Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Hellion
The range has been increased from 5 to 6.


Już widzę krzyki "Helion IMBA!!"
Spodziewałem się więcej zmian u zerga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 22:34, Matteos napisał:

No i jest ukryta oficjalna notka:
http://us.starcraft2.com/launcher/patch-notes.htm

Niektóre zmiany poważne. Archon ma splash, będzie trzeba wypróbować.


Co daje się zauważyć, osłabiają skille odpalane ręcznie, jak SM u Ravena lub NP u Infestora, a generalnie ulepszają zwykłe ataki jednostek, w tym splash. ;-) Myślę, że to dobry kierunek. Co zwróciło moją uwagę, to Corruptor i Archon. :-)
BTW, czy ktoś tu czasem wspominał, że przed premierą nie będzie już raczej żadnych większych zmian ? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 22:58, Matteos napisał:

Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, co oznacza ten niepozorny buff protoskich samolocików:
http://www.youtube.com/watch?v=31kSA0Guqpo

Zacznie się niezła jazda!


Wygląda to całkiem zabawnie. Muszą mieć jakieś ciągi wsteczne, skoro lecą tyłem i strzelają jednocześnie. ;-)
Nie wiem jaki zasięg mają np. Corruptory lub Vikingi, ale jeśli mniejszy niż 6, to faktycznie masakra.
A walka Fenix vs Fenix musi być powalająca. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 23:09, Dann napisał:

Nie wiem jaki zasięg mają np. Corruptory lub Vikingi, ale jeśli mniejszy niż 6, to faktycznie
masakra.


Vikingi mają anty-air 9 zasięgu, a Corruptor 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na zmiany
Terran
BC - buff
Fusion core - buff
Hellion - buff choć nie wiem po co
Siege tank - buff
Raven - poprawiony
thor - no i tu mnie zastanawia po kija taki nerf jak patrzę na koszty tej jednostki przy obecnych statach nie warta uwagi!!

Zerg
Brood Lord - nerf
Corruptor - poprawka
Infestor - nerf
Spine Crawler - nerf
Spore Crawler - nerf
Ultralisk - buff

Protoss

Archon - buff
Colossus - nerf
Sentry - nerf
Phoenix - co prawda buff ale też niestety oznacza to że SC2 będzie szedł w stronę gier zręcznościowych niż strategicznych co dla mnie jest wadą a nie zaletą!!wolałbym polepszenie statystyk!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 23:37, Numenpl napisał:

Patrzę na zmiany
thor - no i tu mnie zastanawia po kija taki nerf jak patrzę na koszty tej jednostki przy
obecnych statach nie warta uwagi!!


Moim zdaniem Thor dostał buffa a nie nerfa. Był stosowany głównie na zerga i jego mutaliski i w tym miejscu obrażenia nic się nie zmieniły. Za to takie zerglingi mogły w mgnieniu oka go wykończyć. A teraz, gdy ma co prawda mniejszy dmg dla naziemnych celów, dzięki dużo szybszemu atakowi będzie w stanie je także pokonać. Wrzucenie 250mm Strike Cannons do Tech Laba to tak naprawdę w przypadku Thora niewielki problem. I tak bardzo rzadko używało się tej umiejętności (przydatna praktycznie tylko do szybkiego niszczenia jakiś budynków, np. expa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 11:27, Macios napisał:

Moim zdaniem Thor dostał buffa a nie nerfa. Był stosowany głównie na zerga i jego mutaliski
i w tym miejscu obrażenia nic się nie zmieniły. Za to takie zerglingi mogły w mgnieniu
oka go wykończyć. A teraz, gdy ma co prawda mniejszy dmg dla naziemnych celów, dzięki
dużo szybszemu atakowi będzie w stanie je także pokonać. Wrzucenie 250mm Strike Cannons
do Tech Laba to tak naprawdę w przypadku Thora niewielki problem. I tak bardzo rzadko
używało się tej umiejętności (przydatna praktycznie tylko do szybkiego niszczenia jakiś
budynków, np. expa)


Wiesz teoria w tym przypadku nie spotyka się z praktyką bo co z tego że szybkość ataku została zwiększona skoro łatwiej będzie go można zabić. Thor był przeciw pojedynczym celom ground nie masie. Jednostka anty Mass ground to siegie tank który lepiej się tutaj spisuje. Rola AA się nie zmieniła jedyna pociecha. Zdolność specjalna była kontrą na te pojedyncze cele takie jak Ultralisk, Colosus itp. a teraz nie ma jak tego za specjalnie skontrować. Choć co mogę się mylić nie przeczę - właśnie oglądam filmiki z patcha 11.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 12:05, Numenpl napisał:

Wiesz teoria w tym przypadku nie spotyka się z praktyką bo co z tego że szybkość ataku
została zwiększona skoro łatwiej będzie go można zabić. Thor był przeciw pojedynczym
celom ground nie masie. Jednostka anty Mass ground to siegie tank który lepiej się tutaj
spisuje. Rola AA się nie zmieniła jedyna pociecha. Zdolność specjalna była kontrą na
te pojedyncze cele takie jak Ultralisk, Colosus itp. a teraz nie ma jak tego za specjalnie
skontrować. Choć co mogę się mylić nie przeczę - właśnie oglądam filmiki z patcha 11.


A skąd wniosek, że łatwiej go zabić? Nie widzę nigdzie by zmniejszono mu hP czy armour. Sam nie raz używałem Thora w walce z zergiem i spisywał się wyśmienicie na mutaliski. Oczywiście nie jest on trzonem armii, ale broni ją przed tymi wstrętnymi latadłami. Jak dla mnie dalej jest wart swej ceny, bo jego główne zastosowanie się nie zmieniło, a Ultraliski widać raz na sto gier, więc... BTW, czym innym chciałbyś walczyć u Terka z mutaliskami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.05.2010 o 23:37, Numenpl napisał:

Phoenix - co prawda buff ale też niestety oznacza to że SC2 będzie szedł w stronę gier
zręcznościowych niż strategicznych co dla mnie jest wadą a nie zaletą!!wolałbym polepszenie
statystyk!!


Bez porządnego micro i macro w Starcrafcie nie ma co mówić o porządnej grze ;p. Więc taki buff jest wg mnie znacznie lepszy niż jakieś +2 do ataku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2010 o 12:14, Numenpl napisał:

Dlatego napisałem że mogę się mylić!!


Jak widzę jedyne wnioski wysnuwasz przez właśnie czysto teoretyczne myślenie, a nie sprawdzenie tego co Ci się wydaje w praktyce. Więc czemu piszesz "Wiesz teoria w tym przypadku nie spotyka się z praktyką"? Ja pomimo tego, że nie mam czasu na grę w bete (przez ostatnie 2 tygodnie rozegrałem może 10 potyczek) oglądam różne zagrania z turniejów czy nagrań ludzi znających się na rzeczy, a potem staram się sam je sprawdzić. Moim zdaniem zmienianie tylko cyferek w statystykach jednostek byłoby koszmarnym błędem ze strony blizza. Wtedy nigdy nie doszliby do wystarczającego balansu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dobra obejrzałem pare filmików i muszę się z tobą zgodzić faktycznie thor został poprawiony!! Archon również choć jeszcze nie na tyle jak co niektórzy mieli nadzieję!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak poczytałem zmiany w patchu... Wszystkie zmiany zdecydowanie świetne. No, może poza dziwnym nerfem Sentry. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy aby zagrać w betę trzeba mieć na swoim koncie battle.net jakąś grę? Bo wszedłem na battle.net, na stronę, założyłem dzisiaj konto i chciałem wejść w betę SC i chce, żebym grę kupił. A tak chciałbym spróbować tego SC. Jest jakaś szansa na zdobycie klucza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko jeśli ktoś już grający podaruje Ci aktywny klucz z zaproszeniem albo będzie losowanie nowej partii i będziesz miał szczęście (po to jest m.in. konto na BN - tam zgłaszasz swoją chęć udziału w becie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować