Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Witam.
Dziś zamówiłem StarCraft 2(trochę minieło od premiery ale jakoś dopiero się przybrałem) i mam pytania co do fabuły.
Czy wymagana jest znajomość 1 części żeby się połapać o co chodzi? Grałem trochę swojego czasu ale to było prawie 10 lat temu i szczerze mówiąć nic z tego nie pamiętam. Więc pytanie czy szukać 1 i przejść czy śmiało mogę grać bez większych ubytków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 13:29, GodOfLiar napisał:

Witam.
Dziś zamówiłem StarCraft 2(trochę minieło od premiery ale jakoś dopiero się przybrałem)
i mam pytania co do fabuły.
Czy wymagana jest znajomość 1 części żeby się połapać o co chodzi? Grałem trochę swojego
czasu ale to było prawie 10 lat temu i szczerze mówiąć nic z tego nie pamiętam. Więc
pytanie czy szukać 1 i przejść czy śmiało mogę grać bez większych ubytków?

Raczej dobrze by było przejść jedynkę i dodatek bo fabuła dwójki jest praktycznie kontynuacją tej z jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 13:29, GodOfLiar napisał:

Witam.
Dziś zamówiłem StarCraft 2(trochę minieło od premiery ale jakoś dopiero się przybrałem)
i mam pytania co do fabuły.
Czy wymagana jest znajomość 1 części żeby się połapać o co chodzi? Grałem trochę swojego
czasu ale to było prawie 10 lat temu i szczerze mówiąć nic z tego nie pamiętam. Więc
pytanie czy szukać 1 i przejść czy śmiało mogę grać bez większych ubytków?


Podczas instalacji gry jest streszczenie dodatkowo polecam te linki:
http://www.youtube.com/watch?v=vEbPk1x_iLE
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=52641

PS. Było jeszcze takie cztero częściowe streszczenie w sumie jakieś 20 stron ale nie mogę teraz znaleźć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że doskonale obejdziesz się bez znajomości fabuły SC i BW. W SCII jest trochę retconów, które wywracają "fakty" znane z poprzednich gier do góry nogami, po zapoznaniu się z fabułą poprzedników możesz mieć mały mętlik w głowie. Jeśli bardzo chcesz, to najlepiej zapoznaj się z tekstem, do którego link dał luzac, tam już retcony są uwzględnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 18:09, Blackhand napisał:

W SCII jest trochę retconów, które wywracają "fakty" znane z poprzednich gier do góry nogami,


Jest gdzieś lista?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 18:26, Volvox napisał:

Jest gdzieś lista?

Swojego czasu SC legacy zrobiło dość obszerny artykuł o tym: http://sclegacy.com/site/editorials/6-speculation/906-starcraft-retcons-analysis
Do HotS jeszcze chyba nigdzie nie było czegoś podobnego. Warto zaznaczyć, że sporo nieścisłości/retconów wynikło poprzez książki, które druga część próbowała brać pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji fabuły - w jednej z początkowych misji HotS pojawia się

Spoiler

Nova

i wspomina że
Spoiler

jej się pomogło z Toshem

. Czy ten dialog jest jakoś zależny od wyborów z WoL czy to przyjęta wersja, i przypadkiem wybrałem taką samą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2013 o 20:08, Volvox napisał:

A przy okazji fabuły - w jednej z początkowych misji HotS pojawia się

Spoiler

Nova

i wspomina
że
Spoiler

jej się pomogło z Toshem

. Czy ten dialog jest jakoś zależny od wyborów z
WoL czy to przyjęta wersja, i przypadkiem wybrałem taką samą?

Tak, ale w małym stopniu. Mianowicie niezależnie od wyboru efekt jest ten sam, zmienia się jedynie dialog.

Spoiler

Nova w przypadku gdy pomogliśmy toshowi, mówi coś w stylu że być może by ci pomogła gdybyś pomógł jej poprzednio z toshem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 13:58, BoloMaster napisał:

dlaczego zerg decyduje się na 3 ekspansję znacznie wcześniej niż terran/toss?


bo dzieki produkcji kilku dronow jednoczesnie w kilku hatch''ach jest w stanie bardzo szybko miec 3 bazy na pelnym wydobyciu i jednoczesnie optymalna ilosc dronow ~70. potem tylko jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.04.2013 o 13:58, BoloMaster napisał:

dlaczego zerg decyduje się na 3 ekspansję znacznie wcześniej niż terran/toss?


Ponieważ grając zergiem musisz mieć zawsze co najmniej jedną ekspansję więcej od przeciwnika, nie da się wygrać 2base zerg vs 2base terran/protoss.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, była kiedyś taka lista w grze. Można było zobaczyć która jednostka jest dobra przeciwko której jednostce, były też ich opisy. Nie mogę jej znaleźć. Usunięto ją w hots?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 15:11, Jave napisał:

Słuchajcie, była kiedyś taka lista w grze. Można było zobaczyć która jednostka jest dobra
przeciwko której jednostce, były też ich opisy. Nie mogę jej znaleźć. Usunięto ją w hots?

Nie wiem czy takie coś jeszcze jest, ale jak masz pytanie to wal tutaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 15:11, Jave napisał:

Słuchajcie, była kiedyś taka lista w grze. Można było zobaczyć która jednostka jest dobra
przeciwko której jednostce, były też ich opisy. Nie mogę jej znaleźć. Usunięto ją w hots?


F11, albo F12, nie pamiętam już dokładnie jaki to był hotkey.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do ATC, to mnie bardzo pozytywnie zaskakuje MaNa, który praktycznie sam wygrywa mecze dla swojego zespołu. Jak na razie wygrał 9 z 11 gier (poza nim jedynie hOpe zdołał raz zwyciężyć) i to wszystko było przeciwko Koreańczykom - z Quantic i Axiom. Może nie należą oni do ścisłej czołówki, ale nie zmienia to faktu, że taki bilans robi wrażenie. Także generalnie HotS dla Grzegorza zaczyna się bardzo dobrze - najpierw podczas IEM pokonał Nerchia, z którym niemalże zawsze przegrywał, teraz miażdży w ATC. Ciekawe co podczas Dreamhacka pokaże.

Poza tym, jeśli o turniejach mowa, to w tym tygodniu się GSL Code S (albo raczej 2013 WCS Season 1 Korea GSL: Code S) zaczął, gdzie najsłabsza grupa jest co najmniej rewelacyjna. :P Tutaj rozpiska: http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/2013_WCS_Season_1_Korea_GSL/Code_S - jakby co, to gry się zaczynają o 11:10 naszego czasu, jeśli mnie pamięć nie myli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.04.2013 o 18:32, matiz123 napisał:

Poza tym, jeśli o turniejach mowa, to w tym tygodniu się GSL Code S (albo raczej 2013
WCS Season 1 Korea GSL: Code S) zaczął, gdzie najsłabsza grupa jest co najmniej rewelacyjna.
:P Tutaj rozpiska: http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/2013_WCS_Season_1_Korea_GSL/Code_S
- jakby co, to gry się zaczynają o 11:10 naszego czasu, jeśli mnie pamięć nie myli.


Dostepny jest darmowy stream?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować