Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 20.02.2013 o 16:20, B1SH0P napisał:

@Arcling
Ja nie mam problemu z wydajnością. Amełykanie też nie mają z tego co się orientuję.

A jaka konfiguracja?

Poszperałem trochę na forach i wychodzi na to, że gra po prostu w pełni nie wykorzystuje mocy wielu nowych procesorów i kart. Akurat na amerykańskich dopiero coś znalazłem na ten temat (europejskie nawet wciąż nie mają osobnej kategorii na bug report...). Zaznaczę, że chodzi tutaj o spadek fps na dużych bitwach w 4vs4, a nie złe działanie jako takie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

https://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01783124&tmp_task=prodinfoCategory&lc=pl&dlc=pl&cc=pl&product=3947188&lang=pl

Drugi laptop, model ten sam, tylko moja konfiguracja trochę inna.

http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-HP-EliteBook-8560w.67982.0.html

BTW. Blizzard nie dba o tryby 2v2, 3v3, 4v4 i nie optymalizuje gry pod tym kątem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 16:27, Arcling napisał:

Poszperałem trochę na forach i wychodzi na to, że gra po prostu w pełni nie wykorzystuje
mocy wielu nowych procesorów i kart. Akurat na amerykańskich dopiero coś znalazłem na
ten temat (europejskie nawet wciąż nie mają osobnej kategorii na bug report...). Zaznaczę,
że chodzi tutaj o spadek fps na dużych bitwach w 4vs4, a nie złe działanie jako takie.

Przecież to wiadomo od dawna gra wykorzystuje tylko 2 rdzenie procesora, dlatego przy SC2 najważniejsze jest taktowanie i również dlatego karta graficzna nie jest w pełni wykorzystana bo po prostu nie ma co robić. Sterownik jest w porządku.

@B1SH0P
Co mają tryby 2v2, 3v3 czy 4v4 do optymalizacji, działają na innym silniku graficznym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt do gry masz więcej niż wystarczający.

Dnia 20.02.2013 o 16:34, B1SH0P napisał:

BTW. Blizzard nie dba o tryby 2v2, 3v3, 4v4 i nie optymalizuje gry pod tym kątem

1v1 czy kampanię to ja bez problemu mogę grać, ale przy dużych bitwach 4v4 występują spadki fps (nie zawsze zauważalne, bo bywa, że jest to z 60 do np. 40-35). Podobnych informacji też się dowiedziałem z forum, że to silnik gry może nie być przystosowany do tak wielkich bitew.
No i do tego dochodzą też czasem lagujący inni gracze, jak gra wyświetla, że dany spowalnia grę, ale na to już nic nie poradzę.

ZubenPL: Ok, no to wszystko jasne. Akurat proc mam również mocny, jak podawałem, no ale jeśli gra nie jest optymalizowana pod 4 rdzenie, no to już tylko pozostaje mieć nadzieję, że kiedyś Blizzard to naprawi :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 16:48, Arcling napisał:

No to wszystko jasne. 1v1 czy kampanię to ja bez problemu mogę grać, ale przy dużych
bitwach 4v4 występują spadki fps (nie zawsze zauważalne, bo bywa, że jest to z 60 do
np. 40-35). Podobnych informacji też się dowiedziałem z forum, że to silnik gry może
nie być przystosowany do tak wielkich bitew.
No i do tego dochodzą też czasem lagujący inni gracze, jak gra wyświetla, że dany spowalnia
grę, ale na to już nic nie poradzę.

Bzdura, podkręć procesor do 4.5 - 5GHz i 4v4 nie będzie problemów, jedynym problemem tej gry jest to że obsługuje tylko 2 rdzenie procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 16:48, Arcling napisał:

ZubenPL: Ok, no to wszystko jasne. Akurat proc mam również mocny, jak podawałem, no ale
jeśli gra nie jest optymalizowana pod 4 rdzenie, no to już tylko pozostaje mieć nadzieję,
że kiedyś Blizzard to naprawi :/

W wowie już 3 razy zmieniali silnik graficzny więc możemy mieć nadzieje że do LoVa zaimplementują obsługę 4 rdzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 16:51, ZubenPL napisał:

Bzdura, podkręć procesor do 4.5 - 5GHz i 4v4 nie będzie problemów, jedynym problemem
tej gry jest to że obsługuje tylko 2 rdzenie procesora.

Hmm, w sprawie podkręcania akurat nie jestem żadnym znawcą, więc tutaj wolałbym zbytnio nie kombinować. Chociaż zasilacz mam dobry od Chiefteca (650 W), to zawsze ryzyko pozostaje, że coś źle ustawię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 17:10, Arcling napisał:

Hmm, w sprawie podkręcania akurat nie jestem żadnym znawcą, więc tutaj wolałbym zbytnio
nie kombinować. Chociaż zasilacz mam dobry od Chiefteca (650 W), to zawsze ryzyko pozostaje,
że coś źle ustawię.

Jeśli nie masz jakiegoś specjalnego chłodzenia na procesorze lepiej nie podkręcaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 17:13, ZubenPL napisał:

Jeśli nie masz jakiegoś specjalnego chłodzenia na procesorze lepiej nie podkręcaj.

Jakiś wentylator od Cooler Mastera był dokupywany kiedyś, ale jaki to dokładnie model to nie jestem teraz w stanie podać. Może i gdyby podkręcić chociaż do tych 4-4.5 ghz to by się nic nie stało, ale jak już mówiłem, nie znam się na tym, więc jak już, to musiałbym się radzić kogoś doświadczonego żeby mi to zrobił. Lepiej nie ryzykować spalenia nowego procka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie gra działa trochę lepiej niż poprzednio. Zwłaszcza widać to na repach, przy 8x szybkości.
Generalnie patch na wielki plus. Głównie za statystyki, funkcje społecznościowe i ogólny wygląd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy obecnie nie da się zrobić klanów publicznymi? Cały czas mam opisany w ramce jako "private", nie widać nigdzie opcji zmiany tego, a jest za opcja ukrycia klanu w wynikach wyszukiwania (co jest bez sensu, jeśli na chwilę obecną nie ma nigdzie opcji zmiany z private na public).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2013 o 01:29, Volvox napisał:

Jakby ktoś chciał wspólnie pograć to założyłem grupę "wwwGramPL" w StraCrafcie :)


Oprócz tego został założony gramowy klan pod nazwą "gramPL", do którego serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2013 o 02:05, Arcling napisał:

Czy obecnie nie da się zrobić klanów publicznymi? Cały czas mam opisany w ramce jako
"private", nie widać nigdzie opcji zmiany tego, a jest za opcja ukrycia klanu w wynikach
wyszukiwania (co jest bez sensu, jeśli na chwilę obecną nie ma nigdzie opcji zmiany z
private na public).


Raczej ideą klanów jest to by były private. Jak chcesz public to grupę trzeba założyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2013 o 13:00, B1SH0P napisał:

Klany będą zawsze prywatne.

No to trochę dziwne, że dali okienko z opisem klanu. Spodziewałem się, że to będzie coś na wzór gildii z WoW, że w grze ktoś może aplikować. W takim razie pozostaje też założyć grupę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2013 o 14:07, Arcling napisał:

No to trochę dziwne, że dali okienko z opisem klanu. Spodziewałem się, że to będzie coś
na wzór gildii z WoW, że w grze ktoś może aplikować. W takim razie pozostaje też założyć
grupę.


Dlatego został założony klan gramPL oraz grupa wwwGramPL, w której mile są widziani wszyscy użytkownicy gram.pl i nie tylko. To wygdne narzędzie, będzie się można umawiać na rozgrywki w samej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Społeczeństwo SC2 schodzi na psy, teoretycznie same all iny, cheese, plus do tego BM jak leci i to już od dłuższego czasu :C, strach pomyśleć co by było jakby banda dzieciaków z takiego lola przesiadła się na SC : d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2013 o 14:34, Wojman napisał:

Dlatego został założony klan gramPL oraz grupa wwwGramPL, w której mile są widziani wszyscy
użytkownicy gram.pl i nie tylko. To wygdne narzędzie, będzie się można umawiać na rozgrywki
w samej grze.

Trzy błędy w pierwszym punkcie zasad grupy? Łał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować