Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 09.12.2013 o 16:54, Principes napisał:

Heliątka nie dość, że są droższe (100min zamiast 75), to jeszcze nadają się wyłącznie do masakrowania robotników.


+ to, że dzięki nim w early można z łatwością miażdżyć lingi, niszczyć creep tumory, oraz są podstawową jednostką w mechu tvz(nie wiem jak w innych match upach, bo nie znam się na nich). W 99% gier każdy używa helionów w tvz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2013 o 18:42, B1SH0P napisał:

+ to, że dzięki nim w early można z łatwością miażdżyć lingi,


Sępy były tak szybkie, że z odrobiną "micro" można było osiągnąć podbne rezultaty (dodajmy do tego szalenie skuteczne miny).

Dnia 09.12.2013 o 18:42, B1SH0P napisał:

niszczyć creep tumory


Sępy sprawowałyby się tutaj o wiele lepiej, były mocniejsze przeciwo budynkom.

Dnia 09.12.2013 o 18:42, B1SH0P napisał:

oraz są podstawową jednostką w mechu tvz(nie wiem jak w innych match upach, bo nie znam
się na nich). W 99% gier każdy używa helionów w tvz.


Tylko i wyłącznie dlatego, że alternatywy brak - niestety, Helliony są kiepską jednostką frontową, przeciwko np. Stalkerom czy Immortalom są wręcz beznadziejne (obejrzyj choćby na youtube, jak za pomocą Sępów można było pięknie masakrować Dragoony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2013 o 19:35, Principes napisał:

Sępy były tak szybkie, że z odrobiną "micro" można było osiągnąć podbne rezultaty (dodajmy
do tego szalenie skuteczne miny).


Przy odrobinie myślenia i micro można bez problemu zdetonować minę(tak jak z WM)
Oraz helliony mają dmg aoe, co daje im ogromną przewagę na lingi.

Dnia 09.12.2013 o 19:35, Principes napisał:

Sępy sprawowałyby się tutaj o wiele lepiej, były mocniejsze przeciwo budynkom.


Hellion jest jednostką przeciwko light units, a creep tumor ma i tak bardzo mało hp.

Dnia 09.12.2013 o 19:35, Principes napisał:

Tylko i wyłącznie dlatego, że alternatywy brak - niestety, Helliony są kiepską jednostką
frontową, przeciwko np. Stalkerom czy Immortalom są wręcz beznadziejne (obejrzyj choćby
na youtube, jak za pomocą Sępów można było pięknie masakrować Dragoony).


Hellion nie jest "jednostką frontową". Hellbat to meatshield i specjalnie zostało to zrobione tak aby Stalkery kontrowały helliony. Po prostu w SC2 nie ma miejsca dla Vulture.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2013 o 20:13, B1SH0P napisał:

Hellion nie jest "jednostką frontową". Hellbat to meatshield i specjalnie zostało to
zrobione tak aby Stalkery kontrowały helliony. Po prostu w SC2 nie ma miejsca dla Vulture.


I tutaj właśnie jest problem. W SC2 nie ma bezpośredniej jednostki wsparcia dla Czołgów poza Hellbatami, które mają jedną, podstawową wadę - brak mobilności, którą zapewniały Sępy. Dlatego właśnie w "dwójce" :
- ciężko jest wykonywać manewr stopniowego przemieszczania się jednostek mechanicznych, zabezpieczania danego obszaru - brak "darmowych" pól minowych, które pozwalałyby na kontrolę mapy i dały Czołgom czas na rozstawienie się (nowe miny pożerają 2/200 zasobów - to bardzo dużo, zwłaszcza, że Czołgi kosztują 3/200 - jeden ling i w praktyce tracisz jednostkę na 40 sekund)
- jeśli na moment odsłonisz flankę, cała twoja armia leży i kwiczy (brak szybkich Sępów, które mogłyby błyskawicznie postawić miny i zatrzymać impet uderzenia)
- jedyną taktyką gwarantującą powodzenie jest zgrupowanie wszystkich jednostek (nieszczęsne "ball of death"), gdyż w przeciwnym razie Hellbaty natychmiast tracą na efektywności
- w przeciwieństwie do Sępów, Helliony są zbyt słabe, by w miarę samodzielnie działać za liniami wroga - Hellbaty radzą sobie lepiej, ale zaledwie 2 z nich potrzebują do przetrwania dłużej niż sekundę Medivaca (100min/100gazu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A duckdeok kończy podobno karierę... nie wiem dlaczego, ostatnio grał naprawdę dobrze i sprawił niespodziankę w postaci wyeliminowania... Polta chyba i Innovationa w finałach różnych. MC rozłożył w drugim sezonie WCS... więc nie rozumiem ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas zbudować hype, bo dzisiaj nadciąga powoli wydarzenie naprawdę sporej wagi:

Showmatch pomiędzy Naniwą i Scarlett!

Do wygrania 14 Bitcoinów w Best of 5! Tak jak niektórzy obliczyli i przeliczyli podobno jest to najwyższa nagroda jaką można było wygrać w jakimkolwiek shomatchu, więc będzie się działo. Tym bardziej, że niedawno oboje zostali wybrani najlepszymi graczami w swoich regionach.

Przed matchem będzie miał jeszcze jeden showmatch o 1 Bitcoin między iNcontroLem i Destiny. Wszystko to oczywiście do obejrzenia u TotalBiscuita!

http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=438453

Drugi ciekawy turniej, dobrze obsadzony to:

Numericable M-House Cup 3

Angielski stream u Nathaniasa, ale polski z tego co się orientuję będzie prowadził Emil... Tak czy inaczej wystarczy przedstawić grupy, aby wiedzieć co się będzie działo w grach:

Grupa A: Solar (Z), Dayshi (T), BabyKnight (P), Curious (Z)
Grupa B: ForGG (T), Stephano (Z), Jaedong (Z), Harstrem (P).

http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=436459

Tak czy inaczej chyba nie trzeba namawiać zbytnio do oglądania jednego czy drugiego ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, bo wpadło mi do głowy jakoś tak odnośnie całego gramu. Ale spamować nie będę w całości, bo chcę najpierw zebrać feedback z jednego tematu odnośnie gry, która jednak w e-sporcie coś tam znaczy (choć wielu mówi sc2dedgaem... :D).

Chodzi mi o jedną rzecz - czy znalazłyby się osoby, które chciałyby zagrać coś w stylu gramowej ligi SC II lub też po prostu turniej między Gramowiczami?

Jakbym to widział:

Jeżeli liga to po prostu każdy z każdym by rozegrał meczyk BO3 i potem drabinka turniejowa, aby wyłonić zwycięzcę. Ale to w przypadku mniejszej liczby osób. Większa to podział na grupy i tak dalej. Tutaj kwestia byłaby tego dopracowania pod wieloma względami, ale to jak dostałbym zielone światło to jestem gotowy przygotować Wam taki dłuższy tekst/regulamin jaką formę to by wszystko miało.

Oczywiście ma się to także do innych gier np. turniej w lola 3v3 lub 5v5, World of Tanks i tak dalej. Pytam tylko w SC II na razie, bo po prostu siedzę więcej w tym temacie i tak naprawdę z marszu mógłbym coś w tym akurat działać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jeżeli chodzi o SC2 to słabo to wypali, ponieważ różnica w skillu jest przeogromna, a także na gramie nie ma zbyt wielu graczy, którzy w SC2 grają regularnie i na wyższym poziomie, a turniej w którym zagra 10 goldów, 5 platyn, 3 diamenty i 1 master jest troszeczkę bez sensu ._.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 13:27, Muradin_07 napisał:

Mam takie pytanko

Po tym temacie widać, że ta gra cieszy się coraz mniejszym zainteresowaniem. Większość zaglądać tu bardzo sporadycznie i gra bardzo casualowo. Uzbieranie minimalnej liczby będzie wyzwaniem, a różnice w umiejętnościach będą na tyle duże, że nie będzie to sprawiać przyjemności zarówno tym lepszym jak i słabszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Są też osoby, które dawno przestały się udzielać w tym temacie, ale w SC II nadal grają ;)

Tak czy inaczej myślę, że jakby się znalazło nawet te 8 osób do grania (ja nie liczę się oczywiście, choć chciałbym co nieco wtedy z tego nagrać i przedstawić także innym ;)) to można już coś myśleć.

@B1SH0P: a nie raz były takie cuda, że gold rozwalał mastera. Ewentualnie można zrobić coś takiego, że zrobić ten podział rankowy na dwa. Z drugiej strony jednak dzisiaj jak słyszałem problem z MMRem jest dosyć spory i chyba gold jest pełen platyn. Czy coś takiego. Laddera w tym sezonie nie grałem, więc problemu nie doświadczyłem. W następnym pewnie będzie ból, bo robię switch na Terrana... -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 13:51, Mange napisał:

Po tym temacie widać, że ta gra cieszy się coraz mniejszym zainteresowaniem. Większość
zaglądać tu bardzo sporadycznie i gra bardzo casualowo. Uzbieranie minimalnej liczby
będzie wyzwaniem, a różnice w umiejętnościach będą na tyle duże, że nie będzie to sprawiać
przyjemności zarówno tym lepszym jak i słabszym.

Cóż, społeczności grających "na poważnie" pewnie siedzą gdzie indziej. Również jestem zdania, że taki turniej nie wypali. Sam nie grałem w multi za długo (W HotS mam 20 level, a pewnie to śmiesznie mało) i rozwaliłby mnie każdy, kto umie korzystać ze skrótów. SC2 z gier Blizzarda jest najmniej mainstreamowy i wymaga najwięcej skilla, nad którym trzeba długo pracować. Ze mną to można pogadać o fabule kampanii, a nie o mechanice :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie z Tossa chcę się pobawić trochę Terranem. Później znowu wrócę do Protossa, ale teraz na razie powiedziałem sobie że jeden sezon pobawię się nimi ;)

A co do switchów to albo na Tossa, albo kończą grę ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem do końca czy to jest dobry pomysł. Na prawdę różnice w skillu są pewnie przeogromne wśród zaglądających tutaj osób. Ja na przykład jedyne czym mogę się poszczycić to moim pierwszym zwycięstwem po 30 porażkach na multi >.<. Znam w miarę teorię, oglądam mecze prosów, ale tu jednak liczy się APM i zręczność, co trzeba wypracować niestety. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tymi APMami to mały fail jest, bo nie liczy się to. Liczy się po prostu ogarnianie tematu i buildów. Ktoś, kto ma wysokie APMy nie musi grać dobrze. Nawet ostatnio na reddicie widziałem taki fajny challenge - graj z jak najmniejszym APM i wygraj. I ludzie chwalili się takimi liczbami jak 60, 50 nawet :D

Tak czy inaczej - oczywiście zakładam, że taki turniej nie byłby o "pietruszkę" i coś tam by się udało zorganizować w kwestii ewentualnych nagród. Oczywiście mówię to tylko czysto teoretycznie jakby to miało wyglądać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować