Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 09.10.2015 o 02:19, Boguslav4 napisał:

Sam nie wiem. Z jednej strony gra się jak w starego RTSa, z drugiej Blizz przyzwyczaił
do lepszych fabuł... (...)


Fabuła jest faktycznie słaba. Jest wiele słabych wątków, jak chociażby Raynor, który zaklinał się w Broodwarze, że zabije Karrigan, a kończy się sprawa tak, ze wzruszony żegna ją, gdy ta odlatuje ;)
Dla mnie za dużo jest fantasy w tym sf - pradawne zło, czary, jakies legendarne artefakty. Dobra, to tez jest potrzebne w SC, ale za dużo tego patosu i epickości miejscami. W pierwszej części było więcej politycznych i strategicznych przepychanek między Terranami, Protossami i Zergami. Był w kampani pazur... Trylogii SC2 czegoś brakuje i nie sądzę, że po kampanii LotV będę zbierał szczękę z podłogi. Grać sie bedzię fajnie na pewno, ale bez szału :)
Szkoda, bo SC jest jedną z gier najbliższą memu sercu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem odświeżyć sobie poprzednie kampanie przed LotV i tu zabawna pomyłka. Zobaczcie w prawy górny róg jak przetłumaczono walutę "credits" :P

20151011210149171

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W prologu miałem deja vu z Warcrafta 3 i samego Starcrafta 2. W W3 była misja Maiev, która kończyła się identycznie - lokacja na końcu się wali i trzeba szybko uciekać, mamy postać z blinkiem, postać poświęca jedną ze swoich, zostawiając ją za sobą. Do tego Zeratul już to samo robił wcześniej. Cóż, kampania z LotV pewnie gameplayowo będzie dobra, fabularnie zapewne słabiej, bo Blizzard ma tendencje do recyklingu swoich fabuł (nie są w tym osamotnieni w branży, np. Bioware w swoich grach też opowiada ciągle podobne historie, różni się setting). Trochę szkoda, bo w tym co już stworzyli dałoby się osadzić ciekawe historie. Mamy różne frakcje Terran i Protossów, także u Zergów przydałoby się wywalić lub zmarginalizować Kerrigan i zrobić jakichś kontrolowanych przez coś na wzór nowego overminda czy królowych (bo trochę nudno jak niemal za wszystkim stoją ludzie). A tak mamy kolejną historię, gdzie byli wrogowie muszą połączyć siły przeciwko "wielkiemu złemu", a jako wrogów mamy hybrydy i mind-controlled członków innych frakcji. Są też w sumie podobieństwa do Diablo, Zeratul z tymi swoimi przepowiedniami pełni po części role Caina i Tyraela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wszedłem w spoiler trochę specjalnie, ale wiedziałem co mnie czeka. W sumie to

Spoiler

było to imho do przewidzenia



Ale jeszcze nie grałem w LotVa, zapewne ruszę na niego dopiero pod koniec listopada - trochę wydatków się nazbierało, chciałem sobie nadrobić MGS: Legacy Collection na PS3, być może zainwestuję w abonament do WoWa (chyba, że ktoś ma pożyczyć 60k na token! :D), więc w najlepszym wypadku wpadnie na koniec albo w grudniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie co do całości gry. Jeśli chce mieć wszystkie kampanie, to muszę kupić wszystkie trzy części - podstawę i dwa dodatki, tak? Czy jako, że dodatki samodzielne, gdy kupię oba dodatki mam już kampanię ludzi, która jest w podstawie?
Jak to jest w pojedynczych misjach przez neta i nie przez neta? Czy do takowych muszę mieć komplet, aby mieć też np zawarte w dodatkach jednostki dodatkowe? Czy akurat do tego wystarczą mi dwa dodatki?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2015 o 23:04, Vaksinar napisał:

Mam takie pytanie co do całości gry. Jeśli chce mieć wszystkie kampanie, to muszę kupić
wszystkie trzy części - podstawę i dwa dodatki, tak? Czy jako, że dodatki samodzielne,
gdy kupię oba dodatki mam już kampanię ludzi, która jest w podstawie?


Hearth of the Swarm wymaga podstawki do działania, LotV jest samodzielny.
Kupując LotV otrzymujesz tylko kampanie protossow, jeśli chcesz mieć wszystkie 3 kampanie musisz nabyć wszystkie części.

Dnia 27.11.2015 o 23:04, Vaksinar napisał:

Jak to jest w pojedynczych misjach przez neta i nie przez neta? W SC2 Czy do takowych muszę
mieć komplet, aby mieć też np zawarte w dodatkach jednostki dodatkowe? Czy akurat do
tego wystarczą mi dwa dodatki?


Nie mam pojęcia co masz na myśli przez "pojedyncze misje". Jeśli chodzi ci o zwykłe potyczki z kompem, bądź innymi graczami, im nowszy dodatek tym więcej jednostek. Kupując LotV będziesz w posiadaniu całej puli dostępnych jednostek.
Dodatkowo otrzymasz większą ilość generałów do trybu co-op.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2015 o 03:06, DarkWolf_PL napisał:

Hearth of the Swarm wymaga podstawki do działania, LotV jest samodzielny.


Już nie, od jakiegoś czasu wszystkie trzy części są samodzielne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2015 o 13:04, Runners_High napisał:

Już nie, od jakiegoś czasu wszystkie trzy części są samodzielne.

No WOW, nie miałem pojęcia. Swoją drogą, ogarnia ktoś jak jest z poziomami swarm w LotV, czy bez HotS można je wbijać. Pytam z ciekawości, sam mam całą "trylogie" SC2 i nie mogę tego sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak - chodziło mi właśnie o potyczki.

Za odpowiedź dziękuję i pozostaje mi czekać na wydanie wszystkich trzech części w całości (wiem, że są na razie tylko dwie).

Swoją drogą ktoś coś słyszał o planach wydania wszystkich trzech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2015 o 16:08, Vaksinar napisał:

Swoją drogą ktoś coś słyszał o planach wydania wszystkich trzech?


Nic o tym nie wiadomo na chwilę obecną. Znając Blizzarda nie spodziewałbym się aby szybko taki ''trójpak'' był w sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.11.2015 o 13:04, Runners_High napisał:

Już nie, od jakiegoś czasu wszystkie trzy części są samodzielne.


A to ciekawe, masz gdzieś może link gdzie zostało to potwierdzone? Bo wszystkie sklepy informują, że HotS to dodatek i wymaga WoL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Bishop wystarczy sprawdzić u źródła :)

https://eu.battle.net/shop/pl/product/starcraft-ii-heart-of-the-swarm "Jest to osobny produkt. Do gry nie jest wymagana żadna inna wersja StarCrafta II."

Sama informacja o "usamodzielnieniu" pojawiła się przy ogłoszeniu LotV jako stand alone.

BTW: dosłownie doczołgałem się do finału głównej kampanii LotV (jeszcze 3 misje prologu przede mną). Po tej "przygodzie" stwierdzam, że moja ulubiona rasa w Starcrafcie, czyli Protosi jest ultranudna, tak jak cały scenariusz. Dodam, że i tak miałem zaniżone oczekiwania po ostatnich fabułach Blizzarda (chociaż WoL i HotS bardzo mi się podobały), ale i tak się zawiodłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@up Nie kupię ani jednego.

Do tej pory bawiłem się w SC@ głównie w kampanię, ale chciałbym nauczyć się grać w multi. Jak to zrobić? Są jakieś sprawdzone źródła z poradami dla początkujących? Gram Terranem, zaliczyłem już klasykę, czyli serię "Yegwen uczy Krzycha" na YT. Chętnie pouczyłbym się buildów i zerknął na coś co uwzględnia zmiany wprowadzone w Void.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2015 o 19:27, Feno napisał:

Jak się wam widzi pomysł płatnych dlc w SC?


Teoretycznie za taką cenę jeśli mission pack będzie dobrze zrobiony nie widzę problemu. Zapewne pojawi się wiele możliwości na kupienie tego typu dodatku za 50% ceny. Jedyne co boli to to, że Blizzard wpadł na taki pomysł. Ale powiedzmy, że sprawdzając cenę pełnego dodatku i DLC z zawartością dostajemy coś proporcjonalnego. Pytanie jak będzie z wykonaniem tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.12.2015 o 08:00, Damlon napisał:

Do tej pory bawiłem się w SC@ głównie w kampanię, ale chciałbym nauczyć się grać w multi.
Jak to zrobić? Są jakieś sprawdzone źródła z poradami dla początkujących? Gram Terranem,
zaliczyłem już klasykę, czyli serię "Yegwen uczy Krzycha" na YT. Chętnie pouczyłbym się
buildów i zerknął na coś co uwzględnia zmiany wprowadzone w Void.

Buildy: http://wiki.teamliquid.net/starcraft2/Portal:Terran_Strategy
Musisz dużo grać i nie zrażać się początkowymi porażkami. Staraj się wyciągać jak najwięcej z meczy, jeśli przegrałeś spróbuj przeanalizować gdzie popełniłeś błąd i co mogłeś zrobić lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2015 o 19:27, Feno napisał:

Jak się wam widzi pomysł płatnych dlc w SC?


Znak czasów w końcu do SC ciężko byłoby im wcisnąć sklepik z wierzchowcami, poziomami, portretami czy skinami do jednostek - czekaj! wróć! - może jednak nie, wszystko przed nami.

Rozmieniają się na drobne, stawiając na fanservice oraz nostalgię (podobnie jak w Legionie) w końcu fani od lat czekali na jakiś tytuł z Novą - no to im go sprzedamy, w formie pociętych epizodów w DLC. Przecież i tak się rzucą ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest. Na pewno DLC będzie dobrze i fachowo zrobione. Jednak ponad 60 zł za 9 misji, to mało nie jest. Być może sam się skuszę jak coś zrobią z Zagarą, lub innym Zergiem. Novę chyba odpuszczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

Gram właśnie w mod Mass Recall odtwarzający kampanię SC1+dodatek na silniku SC2. Chciałem tylko przekazać, że odnośnik podpięty przez Volvoxa jest już mocno nieaktualny (nic dziwnego, prawie 3 lata minęły od jego napisania). Obecnie mod odtwarza już całą oryginalną historię i doczekał się nawet przyjaznego instalatora :) Muszę powiedzieć, że jestem nim zachwycony i warto by więcej osób się z nim zaznajomiło. Dobrze by było, żeby Volvox zaktualizował swój post, poniżej zamieszczam aktualny odnośnik.

http://www.sc2mapster.com/maps/starcraft-mass-recall/

Szkoda tylko, że do tej pory nie powstała polska wersja moda. Nie mam problemów z językami, ale mój Ojciec nic z fabuły nie łapie. Niemniej polecam spragnionym po zakończeniu kampanii w SC2 :) Kto wie, może Blizzard dojdzie do wniosku, że dobrym pomysłem będzie odświeżenie oryginalnego SC, a może nawet dwóch-trzech części oryginalnego Warcrafta. A później przyjdzie pora na Warcraft 4 :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować