Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

W ostatnim czasie tylko ME2 zmusiło mnie:) do zakupu od razu po premierze za 120, za Starcrafta 2 też więcej nie dam,najwyżej trochę odczekam i kupię jak stanieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 15:08, Daimon_Frey napisał:

Warto (...) zagłosować jeśli jeszcze tego nie widzieliście:


Po co? Przecież cen produktu, zwłaszcza TAKIEGO, nie ustala się na podstawie podobnych klikanek. Nawet jeśli byłoby tam kilka tysięcy głosów, to nadal jest nic w porównaniu do całego rynku. Pomijając już fakt, że głos nijak będzie się miał do faktycznego wyboru - dziś ktoś sobie myśli "nie dam więcej niż 119 zł", a jutro biegnie po kolekcjonerkę za 350 zł. W dodatku przy takich ankietach nie ma kontroli nad klientem - nie wiadomo, kto i po co wypełnia. Gdyby jakiś handlowiec czy analityk poważnie wziął się za analizowanie tego typu inicjatyw, wskazywałoby to na konieczność szukania jego następcy... Owszem, pobawić się w klikanie można, tylko niewiele z tego wyniknie. Równie ambitne byłoby pytanie "Kto powinien Twoim zdaniem wydać SC 2 w Polsce?" i oczekiwanie, że to naprawdę wpłynie na dobór odpowiedniej firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Owszem, niby tak się cen nie ustala, ale tego typu rzeczy mimo wszystko widzą dystrybutorzy. A każdy argument, nawet najmniejszy w negocjacjach z zachodnim producentem może okazać się przydatny. I co komu szkodzi, jak to mówisz, zabawić się w klikanie? Nikomu to przecież nie zaszkodzi. Wynikiem może być albo brak reakcji na taką ankietę albo jednak reakcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 18:34, ww3pl napisał:

... tylko u mnie dalej występuje logowanie do kont innych graczy?

Wczoraj to miałem. Ma być naprawione w następnym patchu, bo blizz znalazł przyczynę i podobno to naprawił. Tylko czekamy aż patch wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 18:31, Daimon_Frey napisał:

Owszem, niby tak się cen nie ustala, ale tego typu rzeczy mimo wszystko widzą dystrybutorzy.
A każdy argument, nawet najmniejszy w negocjacjach z zachodnim producentem może okazać
się przydatny.


Prawdopodobnie siedzisz w temacie głębiej niż ja - jak obecnie wygląda sytuacja z wydaniem SC w Polsce? Ostatnio jak się tym interesowałem, to "nikt nic nie wiedział". Jedynym czynnikiem, który powstrzymałby mnie przed zamówieniem SC 2 gdzieś w cywilizowanym kraju (w celu dostania angielskiej wersji językowej) jest cena. 60 tamtejszych jednostek monetarnych to jednak sporo, ale idea paczek językowych do mnie nie przemawia - nawet jeśli kiedyś tam się pojawią to pewnie i tak będą płatne w taki sposób, by wyrównać ceny na różnych rynkach.

Dnia 16.04.2010 o 18:31, Daimon_Frey napisał:

Nikomu to przecież nie zaszkodzi. Wynikiem może być albo brak reakcji na taką ankietę albo jednak reakcja.


Tańczyć dookoła ogniska też można, bo albo sprowadzi to deszcz, albo nie. Bawić się nikomu nie bronię, ale agitacja za "argumentami" jest bardzo naciągana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 19:35, Matteos napisał:

60 tamtejszych jednostek monetarnych
to jednak sporo, ale idea paczek językowych do mnie nie przemawia - nawet jeśli kiedyś
tam się pojawią to pewnie i tak będą płatne w taki sposób, by wyrównać ceny na różnych
rynkach.

Nie rozumiem dlaczego twierdzisz, że kazaliby sobie za coś takiego płacić. Jakoś inne gry Blizzarda można rejestrować na dowolną wersję językową i zwyczajnie ściąga się ją potem z konta BN. Jeśli nic się nie zmieni, to i w tym przypadku to co masz w pudełku nie będzie się liczyło.

A paczki mają być chyba przede wszystkim do późniejszej ewentualnej zmiany wersji językowej, więc to raczej coś jak zmiana języka gry np. na Steam. Dlaczego mieliby kazać za coś takiego płacić?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 19:45, Arcling napisał:

Nie rozumiem dlaczego twierdzisz, że kazaliby sobie za coś takiego płacić. Jakoś inne
gry Blizzarda można rejestrować na dowolną wersję językową i zwyczajnie ściąga się ją
potem z konta BN. Jeśli nic się nie zmieni, to i w tym przypadku to co masz w pudełku
nie będzie się liczyło.


Nie wiem jak będzie, rozważam różne możliwości. Jeśli tak, jak mówisz (czyli np, jak teraz z paczkami językowymi do WoWa), to naturalnie problem się rozwiąże sam. Niektóre kroki podejmowane przez Blizzard wyglądają mi jednak na jakieś plany głębszej regionizacji - przykładowo Rosja już będzie się bawić na innych zasadach. Choć to naturalnie tylko moje odczucia. Jak to ostatecznie rozwiążą, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 19:56, Matteos napisał:

Nie wiem jak będzie, rozważam różne możliwości. Jeśli tak, jak mówisz (czyli np, jak
teraz z paczkami językowymi do WoWa), to naturalnie problem się rozwiąże sam. Niektóre
kroki podejmowane przez Blizzard wyglądają mi jednak na jakieś plany głębszej regionizacji
- przykładowo Rosja już będzie się bawić na innych zasadach. Choć to naturalnie tylko
moje odczucia. Jak to ostatecznie rozwiążą, zobaczymy.

Po prostu dostosowują do rynku, gdzie wielu graczy na wersję po pełnej cenie nie mogło sobie pozwolić (a tak mają wybór między normalną, a taką tymczasową). WoW dla Chin np. też się trochę różnił, gdzie gracze mieli specjalne pre-praidy z czasem liczonym w godzinach. Co do rejestracji gier na BN to w przypadku takiego Warcrafta 3 normalnie przy rejestracji klucza sobie wybierasz wersję językową i ściągasz taką, na jaką zarejestrowałeś, więc jeśli przy SC2 będzie to samo to nie będzie problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 18:13, Karol44 napisał:

Wiesz że za piractwo tutaj krają banem a nie przepraszam nie czytałeś regulaminu.


Czytałem :) Ale nic nie pirace ani do niczego nie namawiam :) A te torenty to po prostu wyrażenie mojego zniesmaczenia, które mogłoby być wywołane dość wysoką ceną SC2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 19:56, Matteos napisał:

- przykładowo Rosja już będzie się bawić na innych zasadach. Choć to naturalnie tylko
moje odczucia. Jak to ostatecznie rozwiążą, zobaczymy.


No ja pierdziu, jak ja lubię biegać po różnych tematach na tym forum i w każdym pisać, żę Ruscy mają lepiej niż inni, bo MOGĄ, ale nie MUSZĄ mieć innej wersji..... To już lepiej wkleję cytat z forum BNetu (Kapeselusa, pracownika Blizza) i zamilknę...



Co do abonamentu w Rosji, to jest to małe nieporozumienie, które bierze się z niedoczytania lub celowego szukania sensacji (w tym wypadku to drugie), czego łatwo można uniknąć szukając informacji u źródła (czyt. oficjalne ogłoszenie Blizzarda). Bardzo wysoki poziom artykułu tak swoją drogą (szczególnie to "bagatela 30euro", "dopiero początek opłat" i "dopełnić czarę goryczy"), chociaż autor mógł się bardziej dać ponieść wyobraźni, by jeszcze troszeczkę podnieść poziom dramatyzmu. StarCraft II: Wings of Liberty zostanie wydany w Rosji w dwóch opcjach:

1. za 999 rubli ~ po obecnym kursie jakieś 90-100zł

W tej wersji będzie można grać w trybach jednoosobowym i wieloosobowym (na rosyjskich serwerach) przez rok. Po upływie roku by kontynuować grę trzeba będzie dodatkowo dopłacić.

1. za 499 rubli ~ po obecnym kursie jakieś 45-50zł

W tej wersji będzie można grać w trybach jednoosobowym i wieloosobowym (na rosyjskich serwerach) przez 120 dni. Po upływie 120 dni by kontynuować grę trzeba będzie dodatkowo dopłacić.

W każdym momencie od chwili zakupu będzie można zaktualizować grę i cieszyć się taką samą wersją, jak wszędzie indziej w Europie (wraz z europejskim serwerem Battle.net).


Jak widać jest to tylko dodatkowa opcja, która daje szanse na grę tym, którzy nie mogą sobie pozwolić na kupno pełnej wersji od razu i pozwala na wzięcie gry niejako "na raty". Jeśli kogoś stać na kupno "europejskiej wersji", to będzie to mógł bezproblemowo zrobić od razu. Informacje na temat ceny "aktualizacji" i dodatkowych opłat po upływie kupionej wersji zostaną podane później, więc te przytoczone w artykule są wyssane z palca. Nie planujemy wprowadzenia podobnej opcji dla Polski.

Mam nadzieję, że wyjaśniłem. Jeśli macie dalsze pytania, to z chęcią odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego uznałeś, że tego nie czytałem? Albo: że czytałem i nie zrozumiałem? Naprawdę nie musisz "biegać po różnych tematach" i sądzić, że każdy jest idiotą nie potrafiącym szukać informacji na oficjalnych stronach. Kto to jest Kapeselus też mi nie musisz tłumaczyć. A za tym biadoleniem po forach, że zły Blizz krwiożerczo grabi Rosjan, to ja też nie przepadam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 20:47, Matteos napisał:

Dlaczego uznałeś, że tego nie czytałem?


Bo nie wiem, czy uczestniczysz w becie, czy nie.

>Albo: że czytałem i nie zrozumiałem? Naprawdę

Dnia 16.04.2010 o 20:47, Matteos napisał:

nie musisz "biegać po różnych tematach" i sądzić, że każdy jest idiotą nie potrafiącym
szukać informacji na oficjalnych stronach.


90% użytkowników tego forum komentuje newsy tylko po przeczytaniu tytułu. A Gram lubi tytułami manipulować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem.. Posiadam polską ver. bety, dlaczego.. u zergów nie ma tego głosu, chyba overminda czy czegoś.. normalnie u protków i terranów jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.04.2010 o 21:56, Feallan napisał:

90% użytkowników tego forum komentuje newsy tylko po przeczytaniu tytułu. A Gram lubi
tytułami manipulować.


Tak jak niemal wszystkie inne serwisy informacyjne, które chcą przyciągnąć uwagę czytelnika. Tylko nie wiem skąd wziąłeś te dane statystyczne! :P

Orientuje się ktoś może kiedy wyjdzie ten zapowiadany patch, który ma dodać nowe mapy? I przy okazji odblokować 3v3 i 4v4? Nie przepadałem nigdy za tymi trybami (sc1), ale ciekaw jestem, jak się będą sprawować przy okazji drugiej części :).

EDIT:

B1SH0P - gdyż jeszcze nie powstał dubbing do Polskiej wersji zergów. Nikt pewnie się za niego nie zabrał jak dotąd, gdyż te obślizgłe jednostki za dużo nie mówią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2010 o 11:16, Choinix napisał:

Orientuje się ktoś może kiedy wyjdzie ten zapowiadany patch, który ma dodać nowe mapy?
I przy okazji odblokować 3v3 i 4v4? Nie przepadałem nigdy za tymi trybami (sc1), ale
ciekaw jestem, jak się będą sprawować przy okazji drugiej części :).


Daty nie podał nikt i nigdzie. Nawet nie znalazłem oficjalnego info o tym patchu, chociaż nie szukałem uważnie. :)

Dnia 17.04.2010 o 11:16, Choinix napisał:

B1SH0P - gdyż jeszcze nie powstał dubbing do Polskiej wersji zergów. Nikt pewnie
się za niego nie zabrał jak dotąd, gdyż te obślizgłe jednostki za dużo nie mówią.


Jak to nie mówią, ich... odzywki z pierwszego SC znam na pamięć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować