Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 19.03.2013 o 19:31, Shoggun napisał:

Ja mam problem z S2 oglądam te poradniki, na youtube i mam pytanie na ile one mi się
przydadzą w takiej grze na serio, bo jak chce kupić dodatek to i tak mam problem bo ja
musze, mieć poradniki youtube mi mało mówia opisy build z liquipedia ja mało zapamiętam
z statystyk itp.


NAjlepiej to po prostu zacznij grać, bo Starcaft na papierze to jedno, a w prawdziwej grze to drugie. Początki nie będą łatwe i musisz mieć sporo samozaparcia i cierpliwości, zeby je przetrwać, ale w końcu się opłaci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 19:36, Feno napisał:

> Ja mam problem z S2 oglądam te poradniki, na youtube i mam pytanie na ile one mi
się
> przydadzą w takiej grze na serio, bo jak chce kupić dodatek to i tak mam problem
bo ja
> musze, mieć poradniki youtube mi mało mówia opisy build z liquipedia ja mało zapamiętam

> z statystyk itp.

NAjlepiej to po prostu zacznij grać, bo Starcaft na papierze to jedno, a w prawdziwej
grze to drugie. Początki nie będą łatwe i musisz mieć sporo samozaparcia i cierpliwości,
zeby je przetrwać, ale w końcu się opłaci :)


Nie rozumiesz ja bez poradników sam nie ogarnę to jak ja mam jeden schemat, to bez poradnika sam go zmienie nie jestem na tyle kreatywny dlatego pytam, w brązie to pewnie kilka meczy prostych tak ale dalej to ja nie wiem czy te co kiedyś podawałem są okej, do srebra jak nie to the end bo ogólnie są stare nie wiem na ile aktualne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 19:39, Shoggun napisał:

Nie rozumiesz ja bez poradników sam nie ogarnę to jak ja mam jeden schemat, to bez poradnika
sam go zmienie nie jestem na tyle kreatywny dlatego pytam, w brązie to pewnie kilka meczy
prostych tak ale dalej to ja nie wiem czy te co kiedyś podawałem są okej, do srebra jak
nie to the end bo ogólnie są stare nie wiem na ile aktualne.


Ja jak zaczynałem nie czytałem, ani nie uczyłem się z niczego. Po prostu grałem i z czasem odkrywałem mechanikę gry, Dopiero potem, zacząłem się zastanwiać i poznawać timingi i inne takie. To było jak byłem w platynie. Teraz jestem w diamencie i nie czytam kompletnie żadnych buildów. Po prostu gram swoje.
Może dlatego nie jestem i raczej nie będę w masterze, ale kompletnie mi to nie przeszkadza :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 19:41, Feno napisał:

> Nie rozumiesz ja bez poradników sam nie ogarnę to jak ja mam jeden schemat, to bez
poradnika
> sam go zmienie nie jestem na tyle kreatywny dlatego pytam, w brązie to pewnie kilka
meczy
> prostych tak ale dalej to ja nie wiem czy te co kiedyś podawałem są okej, do srebra
jak
> nie to the end bo ogólnie są stare nie wiem na ile aktualne.

Ja jak zaczynałem nie czytałem, ani nie uczyłem się z niczego. Po prostu grałem i z czasem
odkrywałem mechanikę gry, Dopiero potem, zacząłem się zastanwiać i poznawać timingi i
inne takie. To było jak byłem w platynie. Teraz jestem w diamencie i nie czytam kompletnie
żadnych buildów. Po prostu gram swoje.
Może dlatego nie jestem i raczej nie będę w masterze, ale kompletnie mi to nie przeszkadza
:))


No to nie ja sam nie ogarnę, buildów ja muszę mieć obrazowo nie chcę 1000 meczy przegrać właśnie, nie chcę tych błędów popełniać nie uczę sie na błędach sam z siebie, dlatego pytam na ile takie poradniki są aktualne bo nie chcę na stałe w brązie być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 19:43, Shoggun napisał:

No to nie ja sam nie ogarnę, buildów ja muszę mieć obrazowo nie chcę 1000 meczy przegrać
właśnie, nie chcę tych błędów popełniać nie uczę sie na błędach sam z siebie, dlatego
pytam na ile takie poradniki są aktualne bo nie chcę na stałe w brązie być.

Do wyjścia z brązu wystarczy konsekwentie produkować workerów i wojsko i pozbywac się nadwyżek minerałów i gazu. Serio. Ogarnij te dwie rzeczy, a potem wkuwaj buildy i szlifuj grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pościągaj sobie replaye i z nich kombinuj - przynajmniej będziesz wszystko miał z poziomu gry - szczególnie z nową opcją pozwalającą na przejęcie kontroli nad jednostkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 19:45, Feno napisał:

> No to nie ja sam nie ogarnę, buildów ja muszę mieć obrazowo nie chcę 1000 meczy
przegrać
> właśnie, nie chcę tych błędów popełniać nie uczę sie na błędach sam z siebie, dlatego

> pytam na ile takie poradniki są aktualne bo nie chcę na stałe w brązie być.
>
Do wyjścia z brązu wystarczy konsekwentie produkować workerów i wojsko i pozbywac się
nadwyżek minerałów i gazu. Serio. Ogarnij te dwie rzeczy, a potem wkuwaj buildy i szlifuj
grę.


Ja musze mieć obrazowo ja zapomnę statystyki itp, mi to nic nie mówi czysta teoria dlatego pytam czy te poradniki są przydatne ?. Ja sam z siebie nie naucze się ja muszę mieć kogoś nad sobą, albo własnie taki let''s play od 0 do mastera :), inaczej nic z tego nie wychodzi ja samoukiem nie jestem.

Samoukiem nie jestem dlatego oglądam takie filmy od 0 dosłownie, mi taki replay nic nie mówi ja muszę mieć wszystko tłumaczone, ja ze statystyk nie ogarnę taktyki na grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 19:47, Shoggun napisał:

Ja musze mieć obrazowo ja zapomnę statystyki itp, mi to nic nie mówi czysta teoria dlatego
pytam czy te poradniki są przydatne ?. Ja sam z siebie nie naucze się ja muszę mieć kogoś
nad sobą, albo własnie taki let''s play od 0 do mastera :), inaczej nic z tego nie wychodzi
ja samoukiem nie jestem.

Samoukiem nie jestem dlatego oglądam takie filmy od 0 dosłownie, mi taki replay nic nie
mówi ja muszę mieć wszystko tłumaczone, ja ze statystyk nie ogarnę taktyki na grę.


W takim razie nie wiem, czy Starcraft to gra dla ciebie. No offence oczywiście, ale ciężko ci będzie się czegokolwiek nauczyć. Bo kuć na blachę SC to raczej za wiele ci nie da.
Chyba, że masz kogoś kto będzie dosłownie stał nad tobą i cię uczył. Jak jesteś kasiasty zapłać jakiemuś prosowi za lekcje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 19:51, Feno napisał:

> Ja musze mieć obrazowo ja zapomnę statystyki itp, mi to nic nie mówi czysta teoria
dlatego
> pytam czy te poradniki są przydatne ?. Ja sam z siebie nie naucze się ja muszę mieć
kogoś
> nad sobą, albo własnie taki let''s play od 0 do mastera :), inaczej nic z tego nie
wychodzi
> ja samoukiem nie jestem.
>
> Samoukiem nie jestem dlatego oglądam takie filmy od 0 dosłownie, mi taki replay
nic nie
> mówi ja muszę mieć wszystko tłumaczone, ja ze statystyk nie ogarnę taktyki na grę.


W takim razie nie wiem, czy Starcraft to gra dla ciebie. No offence oczywiście, ale ciężko
ci będzie się czegokolwiek nauczyć. Bo kuć na blachę SC to raczej za wiele ci nie da.
Chyba, że masz kogoś kto będzie dosłownie stał nad tobą i cię uczył. Jak jesteś kasiasty
zapłać jakiemuś prosowi za lekcje :D


Ja oglądam poradniki od 0 nie znam żadnego progamera, ja się uczę jak ktoś tłumaczy początek to wiem ale dla mnie chess itp to dla mnie czarna magia, zupełna i co widzę czystą tabelkę i co mi to daje nic nie wiem o co chodzi :D, tu mam problem. Ja chcę ogarnąć ale w replay za szybko się dzieje, ustawiają prędkość X2 i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 19:54, Shoggun napisał:

Ja oglądam poradniki od 0 nie znam żadnego progamera, ja się uczę jak ktoś tłumaczy początek
to wiem ale dla mnie chess itp to dla mnie czarna magia, zupełna i co widzę czystą tabelkę
i co mi to daje nic nie wiem o co chodzi :D, tu mam problem. Ja chcę ogarnąć ale w replay
za szybko się dzieje, ustawiają prędkość X2 i tyle.


Twoje odpowiedzi i kierunek w którym zadajesz pytania prowadza tylko do jednej odpowiedzi - GRAJ!!

ffs :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 19:55, Feno napisał:

> Ja oglądam poradniki od 0 nie znam żadnego progamera, ja się uczę jak ktoś tłumaczy
początek
> to wiem ale dla mnie chess itp to dla mnie czarna magia, zupełna i co widzę czystą
tabelkę
> i co mi to daje nic nie wiem o co chodzi :D, tu mam problem. Ja chcę ogarnąć ale
w replay
> za szybko się dzieje, ustawiają prędkość X2 i tyle.

Twoje odpowiedzi i kierunek w którym zadajesz pytania prowadza tylko do jednej odpowiedzi
- GRAJ!!

ffs :D


Ale ja sam nie ogarnę build jaki jest dobry i jak szybko to robić, i ktoś może coś poradzić tak na serio.
Chodzi o poradniki, let's play dobry jakiś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tni cytaty.

Zagraj nawet gry drużynowe - presja mniejsza, do nauki podstaw w sam raz. Do tego będziesz miał kopalnie buildów / gorszych i lepszych ale to już jakiś start. Ogładanie nic Ci nie da - to nie jest gra tego typu. Każdy gra inaczej i nie nauczysz się regaować na to co robi inny gracz oglądając tutoriale.

Wszystko wygląda tak jakbyś chciał najlepszy build do gry w szachy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 20:02, Shinigami napisał:

Tni cytaty.

Zagraj nawet gry drużynowe - presja mniejsza, do nauki podstaw w sam raz. Do tego będziesz
miał kopalnie buildów / gorszych i lepszych ale to już jakiś start. Ogładanie nic Ci
nie da - to nie jest gra tego typu. Każdy gra inaczej i nie nauczysz się regaować na
to co robi inny gracz oglądając tutoriale.

Wszystko wygląda tak jakbyś chciał najlepszy build do gry w szachy ;)


Ale jaką kopalnię buildów i gdzie jest gra drużynowa, nauczę bo ja sam siebie z czystej statystyki nie nauczę ja nie wiem jak na co reagować jak co kiedy budować itp. Więc bez poradników to ja przegram 200 razy i jak zrobię inaczej,to on tez ja sam całego schematu nie zmienia muszę coś mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuję odpalić grę, wyłączyć forum - odszukać 2v2 / 3v3 / 4v4 i grać - trochę wiary we własne możliwości też nie zaszkodzi.

GL HF ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 20:09, Shinigami napisał:

Proponuję odpalić grę, wyłączyć forum - odszukać 2v2 / 3v3 / 4v4 i grać - trochę wiary
we własne możliwości też nie zaszkodzi.

GL HF ;)


Nie mam kolegów do gry zaczynam jako wolny strzelec, no właśnie problem że kiedyś w takie gry próbowałem bez poradników buildów itp przegrywałem dziesiątki meczy i nic, więc ja musze mieć coś jako obraz poradniki z youtube coś czy build dobrze rozpisany, bez tego ani rusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 20:28, BoloMaster napisał:

sam zacząłem grać w multi po premierze dodatku, polecam filmy yegwena na yt. Sporo ciekawych
rzeczy dla początkujących, można ogarnąć trochę tą gre:P
http://www.youtube.com/watch?v=9dIF6F84z90
w Hotsie buildy pewnie wyglądają trochę inaczej, ale podstawowa mechanika pozostała bez
zmian.


Dzięki dobrze tłumaczy dla ras, a potem w Yegwen radzi też dobrze ogarnia i chyba z tym będe grał, a moze do srebra dojdę :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja ukończyłem kampanie i zaraz odpaliłem multi, licząc na wiele wygranych. Bolesna seria porażek uświadomiła mi, że gram fatalnie i nie ogarniam nawet podstaw. Zobaczyłem kilka lekcji Yegwena i dzisiaj zawitałem do srebra. Kolejny cel to gold:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 20:36, BoloMaster napisał:

ja ukończyłem kampanie i zaraz odpaliłem multi, licząc na wiele wygranych. Bolesna seria
porażek uświadomiła mi, że gram fatalnie i nie ogarniam nawet podstaw. Zobaczyłem kilka
lekcji Yegwena i dzisiaj zawitałem do srebra. Kolejny cel to gold:D


Tylko mam jeden problem nie mam sparing partnera jak krzychu będzie miał, więc tutaj będzie większy problem a tu z forum z takim lamerem to czy ktoś zagra good question :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2013 o 20:38, Shoggun napisał:

> ja ukończyłem kampanie i zaraz odpaliłem multi, licząc na wiele wygranych. Bolesna
seria
> porażek uświadomiła mi, że gram fatalnie i nie ogarniam nawet podstaw. Zobaczyłem
kilka
> lekcji Yegwena i dzisiaj zawitałem do srebra. Kolejny cel to gold:D

Tylko mam jeden problem nie mam sparing partnera jak krzychu będzie miał, więc tutaj
będzie większy problem a tu z forum z takim lamerem to czy ktoś zagra good question :D.

Od tego masz mecze nierankingowe, ucz się, oglądaj replaye, analizuj błędy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować