Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 15.04.2009 o 12:23, Szalony_Max napisał:

/.../
Swoją drogą jestem ciekaw jak wydadzą SC2 w Polsce, czy zrobią pełna polonizację albo
kinową a może wypuszcza bez niczego w całości po angielsku.


CDP zapewne full PL, dokładnie jak to było z W3 ostatnio, może dadzą możliwość składania zamówień na wersje oryginalne w ograniczonej ilości i w wyższej cenie. Cena może być 129. Nie sądzę aby udało im się zejść niżej.
LEM angielska lub z polskimi napisami. Dubbingu zapewne nie będzie w tym przypadku. Cena zapewne 149 lub 159 znając LEMa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 12:23, Szalony_Max napisał:

Cena gry widać jest wzięta z sufitu, 189 zł za 1 cześć trylogii to zdecydowanie za dużo, nawet biorąc pod
uwagę obecne ceny gier - 130 zł to bardzo dużo.

Niestety nie jest. Na amazon.uk 30 funtów, na amazon.com 50$. Do tego to lem a nie CDP czy Cenega.

Dnia 15.04.2009 o 12:23, Szalony_Max napisał:

Swoją drogą jestem ciekaw jak wydadzą SC2 w Polsce, czy zrobią pełna polonizację albo
kinową a może wypuszcza bez niczego w całości po angielsku.

Wedle Empiku kinowa.

Dla mnie LEM to gry z serii Star Wars. Swoją drogą to najdroższy wydawca gier. Ciekawe czy będzie EK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.04.2009 o 08:42, Szalony_Max napisał:

1) Podobno Battle Report jest już na wykończeniu i należy spodziewać się go na dniach,
co zresztą jest już obiecywane od jakiegoś miesiąca / dwóch lub tez więcej :)

No mam nadzieję, że w tym tygodniu w końcu się pojawi. No ile można czekać. ;)

Dnia 15.04.2009 o 08:42, Szalony_Max napisał:

2) Na stronie sklepu internetowego Empik pojawiła ie opcja zakupu w przedsprzedaży, niby nic
niezwykłego poza tym że podano dzień premiery, powiedzmy że nawet realny( 30 września 2009),

Moim zdaniem bardzo mało prawdopodobna data premiery. Bardziej bym stawiał na okres przedświąteczny.

Dnia 15.04.2009 o 08:42, Szalony_Max napisał:

cenę, ta to mnie powaliła (189 zł) i jakieś tam wymagania sprzętowe.

Powiedzmy sobie szczerze, właśnie takiej ceny należało się spodziewać, więc niby co w tym jest takiego powalającego ?

Dnia 15.04.2009 o 08:42, Szalony_Max napisał:

Co natomiast zwróciło moją uwagę to wydawca, mianowicie wg newsów to nie CDP będzie zajmował
się wypuszczeniem gry na polski rynek tylko firma Licomp Empik Multimedia,czy ktoś z was słyszał o tej
firmie, bądź miał do czynienia z jej dziełami ?

Nigdy nie słyszałeś o takim wydawcy jak LEM ? o_O

Dnia 15.04.2009 o 08:42, Szalony_Max napisał:

Co ciekawe na stronie tego wydawcy nie ma ani słowa o tym że wydają SC2, zresztą podobnie
jest na stronie CDP, żadnej wzmianki o tym dziele Blizzarda (Diablo III już jest).

Może CDP utraciło na rzecz LEM-a prawa do wydawania StarCraft 2, ale CDP nie należy do firm, które lubią się takimi rzeczami chwalić, natomiast LEM aż do dnia dzisiejszego nie wiedział czy to akurat na nich spadnie den zaszczyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena jak cena, rozumiem że jest kryzys ale podnoszenie cen to moim zadaniem jest ostatnią rzeczą jaka ma go zmniejszyć i zniwelować.
Ewentualnie 189 zł za wersję tylko angielską to porażka, rozumiem dać taką kwotę za tłumaczenia oraz cała tą promocję ale płacić prawie 200 zł tylko za sprowadzenie pudełek do Polski to przesada.
To że gra kosztuje ileś tam za granicą wcale nie musi oznaczać że w kraju nadwiślańskim będzie opiewała na kwotę bliską 200 zł, nie zdziwiłbym się jakby po primerze płakali że gra nie schodzi a ludzie ją piracą.
Co do wersji językowej mam właśnie nadzieję na wersje kinowa, ostanie pełne tłumaczenia ze strony CDP i Cenegi jakoś nie podpadły mi do gustu.
O czymś takim jak LEM nie słyszałem, a raczej to coś nie obiło mi się to o uszy, ostatnimi czasy częściej używam komputera do pracy niż do rozrywki (zgroza :) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 14:57, Szalony_Max napisał:

O czymś takim jak LEM nie słyszałem, a raczej to coś nie obiło mi się to o uszy, ostatnimi
czasy częściej używam komputera do pracy niż do rozrywki (zgroza :) ).

LEM jest wydawcą dość wielu znanych gier np. serii Call of Duty. We współpracy z EA wydawał kiedyś gry (nie wiem czy nadal ta współpraca jest aktualna, jako że tematem nie interesuję się już tak jak kiedyś, a i dawno żadnej gry od EA nie kupiłem). Co do tego, że w sklepie Empika widnieje inny wydawca to może być błąd, podobnie data premiery zapewne nie jest prawdziwa. No bo jak? Wiedzą to pierwsi przed samym Blizzardem? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 14:57, Szalony_Max napisał:

O czymś takim jak LEM nie słyszałem, a raczej to coś nie obiło mi się to o uszy, ostatnimi
czasy częściej używam komputera do pracy niż do rozrywki (zgroza :) ).


LEM w Polsce odpowiedzialny jest za wydanie m.in. takich gier jak Doom 3, Quake IV czy wreszcie seria Call of Duty, a więc jak widać, tytuły nie byle jakie. Niestety, ceny gier tego wydawcy - delikatnie mówiąc - nie należą do najniższych a jakby tego było mało to bardzo kiepsko u niego z tanimi seriami, jest tylko jedna i to uboga (w sensie zawartości pudełka) "Best of Activison" i jej cena wynosi 39zł. Na domiar złego zanim jakiś tytuł do niej trafi to mijają wieki, bowiem dopiero w tym miesiącu do niej trafiło Call of Duty 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 14:57, Szalony_Max napisał:

...
Ewentualnie 189 zł za wersję tylko angielską to porażka, rozumiem dać taką kwotę za tłumaczenia
oraz cała tą promocję ale płacić prawie 200 zł tylko za sprowadzenie pudełek do Polski
to przesada.
To że gra kosztuje ileś tam za granicą wcale nie musi oznaczać że w kraju nadwiślańskim
będzie opiewała na kwotę bliską 200 zł, nie zdziwiłbym się jakby po primerze płakali
że gra nie schodzi a ludzie ją piracą.


Wysokie ceny wersji angielskich wcale nie są dziwne, wystarczy wiedzieć o pewnym "drobiazgu". Żaden zachodni wydawca się nie zgodzi, by jakaś jego gra była sprzedawana w wersji angielskiej w "polskiej" cenie z obawy przed reeksportem. Gdy gra jest spolszczona, przestaje być atrakcyjna dla Niemca czy Anglika (bariera językowa) i ryzyko reeksportu znika -> zachodni wydawca zgadza się na sprzedaż gry w Polsce po niższej cenie, niż w innych krajach.
Poza tym może być tak, że wersja angielska będzie sprowadzona w niewielkim nakładzie (jak to było w przypadku WIII) co wydawca (lub "wydawca" :)) będzie sobie musiał zrekompensować wyższą cenę.
Również LEM jako "wydawca" SII niekoniecznie musi dziwić - już były takie przypadki, gdy gra w wersji angielskiej i polskiej była dystrybuowana u nas przez różnych wydawców (na ten przykład Desperados).
Do tego, co napisano powyżej dodam, że LEM to taki "śpioch" - zawsze zostaje w tyle za konkurencją (widać to np. po cenach gier ;)), "ich" gry zazwyczaj po wyprzedaniu nakładu "premierówek" znikają ze sprzedaży i nie mają "swojej" taniej serii (BoA czy ta seria z grami Lucasarts to po prostu "zlokalizowane" zagraniczne serie).
Arcling
LEM nigdy nie wydawał u nas gier EA - przed otwarciem EA Polska wydawcą ich gier był IMGroup (po przejęciu przez Cenegę znany jako Cenega Polska :)), a wcześniej - IPS (który w pewnym momencie został częścią IMGroup - ach te fuzje, przejęcia ;)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 12:23, Szalony_Max napisał:

Swoją drogą jestem ciekaw jak wydadzą SC2 w Polsce, czy zrobią pełna polonizację albo
kinową a może wypuszcza bez niczego w całości po angielsku.


Wścieknę się, jeżeli ktoś spróbuje grę spolonizować (choćby kinowo). Chyba, że... Swego czasu można było zamówić Warcraft 3 w wersji angielskiej bezpośrednio u dystrybutora - pomysł świetny, wart ponownego wprowadzenia w życie.

Co do ceny - czy ktoś naprawdę wierzy w to, że SC2 będzie produktem tak drogim? Zapewne zostanie jednak zlokalizowany, co przyczyni się do znacznego spadku ceny. Inna sprawa, że za wersję ENG gotów byłbym tyle zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 19:35, Principes napisał:

Wścieknę się, jeżeli ktoś spróbuje grę spolonizować (choćby kinowo). Chyba, że... Swego
czasu można było zamówić Warcraft 3 w wersji angielskiej bezpośrednio u dystrybutora
- pomysł świetny, wart ponownego wprowadzenia w życie.


Nawet jeśli SC2 było w pełni zlokalizowane to przecież w dzisiejszych czasach żadnym problemem jest kupienie gry w zachodnich sklepach. A nawet u samego Blizzarda będziesz mógł kupić wersję elektroniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Dnia 15.04.2009 o 12:01, Daimon_Frey napisał:

W skrócie LEM. Działa od dawna tylko tak po cichu. Wyjaśnieniem tej sytuacji może być
to, że LEM ma umowę z Activision, a po połączeniu z Vivendi ktoś może myśleć, że LEM
będzie wydawał i gry Blizzarda. Wydaje mi się jednak że umowa między Blizzardem a CDP
nadal obowiązuje.

No i tu może być problem. Po powstaniu ActiBlizz jakoś nie widziałem, aby CDP wydawało gry od Activision.
A LEM natomiast jest wydawcą (CDP też) WoW''a. Podejrzewam, że LEM podpisał umowę z Blizzem, i teraz oni będą wydawać w Polsce gry Blizzarda. Chociaż mogę się mylić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 21:00, Growin napisał:

A LEM natomiast jest wydawcą (CDP też) WoW''a.


Słyszałem o tym, ale nie widziałem egzemplarzy WotLK made by LEM, za to wiem, że CDP organizował premierę tego dodatku, pomimo tego że ActiBlizz już istniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 20:49, Daimon_Frey napisał:

Nawet jeśli SC2 było w pełni zlokalizowane to przecież w dzisiejszych czasach żadnym
problemem jest kupienie gry w zachodnich sklepach. A nawet u samego Blizzarda będziesz
mógł kupić wersję elektroniczną.


Szczerze? Niech wreszcie ludzie zaczną się uczyć tego języka. Mam już serdecznie dosyć sprowadzania KAŻDEGO tytułu z zagranicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2009 o 22:06, Daimon_Frey napisał:

> A LEM natomiast jest wydawcą (CDP też) WoW''a.

Słyszałem o tym, ale nie widziałem egzemplarzy WotLK made by LEM,

Ponoć są na empik.com. "Ponoć" bo mi strona się nie wczytuje i w chwili obecnej nie mam jak spr.

Dnia 15.04.2009 o 22:06, Daimon_Frey napisał:

za to wiem, że CDP
organizował premierę tego dodatku, pomimo tego że ActiBlizz już istniało.

Owszem, ale kolejny przykład:
Czasy "Przed - ActiBlizzardowe"
Gra: Prototype
Wydawca: Sierra
Dystrybutor PL: CDP

Czasy "po wielkich zmianach"
Ta sam gra
Wydawca: Sierra
Dystrybutor PL: Licomp Empik Multimedia

Coś mi się wydaje, że po fuzji Blizzard-Activision, LEM został dystrybutorem gier koncernu Vivendi. Jeśli tak naprawdę jest to CDP raczej nie wyda gier Zamieci, choć z drugiej strony..... to jest w końcu Blizzard, oni są nieprzewidywalni i chyba mają gdzieś niepotrzebne zmiany. Skoro CDP wydało ich poprzednie gry, to może i wydać następne? Na razie nic dokładnie nie wiadomo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No sorry, ale tu jest Polska, językiem urzędowym jest polski, więc tytuły będą wydawane w większości po polsku, choćby po to, żeby zwiększyć liczbę ich potencjalnych odbiorców. I wiesz, łatwiej Tobie sprowadzać wszystkie gry zza granicy niż nauczyć te dziesiątki tysięcy ludu angielskiego. ;) A co do ceny Starcrafta II - cóż, imo odpadnie im co najmniej ze 25% potencjalnych nabywców. Cena 190zł to w Polsce cena zaporowa. Nie mówcie, że nie, bo w takim wypadku czemu ludzie wolą PC? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2009 o 17:49, JayL napisał:

No sorry, ale tu jest Polska, językiem urzędowym jest polski, więc tytuły będą wydawane
w większości po polsku, choćby po to, żeby zwiększyć liczbę ich potencjalnych odbiorców.
I wiesz, łatwiej Tobie sprowadzać wszystkie gry zza granicy niż nauczyć te dziesiątki
tysięcy ludu angielskiego. ;) A co do ceny Starcrafta II - cóż, imo odpadnie im co najmniej
ze 25% potencjalnych nabywców. Cena 190zł to w Polsce cena zaporowa. Nie mówcie, że nie,
bo w takim wypadku czemu ludzie wolą PC? ;)


Bo PC jest platformą uniwersalną?
Odpowiadając na twoje pytanie - w krajach skandynawskich nikt nie lokalizuje gier - co ciekawe, szacunek do własnej kultury, języka i ojczyzny ludzie tam mieszkający mają większy, niż nasze zakompleksione, post-PRLowskie społeczeństwo, które pluje na wszystko, co polskie, a kraj najchętniej sprzedałoby za garść srebrników. Ale za to gra w wersje spolonizowane, ogląda filmy z lektorem - szkoda, że nie przynosi to efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego u nas polonizuje się gry - wyjaśniłem wcześniej w odpowiedzi na post Szalonego_Maxa, polecam lekturę ;). A tak poza tym, jakie płace mają Skandynawowie? Jeśli na poziomie europejskim, to i ceny takie mogą mieć. Polska to taki "kraj trzeciego świata", w którym większość obywateli wydaje 90% pensji na codzienne potrzeby (jeść coś trzeba...), % zupełnie nie do pomyślenia dla takiego np. Brytyjczyka.

A to, że polonizacje robi się stawiając na "jakoś" niż "jakość" to już inna para skarpetek, przypadki, jak w Act of War (gdzie wersja PL ze względu na bugi nadaje się co najwyżej na podstawkę pod kufel) niestety nie są odosobnione, nawet tak obtrąbiony WIII ("najdroższa polonizacja") jakiś taki letni jest (mam "premierówkę" i parę bugów w niej jest), choć "angol", głównie ze względu na "joł ziom" Arthasa, też idealny nie jest.

BTW, jak odszuka stare "Sikrety", to sprawdzę, ile w chwili premiery kosztowały niespolonizowane hity Blizzarda (WII, SC, Diablo), ale z tego, co pamiętam, to nie było to mniej, niż 159 PLN (chyba tylko BW kosztował coś koło 79).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz mnie wobec tego, dlaczego Mass Effect można było wydać w wersji PL/ENG w rozsądnej cenie? Dlaczego gry wydawane przez EA również posiadają możliwość wyboru języka, a nie kosztują fortuny?

Co się tyczy oryginalnego WIII - głosy podłożono świetnie, nie mam większych zastrzeżeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować