Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 14.03.2013 o 15:08, Arcling napisał:

Spoiler

- Śmierć Warfielda wydawała mi się zbędna. Praktycznie nie było motywacji by go zabijać.


Spoiler


Tak, to chyba jedna z bardziej nierozsądnych rzeczy, jakie są w tej kampanii. Warfield przecież wcale nie żywił wobec Kerrigan urazy, ba, nic jej nie zrobił (no chyba, że przejęcie kontroli nad Char i eksterminację Zergów można uznać za zbrodnię), ale w filmiku było też widać, że Horace chce zabić Sarę, więc to było raczej w obronie własnej. Natomiast jego słowa dziewczyna wzięła sobie do serca.



Spoiler

> - Spodziewałem się, że Nova będzie mieć trochę większą rolę, tymczasem prawie jej nie było. Nie wiadomo też co z nią będzie po śmierci Mengska.



Spoiler

Ja bym chciał, żeby jakiś Protoss przywrócił jej pamięć, tylko boję się, że ten moment zepsułaby dramatyczność i pompatyczna muzyka. A może jednak nie?



Spoiler

> - Ciekawi mnie sprawa z Narudem, czy to już definitywny jego koniec oraz czy na pewno był to Duran, czy też może dwie podobne istoty (albo jedna kontrolująca różne ciała?). Kerrigan jakoś nie nawiązywała do czasu, gdy Duran jej "służył".



Spoiler

Tutaj jest dla mnie najpoważniejszy zgrzyt - w WoL Narud to sojusznik, tutaj nagle wróg, co się stało pomiędzy? Przecież nie każdy zapoznał się z Flashpoint, a gra tego nie wyjaśnia w odpowiednim stopniu.



Spoiler

> - Cieszy powrót Stukova, ale chyba zmienili mu VA, bo brzmi inaczej. Jest podobnie, jak w przypadku Kerrigan i Zeratul - poprzedni aktorzy byli po prostu lepsi.



Spoiler

Brzmi jak Rosjanin, ale ma niski głos, podczas gdy Castullo Guerra brzmi zupełnie inaczej. Można to zwalić na zzergowacenie, ale bez przesady, ja to byłbym chyba lepszym wyborem na voice directora niż bądź co bądź szalenie zasłużona Andrea Romano, która jednak w SC2 zawiodła :D.

Chociaż muszę przyznać, że Tricia jednak mi się spodobała w tej części, podobnie Fred - bardziej przyłożył się do swojej roli i tym razem Zeratul był znośny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2013 o 17:53, Demagol napisał:

Gra z 20 razy wysypała mi się do systemu. Filmików nie dało się oglądać, bo cięły niemiłosiernie
- obejrzałem je sobie na YouTubie, co jest po prostu skandaliczne. Framerate - niech
się wreszcie gra zdecyduje, czy chce działać jak burza czy mulić jak Crysis 3 na Pentium
II. A może działać jak burza.


Mi podczas przechodzenia kampani gra nie wyszła ani razu do pulipitu. Co do cięcia się fimików i zacinania się gry to może zamiast pomostować na Blizzarda warto obniżyć w ustawieniach jakość wyświetlanej grafiki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2013 o 18:11, Wojman napisał:

Mi podczas przechodzenia kampani gra nie wyszła ani razu do pulipitu. Co do cięcia się
fimików i zacinania się gry to może zamiast pomostować na Blizzarda warto obniżyć w ustawieniach
jakość wyświetlanej grafiki?

Gra ma tendencje do wysypywania się nawet na mocnych konfiguracjach. Mi wysypywanie zdarzyło się podczas jednej z misji oraz... w menu gry. Wprawdzie filmy działały u mnie normalnie, ale spadki fps w grze się zdarzały. Obniżanie jakości takiej gry na mocnym sprzęcie to jakaś pomyłka. Lepiej wyglądające produkcje działają niż to. Po prostu modyfikowali engine gry, bez odpowiedniej optymalizacji pod nowy sprzęt i efekt jest, jaki jest (gra wciąż obsługuje tylko 2 rdzenie na procesorze). To i fakt, że Blizzarda głównie obchodzi to, jak gra działa w 1vs1 na multi.
W grze jest też zresztą trochę innych bugów. Pod tym względem nieco zawiedli, jak na poziom, do którego przyzwyczaił nas Blizzard, to trochę słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej obniżyć się już nie da. Dodam jeszcze, że problemów takowych z filmikami chyba nie miałem, jak grałem z pobieraniem włączonym w tle, dopiero jak ściągnąłem całość, to zaczęło mi ciąć :D.

Na Blizzarda mam pełne prawo pomstować, bo jeszcze kilka lat temu, jak jeszcze nie grzebali w bebechach SC2 to ta gra działała super i mogłem odpalić wysokie detale nawet i na starym sprzęcie. A dzisiaj? A dzisiaj to są jakieś jaja, panie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2013 o 18:26, Demagol napisał:

Na Blizzarda mam pełne prawo pomstować, bo jeszcze kilka lat temu, jak jeszcze nie grzebali
w bebechach SC2 to ta gra działała super i mogłem odpalić wysokie detale nawet i na starym
sprzęcie. A dzisiaj? A dzisiaj to są jakieś jaja, panie.


WoL wyszedł w 2010, a HotS w 2013, więc co się dziwić, że gra ma większe wymagania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież napisałem, że gra raz zap****la jak mały samochodzik z całą odkrytą mapą i setkami jednostek, a za chwilę wyraźnie tnie. Co prawda nie jest to aż tak wielki problem, bo są gry, które dużo bardziej tną, no ale litości, na taki problem skarżyli się również posiadacze mocnych komputerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard ma po prostu inne priorytety. Po co ulepszać tryby gry z których nie ma kapusty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma? A moje 120 zł?

Co najlepsze, kampania i tak działa w miarę dobrze, kiedyś próbowałem skirmishy i tam to dopiero paskudnie cięło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2013 o 18:36, Demagol napisał:

Jak to nie ma? A moje 120 zł?


Przecież już zapłaciłeś, a turniejów drużynowych nie zrobią. A do 1v1 turnieje są i będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2013 o 17:53, Demagol napisał:

Pochwalić za to mogę Blizza i s-kę za to, że i scenariusz lepszy (wzięli sobie chłopaki
do serca krytykę z SCLegacy?) pomijajac Abathura bawiącego się w Mordina (KINDREGANNNNN),

Natychmiastowe rozpoznanie - Steven Blum. Grunt/Zoltun Kulle/Cyrus i masa innych postaci. Do tego dodatkowo podkłada też w grach głos często za różne poboczne postaci. Tego faceta jest już wszędzie trochę za dużo.

Dnia 14.03.2013 o 17:53, Demagol napisał:

nawet i Fred Tatasciore bardziej przyłożył się do swojej roli, a muzycznie też jest bardzo
dobrze, chociaż inspiracje Brianem Tylerem są słyszalne, a nie jest to dobra inspiracja,
bo momentami to niemal brostepowe wiertarkopierdy.

Na muzykę w tym dodatku jakoś nie zwróciłem uwagi. Moim zdaniem zabrakło bardziej charakterystycznych kawałków, których by chciało się słuchać poza grą. Już w WoL było lepiej, a do tych z pierwszego SC nic się nie umywa. No ale tamte tworzyły specyficzny klimat, który ciężko by było dzisiaj odtworzyć. Przynajmniej nie po tym, jak twórcy zbyt mocno zachłysnęli się wszelkimi nawiązaniami do różnych innych dzieł kultury masowej, bo kopiowanie pomysłów jest takie "cool" i lepiej to nazwać "nawiązaniem" niż brakiem pomysłu ;D

Co do fabuły:

Spoiler

Flashpointa jeszcze nie czytałem, chociaż mam od niedawna kupionego. Być może po przeczytaniu Narud od razu występujący jako wróg będzie mieć więcej sensu, bo faktycznie nie zaprezentowali w grze tego najlepiej. Trochę szkoda w sumie, że próbują to wszystko tak łączyć z książkami, dla których pewnie lepiej by było, gdyby koncentrowały się na postaciach bardziej pobocznych. Dla kogoś, kto ich nie zna, pewne wydarzenia będą miały mniej sensu. Zakładam, że natomiast sprawy Warfielda pewnie w ogóle nie wyjaśnili, więc jego śmierć pozostanie bezsensowna. Po co Kerrigan go zabijała, skoro mogła go przekonać żeby stanął po jej stronie? Miałaby do pomocy dodatkową armię przeciwko Mengskowi.
Też się trochę siły Umoji zapodziały w tym wszystkim. Na początku dodatku pomagali Raynorowi i Kerrigan, a dalej gdzieś zniknęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2013 o 18:36, Demagol napisał:

Co najlepsze, kampania i tak działa w miarę dobrze, kiedyś próbowałem skirmishy i tam
to dopiero paskudnie cięło.


A z ciekawości podeślij mi na maila (wojman[at]me.com w miejsce [at] wstaw @) raport DxDiag. Jak zrobić raport DxDiag http://www.cdprojekt.pl/www/pomoc/tutorial_dd_01.html Bo u mnie pomimo tego, że sprzęt mam już nie młody gra działa płynnie i nie mam problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2013 o 18:41, Arcling napisał:

Do tego dodatkowo podkłada też w grach głos często za różne poboczne postaci. Tego faceta
jest już wszędzie trochę za dużo.


Może i tak, ale mi głos pasował, natomiast już to, co mówił - niekoniecznie. Gada jak Mordin i ma taką samą fiksację na punkcie nauki, badania, sekcji i innych takich przyjemnych rzeczy. Wolałbym, żeby to był taki kolo trochę jak Overmind.

Odnośnie

Spoiler

spojlera

:
Spoiler

Warfield tępił Zergów i pewnych rzeczy po prostu nie rozumiał, poza tym Kerrigan go zabiła, bo się wkurzyła na wspominkę o Raynorze i o tym, że jakby ją zobaczył, co ona robi, to by nią srogo wzgardził. A Protektorat Umoji woli się w sprawy Dominium nie mieszać, więc pewnie podkulili ogon i się schowali, żeby im Mengsk Starszy dał spokój. W sumie miło, że pojawiło się Kel-Morian Combine, ale szkoda, że w sumie jako takie małe, opcjonalne cameo, ale lepsze to niż nic.



@Wojman

Wiesz, ja to chyba po prostu zrobię tak: sformatuję (znowuuu) dysk, bo to i tak coroczna, rutynowa czynność, ale tym razem postaram się zainstalować "czystą" kopię Visty, a nie jakiś szajs z salonu. Nie wiem, czy DxDiagi coś pomogą, zwłaszcza, że niby wszystko działa poprawnie i bez zarzutu, ale zauważyłem, że może mieć to związek z Service Packami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2013 o 20:33, Demagol napisał:

Może i tak, ale mi głos pasował, natomiast już to, co mówił - niekoniecznie. Gada jak
Mordin i ma taką samą fiksację na punkcie nauki, badania, sekcji i innych takich przyjemnych
rzeczy. Wolałbym, żeby to był taki kolo trochę jak Overmind.

No to tak, zapewne chodziło im o stworzenie postaci kierującej się tylko dość pokrętną logiką ewolucji i stąd tak przyjęta mowa. Overmind miał świetny głos, szkoda, że uśmiercili wszystkich Cerebratów. Tak to by mógł kiedyś pojawić się kolejny. Ze względów fabularnych kolejnych już nie może się pojawić. No ale udało im się chociaż dać trochę postaci do kampanii zergów.

Co do optymalizacji, to nawet TotalBiscuit w swoim nowym filmie na nią narzekał:
http://www.youtube.com/watch?v=LjT1mlf1Kag

Swoją drogą, w kampanii HotS najwyraźniej jest retcon względem starego lore. Zerus, planeta z której pochodzą oryginalnie zergowie, czyli te larwy, miała rzekomo być pozostawiona bez życia. Teraz jednak jest pełna dżungli i dzikich zergów. Jedyne wytłumaczenie, że jednak trochę życia tam pozostało, które odbudowało się przez wieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.03.2013 o 20:33, Demagol napisał:

/.../ zainstalować "czystą" kopię Visty, a nie jakiś szajs z salonu.


Vista zdecydowanie nie jest dobrym systemem, chyba, że coś się ostatnio zmieniło. Zresztą każdy ''starszy'' system potrafi fiksować w nowych grach - często nie podając przy tym żadnych informacji. Ilość błędów doprawdy kosmiczna, u siebie nie spotkałem się nawet z jednym - kwestia pozostałych sterowników i Twojej specyfikacji też ma znaczenie.

DxDiag to dobry pomysł pozwala wykluczyć sporo błędów i konfliktów ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest demo hotsa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tutaj jest rozwiązanie problemu z pamięcią:
http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=370175

Generalnie zauważyłem, że gra ma takową tendencję, że u mnie po jakiejś godzinie czy półtorej grania wywalała się do systemu. Można to rozwiązać chociażby restartowaniem gry, ale to bez sensu, skoro się sama wywali :D. Najwyraźniej najnowsza wersja ma problemy z zarządzaniem pamięcią i to spore.

Zaraz wyślę raport dxdiaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie skonczylem cala kampanie. Musze przyznac ze gra bardzo mi sie podobala, misje, fabula, filmy, swietne zakonczenie. Jedynie do czego moge sie przyczepic to misje zwiazane z ewolucja, troche mnie nudzily, ale nowym gracza napewno sie przydadza. Kampanie zrobilem na Brutal i wydawalo mi sie ze jest troche za prosta. Wings of Liberty sprawialo mi o wiele wiecej klopotow, ale to moze wynikac z mojej nie udolnosci w graniu Terranami, bo jednak Zergowie to rasa ktora gram caly czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie rozbawiło to, że grałem na Casualu, bo chciałem szybko poznać fabułę i przebieg kampanii zanim mi jakiś prostak na YouTube zaspoileruje, a tutaj zdobywam osiągnięcia. Fakt, wrogów trochę trudniej było zabić, ale i tak wystarczyła Kerrigan + kilka Zerglingów, żeby zrobić steamrolla aż miło. I jeszcze zdobywam za to acziki, joł :D. Generalnie jednak widzę tendencję odwrotną, bo kiedyś to podstawki były raczej łatwe, a w dodatkach poziom trudności rósł niepomiernie.

Odnośnie jeszcze kampanii - mam wrażenie, że tym razem otoczka została potraktowana po macoszemu i już nie ma zbyt wiele do roboty między misjami. Awansowanie Kerrigan na kolejne poziomy to jak nic Terran/Zerg research z trzema tierami i możliwością wyboru. Misje ewolucyjne są przyjemne dosyć, ale króciutkie i prościutkie. Czasami chciałoby się, żeby miały większy wpływ na grę poza testowaniem nowych wersji jednostek. Ale może to wina tego, że ja po prostu jestem Terran z krwi i kości, a Zergowie wieki temu przestali mnie fascynować. Zresztą bardziej mi się podobał "oryginalny feel".

Widać też dużą poprawę w kwestii zadań pobocznych, są ciekawsze i bardziej zróżnicowane niż w WoL, ale chciałbym, żeby większość z nich miała konkretne przełożenie na rozgrywkę - np. dodatkowa pomoc w trakcie misji czy może nawet i kampanii. Wykonywanie zadań tylko dla osiągnięć jest dla mnie głupie, bo ja lubię gdy to, co robię ma konkretne przełożenie na rozgrywkę.

Spoiler


A - ta misja "Rebirth" z Zerus była IMHO słabiutka. Aż mi się serce krajało, bo w WoL misje obronne były super, tutaj natomiast to ich kompletne przeciwieństwo. Misja nudna i bezsensowna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.03.2013 o 10:54, Demagol napisał:

Mnie rozbawiło to, że grałem na Casualu, bo chciałem szybko poznać fabułę i przebieg
kampanii zanim mi jakiś prostak na YouTube zaspoileruje, a tutaj zdobywam osiągnięcia.
Fakt, wrogów trochę trudniej było zabić, ale i tak wystarczyła Kerrigan + kilka Zerglingów,
żeby zrobić steamrolla aż miło.


Ja 90% misji zrobilem ta sama taktyka i ulepszeniami.

Spoiler

Czyli ewolucja ze 3 zergliny wychodza z jednej larwy, upgrade do szybkosci, ulepszenie Kerringan ze zabite lingi wskrzeszaja sie w Hatchery, rally point ustawiony na front, Kerringan na przodzie i praktycznie ciagle mialem +100 zerglingow na mapie.

Totalny Overrun przeciwnika czyli to co lubie najbardziej :)

Dnia 15.03.2013 o 10:54, Demagol napisał:

Odnośnie jeszcze kampanii - mam wrażenie, że tym razem otoczka została potraktowana po
macoszemu i już nie ma zbyt wiele do roboty między misjami. Awansowanie Kerrigan na kolejne
poziomy to jak nic Terran/Zerg research z trzema tierami i możliwością wyboru. Misje
ewolucyjne są przyjemne dosyć, ale króciutkie i prościutkie..ciach


Mi sie to uproszczenie podobalo. Ja nie lubie bawic sie takimi rzeczami, tylko najezdzac i niszczyc ;) Z tad pewnie moja slaba gra Terranami, ktorzy jednak wymagaja wiecej cierpliwosci. Mnie strasznie nudzily rozmowy w Wings of Liberty, a misje wydawaly mi sie na sile utrudniane. Heart of the Swarm jakos bardziej mi sie podobal pod kazdym wzgledem, albo moze to po prostu moja milosc do Zergow :)

Dnia 15.03.2013 o 10:54, Demagol napisał:

Spoiler


A - ta misja "Rebirth" z Zerus była IMHO słabiutka. Aż mi się serce krajało, bo w WoL
misje obronne były super, tutaj natomiast to ich kompletne przeciwieństwo. Misja nudna
i bezsensowna.



Tak byla troche dziwna, czulem sie jakbm gral w moda zrobionego przez gracza. Mnie jednak najbardziej nie podobala sie misja z

Spoiler

Battlecruiserem w kosmosie

. Po niszczeniu i rozpruwaniu wrogow milionami Zergow, nagle dali mi
Spoiler

jeden Terranski statek

na ktory jeszcze musialem uwazac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzy szybkie pytanka, skończyłem grę na 67 lvl, czy przez nieuwagę coś pominąłem czy są jakieś ukryte misje gdzie można te 3 levele dobić.
Czy można gdzieś sprawdzić ile czasu w sumie zajęła cała kampania?
W podsumowaniu kampanii "Ukończono Heart of Swarm" itd. opis z HotS mam po polsku,a WoL po angielsku, orientujecie się może dlaczego? Obie gry mam w wersji polskiej.

Eh, szkoda że nie wprowadzono misji z wyborem strony tak ja WoL''u. I gdzie jest

Spoiler

Tosh i Nova:(



A jeszcze jedno czy na początku Kerrigan nie miała mieć 2 drzewek rozwoju, jednego dla zerga i jednego dla ducha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować