Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Ogólnie ja bym ewentualnie zmniejszył cooldown blinków na 13 i będzie całkiem ok. Co do SH to widać było to w Proleague - Terran sobie stanął w mainie na Star Station, Zerg SH pukał i pukał... i po prostu przerwali mecz, bo to było bez sensu. Natomiast potem wyskoczyła prawie trzygodzinna gra Stephano. Tak więc chyba wielu chce pokazać , że coś trzeba z tym zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.02.2014 o 23:01, Xantus napisał:

Tyle tylko, że SH to akt desperacji, bo zerg nie ma nic czym mógłby się bronic przeciw
mech terran czy protoss deathball


To nieprawda, kombo Roach-Hydra-Viper sprawdzało się świetnie (konieczna była jednak aktywność na mapie, atakowanie kilku miejsc jednocześnie, etc.) - do czasu, gdy kilku europejskich graczy odkryło, że SH jest łatwiejszy w użyciu i mniej wymagający. Strategia się rozpowszechniła, a jej skutki (opłakane) obserwujemy do dziś.
Design SH jest po prostu FATALNY, trzeba to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2014 o 11:43, Principes napisał:

To nieprawda, kombo Roach-Hydra-Viper sprawdzało się świetnie (konieczna była jednak
aktywność na mapie, atakowanie kilku miejsc jednocześnie, etc.) - do czasu, gdy kilku
europejskich graczy odkryło, że SH jest łatwiejszy w użyciu i mniej wymagający.


Roach hydra jest zjadany przez ogarniętych graczy, a co do SH i tego, że jest łatwiejszy, to tak. Może jest łatwiejszy od roach/hydra, ale tak samo jest z deathballem tossa, więc ja uważam iż SH jest świetnym sposobem na granie v P(przynajmniej protoss wie co to znaczy grać na przeciwnika, który nie musi się wysilać żeby wygrać.) Nerf toss, then nerf SH.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko też JD zaliczył scout faila, który powiem szczerze mnie zaskoczył. Przeleciał Overseerem przez maina Many, i nawet nie skierował się w stronę dwóch SG za minerałami. A później to już faktycznie Imperial March z Gwiezdnych Wojen, Voidy wchodzą do bazy i robią co chcą z JD.

Nie zmienia to jednak tego, że bardzo ładnie zagrał i ciekawe co teraz będzie podczas gry z Poltuuuu... I jeden i drugi całkiem fajne gry zaprezentowali, więc będzie się działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2014 o 15:59, Muradin_07 napisał:

Tylko też JD zaliczył scout faila, który powiem szczerze mnie zaskoczył. Przeleciał
Overseerem przez maina Many, i nawet nie skierował się w stronę dwóch SG za minerałami.


Prawda? Od razu skierował się na południe, zobaczył tylko Robo.

Poltuś będzie trudnym przeciwnikiem, w pierwszym meczu praktycznie nie popełnił błędów. Może MaNa jednak pozbiera się po tej porażce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo Polt to sam zauważyłem jakby nie wiem... miał jakieś wbudowane hacki w siebie. W pierwszej grze to pokazał z Maną, podobnie było ze Stardustem. Po prostu wie co będzie się działo, jak ma działać i co robić. Można powiedzieć, że pokazuje jak się powinno grać Terranem przeciw Tossowi. A przy okazji też potwierdza, że w dobrych rękach Terran potrafi być śmiertelny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to czekam na repki z IEMa w sieci, bo to jak Polt wyminął Observera 4 medivacami... normalnie... brak słów :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale może ktoś brać i teraz narzekać - ale i tak wygrał Protoss...

Z drugiej strony będą chyba dwa open brackety w Katowicach i liczę, że jeden z nich dostanie Jaedong. Bo gry fajne pokazał (może nie na poziomie mistrzowskim, ale do końca z Hero wojował) i widać było na koniec, że był wręcz zmasakrowany tym, że przegrał z nim. Natomiast ostatecznie wygrał właśnie Hero (nie dotrzymałem do końca, rano na uczelnię trzeba jechać :/) 4-2 i podobno gierki były naprawdę wyrównane, więc nie ma co na Tossa zwalać winy.''

A co do całego IEM Kolonia to naprawdę jak dla mnie był to dobry event, bo gry były naprawdę na wysokim poziomie, a najbardziej chyba mi się nie podobała postawa HeroMarine''a... tak jakby nie wiem przyszedł grać, nawet nie podjął większej walki. Rozumiem, grać z Koreańczykami to nie jest łatwa sprawa, ale od mistrza Niemiec wymagałoby się chyba nieco innego podejścia do gry... tak mi się wydaje.

Tak czy inaczej repki są i na głównej ESLa do analizy, są na YT do obejrzenia z castingiem. Tutaj też duży plus dla nich, że od razu gry można sobie obejrzeć :)

No i zaraz zaczyna się WCS Europe... :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nic nie widziałem. Wydaje mi się, że będą wydane później tak jak kiedyś po sezonie z finałami razem w pakiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dobra... to teraz niech mi ktoś powie co się dzieje i odpowiedź niech nie brzmi "Protoss imba" lub "Power of Protoss"...

Odpadł wcześniej Naniwa, bo mu się lekko mówiąc nie chciało grać... Scarlett odpadła wcześniej w WCS America... A teraz Jaedong na ostatnim miejscu w swojej grupie, a wygrywa Arthur przed Bomberem. Można wręcz powiedzieć, że WCS traci swoich dobrych, pierwszych skrzypków w pierwszej fazie grupowej i mamy wiele zaskoczeń. Jeszcze tylko brakuje, aby Taeja odpadł teraz, a Polt z trudem wyszedł ze swojej grupy. O WCS Europe nie wspominam... W sumie to chyba grupa F jest grupą śmierci, bo i jest TLO, jest Genius, Grubby i Kas. Kto by nie odpadł to będzie trochę słabo, ale w innych grupach wyobrazić sobie, że odpadnie np. MMA czy Mvp to tak trochę lipunia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2014 o 07:31, Muradin_07 napisał:

No dobra... to teraz niech mi ktoś powie co się dzieje i odpowiedź niech nie brzmi "Protoss
imba" lub "Power of Protoss"...
Odpadł wcześniej Naniwa, bo mu się lekko mówiąc nie chciało grać... Scarlett odpadła
wcześniej w WCS America... A teraz Jaedong na ostatnim miejscu w swojej grupie, a wygrywa
Arthur przed Bomberem.


Jaedong się rozleniwił, a Bomber to beztalencie, któremu się poszczęściło. Skandalem jest, że z grupy nie wyszedł Has.
OK, dość trollowania. Ewidentnie coś tu jest nie tak, jak być powinno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować