym uruchomieniem gry oraz ściągnięciem ponad 1 GB danych przez luncher. Teraz przynajmniej mogę mieć SC II w takiej wersji jezykowej w jakiej lubię, nie jestem skazany tylko na dubbing i napisy tylko po polsku lub tylko po angielsku. Jak dla mnie - bardzo dobra zmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O patrząc po forum widzę że już niektórym gram zmieniła się w pokaz slajdów. Ja tam na 560TI mam 120Fpsów a niektórzy narzekają że tnie im się na low na 660TI :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie bez zmian. Miałem 50FPS na ultra i mam nadal...
Dziwni mnie to że koleś grał unranked a trafił na mnie - ja grałem laddera. Wtf? Nie żeby free win mi nie był potrzebny żeby nie wypaść ze złota... (:DDDD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powodem spadków wydajności jest to że laucher źle pokazuje postęp pobierania, wyświetla 100% a patch się nadal ściąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 14:32, ZubenPL napisał:

Powodem spadków wydajności jest to że laucher źle pokazuje postęp pobierania, wyświetla
100% a patch się nadal ściąga.

Właśnie mnie zdziwiło, że w maksymalnych ustawieniach na GTX 660 Ti, 16 GB RAM i i7 3770 po patchu pojawiły się spadki fps. Jak sprawdzam launcher to też przy każdym uruchomieniu pisze pod spodem, że pobierane są dane na następny patch. To jest przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 14:51, Arcling napisał:

Właśnie mnie zdziwiło, że w maksymalnych ustawieniach na GTX 660 Ti, 16 GB RAM i i7 3770
po patchu pojawiły się spadki fps. Jak sprawdzam launcher to też przy każdym uruchomieniu
pisze pod spodem, że pobierane są dane na następny patch. To jest przyczyną?

Włącz laucher w lewym rogu masz INFORMACJE - z listy wybierasz INFORMACJE o POŁĄCZENIU a tam będzie pokazane czy coś ci ściąga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 15:01, ZubenPL napisał:

Włącz laucher w lewym rogu masz INFORMACJE - z listy wybierasz INFORMACJE o POŁĄCZENIU
a tam będzie pokazane czy coś ci ściąga.

Tak. Niby wcześniej pokazywało, że 100% pobrał, a teraz było napisane 94%. Ciekawe tylko czy przeczekanie to naprawi, czy może zwyczajnie coś spaprali z wydajnością.

Najlepsze jest to, że gdy zmieniałem sprzęt ponad tydzień temu (czyli jeszcze przed patchem) to po zmianie gra sugerowane ustawienia pokazywała na medium mimo, że to mocny sprzęt a podczas gdy na poprzednim (dużo słabszym) sugerowała extreme, na które poprzedni sprzęt był za słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pobraniu jest lepiej, ale dalej nie jest idealnie. Coś musieli w tym patchu namieszać, bo sprzęt jest za mocny. Podobnie zresztą na oficjalnym forum pisze sporo ludzi z podobnymi i lepszymi konfiguracjami. Wygląda na to, że znowu trzeba czekać na jakieś poprawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 15:37, Arcling napisał:

Po pobraniu jest lepiej, ale dalej nie jest idealnie. Coś musieli w tym patchu namieszać,
bo sprzęt jest za mocny. Podobnie zresztą na oficjalnym forum pisze sporo ludzi z podobnymi
i lepszymi konfiguracjami. Wygląda na to, że znowu trzeba czekać na jakieś poprawki.

A masz zainstalowany sterownik do karty w wersji 314.07 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 15:48, ZubenPL napisał:

A masz zainstalowany sterownik do karty w wersji 314.07 ?

Tak, akurat wczoraj aktualizowany. Są jakieś problemy z nim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 15:59, Mange napisał:

Wiecie czemu Koreańskie dzwieki nie działają?


Bo pewnie relocalizer nie działa z klientem hotsa na nowym patchu.

@Arcling
Ja nie mam problemu z wydajnością. Amełykanie też nie mają z tego co się orientuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować