Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 01.04.2009 o 00:33, Skywalker560 napisał:

Nic w tym ciekawego, typowe zagranie. Sam nie czytałem póki co żadnych książek opartych
na światach Blizzarda, więc nie powiem, jak one wypadają.


Ja przypadkowo dorwałem książki o Starcrafcie. I zapłakałem. Nad autorem i ich "fanami". Generalnie książki są strasznie słabe, pisane na poziomie gimnazjalisty-idioty, który grał w Starcrafta i pisze kiepskie opowiadanie na podstawie tego co widzi codziennie grając w grę. Płytki świat, ujowa fabuła, strasznie krótkie. Zdecydowanie NIE polecam. Książek o Warcrafcie nie czytałem, a te starcraftowe skutecznie zniechęciły mnie do zainteresowania się nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zagranicznych stronach zakończono wielkie odliczanie i ..... okazało się ze to znów nie była beta, tylko rzecz z nią powiązana.
Zaczęto za to konkursy "pisarskie" pod tytułem, "Dlaczego właśnie to ja mam dostać klucz do bety".

Słowo "ciekawa" było użyte ironicznie, za to już nawiązując do dzieł o tematyce SC,to niektóre recenzje tych książek po prostu wgniatają je w glebę, co mnie zniechęciło do zapoznawania się z ich treścią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żądam Terra-Trona w wersji podstawowej, w trybie single jako jednostka prototypowa.
A tak na marginesie to ze maja czas na takie pierdołki to świadczy o dwóch rzeczach:
- że zajmują się pierdołami i w nosie mają pierdyliony graczy oczekujących na kolejna cześć epickiej sagi.
- że zajmują się pierdołami bo maja na to czas ponieważ wyrobili 500% normy na jakiś tam okres czasu i SC2 zobaczymy już niedługo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Terra-tron świetny, możliwe, że pojawi się w edytorze (chociaż możliwe, że jako element otoczenia, nie jako jednostka chociaż kto wie...) razem z Tauren Marine. Skoro zrobili modele i animacje to czemu nie, zresztą nawet w W3 (pomijając już wspomnianego wcześniej Tinkera) były też inne jednostki-żarty (np. Hydralisk). Swoją droga faktycznie można się przyczepić do tego, że wrzucają takie pierdoły, a o prawdziwych nowych jednostkach dawno nie było już żadnego info :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie taką scenę w misji finałowej w WoL:

Raynor: Hah, Arcturus forces weren''t hard to break as you thought Matt.
Matt: Sir, I''m picking a transmission from Findlay on Korhal.
Raynor: What''s up Tychus? Celebrating our victory with the boys?
Tychus: Well Jimmy, you should look at that:
Terra-tron: Terra-Tron, TERRORIZE!
Raynor: Oh sh...

NEW MISSION OBJECTIVE:
- Destroy the Terra-Tron.
- Tychus Findlay must survive.

:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś je w oryginale czy po polsku? ;) Jeśli po polsku, to pamiętaj, że na odbiór może wpłynąć tłumaczenie ;). Poza tym książki pisane są przeważnie przez różnych autorów. Sam jeszcze nie czytałem żadnej z nich, ale słyszałem opinię, że lepiej przeznaczyć pieniądze na porządną literaturę nawet pomimo faktu, że licencjonowane powieści oparte na światach Blizzarda są jednymi z lepszych w swojej kategorii. I pod tą opinią się podpisuję, chociaż jak mi się jakaś książka kiedyś trafi, to pewnie przeczytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<podnosi rękę> Ja czytałem.

Cóż, nie jest to może literatura najwyższych lotów, ale czyta się ją nawet przyjemnie. Zwłaszcza Krucjatę Liberty''ego. Trzecia też jest całkiem niezła, druga już nie za bardzo. Szkoda jednak, że w naszym kraju na tym się kończy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również chętnie sięgnąłbym bo "I, Mengsk", bo ta książka zapowiada się na pozycję faktycznie rozbudowującą nieco tło fabularne tej postaci, jak i stanowiącą prolog do dalszych wydarzeń w serii. Z trzech książek, które wyszły w Polsce Krucjata Liberty''ego wydawała mi się najsłabsza (chociaż 2 pozostałe nie były wiele lepsze), po prostu w większość przepisana fabuła z pierwszej kampanii Terran, z dodanym jedynie wątkiem tytułowego reportera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że mieliśmy święte to widać z tejże okazji pojawiło się parę newsów związanych z SC2.
1) Podobno Battle Report jest już na wykończeniu i należy spodziewać się go na dniach, co zresztą jest już obiecywane od jakiegoś miesiąca / dwóch lub tez więcej :)
2) Na stronie sklepu internetowego Empik pojawiła ie opcja zakupu w przedsprzedaży, niby nic niezwykłego poza tym że podano dzień premiery, powiedzmy że nawet realny( 30 września 2009), cenę, ta to mnie powaliła (189 zł) i jakieś tam wymagania sprzętowe.
Co natomiast zwróciło moją uwagę to wydawca, mianowicie wg newsów to nie CDP będzie zajmował się wypuszczeniem gry na polski rynek tylko firma Licomp Empik Multimedia, czy ktoś z was słyszał o tej firmie, bądź miał do czynienia z jej dziełami ?
Co ciekawe na stronie tego wydawcy nie ma ani słowa o tym że wydają SC2, zresztą podobnie jest na stronie CDP, żadnej wzmianki o tym dziele Blizzarda (Diablo III już jest).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 08:42, Szalony_Max napisał:

Jako że mieliśmy święte to widać z tejże okazji pojawiło się parę newsów związanych z
SC2.
1) Podobno Battle Report jest już na wykończeniu i należy spodziewać się go na dniach,
co zresztą jest już obiecywane od jakiegoś miesiąca / dwóch lub tez więcej :)
2) Na stronie sklepu internetowego Empik pojawiła ie opcja zakupu w przedsprzedaży, niby
nic niezwykłego poza tym że podano dzień premiery, powiedzmy że nawet realny( 30 września
2009), cenę, ta to mnie powaliła (189 zł) i jakieś tam wymagania sprzętowe.
Co natomiast zwróciło moją uwagę to wydawca, mianowicie wg newsów to nie CDP będzie zajmował
się wypuszczeniem gry na polski rynek tylko firma Licomp Empik Multimedia, czy ktoś z
was słyszał o tej firmie, bądź miał do czynienia z jej dziełami ?
Co ciekawe na stronie tego wydawcy nie ma ani słowa o tym że wydają SC2, zresztą podobnie
jest na stronie CDP, żadnej wzmianki o tym dziele Blizzarda (Diablo III już jest).


189ZŁ?!?!?!?!??!?! Woaahhhh... Był taki plakat tego całego Licomp Empik Multimedia i tam też było, że w ich planie jest np. Modern Warfare 2. Jakiś fake...
Co do Battle Reportu - będzie pod koniec tego tygodnia, a przynajmniej tak mówił Karune na forum Blizzowskim.
Już raz wrzucili, ale niedokończonego i z powrotem wywalili ze stronki - ale dzielni internauci przechwycili już i skrypt tego raportu i mapę. Ale nie będę podawał linka, bo lepiej sobie nie spojlować... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 08:42, Szalony_Max napisał:

2) Na stronie sklepu internetowego Empik pojawiła ie opcja zakupu w przedsprzedaży, niby
nic niezwykłego poza tym że podano dzień premiery, powiedzmy że nawet realny( 30 września
2009), cenę, ta to mnie powaliła (189 zł) i jakieś tam wymagania sprzętowe.


Taa, Empik miałby być najlepiej poinformowany, poza tym ta cena, toż to prawie tyle samo co World of Warcraft co do prawdopodobnych rzeczy zdecydowanie nie należy. Chociaż gry LEM do najtańszych nie należą.

Dnia 15.04.2009 o 08:42, Szalony_Max napisał:

Co natomiast zwróciło moją uwagę to wydawca, mianowicie wg newsów to nie CDP będzie zajmował
się wypuszczeniem gry na polski rynek tylko firma Licomp Empik Multimedia, czy ktoś z
was słyszał o tej firmie, bądź miał do czynienia z jej dziełami ?


W skrócie LEM. Działa od dawna tylko tak po cichu. Wyjaśnieniem tej sytuacji może być to, że LEM ma umowę z Activision, a po połączeniu z Vivendi ktoś może myśleć, że LEM będzie wydawał i gry Blizzarda. Wydaje mi się jednak że umowa między Blizzardem a CDP nadal obowiązuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena gry widać jest wzięta z sufitu, 189 zł za 1 cześć trylogii to zdecydowanie za dużo, nawet biorąc pod uwagę obecne ceny gier - 130 zł to bardzo dużo. Do tego jeśli dodatki miałyby być wypuszczane w podobnym przedziale cenowym, to ja chyba podziękuje i poczekam jakieś 3-4 lata aż ceny spadną. (Co ciekawe SC1 nadal kosztuje około 50 zł mimo iż upłynęło 10lat od premiery).
Co do wydawcy, to po ogłoszeniu premiery SC2 na stronie CDP w planie wydawniczym gra była podana, obecnie jej nie ma mimo kolejnych aktualizacji strony, może to tylko błąd lub przeoczenie.
Swoją drogą jestem ciekaw jak wydadzą SC2 w Polsce, czy zrobią pełna polonizację albo kinową a może wypuszcza bez niczego w całości po angielsku.
A z umowami to jest tak że trwają dopóki obydwie strony mają z tego korzyści, w branży gier obecnie raczej niema miejsca na sentymenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować