Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 08.04.2010 o 20:24, Daimon_Frey napisał:

http://starcraft2.gram.pl/news.php?id=176

100 dolców za kolekcjonerkę
60 za edycję zwykłą
co wy na to? :)

Jeśli będzie w Polsce dostępna za bardziej rozsądną cenę, to możliwe, że kupię. Będzie to pierwsza kolekcjonerska od Blizzarda, którą w ogóle zamierzam kupić. Oby tylko była też dostępna w wersji angielskiej, a nie tej "polskawej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2010 o 22:50, Arcling napisał:

Jeśli będzie w Polsce dostępna za bardziej rozsądną cenę, to możliwe, że kupię. Będzie
to pierwsza kolekcjonerska od Blizzarda, którą w ogóle zamierzam kupić. Oby tylko była
też dostępna w wersji angielskiej, a nie tej "polskawej".


Kolekcjonerka WoWa i kolejnych dodatków kosztowała 300zł u nas. W przypadku SC2 może być podobnie, przynajmniej jeśli będzie to ta sama kolekcjonerka, a nie widzę powodu by miało być inaczej. W ogóle cena SC2 wygląda tak jakby wynosiła tyle samo co ceny WoWa.
Co do wersji polskiej, to nie sądzę, żeby miała ona jakiekolwiek znaczenie. Niedługo po premierze będzie dostępna wersja elektroniczna, możliwe, że wówczas będzie można ściągnąć jakąkolwiek wersje będzie się chciało. Blizzard też wspominał o pakietach językowych, więc jaką wersję kupimy to chyba nie będzie miało większego znaczenia bo i tak będziemy mogli sobie skombinować wersję jakąkolwiek będziemy chcieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2010 o 22:58, Daimon_Frey napisał:

Kolekcjonerka WoWa i kolejnych dodatków kosztowała 300zł u nas. W przypadku SC2 może
być podobnie, przynajmniej jeśli będzie to ta sama kolekcjonerka, a nie widzę powodu
by miało być inaczej. W ogóle cena SC2 wygląda tak jakby wynosiła tyle samo co ceny WoWa.

Dokładnie. WoW zresztą nie jest u nas wydawany jako taki a jedynie sprowadzany, a skoro nie ma polonizacji lub chociaż częściowo polskiego wydania (instrukcja, napisy na pudełku, kinowa wersja językowa itd.) to siłą rzeczy ceny są wyższe. SC2 to jednak już pełne polskie wydanie, a niestety tak jak piszesz zanosi się na to, że cena będzie wysoka jak na standardy. Może to też kwestia zmiany wydawcy? Obecnie chyba zarówno tłumaczenie jak i przygotowanie do wydania będzie bezpośrednio od Blizzarda, więc pewnie to nie jest bez wpływu. Ciekawe czy gdyby grę wydawał taki CDP lub Cenega to czy cena byłaby inna.

Dnia 08.04.2010 o 22:58, Daimon_Frey napisał:

Co do wersji polskiej, to nie sądzę, żeby miała ona jakiekolwiek znaczenie. Niedługo
po premierze będzie dostępna wersja elektroniczna, możliwe, że wówczas będzie można ściągnąć
jakąkolwiek wersje będzie się chciało. Blizzard też wspominał o pakietach językowych,
więc jaką wersję kupimy to chyba nie będzie miało większego znaczenia bo i tak będziemy
mogli sobie skombinować wersję jakąkolwiek będziemy chcieli.

Mam taką właśnie nadzieję, że rozdział na klucze sobie darują. W przypadku W3 można było sobie dowolnie przy rejestracji wybrać każdą wersję językową (a i na żądania drogą mailową Blizzard może ją zmienić, wiem, bo sam taką prośbę wnosiłem i ją zrealizowali).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.04.2010 o 22:58, Daimon_Frey napisał:

Kolekcjonerka WoWa i kolejnych dodatków kosztowała 300zł u nas.


Ja tam kolekcjonerke drugiego dodatku do WoWa kupilem za 149 PLN w promocji w Media Markcie. Co sie tyczy kolekcjonerki StarCrafta II to ja kupie nawet jesli bedzie kosztowac 300 PLN. Blizzard robi bardzo ograniczony naklad swoich EK, wiec dla kolekcjonerow, a przede wszystkim fanow ich gier to nie lada gratka, z drugiej strony gdyby bylo potrzebne nagle dobre zrodlo finansowania... coz EK podstawowego World of WarCraft potrafi osiagnac na aukcjach ladna cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, pudełko prezentuje się naprawdę świetnie. Edycja kolekcjonerska również. Jeśli tylko trafi się okazja do zakupu kolekcjonerki, nie zawaham się ani chwili. :-)
Tylko kiedy ta premiera ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.04.2010 o 03:16, Wojman napisał:

PLN. Blizzard robi bardzo ograniczony naklad swoich EK

Od kiedy Blizz zauważył, że na EK też można zarobić niezłą kasę, zaczął wydawać ich znacznie więcej. EK Lich Kinga do dzisiaj zalega w moim Media Markt (niestety bez promocji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest już wygląd pudełka zwykłej edycji oraz wizualizacje zawartości kolekcjonerki np. nowego modelu Thora (Traaaansfoooormeeeers!).
http://starcraft.incgamers.com/gallery/showgallery.php?cat=523&page=1
Podano także ceny w euro:
Wersja zwykła: 59.99€
Edycja kolekcjonerska: 89.99€
Jak widać, rozbieżności są spore. W sumie w tej EK nie ma aż takich niesamowitych bonusów, bym nie mógł spać po nocach i już odkładał tę wysoce niemałą kwotę. Chyba pozostanę przy szeregowej... Nie zapominajmy, że takie kolekcjonerki wyjdą jeszcze dwie. Może "protoski" dodatek mnie zachęci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 12:45, Damianuss1 napisał:

O tym, że wyjdą jeszcze dwie to nie wiedziałem :o. Ciekawe jak będzie wyglądała EK "zerg"
type.


Nie chodziło mi o jeszcze dwie EK Wings of Liberty, tylko o kolekcjonerki następnych części Heart of the Swarm i Legacy of the Void (czy jak to tam będzie się ostatecznie nazywać). Pierwsza część "trylogii" jest poświęcona Terranom, stąd Raynor na okładce i część stricte terrańskich bonusów. A że kolejne dodatki będą mieć specjalne wydania, to chyba nie ulega wątpliwości (kasa! kasa! kasa!). Stąd moje nastawienie: trzy razy po 100$ nie mam zamiaru dawać, ale jeśli akurat Toss EK mi się spodoba, to kto wie... Inna sprawa, kiedy to się wszystko pojawi na sklepowych półkach, skoro nie było nawet premiery podstawki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no to zrobiło się ciekawie. BN zaliczył chyba mały pad, bo dzieją się DZIWNE rzeczy. Ludzie (w tym ja) poprawnymi loginami i hasłami logują się do cudzych kont (!), mają zresetowane ligi i takie tam cuda. Nie wygląda to na pełny reset ani prace konserwacyjne, bo niektórych to podobno nie dotknęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem pobawić się dziś stormem. Bo czemu nie?
Siedmiu templarów, rzucających stormy jak leci nie dało rady rozwalić carriera.
Ekstra, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 23:13, ww3pl napisał:

Postanowiłem pobawić się dziś stormem. Bo czemu nie?
Siedmiu templarów, rzucających stormy jak leci nie dało rady rozwalić carriera.
Ekstra, co?


Stormy się chyba nie sumują. Nie możesz rzucić jednego i na niego drugiego i zadawać obrażenia z obu na raz jednej jednostce. Przynajmniej tak mi się wydaje.
Do tego jeden storm zadaje 80 obrażeń, to nic w porównaniu z 300 życia + 150 tarcz Carriera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.04.2010 o 23:27, Daimon_Frey napisał:

Stormy się chyba nie sumują. Nie możesz rzucić jednego i na niego drugiego i zadawać
obrażenia z obu na raz jednej jednostce. Przynajmniej tak mi się wydaje.
Do tego jeden storm zadaje 80 obrażeń, to nic w porównaniu z 300 życia + 150 tarcz Carriera.


Tylko 80 ? Dotychczas było 120 czy 125 ? I z całą pewnością każdy cast liczony był osobno, bo nawet komputer podczas misji w kampaniach potrafił cisnąć kilka tych burz w krótkich odstępach (najczęściej na moją flotę) i to jest naprawdę mordercze, nawet dla Carrierów czy Battlecruiserów.
Widzę, że to zaklęcie zostało teraz wyraźnie osłabione.
Chociaż nawet to nie denerwowało tak bardzo jak ghostowe lockdown lub Stasis.
Czy jest u Protossów jakaś jednostka naprawdę godna uwagi ? Poza bakteriami oczywiście. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować