Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Grupy na finały trzeciego sezonu World Championship Series, które odbędą się w Toronto już w ten weekend:

A: Polt, MC, Soulkey, Hack
B: MMA, Jaedong, Genius, Trap
C: Dear, VortiX, Oz, HerO
D: ByuL, Maru, SoO, duckdeok

Wniosek: Grupa A OP as hell... XD

Pytanie: Czy przy takim ustawieniu nadal Naniwa będzie miał szansę pojechać na BlizzCon? Chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 06:22, Muradin_07 napisał:

Pytanie: Czy przy takim ustawieniu nadal Naniwa będzie miał szansę pojechać na BlizzCon?
Chyba...

Zawodnicy, którzy mogą go wyprzedzić to: Oz, soO, Dear, VortiX, ByuL, Trap, Genius i Hack. Pierwsza trójka musi wejść do RO4, VortiX wejść do finału, a reszta - wygrać cały turniej. Czyli chyba jest możliwe, że Naniwa nie poleci na Blizzcon, chociaż jest to raczej mało prawdopodobne. Z drugiej strony, niewykluczone, że finaliści z GSL dotrą do półfinału, a to wystarczy, żeby go wyeliminować.
Przynajmniej ja tak to widzę, możliwe, że gdzieś się pomyliłem w mojej "analizie". :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy tak jak na reddicie to wzięli i rozpisali to Naniwa niby szansę ma. Chyba, że tak jak mówią - Vortix rozniesie wszystkich, wygra i wywali Szweda :D

Tak czy inaczej obstawiam, że tak:

Z grupy A wyjdzie Polt i Soulkey, z B - MMA i Jaedong (i tu serce mi się kraje, bo wolałbym aby JD wreszcie coś wygrał, a i też fajnie by było zobaczyć MMA jako zwycięzcę), z C - Dear i Oz, z D - SoO i Maru. Ogólnie wszyscy znowu hype na Polta... i oby znowu nie odpadł w fazie grupowej XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2013 o 23:35, Muradin_07 napisał:

No, czyli jest dokładnie tak, jak napisałem wcześniej. :)
Natomiast jeśli chodzi o moje typy, to: grupa A - Soulkey i MC, grupa B - MMA, JD (chociaż niestety nie zdziwiłbym się bardzo, gdyby Dong odpadł, bo w finałach regionalnych grał słabo, przynajmniej jak na niego), grupa C - Dear, VortiX, grupa D - soO, Maru.
Hm, widzę, że organizatorzy się nieco pobawili kolejnością meczów - najpierw są rozgrywane po kolei dwa pierwsze mecze w każdej grupie, potem wracamy do grupy A i gramy wszystkie mecze zwycięzców, a następnego dnia są ostatnie dwie gry (przegranych i finałowe). I chyba dwa streamy będą pierwszego dnia, bo mecze mają startować co 45 minut, co jest absolutnie niemożliwe do zrealizowania. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem szczerze, że się jeszcze temu nie przyglądałem. Nie wiem dlaczego, ale finały w Kanadzie interesują mnie mniej niż te koreańskie, a nie mówiąc już o tych w Kolonii podczas Gamescomu. Nie wiem. Podobnie miałem z WCS America, choć końcówkę finałową rano obejrzałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem... noobstwa w tym replayu jest pół worka. Ale pomyślałem - pochwalę się tym, że chyba po raz pierwszy udało mi się obronić, mało prob utracić i jeszcze wygrać. Błędem było to, że kupiłem Twilight Council zamiast Robo, a potem nawet nie kupiłem Charge jak planowałem na samym początku, aby Chargeloty trochę potankowały.

Ale pewnie więcej minusów się znajdzie ;)

https://drive.google.com/file/d/0Bwy6CDMy3HQNNm1tSDFaTE5nMUU/edit?usp=sharing

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2013 o 11:34, Muradin_07 napisał:

Wiem, wiem... noobstwa w tym replayu jest pół worka. Ale pomyślałem - pochwalę się tym,
że chyba po raz pierwszy udało mi się obronić, mało prob utracić i jeszcze wygrać. Błędem
było to, że kupiłem Twilight Council zamiast Robo, a potem nawet nie kupiłem Charge jak
planowałem na samym początku, aby Chargeloty trochę potankowały.

Ale pewnie więcej minusów się znajdzie ;)


Wspominałeś, że mnie dodałeś. Ja niestety nie ma jak ciebie dodać, bo nie znam nicka i numerka. Nie wiem teraz czy nie chcesz grać, czy czekasz na kontakt z mojej strony XD

A i nie bój się tego mojego mastera, bo miałem go raz, jak ciotowałem po premierze i grałem naprawdę masę gier. Teraz miałem 14 tygodni przerwy, wcześniej też kilka sporych przerw było i mój skill na chwilę obecną to diament jeśli się wdrożę w grę, więc nie jest tak strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To znaczy wczoraj jak byłem dostępny to cały czas rąbałem unrankedy praktycznie. Co do dodania to w stopce masz namiary. Po prostu zapominam, że mam kogoś w znajomych, kto może być dostępny ;P

Co do grania z Zergiem to niby wczoraj znalazłem sposób taki mniej więcej. Ale to nie zmienia jeszcze kilku rzeczy. Problem który zauważyłem to to, że zawsze gdy warpuję jednostki przy pylonie i dodaję do grupy na szybko to dodają mi się wraz z nimi gatewaye, przez co gdy chcę robić wszystko szybko to zamiast wycentrować mi moje jednostki na ekranie to wskakuję do maina i w tym momencie moje jednostki padają. Tak się zastanawiam czy to problem klawiatury w lapku czy też nie, że po prostu nie ogarnia tak szybkiej reakcji o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Problem który zauważyłem to to, że zawsze gdy warpuję jednostki

Dnia 27.10.2013 o 12:58, Muradin_07 napisał:

przy pylonie i dodaję do grupy na szybko to dodają mi się wraz z nimi gatewaye, przez
co gdy chcę robić wszystko szybko to zamiast wycentrować mi moje jednostki na ekranie
to wskakuję do maina i w tym momencie moje jednostki padają. Tak się zastanawiam czy
to problem klawiatury w lapku czy też nie, że po prostu nie ogarnia tak szybkiej reakcji
o.O

Jak warpujesz jednostki, to masz zaznaczone gaty i ty trzymasz cały czas shit i podczas zaznaczone nowe jednostki są dodate do tych gatów i przypisane grupie kontrolnej jaką wybierzesz.

Jeśli nie będziesz miał wciśniętego shifta nowe jednostki po zaznaczeniu zastąpią poprzednią akcję (czyli te gaty) i dopiero wtedy naciskasz shift i dodajesz pod odpowiedni klawisz wojsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie trzymam i to jest ciekawe... Chyba, że ja o tym nie wiem, trzymam i tak mi się robi. No nic, spróbuję ewentualnie dzisiaj trochę na to zwrócić uwagę, bo właśnie cały czas przez to te walki pod bazą przeciwnika przegrywam w krytycznych momentach :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 13:26, Muradin_07 napisał:

No właśnie nie trzymam i to jest ciekawe... Chyba, że ja o tym nie wiem, trzymam i tak
mi się robi. No nic, spróbuję ewentualnie dzisiaj trochę na to zwrócić uwagę, bo właśnie
cały czas przez to te walki pod bazą przeciwnika przegrywam w krytycznych momentach :/

ja niby też nie, ale czasem to się dzieję poza moją świadomością. na szczęście jak masz gaty dodane, to ruszając armią widać way pointy, które podążają tam gdzie kliknie się myszką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko że właśnie to się dzieje przy warpowaniu jednostek, a nie dodawaniu waypointów. Bo to akurat problemu z tym nie ma. Dopiero potem jak zaczynam warpować na szybko dodatkową armię pojawia się problem z dodającymi się magicznie gatewayami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2013 o 14:00, Muradin_07 napisał:

Tylko że właśnie to się dzieje przy warpowaniu jednostek, a nie dodawaniu waypointów.
Bo to akurat problemu z tym nie ma. Dopiero potem jak zaczynam warpować na szybko dodatkową
armię pojawia się problem z dodającymi się magicznie gatewayami.

no tak, chodziło mi o to, że jak już te nieszczęsne gaty zostaną dodane do grupy kontrolnej, przy ruszaniu armią z tymi gatewayami widać podążające waypointy. to pozwala dość szybko rozpoznać, że zrobiło się błąd i naprawić go zanim będzie za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak się cieszę, że wreszcie nauczyłem się, że istnieje Robo Fac i można tam robić detektory. Jeszcze tylko nauczyć się robienia drugiej bazy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z takiego małego obowiązku:

Dear wygrywa finały trzeciego sezonu WCS pokonując 4:0 Soulkeya... a Naniwa już może pakować się na BlizzCon. Chyba, że Revival jeszcze coś tam w Challengerze odstawi jak dobrze słyszałem to wtedy będzie dogrywka o 16 miejsce jak dobrze czytałem.

Inna sprawa to to, że oglądałem match Maru i Deara. Ciekawy był komentarz naszych casterów, że chyba się Maru popłakał jak był stan matchu 2:0 XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować