Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Oglądam filmiki z bety, słucham soundtrack''a i nie mogę się doczekać. Jestem marudą i wybrzydzam często, ale ta gra już robi na mnie ogromne wrażenie. I uważam że Blizzard na pewno zrobi albo rpg albo mmo związane ze Starcraftem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra robi duże wrażenie ale ciekawi mnie jedno czy oni dodadzą multithreading bo jak gra ma obsługiwać tylko 1 rdzeń to ja sobie tego SC2 odpuszczę !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 13:44, Numenpl napisał:

Ta gra robi duże wrażenie ale ciekawi mnie jedno czy oni dodadzą multithreading bo jak
gra ma obsługiwać tylko 1 rdzeń to ja sobie tego SC2 odpuszczę !!


Jeżeli jeden z sześciu rdzeni twojego przewypasionego Intel Ultrimo Optio 6,66 GHz udźwignie SC 2 w pełnej krasie, to w czym problem? Poza tym, wydaje mi się mało prawdopodobne, żeby jakakolwiek dzisiejsza produkcja nie obsługiwała wielu rdzeni.

Edit: Tak na marginesie - multithreading odnosi się do JEDNEGO rdzenia i optymalizacji jego zasobów. To nie to samo, co wielordzeniowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2010 o 15:16, Lord_Avatar napisał:

Edit: Tak na marginesie - multithreading odnosi się do JEDNEGO rdzenia i optymalizacji
jego zasobów. To nie to samo, co wielordzeniowość.

ups wpadka właśnie te słowa zawsze mi się mylą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest pierwszy patch. I trochę mnie boli, że Mothership jest robiony na takiego nowego Arbitra. Tyle, że może atakować też lataczy (Arbiter chyba atakował tylko naziemne albo nawet wcale nie mógł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 11:30, Bambusek napisał:

Jest pierwszy patch.


Hmmm. Widać twórcy nie bardzo wiedzą, co zrobić z Mothershipem i High Templarem. W SC Halucynacja odstawała użytecznością od nieśmiertelnego Psi Storma, po latach doświadczeń wypadałoby lepiej zbalansować umiejętności. Jestem bardzo ciekaw, co ostatecznie wyląduje w pełnej wersji. Ale jeśli Statek-Matka nie będzie miał extra super cool full wypas Narzędzia-Totalnej-Rozpierduchy, to będę zasmucony.

Dnia 26.02.2010 o 11:30, Bambusek napisał:

Tyle, że może atakować też lataczy (Arbiter chyba atakował tylko naziemne albo
nawet wcale nie mógł).


Mógł atakować wszystko. Niestety, te jego 10 pkt obrażeń (Explosive damage tzn. 50% obrażeń vs Small units oraz 75% obrażeń vs Medium units.) było najbardziej żałosnym atakiem, jaki występował w SC 1. Ktoś, kto tym walczył, musiał być wyjątkowo zdesperowany - na SCV potrzeba 12 strzałów. Choć naturalnie te kilka punktów dmg piechotą nie chodziło gdy jakiś Tank stał sobie z dala od wieżyczek, to się go tym łaskotało.


Ktoś może mi wyjaśnić, co znaczy:
Promień ścieżkowania budowy jednostki został zmniejszony z 0,75 do 0,5625?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 16:48, Matteos napisał:

Ktoś może mi wyjaśnić, co znaczy:
Promień ścieżkowania budowy jednostki został zmniejszony z 0,75 do 0,5625?


W zasadzie chodzi o to, że zakodowane rozmiary Collosusa były zbyt duże i niekiedy blokował się między budynkami. Wartość zmniejszono po to, aby więcej nie dochodziło do takich sytuacji (jego fizyczne rozmiary pozostają bez zmian).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opinia po pierwszych dwóch grach:
2 lingi >>>> 1 Zealot

Halucynacje ma teraz jednostka T1 u protów (nazwy nie pamiętam). Microwanie blinkerami (Stalkerami) to niezła zabawa :D Dostęp do Dark Templars został znacznie utrudniony, przez konieczność wznoszenia budynku dedykowanego dla nich.

Z ciekawostek: Collosusy ustawione na wzniesieniu mogą siekać wrogą armię i nie zostają dla przeciwnika podświetlone (ujawnione), tzn. są cały czas przykryte mgłą wojny.

Ogólnie na razie grałem tylko protami i to całe dwie gry. Z czego jedna usadzona z lingami, a druga wygrana po tym jak mój sojusznik wyszedł ;o Jak coś, to pytajcie, a postaram się odpowiedzieć.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 17:34, Deathscythe napisał:

Ogólnie na razie grałem tylko protami i to całe dwie gry. Z czego jedna usadzona z lingami,
a druga wygrana po tym jak mój sojusznik wyszedł ;o Jak coś, to pytajcie, a postaram
się odpowiedzieć.


Jak wygląda użyteczność lotniskowców? Trochę zmienił się rozkład sił w poszczególnych tierach, a z różnych prezentacji i filmików jakie widziałem wynika, że Carrier nie jest jakimś powalającym terminatorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 18:14, Matteos napisał:

> Ogólnie na razie grałem tylko protami i to całe dwie gry. Z czego jedna usadzona
z lingami,
> a druga wygrana po tym jak mój sojusznik wyszedł ;o Jak coś, to pytajcie, a postaram

> się odpowiedzieć.

Jak wygląda użyteczność lotniskowców? Trochę zmienił się rozkład sił w poszczególnych
tierach, a z różnych prezentacji i filmików jakie widziałem wynika, że Carrier nie jest
jakimś powalającym terminatorem.


2x Carrier + 2x Void Ray + mothership + obs = wygrana, o ile kontrolujesz własne jednostki. Lotniskowce teraz zrobiły się bardziej papierowe zdecydowanie.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie jednostki Protossów są jakby delikatniejsze. Stalkerzy wymagają dobrego Micro, bo spadają strasznie szybko. Mothership wywolal straszny whine na forum bety, a ja go wcale jakoś OP nie widzę. A teraz go jeszcze nerfnęli podbijając koszt vortexa i zabierając teleport do wybranego budynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z moją ulubioną jednostką terran czyli Marines różnią się oni skutecznością od tych z jedynki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2010 o 20:18, Numenpl napisał:

A jak wygląda sprawa z moją ulubioną jednostką terran czyli Marines różnią się oni skutecznością
od tych z jedynki??


Nie mają dostępu do medyków na samym początku, ale mają upgrade do HP (+10 czy 15, nie pamiętam), co sprawia, że to najpotężniejsza jednostka z I tiera, gdzieś o tym był tekst, bodajże na SCLegacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nowy pach do bety
Terranie

* Banshee
o Maskowanie: Opracowanie tej umiejętności nie wymaga już posiadania rdzenia fuzyjnego.
* Koszary
o Czas budowy koszar został zmniejszony z 65 do 60.
* Fabryka
o Czas budowy fabryki został zmniejszony z 65 do 60.
* Reaktor
o Czas budowy reaktora został zmniejszony z 40 do 25.
* Kosiarz
o Czas szkolenia jednostki został zwiększony z 30 do 40.
o Doping hormonalny: Czas opracowania ulepszenia został zwiększony z 90 do 100.
* Port gwiezdny
o Czas budowy tej struktury został zmniejszony z 55 do 50.
* Laboratorium technologiczne
o Czas budowy tej struktury został zmniejszony z 30 do 25.

Protosi

* Statek-matka
o Czas budowy jednostki został zwiększony ze 120 do 160.
o Wartość zaopatrzenia zużywanego przez jednostkę została zwiększona z 6 do 8
o Liczba strzałów w salwie jednostki została zmniejszona z 8 do 6
o Wartość osłony jednostki została zmniejszona z 400 do 350.
o Wartość życia jednostki została zmniejszona z 400 do 350.
o Przyspieszenie jednostki zostało zmniejszone z 1,3125 do 0,3125.
o Zwalnianie tej jednostki zostało zwiększone z 0 do 1.
* Nexus
o Przyspieszenie czasoprzestrzeni: Czas działania umiejętności został zmniejszony z 30 do 20.

Zergi

* Skaziciel
o Wartość obrażeń zadawanych przez jednostkę została zwiększona z 12 (+8 przeciwko jednostkom masywnym) do 12 (+10 przeciwko jednostkom masywnym).

kiedy oni się za roach wezmą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

0.o oto co bezpodstawny, masowy whine potrafi zrobić ... Boost dla każdego, nerf dla Protossów, podczas gdy ci są biedni. Plus dla tych banshee, powinny byćw stanei zatrzymać Roach rushu, jeżeli gracz Terran się spręży.

Ciekawe po którym patchu mothership w ogóle wyleci z gry, bo i tak będzie bezużyteczny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 15:08, Bambusek napisał:

0.o oto co bezpodstawny, masowy whine potrafi zrobić ... Boost dla każdego, nerf dla
Protossów, podczas gdy ci są biedni. Plus dla tych banshee, powinny byćw stanei zatrzymać
Roach rushu, jeżeli gracz Terran się spręży.

Ciekawe po którym patchu mothership w ogóle wyleci z gry, bo i tak będzie bezużyteczny...

No taki bezpodstawny whine to nie był widziałem repy oraz czytałem fora i zgadzam się że mothershipa trzeba osłabić !!

Akurat jeśli chodzi o terran to oni zawsze mieli ze 2 - 4 sposoby na wyprowadzenie kontry na mass roach!!
Zmiana banshee była potrzebna bo prawie nikt jej nie używał (roach ma tylko atak ground).

Natomiast na roach niektórzy mają pomysł dość prosty armor:1 60hp i znerfować regenerację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 18:11, Matteos napisał:

> Pozdrawiam
> C.

Powiedz mi jeszcze, jak wygląda pathfinding i inne tego rodzaju elementy? "Konkurencja"
technologicznie robi mniejsze czy większe postępy np.
http://www.gametrailers.com/video/flowfield-pathfinding-supreme-commander/62420

akurat pathfinding to tak jak w klasycznym rts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2010 o 18:11, Matteos napisał:

Powiedz mi jeszcze, jak wygląda pathfinding i inne tego rodzaju elementy? "Konkurencja"
technologicznie robi mniejsze czy większe postępy np.
http://www.gametrailers.com/video/flowfield-pathfinding-supreme-commander/62420


Pathfinding jest bardzo dobry - już praktycznie nie ma problemów z przemieszczeniem sporej armii przez wąski przesmyk. Mam jednak wrażenie (bo na razie tylko filmy widziałem), że wojska nie trzymają żadnego szyku/formacji, ale lecą w kupie. Ta "kupa" niestety sprawia czasem wrażenie trochę chaotycznej i tylko po jej średnicy można ocenić jej siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować