Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2013 o 16:58, Arcling napisał:

Powodzenia w poszukiwaniach... Który dodatek kiedykolwiek kosztował 50 zł?

Może klucz będzie tyle kosztował. Trzeba czekać na jakiej konkretne ceny, bo 100 zł za dodatek do gry, to jak zwykle cena z pupy wzięta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 16:58, Arcling napisał:

Powodzenia w poszukiwaniach... Który dodatek kiedykolwiek kosztował 50 zł?


Teraz tyle kosztują w przeliczeniu na złotówki season pass''y czy inne twory DLC z paroma mapami - a ludzie jeszcze narzekają. To nie jest gra zrobiona na kolanie i urodzona w bólach w ciągu dziewięciu miesięcy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dodatek, który starczy Ci na kolejne 2 lata. 100 zł to chyba dobra cena.

Btw. W jaki sposób ludzie mają już odpaloną kampanię HotSa? Od cholery streamów jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 17:45, luzac napisał:

Po prostu zalogowali się na serwery gdzie HotS jest już aktywny, np. South East Asia.


Seems legit.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 17:43, B1SH0P napisał:

Dodatek, który starczy Ci na kolejne 2 lata. 100 zł to chyba dobra cena.

Ale dla kogo ma starczyć na 2 lata ? Mi się podstawka znudziła po 2 miesiącach grania codziennie ? A na początku kupiłem sobie dla kampanii. Dodatek jeśli zapewni tyle samo h grania co podstawka, to już będzie jakiś cud :) Poza tym, parę nowych jednostek to nie jest jeszcze szał, żeby dawać ceny z kosmosu :) Za 100 zł masz pełniaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 18:20, vegost napisał:

Za 100 zł masz pełniaki :)

Chyba po przecenach, bo żadna nowa gra nie kosztuje teraz 100 zł lub mniej (poza małymi tytułami indie). 129-139 to zwykle minimum plus dlc, bez których masz zwykle pocięty content.

Faktycznie, dodatek oferujący tyle nowości, wsparcie w postaci patchy i możliwość gry bez żadnych dodatkowych opłat, to naprawdę mało w czasach 2-3 godzinnych dlc. Pamiętasz ile kosztował Brood War? No może nie pamiętasz, jeśli jesteś na to zbyt młody. A cena wtedy wychodziła tym większa w przeliczeniu na ówczesną wartość złotówki i średnie zarobki. Jak same klucze są po 80-90 zł to śmiało można brać. Sprzedawca by musiał na głowę upaść żeby sprzedawać mniej. No chyba, że według ciebie handel powinien działać na tym, że sprzedający ma tracić.

Tekstami "to tylko parę jednostek i misji" pokazujesz jedynie swoją ignorancję, bo zmiany zaszły o wiele dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 18:20, vegost napisał:

Za 100 zł masz pełniaki :)


Abstrahując już od tego, że kampania w tym dodatku zapewni więcej godzin gry niż niejeden ''pełniak'' wydawany w tej magicznej kwocie, zauważ, że dla większości kupujących liczy się multiplayer który mi nie znudził się od dnia premiery podstawki.

Odpuść sobie ten tytuł i kup kilka pełniaków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh. W styczniu zamówiłem HOTS na muve za 120 zł. Kilka dni temu chciałem zmienić płatność przy odbiorze na płatność z góry. Pomoc sklepu kazała mi anulować zlecenie i jeszcze raz zamówić. Dobrze, że sprawdziłem wcześniej, czy się cena nie zmieniła. Teraz gra kosztuje 150 zł. Mi na szczęście wysłali po starej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak z zamowieniami z gram.pl wysylaja klucze wczesniej na mejla czy musze czekac do jutro az gierka przyjdzie??


jutro mam wolne chcialem zaczac kampanie zaraz po premierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 18:27, Arcling napisał:

> Za 100 zł masz pełniaki :)
Chyba po przecenach, bo żadna nowa gra nie kosztuje teraz 100 zł lub mniej (poza małymi
tytułami indie). 129-139 to zwykle minimum plus dlc, bez których masz zwykle pocięty
content.

Nie, wystarczy dobrze poszukać. Wiadomo, gry EA się cenią jak Blizzard i ceny swoich gier podnieśli o 50 % względem 2 lat. Ale obie te firmy robią średnie gry. I zostanę przy swoim zdaniu, żaden dodatek nie jest wart 100 zł i żadna gra nie jest warta 200 zł jak w przypadku Blizzarda :) A zwłaszcza u nas, gdzie zarobki są na poziomie 1500 zł i wcale nie idzie do góry, zamiast tego, ceny gier idą do góry.

Dnia 11.03.2013 o 18:27, Arcling napisał:

Faktycznie, dodatek oferujący tyle nowości, wsparcie w postaci patchy i możliwość gry
bez żadnych dodatkowych opłat, to naprawdę mało w czasach 2-3 godzinnych dlc. Pamiętasz
ile kosztował Brood War? No może nie pamiętasz, jeśli jesteś na to zbyt młody. A cena
wtedy wychodziła tym większa w przeliczeniu na ówczesną wartość złotówki i średnie zarobki.
Jak same klucze są po 80-90 zł to śmiało można brać. Sprzedawca by musiał na głowę upaść
żeby sprzedawać mniej. No chyba, że według ciebie handel powinien działać na tym, że
sprzedający ma tracić.

Tak, zapomniałem, że support do gry ma być płatny. Zwariowałeś ? To ich obowiązek, żeby wprowadzać patche i nowy content do gry. Mogą tego nie robić, jak zrobią grę idealną. Jak na razie tego nie widzę, w żadnej grze od Blizzarda :) Pamiętam ile kosztowały gry w tamtych lat, nie mam 16 lat sorry.

Dnia 11.03.2013 o 18:27, Arcling napisał:

Tekstami "to tylko parę jednostek i misji" pokazujesz jedynie swoją ignorancję, bo zmiany
zaszły o wiele dalej.

Ale tak to postrzegam. Jako kupujący, który musi wydać 100 zł na dodatek, muszę mieć pewność, że ta kwota jest adekwatna do zawartości. Przecież nie będę im oddawał kasy za darmo. Tak jak to było ze Starem 2 i Diablo 3, gdzie żądali chorą cenę w wysokości 200 zł. Nic nie jest tyle warte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 18:58, vegost napisał:

Nie, wystarczy dobrze poszukać. Wiadomo, gry EA się cenią jak Blizzard i ceny swoich
gier podnieśli o 50 % względem 2 lat.

Względem 2 lat? WoW wydany w Europie w 2005 miał sugerowaną u nas cenę 199 zł. Dodatki za 129 zł. Cofając się wcześniej - pierwszy Starcraft też początkowo kosztował blisko 200 zł (później zleciało i długo się trzymało na 159 zł). Brood War pamiętam widywałem w sklepach wysyłkowych też w okolicach 149-159 zł.

Dnia 11.03.2013 o 18:58, vegost napisał:

Ale obie te firmy robią średnie gry. I zostanę
przy swoim zdaniu, żaden dodatek nie jest wart 100 zł i żadna gra nie jest warta 200
zł jak w przypadku Blizzarda :) A zwłaszcza u nas, gdzie zarobki są na poziomie 1500
zł i wcale nie idzie do góry, zamiast tego, ceny gier idą do góry.

Jaki nowy hit kosztuje 100 zł? To wymień, w jakie to wspaniałe (i kompletne) gry za taką kwotę ostatnio pograłeś.

Dnia 11.03.2013 o 18:58, vegost napisał:

Tak, zapomniałem, że support do gry ma być płatny. Zwariowałeś ? To ich obowiązek, żeby
wprowadzać patche i nowy content do gry. Mogą tego nie robić, jak zrobią grę idealną.
Jak na razie tego nie widzę, w żadnej grze od Blizzarda :) Pamiętam ile kosztowały gry
w tamtych lat, nie mam 16 lat sorry.

Właśnie nie jest płatny - kupujesz grę raz i nie masz dodatkowych opłat, przy czym za darmo masz patche, które często oferują naprawdę sporo zmian. No i tego w wielu innych przypadkach właśnie nie masz - długo trwającego supportu po premierze. Zwykle trwa on maksymalnie rok, gdy jeszcze są wydawane dlc.

Dnia 11.03.2013 o 18:58, vegost napisał:

Ale tak to postrzegam. Jako kupujący, który musi wydać 100 zł na dodatek, muszę mieć
pewność, że ta kwota jest adekwatna do zawartości. Przecież nie będę im oddawał kasy
za darmo. Tak jak to było ze Starem 2 i Diablo 3, gdzie żądali chorą cenę w wysokości
200 zł. Nic nie jest tyle warte.

To źle postrzegasz, ignorując ilość rzeczy jakie faktycznie dodano. Jeśli coś według ciebie nie istnieje, to nie znaczy, że tego nie ma. Przychylam się tutaj do zdania Shinigami - jeśli masz się "męczyć" i narzekać to po prostu nie kupuj i temat zakończony. Jakoś Blizzard przeżyje ten fakt, że nie zarobi na vegoście z Polski. Miej też na uwadze, że ceny rzędu 50-60 euro za nową grę to w Europie norma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz o tym, że większość graczy kupuje tę grę dla multi? Wiele osób nawet nie ruszyło kampanii WoLa, nastawianie się na fabułę w grze, która jest zręcznościowym RTSem zrobionym pod E-sport jest trochę dziwne, prawda? Mówisz o tym, że WoL kosztował 200 zł, ja kilka dni po premierze kupiłem za 159zł. Ta gra nie jest dla Ciebie jeżeli po 2 miesiącach Ci się znudziła. Gry na konsole kosztują po ~230 zł i ludzie je kupują, a gra się w nie po 10h i odstawia na półkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 18:58, vegost napisał:

Ale tak to postrzegam. Jako kupujący, który musi wydać 100 zł na dodatek, muszę mieć
pewność, że ta kwota jest adekwatna do zawartości. Przecież nie będę im oddawał kasy
za darmo. Tak jak to było ze Starem 2 i Diablo 3, gdzie żądali chorą cenę w wysokości
200 zł. Nic nie jest tyle warte.

Wiesz. Dla mnie osoba pakująca w dodatki do samochodu więcej niż 200 zł jest niezrównoważona psychicznie. Miałem też znajomego, którego jedna felga kosztowała więcej, niż mój pierwszy samochód. Jeżeli uważasz, że gra nie jest tyle warta to nie kupuj. Przecież to proste. Jeżeli więcej osób będzie miało podobne zdanie, to Blizzard może kiedyś zacznie wydawać gry po niższych cenach w dniu premiery. Ale jak na razie nie zanosi się na to. Może dlatego, że to nie jest EA, gdzie każda kolejna gra mogłaby być patchem do poprzedniej (serio. Blizzard często więcej dodaje w darmowym patchu, niż EA w kolejnej grze z serii Fifa czy NFS. To samo tyczy się ). Dlatego właśnie Diablo 3 ciężko było dostać kilka dni po premierze. Ba. Były chyba nawet aż miesięczne okresy, kiedy jedynym źródłem gry była strona Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 17:28, vegost napisał:

Może klucz będzie tyle kosztował. Trzeba czekać na jakiej konkretne ceny, bo 100 zł za
dodatek do gry


singiel na jakies ~15h (ale pewnie wiecej) i nielimitowane multi ze wsparciem. ktora singlowka z ostanich premier tyle trwa ? crajzis ? tompajder ? dewilmajcraj ? dedspejs ? przelicz sobie cene do godzin singla.

Dnia 11.03.2013 o 17:28, vegost napisał:

, to jak zwykle cena z pupy wzięta :)


to nie kupuj. cena jest znana od kilku miesiecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozpoczynam kampanię Heart of the Swarm. Że co? Że jeszcze niecałe 4 godziny? Jak to możliwe? Ano zainstalowałem koreańskiego klienta gry oraz dociągnąłem sobie paczki językowe. I zaczynam grę! Chcecie jakieś screeny? Postaram się porobić i powrzucać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2013 o 20:28, Wojman napisał:

Właśnie rozpoczynam kampanię Heart of the Swarm. Że co? Że jeszcze niecałe 4 godziny?
Jak to możliwe? Ano zainstalowałem koreańskiego klienta gry oraz dociągnąłem sobie paczki
językowe. I zaczynam grę! Chcecie jakieś screeny? Postaram się porobić i powrzucać.

pełno jest streamów z kampanii więc szkoda Twojej fatygi :) Ja czekam, aż przyjdzie kurier i jutro ruszam z Hotsem, a teraz oglądam http://tiny.pl/h2zj4 i muszę powiedzieć, że super zrealizowane. Niedługo 100k na pojedynczym kanale SC2! Ostatnio na WCS EU tyle osób oglądało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować