Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 25.05.2013 o 00:21, Sipso2008 napisał:

Macie jakieś linki na poradniki dla noobów, już nie dla rasy, ale ogólne? Albo sami możecie
zapodać jakieś rady z doświadczenia czy coś...


ogladac replaye przegranych gier ? bedziesz wiedzial jak na dloni dlaczego przeciwnik ma przewage: moze pozwoliles mu na 3cia baze, o ktorej nie widziales, moze zabraklo overlorda kolo bazy by zrobic rozpoznanie technologii i Cie zaskoczyl, moze jednak makro lezy i kwiczy (zobaczysz ze surowce Ci sie odlkadaja), moze grasz zbyt obronnie az do przesady, moze larva injecty przegapiasz caly czas ?

imo katowanie 6 poola to najgorsze rozwiazanie

rzuc okiem na to: http://www.youtube.com/watch?v=yCWDOablB0M

na starsze filmiki o zegra tez. w planach apollo ma nowe podejscie od bronze zerga do pierwszej przegranej ;) najnowszy filmik terran tutorial part 1 tez mozesz popatrzec, bo z jakims zergiem tam walczy o ile pamietam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naniwa powinien zostać zawieszony na jakiś czas. Co z tego, że potrafi dobrze zagrać , ale zachowuje się jak prostak. W normalnym sporcie wszystkie wyzwiska i obelgi wobec przeciwnika są karane.
Sipso2008 6 poola nie wart grać, praktycznie każdy potrafi się przed tym obronić i w konsekwencji przegrywasz grę. Lepiej już wymaxować roache i robić nimi szybki push.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2013 o 23:46, EmperorKaligula napisał:

who cares ?

Wydaje mi się, że organizatorom turniejów, a także Blizzardowi powinno jednak nieco zależeć. No bo jeśli ktoś mówi, że komputery przygotowane przez ESL są gównianej jakości, to jednak stawia to ich w nieco kiepskim świetle. Poza tym brak kar dla takiego gracza jest swego rodzaju przyzwoleniem na takie zachowania dla zwykłych ludzi - "skoro zawodowiec tak może, to my pewnie też!". W takim LoL-u Riot potrafi zbanować na cały sezon profesjonalnych graczy, którzy trafili parę razy do trybunału za niestosowne zachowanie. I to działa - BM w tej grze jest w zasadzie nieobecny, oczywiście mam tu na myśli zawodową scenę, żeby nie było wątpliwości. :)

Dnia 24.05.2013 o 23:46, EmperorKaligula napisał:

i wyrzucac z turniejow za co ? w regulaminie jest cos o byciu grzecznym i milym dla wszytkich
? :D comon ;)

Może i nie ma takiego zapisu (a powinno się tam znaleźć coś na ten temat), ale życzenie śmierci drugiemu zawodnikowi i to na chacie oglądanym również przez organizatorów turnieju, jest dla mnie grubą przesadzą i zdecydowanie zasługuje na karę.


Wracając do spraw przyjemnych - za nieco ponad godzinę rozpoczynają się finały WCS EU - tutaj rozkład jazdy: http://wcs.esl.eu/news/visit-the-wcs-eu-finals-on-may-25th-26th/. Każdy mecz zapowiada się świetnie, ja chyba najbardziej nie mogę się doczekać pojedynku TLO - MVP. Mam nadzieję, że ten pierwszy wygra. :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 11:51, matiz123 napisał:


Jestem za. Tylko, że razem z nim powinien polecieć Nerchio. To nie był jego mecz i zaczął dolewać oliwy do ognia, a doskonale wiedział, że nie trzeba wiele by go sprowokować. Do tego wyciąganie tego brudu na forum publiczne, też nie było ok. Takimi rzeczami powinien zajmować się admin turnieju, a nie jego uczestnik. No, ale chyba tym zachowaniem chciał pokazać, że nie jest tak wielkim BM jak Nani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 11:51, matiz123 napisał:

Może i nie ma takiego zapisu (a powinno się tam znaleźć coś na ten temat), ale życzenie
śmierci drugiemu zawodnikowi i to na chacie oglądanym również przez organizatorów turnieju,
jest dla mnie grubą przesadzą i zdecydowanie zasługuje na karę.


przezywacie BM jak emeryki kolejny epizod ulubionej telenoweli... pisze glupoty ? niech sobie pisze, sam sobie swiadectwo wystawia. nie za starzy jestescie na zabawe w obroncow dobrego wychowania i ochrony mlodziezy przed zgorszniem ? brakuje tylko tego abyscie pisali ze glupoty wypisywane przez naniwe naklaniaja jego fanow do zabojstwa nerchia :D

imo tym kto ewentualnie moze rozliczac z zachowania jest tylko i wylaczenie team/sponsorzy. patrz: idra ostatnio.

ps tak z czystej ciekawosci: jaka kare ? i na kogo ? na team ? na zawodnika ? zawieszenie ? jak dlugo ? na jakie rozgrywki ? latwo powiedziec "zasluguje na kare". wywalicie go z turnieju jak bedzie w RO8 ? bum: 2 godziny przerwy w streamie i znudzona widownia na miejscu... to chyba najgorsze co mozna zrobic.

Dnia 25.05.2013 o 11:51, matiz123 napisał:

Wracając do spraw przyjemnych - za nieco ponad godzinę rozpoczynają się finały WCS EU


nosz kurczaczki mac... jutro 10 minut po rozpoczeciu finalow wychodze do pracy... i siade do neta najwczesniej kolo 23...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 12:35, EmperorKaligula napisał:

brakuje tylko tego abyscie pisali ze glupoty wypisywane przez naniwe naklaniaja jego fanow do zabojstwa nerchia :D

No tak, to rzeczywiście byłaby przesada. :P Ale chyba zgodzisz się z tym, że brak jakichkolwiek kar za BM (albo chociażby oficjalnego komunikatu na ten temat) ze strony Blizzarda jest czymś w rodzaju akceptacji takiego zachowania i pozwalenia na nie wśród zwykłych graczy.

Dnia 25.05.2013 o 12:35, EmperorKaligula napisał:

imo tym kto ewentualnie moze rozliczac z zachowania jest tylko i wylaczenie team/sponsorzy.
patrz: idra ostatnio.

To w sumie zależy kogo gracz obraża/komu szkodzi w danej sytuacji. Jeśli krytykuje się komputery zapewnione przez ESL, to oni na tym tracą. Zachowanie Idry nie spodobało się sponsorom, więc to oni go ukarali.

Dnia 25.05.2013 o 12:35, EmperorKaligula napisał:

ps tak z czystej ciekawosci: jaka kare ? i na kogo ? na team ? na zawodnika ?

Jak wspomniałem wyżej, to zależy, komu i w jakim stopniu gracz szkodzi. Jeśli organizatorowi turnieju/Blizzardowi - dobrą karą byłoby na przykład odebranie nagrody pieniężnej i/lub punktów WCS albo ban na następny turniej, jeśli sponsorom/teamowi - też jakieś kary pieniężne, w ostateczności postawienie ultimatum - albo gracz zmieni swoje zachowanie, albo wyleci z teamu. Generalnie sądzę, że wysłanie wiadomości w stylu "takie zachowanie nie będzie tolerowane wśród profesjonalnych graczy i będą za to kary" za strony Blizza byłoby dobrym pomysłem.

@Mange - fakt, Nerchio też lubi sobie trochę "rejdżnąć" i jego również przydałoby się nieco "uspokoić". :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 13:16, matiz123 napisał:

Ale chyba zgodzisz się z tym, że brak jakichkolwiek
kar za BM (albo chociażby oficjalnego komunikatu na ten temat) ze strony Blizzarda jest
czymś w rodzaju akceptacji takiego zachowania i pozwalenia na nie wśród zwykłych graczy.


dla mnie jest to cos normalnego. pod BM mozna wszystko podciagnac. cieszynke po meczu, nieodpowiedni stroj, niepodanie reki, czat w grze, wywiad... WSZYSTKO. ukarzesz kogos za cos to zaczna sie donosy ze ten i ten obrazil tego i tego w taki i taki sposob... do tego jak wprowadzisz kary to trzeba wprwadzic jakies procedury odwolawcze od kar itd... a no i pamietaj to co sie wydaje obrazliwe dla widzow moze miec tlo przed gra za kulisami itd. po co sie w to bawic ? aby chronic "pokrzywdzonych" przed napinkami slownymi ? comon...

dorosli chlopcy w to graja, ktorym w wiekszosci rodzice mowili aby olali napinaczy, ktorzy sa mocni tylko w gebie ;)

Dnia 25.05.2013 o 13:16, matiz123 napisał:

Zachowanie Idry nie spodobało się sponsorom, więc to oni go ukarali.


i dla mnie to wystarczajacy "nadzor" nad zachowaniem. wizja utraty teamu i sponsorow nie pozwoli na super skrajne zachowania

Dnia 25.05.2013 o 13:16, matiz123 napisał:

To w sumie zależy kogo gracz obraża/komu szkodzi w danej sytuacji. Jeśli krytykuje się
komputery zapewnione przez ESL,


kto wie moze rzeczywiscie byl problem sprzetowy ? zlosliwosc rzeczy martwych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja w sumie to gram i gram i gram i jak na razie plus, który zauważyłem to taki, że trochę prędkość sobie wyrobiłem. Wcześniej w wyzwaniu terran z obroną przed zergami było totalnie nieosiągalne, teraz zrobiłem to bez problemu. Ale w ladderze leże jak zawsze...

Swoją drogą:

Spoiler
. Dobrze obstawiam wygrane jak na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2013 o 15:11, BoloMaster napisał:

Dimaga przeszedł dalej? Przerzuciłem się na F1, gdy Dimaga wyrównał na 2:2, a nie chce
mi się szukać bracketa:P


Przeszedł dalej. Ja w momencie jak musiałem zejść to widziałem jak się rozłożył na fotelu jakby sobie od tak grał przy stanie 2:1 i końcówkę ostatniego starcia obejrzałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i się sprawdziła zasada, że jak ktoś nie wygra do zera to przegra 3:2.

Spoiler

Lucifron niepokonany do finału przegrał z ForGG i tak mamy już dwóch Koreańczyków w półfinale i Dimagę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś może, kiedy będzie dostawa Wings of Liberty do sklepu gram.pl? Bo u nich nie ma, na muve.pl nie ma, u mnie w sklepach już też wykupili, a jak nawet są, to tak zniszczone te opakowania, że żal kupować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2013 o 01:27, Irrlii napisał:

Wiadomo coś może, kiedy będzie dostawa Wings of Liberty do sklepu gram.pl? Bo u nich
nie ma, na muve.pl nie ma, u mnie w sklepach już też wykupili, a jak nawet są, to tak
zniszczone te opakowania, że żal kupować.

Kup na 3 kropki, dostępność 24h http://www.3kropki.pl/p/5/1/0/starcraft_ii_wings_of_liberty.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to w drugim sezonie będziemy mieli trzech Polaków w Premier League: MaNa, Tefel i Uzer. Nerchio właśnie przegrał ostatni mecz w swojej grupie, co oznacza, że niestety trafi do Challenger League. Chociaż dobre i to - z aktualną dyspozycją mógłby równie dobrze wypaść dzisiaj z WCS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2013 o 21:28, matiz123 napisał:

No to w drugim sezonie będziemy mieli trzech Polaków w Premier League: MaNa, Tefel i
Uzer. Nerchio właśnie przegrał ostatni mecz w swojej grupie, co oznacza, że niestety
trafi do Challenger League. Chociaż dobre i to - z aktualną dyspozycją mógłby równie
dobrze wypaść dzisiaj z WCS.

niech gra więcej w lola i narzeka na imbe zamiast trenować, wtedy na pewno będzie grał lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że nikt nie napisał:
StarCraft 2 obsługuje od wczoraj (przedwczoraj?) Spawning. Tj. osoba ze starter edition może zostać zaproszona do grupy przez osoby posiadające HotS i grać z nimi rankedy/unrankedy. Spawning daje dostęp do pełnego contentu multi ;) Jest za to ograniczenie rasowe: jedna rasa aktualnie w pakiecie Starter (w tym tygodniu są to Terranie).

Link do postu: http://eu.battle.net/sc2/en/blog/10158004/Spawning_has_come_to_StarCraft_II-05_06_2013

Link do YT: http://www.youtube.com/watch?v=suSNRTCkDbQ

Dodatkowo do 11 czerwca jest +25% XP w HotS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2013 o 22:47, BoloMaster napisał:

Nerchio padaka totalna, kompletnie sobie nie radzi w Hotsie ;/


Oczywiście że Padaka jak nie trenuje w ogóle, kogo się spyta z czołówki to mówi że nerchio przegrywa przez brak treningu i totalną olewkę.. Zamiast trenować idzie pograć na "środkowej alejce" czy robi coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować