Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Jeśli chodzi o źródła anglojęzyczne, to http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/Main_Page, masz po lewej stronie dział ze strategiami, Day[9] na Youtube''ie ma zapewne coś do zaoferowania (nie oglądam go, ale widzę, że ma jakąś playlistę z taktykami). Poza tym chyba jutro Apollo ma powrócić ze swoją serią Improve with Apollo, która zapowiada się nieźle, bo będzie on tam pomagał ludziom ze wszystkich poziomów, od brązu aż po masters, więc każdy znajdzie tam coś dla siebie. :)

Jeśli natomiast liczysz na polskie źródła, to niestety nie pomogę, bo się nimi nie interesuję/nie korzystam z nich. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 10:25, matiz123 napisał:

Jeśli chodzi o źródła anglojęzyczne, to http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/Main_Page,
masz po lewej stronie dział ze strategiami, Day[9] na Youtube''ie ma zapewne coś do zaoferowania
(nie oglądam go, ale widzę, że ma jakąś playlistę z taktykami). Poza tym chyba jutro
Apollo ma powrócić ze swoją serią Improve with Apollo, która zapowiada się nieźle, bo
będzie on tam pomagał ludziom ze wszystkich poziomów, od brązu aż po masters, więc każdy
znajdzie tam coś dla siebie. :)

Jeśli natomiast liczysz na polskie źródła, to niestety nie pomogę, bo się nimi nie interesuję/nie
korzystam z nich. :P


Dzięki ja oglądam po polsku bo łatwiej mi po prostu, Day widziałem nieźle powalony koleś pozytywnie :), A apollo dobry jest w tych poradnikach ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 10:28, Shoggun napisał:

A apollo dobry jest w tych poradnikach ?.

Ja go bardzo lubię, jego akcent mi się strasznie podoba. :P Jeśli chodzi o jakość samych poradników, to też jest bardzo dobrze - wszystko ładnie wyjaśnione. Tutaj masz Improve with Apollo z Wings of Liberty - https://www.youtube.com/playlist?list=PLPW1oxf-pY2xn1EaRakhffqmjI7qyDrhE - możesz sobie zobaczyć, jak to ogólnie wygląda. Ba, jak chcesz, to wyślij do niego maila, może akurat Apollo wybierze Twoją wiadomość w jednym z odcinków. :P Co i jak trzeba w tym mailu napisać masz wyjaśnione tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=BxsBxSD1VeE.
Poza tym on jeszcze swego czasu stworzył serię tutoriali dla każdej rasy, w których przez cztery odcinki (trwające mniej więcej godzinę każdy) pnię się od brązu jak najwyżej, też po drodze wszystko ładnie tłumacząc. Tyle że to dotyczy podstawki, więc raczej nie jest to bardzo aktualne. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem za dobry w SC i też próbuję się uczyć i moim zdaniem warto zacząć od przytoczonego przez Ciebie "Yegwen uczy Krzycha", a potem obejrzeć tutoriale Apollo do rasy, która Cię interesuje. Ja zacząłem od Apolla, ale moim zdaniem za mało czasu poświęcił on na wprowadzenie podstaw dla kompletnego nooba. Gdy później zobaczyłem "kurs" Yegwena to łatwiej przyszło mi ogarnięcie tego co pokazuje Apollo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 10:44, matiz123 napisał:

> A apollo dobry jest w tych poradnikach ?.
Ja go bardzo lubię, jego akcent mi się strasznie podoba. :P Jeśli chodzi o jakość samych
poradników, to też jest bardzo dobrze - wszystko ładnie wyjaśnione. Tutaj masz Improve
with Apollo z Wings of Liberty - https://www.youtube.com/playlist?list=PLPW1oxf-pY2xn1EaRakhffqmjI7qyDrhE
- możesz sobie zobaczyć, jak to ogólnie wygląda. Ba, jak chcesz, to wyślij do niego maila,
może akurat Apollo wybierze Twoją wiadomość w jednym z odcinków. :P Co i jak trzeba w
tym mailu napisać masz wyjaśnione tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=BxsBxSD1VeE.
Poza tym on jeszcze swego czasu stworzył serię tutoriali dla każdej rasy, w których przez
cztery odcinki (trwające mniej więcej godzinę każdy) pnię się od brązu jak najwyżej,
też po drodze wszystko ładnie tłumacząc. Tyle że to dotyczy podstawki, więc raczej nie
jest to bardzo aktualne. :P


To zobaczę u niego te archiwalne nie gram w dodatek, nie jestem na bieżąco wcale :p nie wiem co się zmieniło gdzie jak itp. A dla mnie liqupedia czarna magia, ale dzięki bo ja naprawdę nei dam rady grać na poziomie turnieju wcale więc nie do mnie, ten multi w dodatku. A ty od którego się uczyłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 10:52, Shoggun napisał:

A ty od którego się uczyłeś

Ja na początku oglądałem filmiki na kanale forcesc2strategy (chyba tak się to zwie), tylko że Force już od dłuższego czasu nie zajmuje się Starcraftem, więc są one już mocno przeterminowane. Poza tym to przede wszystkim oglądam właśnie Apollo, jeśli już chcę się czegoś nauczyć. Może jego Improve with zachęci mnie do mocniejszego skupienia się na ladderze, bo ostatnio zbyt wiele nie gram w multi SC2. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 11:11, matiz123 napisał:

> A ty od którego się uczyłeś
Ja na początku oglądałem filmiki na kanale forcesc2strategy (chyba tak się to zwie),
tylko że Force już od dłuższego czasu nie zajmuje się Starcraftem, więc są one już mocno
przeterminowane. Poza tym to przede wszystkim oglądam właśnie Apollo, jeśli już chcę
się czegoś nauczyć. Może jego Improve with zachęci mnie do mocniejszego skupienia się
na ladderze, bo ostatnio zbyt wiele nie gram w multi SC2. :P


A w co grasz jak nie w Starcraft 2 :P, wiesz co Yegwena poradniki są z ponad roku więc wiesz
ale dzięki, a kiedyś zagrałbyś partyjkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w Starcrafta grałem głównie (i prawie wyłącznie) zaraz po premierze WoL, nawet udało mi się do diamentu dotrzeć (który był wtedy najwyższą ligą). :P Tylko że niedługo po tym przestałem grać. Miałem jeszcze pod koniec zeszłego roku dwa powroty do "ladderowania", ale były one krótkie. Teraz gram przeze wszystkim w League of Legends i Path of Exile, ale pewnie trochę czasu w HotS-ie spędzę.

Jak chcesz z kimś pograć, to chyba istnieje w grze grupa grampl, pewnie tam się znajdą chętni. Albo podaj tutaj swój battletag i może ktoś się do Ciebie stąd zgłosi. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko, czy ktoś ma wersję WoL czy HotS to ma znaczenie dla gry w mutli?

No bo jeśli kogoś nie interesuje w ogóle kampania, to może przecież samą 1szą część kupić, która jest tańsza, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 12:58, B1SH0P napisał:

Nikt już nie gra w WoL, bo ladder jest oddzielny.


To tak jak było w Warcraft 3 a Warcraft 3 The Frozen Throne tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 12:58, B1SH0P napisał:

Nikt już nie gra w WoL, bo ladder jest oddzielny.


Stwierdzenie, że "nikt nie gra w WoLa" jest moim zdaniem nadużyciem. Nie każdy kupił HotSa, a ladder WoLa nadal trzyma się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Łał, mówiąc nikt już nie gra mam na myśli to, że dzień po premierze gdy chciałem zagrać w WoLa to czekałem na mecz prze niecałe 10 minut, o to mi chodzi. I nie ma już turniejów w Wolu, większość prosów już gra w HotSa, matchmaking jest bez sensu, zagrałem kilka gier w WoLu i albo dostajesz high masterów albo low diamenty..

Ciekawski94
Nie wiem jak było w WC3, bo nie grałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 13:18, Wojman napisał:

> Nikt już nie gra w WoL, bo ladder jest oddzielny.

Stwierdzenie, że "nikt nie gra w WoLa" jest moim zdaniem nadużyciem. Nie każdy kupił
HotSa, a ladder WoLa nadal trzyma się dobrze.


ty grałeś odpowiesz na pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MLG- na razie najlepszy turniej Hotsa :)
Tu kilka akcji Bombera
http://www.youtube.com/watch?v=zjEkgCBMJ0Y GENIUSZ...
http://i.minus.com/i496Ht5KLWt55.gif ... czasem gra jak brąz.
Flash- tradycyjnie http://www.teamliquid.net/staff/silverfire/MLGDallas2013/D2/P1/513_02419_t.jpg XD
Polecam jak ktoś ma dzisiaj czas to obejrzeć ostatni dzień tego turnieju, bo zostali gracze na najwyższym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.03.2013 o 13:18, Wojman napisał:

> Nikt już nie gra w WoL, bo ladder jest oddzielny.

Stwierdzenie, że "nikt nie gra w WoLa" jest moim zdaniem nadużyciem. Nie każdy kupił
HotSa, a ladder WoLa nadal trzyma się dobrze.

Wręcz przeciwnie, ponadto blizz coś odwalił z meczami klasyfikacyjnymi, po zagraniu jednego 1v1 (mimo że wygrałem bez najmniejszego problemu) zostałem rzucony w brąz. Sprawdziłem następnie randomowe 4v4 z identycznym efektem. W lidze brązowej jesteś rzucany na kolesi gold/platyna, dlatego uważam że w żadnym wypadku nie można powiedzieć że " WoLa nadal trzyma się dobrze".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blizzard będzie musiał sporo załatać, tak swoją drogą. Nie mogę doczekać się patcha i dobrych rezultatów!

@Wojman

Wysłałem ci dxdiaga, see anything?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować