Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 30.07.2006 o 10:34, Mistrz Magii napisał:

Jeżeli chodzi o Starcrafta 2 to zdaje się, że jest jakiś fanowski zespół, który nim się zjmuje.
Robi go na engine Warcrafta III.

Nie będzie za świetny graficznie, ale fajnie że chociaż ktoś próbuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2006 o 13:43, Black Dog napisał:

Nie będzie za świetny graficznie, ale fajnie że chociaż ktoś próbuje!

Hmm oceń sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.07.2006 o 22:33, diablolod napisał:

mowie ci..oplaca sie placic ;)
wkoncu co blizzard to blizzard ;)
sam nie gralem na orginalym servie ale na prywatnych z kolegami to tak ;)

Widzę, że bardzo nie lubisz abonamentu. Dowolnego. Twoja sprawa.
Ale nie musisz od razu kraść.
Na swoim koncie też jakby nie siedzisz.
Witamy w gronie Bumelantów. Normalnie za piractwo byłby ban, ale własnie mam spokojną noc i wystarczy -3. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.wc3campaigns.net/revolution/ - strona projektu, tworzony jest już długo bardzo, bo każdy element, każda jednostka jest tworzona od zera całkowicie (modeling, kolorystyka) .
Jak ktoś potrafi modelować to może pomóc.

Swoją drogą Starctraft był super i nie wiem czy chciałbym jego kontynuację. Po pierwsze wątpie, by była wystarczająco dobra, co nowego by wprowadzili ? Jeśli mają zepsuć to lepiej nie wprowadzać - niech siedzą z tym swoim WoW''em i już - bo dla blizza nic innego się teraz nie liczy, bo z tego mają kaske i o reszcie świata zapomnieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 03:23, SHADOW-XIII napisał:

Swoją drogą Starctraft był super i nie wiem czy chciałbym jego kontynuację. Po pierwsze wątpie,
by była wystarczająco dobra, co nowego by wprowadzili ? Jeśli mają zepsuć to lepiej nie wprowadzać
- niech siedzą z tym swoim WoW''em i już - bo dla blizza nic innego się teraz nie liczy, bo
z tego mają kaske i o reszcie świata zapomnieli


Pozwolę sobie się nie zgodzić ;)
Czy Warcraft 2 był zły albo nieudany? Napewno nie. A idąc Twoim tokiem rozumowania należałoby się zastanawiać po co robić drugą część skoro Warcraft 1 był świetny (bo był) - po co to psuć? A jednak nie zepsuli. Za to zrobili Warcraft 3, ktory też okazał się "hiciorem".
Ja mam pełne zaufanie do Blizza, jeśli już wezmą się za SC2 to będzie to coś co przyćmi wszystkie RTSy. A więc fakt, że jeszcze nawet nie ogłaszają, że nad nim pracują mimo iż minęło juz 8 lat od premiery pierwszej części świadczy tylko na ich korzyść. Inne firmy, na ich miejscu, już dawno robiły by SC3 natrzepały kasy na markowym tytule, tyle że byłby to już gniot. Blizz jest inny - jeśli nie mają pewności, że są już gotowi by zrobić kolejną perełkę to się za to nie biorą, choć w ten sposób łatwa kasa im umyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2006 o 07:50, GeoT napisał:

Ja mam pełne zaufanie do Blizza, jeśli już wezmą się za SC2 to będzie to coś co przyćmi wszystkie
RTSy. A więc fakt, że jeszcze nawet nie ogłaszają, że nad nim pracują mimo iż minęło juz 8
lat od premiery pierwszej części świadczy tylko na ich korzyść.


Wątpię, żeby SC2 był dobry bez sporej reklamy. Oczywiście Azjaci zrobią swoje i rzucą się na nowe dzieło Blizza tak, jakby za darmo rozdawali PS3. Blizzard - to jest jasne - wysławi i dopracuje swoją grę, będzie nad nią pracował cały czas, wydając kolejne pacze, poprawiając jakość gry przez Battle.net, banując oszustów i organizując turnieje. Nie wiem czy inna firma tworząca gry na pieca robi tak dużo dla graczy. Ale jakby na to nie patrzeć, ciężko będzie im pobić grywalność Rise of Legends, Bitwy o Śródziemie 2, zapowiadanych Warhammera: Mark of Chaos (8 odmiennych frakcji to musi być niesamowicie zbalansowane), C&C Tiberium Wars czy genialnie wyglądającej Supreme Commander. Nie liczy się tylko znany i wypicowany tytuł. Jak teraz patrzę na StarCrafta i Total Annihilation to wybieram to drugie - bo jest jakoś więcej frajdy z grania. Moim zdaniem, gdyby nie Korea to StarCraft nie byłby tak popularny w świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Galadin:
Blizzard dużo robi dla graczy Starcrafta? Organizuje turnieje i banuje oszusztów ? To nie Blizzard tylko fani. PGT, WGT, NTC to najpopularniejsze laddery przy których blizzard nie kiwną nawet palcem, ba, ostatnio wydał patcha(wkońcu) przez co ekipa PGT musiała zmieniać mapy i launcher.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Diablo 3 może się pojawić. Jak wszyscy pewnie wiedzą Blizzard zawsze robi grę na tyle długo aż nie uzna jej za całkowicie skończoną i bez błędów. Oto dowód na to, że Diablo 3 wyjdzie (okładka):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2006 o 19:33, Hitmanu napisał:

@Galadin:
Blizzard dużo robi dla graczy Starcrafta? Organizuje turnieje i banuje oszusztów ? To nie Blizzard
tylko fani. PGT, WGT, NTC to najpopularniejsze laddery przy których blizzard nie kiwną nawet
palcem, ba, ostatnio wydał patcha(wkońcu) przez co ekipa PGT musiała zmieniać mapy i launcher.


Miałem na myśli początki po wydaniu SC 2. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2006 o 23:50, Ttomekt napisał:

Moim zdaniem Diablo 3 może się pojawić. Jak wszyscy pewnie wiedzą Blizzard zawsze robi grę
na tyle długo aż nie uzna jej za całkowicie skończoną i bez błędów. Oto dowód na to, że Diablo
3 wyjdzie (okładka):


o ile pamietam ten dowod ma juz ladne kilka lat. no i okladke robi sie zazwyczaj jak gra jest juz prawie skonczona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 11:59, Galadin napisał:

Nie wiem czemu nie widać twojego posta. ;)


Hihi dopiero zobaczyłem jak Ci odpisałem ... zdolny jestem :)
Gdzieś mi musiało urwać cały tekst ... ech. Więc jeszcze raz:

Dnia 09.08.2006 o 11:59, Galadin napisał:

Wątpię, żeby SC2 był dobry bez sporej reklamy


Może nie do końca dobrze rozumiem: jeśli chodzi ci o te rzesze azjatów, to tym bardziej nie rozumiem :)
Przecież jeśli coś podoba się setkom tysięcy ludzi nieprzerwanie od kilku dobrych lat (nie tylko w Azji) , jeśli na BNie wciąż bawią się świetnie tysiące osób mimo iż gra ta ma już prawie 10 lat to jak ją nazwiesz jeśli nie grą kultową?
A jeśli chodzi Ci o marketing - to 1) Blizz jest w tym rzeczywiście niezły choć 2) ja na reklamy nie patrzę. Uruchamiam demo - jeśli gra się podoba kupuje "pełniaka" jeśli nie to do widzenia ;)

Dnia 09.08.2006 o 11:59, Galadin napisał:

Blizzard - to jest jasne - wysławi i dopracuje swoją grę, będzie nad nią pracował cały czas, wydając kolejne
pacze, poprawiając jakość gry przez Battle.net, banując oszustów i organizując turnieje.


Hitmanu odpisał Ci, że fani banują oszustów ?? Tak to zrozumiałem.
Rzeczywiście ogromny fanowski świat staje się samowystarczalny (jego wielkość samą w sobie trzeba zapisać in plus dla Blizza). Ale BN i wsparcie techniczne to domena Blizzarda - którą zorganizował świetnie.

Dnia 09.08.2006 o 11:59, Galadin napisał:

Ale jakby na to nie patrzeć, ciężko będzie im pobić grywalność Rise of Legends, Bitwy o Śródziemie 2,
zapowiadanych Warhammera: Mark of Chaos (8 odmiennych frakcji to musi być niesamowicie zbalansowane), > C&C Tiberium Wars czy genialnie wyglądającej Supreme Commander


Z podanych przez ciebie gier grałem w demo RoL (po 20 minutach się znudziłem) i C&C (nie zauważyłem rewelacji) za to w SC gram od premiery do dnia dzisiejsszego - o czymś to świadczy. Oczywiście lubienie/nie lubienie gier to kwestia gustu, ale skoro podałeś te przykłady to ja się do nich odniosłem :)

Dnia 09.08.2006 o 11:59, Galadin napisał:

Nie liczy się tylko znany i wypicowany tytuł


A wiesz dlaczego ten się liczy? Bo nie jest wypicowany ;)
Oczywiście od SC2 będzie się wymagać naprawdę duuużo. I chyba dlatego Blizz z oporami do tego podchodzi.

Dnia 09.08.2006 o 11:59, Galadin napisał:

gdyby nie Korea to StarCraft nie byłby tak popularny w świecie


No tutaj to już zupełnie przesadziłeś :)
Gry gra pojawiła się w 1998 roku ja nic o poglądach Koreańczyków nie wiedziałem. Mnie ta gra po prostu powaliła (tak jak wielu innych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 12:48, GeoT napisał:

Oczywiście od SC2 będzie się wymagać naprawdę duuużo. I chyba dlatego Blizz z oporami do tego
podchodzi.


Nadal nie pojmuję dlaczego ludzie tak bardzo lubią Stara (pewnie przez fabułę) skoro jest tam tyle (przynajmniej dla mnie) o wiele słabszych rzeczy niż w innych strategiach. Każda partyjka jest monotonna - zwiad żeby zobaczyć w co idzie przeciwnik i budujesz kontre. Wiem że gra wyszła koło 98r i się czepiam. Też byłem zaskoczony na początku gdy zobaczyłem SC u kolegi. Wtedy zacząłem grać w dynamiczne strategie. Jedyne co mi się do tej pory bardzo podoba to walka o surowce - ekonomi narazie ciężko się w innych strategiach doszukać.

Jeżeli SC2 będzie nadal polegał na budowaniu pojedyńczych żołnierzyków, gdzie będą walki w których uczestniczy z 30-40 jednostek, gdzie nie będzie wyraźnych różnic między ciężkim sprzętem, lotnictwem a piechotą, to SC2 dla mnie skończy się na kampaniach i fimikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2006 o 13:22, Galadin napisał:

Nadal nie pojmuję dlaczego ludzie tak bardzo lubią Stara (pewnie przez fabułę) skoro jest tam
tyle (przynajmniej dla mnie) o wiele słabszych rzeczy niż w innych strategiach.


Tego Ci nikt nie będzie w stanie wyjaśnić, ta gra ma w sobie po prostu To-Coś.
Uwielbiam strategie. Grałem prawie we wszystkie części AOE. Ostatnia trzecia część jest ładna ciekawa ale ... pograłem w nią ze 2 dni i jakoś nie mogę znaleźć ochoty, żeby ją odpalić (może jak mnie Vilmar wyciągnie). Grałem w C&C, RoL, Warhammera ale jedyne gry kóre oprocz Stara przytrzymały mnie dłużej to: Diuna 2, Warcraft 2 i 3 oraz Age of Mithology.
Jak powiedziałem: kwestia gustu i upodobań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ahh...dune2 harrokeni :) i polowanie na czerwia :P czy tez karmienie go zniwiarkami zeby zdechl :P to byly czasy :P

a mod do w3 ala starcraft ? nawet nie wiedzialem ze jest cos takioego :) wyglada interesujaco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować