Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Jeśli o SC2 chodzi, to jest to pełniak ograniczony czasowo i wciąż to działa. Pamiętam, że jakieś chyba dwa lata po premierze WoL komuś tu dałem i było git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wraz z zakupionym hotsem fps spada czasami o polowe, do 30 klatek.
bardzo czesto wystepuje w kampanii. to wszelkiego rodzaju dymy, jak w misji z pradawna niecka.
w eve online dzieje sie to samo jak sa chmury i pyly.

specyfikacja kompa ponizej, czy to wina geforca czy czego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest wina Blizzarda. Mieszali już w patchu 1.5, a w HotS wydajność faktycznie spadła bardzo mocno i jest to wina wyłącznie HotS-a, bo jak grałem później trochę w kampanię WoL, to była bardziej płynna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to spada w kampanii i tego też uświadczyłem na samym początku w etapach laboratoryjnych. Później nie było większych problemów i wszystko szło tak jak należy.

Przycinek czy spadków FPSów w multi już nie liczę, bo wystarczy żebym otworzył Preloadera z Arcade, a potem rozegrał 2-3 matche z AI lub Unranked żeby wszystko stykało jak należy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2013 o 22:17, Malevyn napisał:

specyfikacja kompa ponizej, czy to wina geforca czy czego ?


W HotS grafika została "polepszona", fizyka też, więc HotS ma większe wymagania sprzętowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogli nic nie ruszać, byłoby dobrze ;(. Problemem jest w tej sytuacji to, że nie tylko na słabszych komputerach jest dużo gorzej - na bardzo mocnych konfiguracjach również są problemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2013 o 10:50, Malevyn napisał:

i moj komp nie moze juz uciagnac sc2 ?


Blizz zawalił sprawę i nadal nic z tym nie zrobił, ba, pogorszył sprawę. Pal licho, że komuś na słabym kompie (już) nie działa, jak ci z potworami mają problemy, to jest coś WYJĄTKOWO nie tak.

A jeszcze kiedyś uważałem tę grę za wzór optymalizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwaga uwaga, to co przeczytałem na Reddicie wczoraj chyba - grafika z kampanii nie równa się grafice z multi. Powiem szczerze, że nie zauważałem tej różnicy, bo grałem ciągle na medium, ale z tego co jeden gracz zauważył gdy odpalił grę na ultra i tam i tam to fakt, że w kampanii jest o wiele więcej różnych dodatkowych smaczków czy to fizycznych, czy to odbić, których nie ma w multiplayerze, bo są niepotrzebne. Dlatego też chodzi on teoretycznie ciężej, bo graficznie wymaga więcej.

BTW: Naprawdę nie znajdzie się ktoś do grania? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>BTW: Naprawdę nie znajdzie się ktoś do grania? :/
Nie grałem od 2-3 miesięcy, więc mogę z tobą kilka meczy od czasu do czasu zagrać. I dobrze się składa bo szukasz zerga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2013 o 08:38, Muradin_07 napisał:

BTW: Naprawdę nie znajdzie się ktoś do grania? :/

zapomniałem dodać, a czas na edit się skończył. sorry

Mange 656

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi gra tnie przy 4 graczach -.-. Jedyne, co mi pysznie działało to Snipers Promod, ale w to już od wieków nikt nie gra, a poza tym mam już dość denerwowania się przy tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno żeby się nie cięła, bo mi nawet na dobrym sprzęcie przy grze 2v2 cięła się ostro, a co tu mówić o Nexus Wars czy też teraz jak gram w tą jedną gierkę... nie pamietam nazwy dokładnej, ale jest ona na pierwszym miejscu w Arcade. Tak czy inaczej od połowy na low wszystkim potrafi się ostro rżnąć. Już się przyzwyczaiłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko tak jeszcze informacyjnie - wysłałem inva jakby coś ;) I jak zauważyłem mastera na profilu to w głowie się pojawiło, że noobić będę ostro. Ale dobra, nauczyć kiedyś się wreszcie trzeba kilku rzeczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja nie powiem co to za chłam ja teraz mam na dysku... Torment się nazywa XD Dużo osób mówiło, że fajne to zainstalowałem. Zagrałem jakieś 2 godziny i powoli zmieniam zdanie o nim ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Torment jest spoko i po kostnicy powinno być lepiej, ale w tę grę trzeba się wkręcić. Natomiast HotS... hm, pisałem już wiele razy, że kampania jest tylko dobra, a do tego odtwórcza, nie ma klimatu i skupiona jest na złamanym serduszku Kerrigan, a nie Zergach, że technicznie to jak na Blizzarda syf, że zmarnowałem kasę na pudełko po raz kolejny. Dorzućmy do tego jeszcze to, że na Arcade NIC się nie dzieje, to już wychodzi na to, że w przeciwieństwie do WoL-a przeznaczanie większej ilości czasu na HotS to jego marnowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2013 o 18:52, Muradin_07 napisał:

No ja nie powiem co to za chłam ja teraz mam na dysku... Torment się nazywa XD Dużo osób
mówiło, że fajne to zainstalowałem. Zagrałem jakieś 2 godziny i powoli zmieniam zdanie
o nim ;]

Moim zdaniem zoptymalizowali sporo grę w porównaniu do SC2 na poziomie tych kilku lat.
Jak zainstalowałem Hotsa podniosłem kilka ustawień na maxa. Jedyne, co mi przeszkadzało, to podczas kampanii ładowanie map. Jednak mogłem grać na wyższych detalach niż wcześniej.
Jednak się zgodzę, że część rzeczy działa gorzej. Pamiętam gorsze patch jak i lepsze. Ogólnie rzecz biorąc jednak działa lepiej(przynajmniej mi).
W porównaniu do innych strategii działa całkiem sprawnie. Shogun total war, to jest masakra albo GTA IV.
Ja gram na High-Ultra na 6 letnim kompie w rozdzielczość 1920*1200. I dopiero na 4vs4 mam jakieś problemy, ale porównywalne do tych z WoLa.


-----------------------
Edit co do samej gry, to też mam uwagi. Np. że zerg w sumie dostał najgorzej w tym patchu.
Jedyna nowa fajna rzecz, to Vipery. Pro gamerzy zrobią wszystko by nie używać Swarmhostów, bo twierdzą, że nie będą i już, że to jest bez sensu i jest inne rozwiązanie. Sam korzystam, ale myślę podobnie.
Kampania trochę łatwa, ale wydaje mi się, że bardziej przyjazna dla casuala niż dla prosów.
Multi moim zdaniem jest ogólnie bardzo dobre nie licząc tego, że te nowe zmiany trochę popsuły nie które aspekty gry. Jednak ogólnie rzecz biorąc mi się przyjemniej gra niż w Wola więcej gram niż w poprzednią wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy w klimat Tormenta wyjątkowo się wkręciłem i mi się podoba. Tak więc tutaj z tym to problemu nie ma. Taki tam mały żarcik ;)

Natomiast w przypadku HotSa to tak, wiem już co na jego temat sądzisz. Akurat ja powiem szczerze, że kupiłem go glównie do grania po sieci, a nie kampanii. Przeszedłem ją szybko i nie ruszam. Ale to dlatego, że nie lubię Zergów i czekam na Protossów. O czym też już wiesz pewnie jak pisałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować