Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 12.03.2013 o 23:10, Kerigun napisał:

Spoiler

Niestety nie, ja pomogłem Novie i efekt ten sam :D Coś tam mamrotała że rozkaz to
rozkaz.



No to dali "wybory" w rodzaju tych z gier Bioware :D Cokolwiek się zrobi, efekt ostatecznie będzie ten sam. No ale zawsze to fajny smaczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakończeniem mnie zaskoczyli ;) Pierwsze kilkanaście sekund z wycieku, a później inne ;) Chociaż końcówka jest mniej patetyczna od tamtej, to nadal pozostawia niesmak.

Spoiler

Od kiedy to Kerrigan umiała latać? :O Jeśli miała takie zdolności, to czemu od razu nie podleciała do "biura" Mengska? WTF?! Pozostałych dziur fabularnych nawet nie roztrząsam, bo szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 13:33, Deathscythe napisał:

Pierwsze kilkanaście sekund z wycieku, a później inne
;) Chociaż końcówka jest mniej patetyczna od tamtej, to nadal pozostawia niesmak.

Spoiler

Od
kiedy to Kerrigan umiała latać? :O Jeśli miała takie zdolności, to czemu od razu nie
podleciała do "biura" Mengska? WTF?! Pozostałych dziur fabularnych nawet nie roztrząsam,
bo szkoda gadać.



A jaką to by zrobiło różnice i o jakich dziurach mówisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenia:

Kampania, póki co, jest świetna

Spoiler

(dotarłem do planety, gdzie narodziły się zergi)

- misje zróżnicowane, fabuła też nie zła, fajny rozwój zergów i Kerringan. Same plusy Szkoda tylko, że obejrzałem zwiastun "Zemsta" przez co zepsułem sobie zaskoczenie
Spoiler

(chodzi o śmierć Raynora, a właściwie o to, że w rzeczywistości on żyje).



Znaleźliście jakieś easter eggs? Ja na razie znalazłem dwa:
Spoiler

Misja ewolucyjna - miniaturki Diablo i nieokreślonej postaci. Zaś na drugiej mapie jest miejsce, gdzie są kolorowe kryształy. W tych okolicach pojawia się tajemnicza postać z dwoma psami.



Pytanie do tych, co ukończyli kampanię - są jakieś ukryte misje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 18:12, Andrzej15 napisał:

Pytanie do tych, co ukończyli kampanię - są jakieś ukryte misje?


Ukończyłem kampanie, ale nie szukałem ukrytych misji. Na razie chciałem poznać historię, na szukanie sekretów będzie jeszcze czas.

Kampania bardzo mi się podobała, moim zdaniem lepsza niż w Wings of Liberty, ale też i prostsza. Pamiętam jak męczyłem się z ostatnią misją w kampani w WoLu. W HotSie poszło gładko i bez problemu. Niedługo pewnie przejdę ponownie, tym razem na hardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 19:18, Wojman napisał:

Ukończyłem kampanie, ale nie szukałem ukrytych misji. Na razie chciałem poznać historię,
na szukanie sekretów będzie jeszcze czas.


Podobno ukryta misja dotyczy Zeratula i się nim steruje. Nie jest to jednak potwierdzone.

Hard jest banalny. Robiąc aczivki z klasy basic (Mastery zostawiam na Brutal) na 100% misje restartowałem raz, a do tego nie musiałem miksować armii, jak w WoL. Wystarczyła Kerrigan+roache z roachlingami+hosty ew.+ obowiązkowo darmowe raptory. Czasami dodatkowo kilka hydr, ale od kiedy Kerrigan dostała

Spoiler

Pody i Lewiatana

, nie było to konieczne.

@ZubenPL

Przykład już podałem:
Spoiler

mogła po prostu polecieć do biura Mengska, kiedy na dole wieży toczyła się walka. Dodatkowo podczas misji mogła być traktowana jako latająca, co by sporo ułatwiło. Z pozostałych dziur, świetne jest to, że mamy główny plot przez jakieś 3 misje, a reszta to zemsta i miłość w ujęciu kosmicznym i komicznym. Innymi słowy: Jim zmienił ją, żeby ją uratować, ale Mengsk podniósł łapę i go "zabił", więc olać to i czas wrócić do dawnej formy. Wskrzesili boga? OLAĆ TO! Cały swarm na Mengska! "Stukov? Skąd się tu wziąłeś?" "<macha rękami> O tak!" To ostatnie przypomina mi Colonial Marines i sytuację z ocalałym z Aliens.

Możemy też brnąć dalej: Mengsk ładował urządzenie Xel`Naga tyle czasu, to czemu nie odpalił go, żeby spalić Zergów przy Pałacu? A może to była pokazówka? Naprawdę, im więcej zaczniesz myśleć nad fabułą, tym więcej dziur logicznych znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, bo nie mam dźwięku w cinamtikach, a specjalnie przed grą kiedyś usunąłem wersję polską i zainstalowałem angielskiego SC i po włączeniu menu wszystko eng, w opcjach jednak miałem filmy w pl zmieniłem na gb i nic nie pobrało bez głosu, a jak mogę zagrać kampanię bez filmików :/ I lvle mi się chyba ściągają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 19:18, Wojman napisał:

Ukończyłem kampanie, ale nie szukałem ukrytych misji.


Coś mi się wydaje, że w przypadku tego dodatku nie ma co takowych szukać po prostu ich nie ma ;)

Dnia 13.03.2013 o 19:18, Wojman napisał:

Kampania bardzo mi się podobała, moim zdaniem lepsza niż w Wings of Liberty, ale też i prostsza.


Dokładnie, skończyłem na brutalu i nawet na tym poziomie ze świecą szukać wyzwania. Oczekiwałem zdecydowanie trudniejszej końcówki. Może nie będę w tym względzie zbyt obiektywny - gram właśnie zergami i uproszczona mechanika dostosowana do kampanii w dużej mierze odpowiada za taki stan rzeczy. Postać główna stworzona na wzór bohaterów z Warcraft''a również na to wpływa.
Jeśli ktoś szuka wyzwania powinien trafić do innej zakładki ;)

Spoiler

Generalnie wrażenie pozytywne, trochę taniego melodramatyzmu ale fabuła trzymała się kupy - misje z Narudem pozostawiam bez komentarza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też macie takie lagi w singlu? Bardzo często gra się wiesza na parę sekund (towarzyszy temu zapętlony dźwięk). W multi też się to zdarza, ale jestem to w stanie zrozumieć. Co ciekawe w WoLu w ogóle nie miałem takich problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 20:45, Shinigami napisał:

Dokładnie, skończyłem na brutalu i nawet na tym poziomie ze świecą szukać wyzwania. Oczekiwałem
zdecydowanie trudniejszej końcówki.


Cóż pozostaje multi. Jakbyś chciał jakieś 2v2 albo 3v3, a może i 4v4 to daj znać. Jestem zarówno w grupie klanowej, można mnie też dodać poprzez BattleTag Wojman#2241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 21:53, Wojman napisał:

Cóż pozostaje multi.


Zaraz się na chwilę zaloguje i wyśle zaproszenie. Generalnie nie jestem graczem drużynowym ;)

UP: Poszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 23:13, Karol44 napisał:

Orientuje sie ktos, czy bedzie edycja demo/starter z Hots''a, cos na podobe startera
WoL

Pewnie miesiąc po coś się pojawi, ale wydaję mi się, ze będzie to może jakoś połączone z starterem do hotsa chyba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 23:13, Karol44 napisał:

Orientuje sie ktos, czy bedzie edycja demo/starter z Hots''a, cos na podobe startera
WoL


Póki co Blizzard nic na ten temat nie wspominał, a przynajmniej nic na ten temat nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 21:10, damlon napisał:

Też macie takie lagi w singlu? Bardzo często gra się wiesza na parę sekund (towarzyszy
temu zapętlony dźwięk). W multi też się to zdarza, ale jestem to w stanie zrozumieć.
Co ciekawe w WoLu w ogóle nie miałem takich problemów.

W czasie kampanii zdarzyło się, że był freeze ekranu i dźwięk się zapętlił, po czym po chwili było znowu normalnie. Tak było może ze 3 razy, za to innym razem zdarzyło się, że był freez samego obrazu i nic się nie dało zrobić (podczas gdy dźwięk i muzyka normalnie leciała), więc trzeba było zresetować kompa, bo okno nie chciało się zminimalizować. Zdarzyło się też trochę crashy w jednej z misji, ale później one nie wystąpiły. Swoją drogą, przy włączonych indirect shadows na cieniach widoczne bywały migające bloczki, po wyłączeniu ich było ok (a sterowniki najnowsze). Tak więc trochę bugów jest, zapewne część po czasie spatchują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wczoraj już ukończyłem kampanię, to dorzucę swoje zdanie na ten temat:

Spoiler

Wyciek niestety był po części prawdziwy. Zmienili tylko końcową część, bo wtedy Kerrigan mówiła o tym, że zergowie są teraz wolni. Tutaj czegoś takiego nie było. Śmierć Mengska była jakaś taka... średnia. Zrobiono z niego typowy czarny charakter, który jest nadmiernie pewny siebie i w ostatniej scenie nawet nie próbuje uciekać. Również dziwne mi się wydało to "latanie" Kerrigan. Może twórcy chcieli dodać scenie jakiegoś tandetnego wydźwięku (odlatuje ku zachodzącemu słońcu)? Skoro mogła siebie podnieść za pomocą psioniki (bo skrzydeł nie używała, zresztą nie nadawałyby się one do latania), to dlaczego przez całą grę chodziła lub używała skoku?



Z innych rzeczy:
Spoiler

- Śmierć Warfielda wydawała mi się zbędna. Praktycznie nie było motywacji by go zabijać. Przecież pomagał Raynorowi na Char, narażając się tym Mengskowi. W nim Kerrigan mogłaby mieć przecież sojusznika przeciwko Mengskowi.
- Spodziewałem się, że Nova będzie mieć trochę większą rolę, tymczasem prawie jej nie było. Nie wiadomo też co z nią będzie po śmierci Mengska.
- Ciekawi mnie sprawa z Narudem, czy to już definitywny jego koniec oraz czy na pewno był to Duran, czy też może dwie podobne istoty (albo jedna kontrolująca różne ciała?). Kerrigan jakoś nie nawiązywała do czasu, gdy Duran jej "służył".
- Cieszy powrót Stukova, ale chyba zmienili mu VA, bo brzmi inaczej. Jest podobnie, jak w przypadku Kerrigan i Zeratul - poprzedni aktorzy byli po prostu lepsi. Przynajmniej Stukov brzmi od nich trochę lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.03.2013 o 23:13, Karol44 napisał:

Orientuje sie ktos, czy bedzie edycja demo/starter z Hots''a, cos na podobe startera
WoL


W opcjach możesz włączyć "starter kit" czy jak to tam się nazywa, 2 mapy w custom do zagrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cholera. Gdzieś w połowie poziom epickości rośnie niemiłosiernie, pod koniec osiągając poziom IMGADSASAODIJHUFDJGF{DSAKGOKDSAIPGPOSGWJWPIGPKJHDIOGOPGF, ale litości, Blizzard wydał zabugowany produkt.

Gra z 20 razy wysypała mi się do systemu. Filmików nie dało się oglądać, bo cięły niemiłosiernie - obejrzałem je sobie na YouTubie, co jest po prostu skandaliczne. Framerate - niech się wreszcie gra zdecyduje, czy chce działać jak burza czy mulić jak Crysis 3 na Pentium II. A może działać jak burza.

Niech to Blizzard załata, a wszystko to mu wybaczę. Wybaczę mu też rehashing pomysłów na misje (faktem jest, że powielono są przyjemniejsze niż poprzednio :D0, wybaczę mu zrąbanie misji obronnych (jedna to w ogóle najgorsza misja, jaką Blizzard zrobił) i będę chwalił. Na razie jednak dam sobie z HotS spokój, bo w obecnym stanie to tylko psułem sobie humor.

Pochwalić za to mogę Blizza i s-kę za to, że i scenariusz lepszy (wzięli sobie chłopaki do serca krytykę z SCLegacy?) pomijajac Abathura bawiącego się w Mordina (KINDREGANNNNN), nawet i Fred Tatasciore bardziej przyłożył się do swojej roli, a muzycznie też jest bardzo dobrze, chociaż inspiracje Brianem Tylerem są słyszalne, a nie jest to dobra inspiracja, bo momentami to niemal brostepowe wiertarkopierdy.

Chyba jednak muszę obniżyć oczekiwania wobec LotV :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować