Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 21.05.2010 o 14:12, B1SH0P napisał:

Znajdź mi zerga który nie używa mutali.. -_-''''


Ja nie używam. Wszyscy teraz nastawiają się na obronę przed Mutalami i robią np. takie Stalkery + Feniksy. Jako podstawową jednostkę wolę Hydrala i nękanie Zerglingami przez całą grę. A jak się przedłuży - w zależności od tego, co robi przeciwnik, dostaje Ultrale/Brood Lordy i jest gg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2010 o 14:07, Feallan napisał:

Eee no, nie przesadzaj. Z Zergami w końcowej fazie gry Protoss ma problem, ale rzadko
kiedy się do niej dochodzi. Jeśli tylko Zerg nie idzie w Mutaliski - Carrriery = win.


Carriery są fajne, jak się ich zbierze tak z 5-10, co w normalnej grze jest nierealne. Voidy też są fajne, ale czy to jedyna jednostka tej rasy? Obecny nerf wiele nie zmieni.
Jedyną sensowną obroną Protossów przed mutualiskami jest PS... tak naprawdę uniwersalna broń na całych Zergów w ogóle i po części na Terran też. Przeciw innemu Protossowi PS jest słaby (sprawdzane w praktyce), a poza tym teraz każdy chyba Protoss, jeśli gra się przedłuża, idzie w Voidy.
Naziemnej armii godnej uwagi Protoss nie ma żadnej. A do anti-air nie ma kompletnie nic, bo Stalkerami mutualisków nie dogonisz, a jak dodatkowo przybiegnie kilka zerlingów, to jest koniec Protossa. To samo Voidy, które masakrują Stalkerów aż miło, bo te są armored.
Feniksy ? Niestety nawet do zwalczania air się nie nadają (też sprawdzane). Obecnie ewentualnie do harrasowania i nic ponadto... może na większych mapach się sprawdzą, tak jak Corsairy w Jedynce ale nie wiem.

Może to ja nie potrafię nimi grać, ale IMO na chwilę obecną w porównaniu do innych ras Protoss kuleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2010 o 10:23, luzac napisał:

I zaczyna się rzeź...


No to Toss ma teraz [nienajłatwiej] w walce z Terranem... Buff do stimpaków i tarczy (innymi słowy: buff MM) + nerf VR + nerf FF = GG. A już zupełnie mnie rozwaliło:
Dalej wydaje się nam, że terranie spędzają za dużo czasu na infrastrukturze i czasami ciężko jest im walczyć przeciwko protosom. Redukcja kosztów podstawowych ulepszeń powinna sprawić, że terranie będą większym zagrożeniem podczas używania armii składającej się głównie z piechoty.
To jest opis ze SC2? Bo mi się wydaje, że z jakiejś innej gry. Dobry Terran jest pod bazą Protossa gdy ten trzy jednostki bojowe na krzyż i z drżącymi rękami odgania Reapery...

Zmiany u Zerga dosyć znaczące, ale trudno mi je oceniać na sucho. To po prostu zupełnie nowa mechanika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2010 o 16:14, Dann napisał:

Jedyną sensowną obroną Protossów przed mutualiskami jest PS...


Niestety nie jest, bo jeśli przeciwnik jest dobry, to zrobi unik i go co najwyżej muśniesz tym stormem (obrażenia bardzo wolno się naliczają), lecz jeśli jest bardzo dobry, to... nie przerywając ataku wleci Mutaliskami nad Twoje siły. Wtedy storma nie rzucisz, bo poranisz swoich. PS jest dobry tylko na land, najlepiej przyblokowany FF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2010 o 16:14, Dann napisał:

Carriery są fajne, jak się ich zbierze tak z 5-10, co w normalnej grze jest nierealne.


5 Carrierów nierealne? Tyle to ja mam na luzie w normalnym 2v2. W 1v1 dłużej się do nich dochodzi, ale ile może trwać produkcja przy 3 Stargate''ach?

Dnia 21.05.2010 o 16:14, Dann napisał:

Voidy też są fajne, ale czy to jedyna jednostka tej rasy? Obecny nerf wiele nie zmieni.


Voidy są super przeciw wszystkiemu, co nie jest Marinem, Mutaliskiem, Hydraliskiem i Stalkerem. :)

Dnia 21.05.2010 o 16:14, Dann napisał:

Jedyną sensowną obroną Protossów przed mutualiskami jest PS...


Feniksy + Stalki. Obowiązkowo w dwóch grupach. Zerg będzie miał zagwozdkę, co mu bardziej zagraża. :) Można też Stalki + ze 3 Sentry - tylko żeby mieć Guardian Shield. Znacząco osłabia ono atak Mutów.

Dnia 21.05.2010 o 16:14, Dann napisał:

tak naprawdę uniwersalna
broń na całych Zergów w ogóle i po części na Terran też. Przeciw innemu Protossowi PS
jest słaby (sprawdzane w praktyce), a poza tym teraz każdy chyba Protoss, jeśli gra się
przedłuża, idzie w Voidy.


Rzadko to widzę. Protossy, z którymi gram lecą głównie w masę Stalkerów, a po budowie Robotic Facility robią kilka Colossusów i Immortali. Na Voidy dobre głupie marines czy inne kilka Hydr - zanim voidom się działo rozkręci, już ich nie będzie.

Dnia 21.05.2010 o 16:14, Dann napisał:

Naziemnej armii godnej uwagi Protoss nie ma żadnej.


Stalki + 2-3 Colossusy w drugiej linii. Pewna rzeź wszystkiego, co biega po ziemi.

Dnia 21.05.2010 o 16:14, Dann napisał:

A do anti-air nie ma kompletnie nic,
bo Stalkerami mutualisków nie dogonisz,


Dogonić nie dogonisz. Ale mają duży zasięg, a z blinkiem zastosowanym w odpowiednim momencie - po mutach.

Dnia 21.05.2010 o 16:14, Dann napisał:

a jak dodatkowo przybiegnie kilka zerlingów,
to jest koniec Protossa.


Znowu nieszczęsne Stalkery. Najbardziej uniwersalna jednostka. Z Zerglingów to one się śmieją.

Dnia 21.05.2010 o 16:14, Dann napisał:

To samo Voidy, które masakrują Stalkerów aż miło, bo te są armored.


Weź pod uwagę, że masakra się zaczyna w momencie rozkręcenia działa. Wcześniej dobry Protoss skosi te Voidy focusując atak na każdym po kolei. Zresztą kiedy Protoss ma dużo voidów, to ten drugi powinien mieć dużo czegokolwiek, co je zwalcza. :)

Dnia 21.05.2010 o 16:14, Dann napisał:

Feniksy ? Niestety nawet do zwalczania air się nie nadają (też sprawdzane).


Bo buffie już nie mam nic do Feniksów. Znakomicie nadają się do ataków na Overlordy, Void Raye ściągają, jak jest ich więcej. Dobre na Terka we wczesnej fazie, kiedy tylko Marines strzelają w air. A większość Terków idzie w Maruderów w większych ilościach. :)

Dnia 21.05.2010 o 16:14, Dann napisał:

Może to ja nie potrafię nimi grać, ale IMO na chwilę obecną w porównaniu do innych ras
Protoss kuleje.


Tak. Ale niedużo. Naprawdę nie ma co dramatyzować, po prostu każdą rasą gra się inaczej, ale każda ma szanse na zwycięstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2010 o 16:24, Matteos napisał:

Niestety nie jest, bo jeśli przeciwnik jest dobry, to zrobi unik i go co najwyżej muśniesz
tym stormem (obrażenia bardzo wolno się naliczają),


A ile tych uników będzie robił ? Mając odpowiednią ilość HT, PS można rzucać praktycznie bez przerwy.

Dnia 21.05.2010 o 16:24, Matteos napisał:

lecz jeśli jest bardzo dobry, to...
nie przerywając ataku wleci Mutaliskami nad Twoje siły. Wtedy storma nie rzucisz,
bo poranisz swoich. PS jest dobry tylko na land, najlepiej przyblokowany FF.


Jeśli wleci nad moje jednostki, to rozwalą go Stalkery + Archony.

Ale fakt taktem, obecny PS to już nie to sam co kiedyś, nie stackuje się, dmg aż o 1/3 do tyłu. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2010 o 16:33, Feallan napisał:

5 Carrierów nierealne? Tyle to ja mam na luzie w normalnym 2v2. W 1v1 dłużej się do nich
dochodzi, ale ile może trwać produkcja przy 3 Stargate''ach?


Dobry gracz nie pozwoli ci do nich dojść, a już na pewno nie wymassować.

Dnia 21.05.2010 o 16:33, Feallan napisał:

Voidy są super przeciw wszystkiemu, co nie jest Marinem, Mutaliskiem, Hydraliskiem i
Stalkerem. :)


Stalkery rozwalają, widziałem na własne oczy. Hydry czy marines faktycznie powinny dać radę, ale takich się micruje. Bardzo dobre są tu Vikingi.

Dnia 21.05.2010 o 16:33, Feallan napisał:

Feniksy + Stalki. Obowiązkowo w dwóch grupach. Zerg będzie miał zagwozdkę, co mu bardziej
zagraża. :) Można też Stalki + ze 3 Sentry - tylko żeby mieć Guardian Shield. Znacząco
osłabia ono atak Mutów.


Feniksy to za dużo microwania, a przecież trzeba jeszcze dbać o inne sprawy. Poza tym nikt nie massuje feniksów tak jak zerg mutualiski.

Dnia 21.05.2010 o 16:33, Feallan napisał:

Rzadko to widzę. Protossy, z którymi gram lecą głównie w masę Stalkerów, a po budowie
Robotic Facility robią kilka Colossusów i Immortali. Na Voidy dobre głupie marines czy
inne kilka Hydr - zanim voidom się działo rozkręci, już ich nie będzie.


Przeciw innym Protossom Voidy są IMBĄ dla ground units. To mówię z własnego skromnego doświadczenia.

Dnia 21.05.2010 o 16:33, Feallan napisał:

Dogonić nie dogonisz. Ale mają duży zasięg, a z blinkiem zastosowanym w odpowiednim momencie
- po mutach.
...
Znowu nieszczęsne Stalkery. Najbardziej uniwersalna jednostka. Z Zerglingów to one się
śmieją.
...
Weź pod uwagę, że masakra się zaczyna w momencie rozkręcenia działa. Wcześniej dobry
Protoss skosi te Voidy focusując atak na każdym po kolei. Zresztą kiedy Protoss ma dużo
voidów, to ten drugi powinien mieć dużo czegokolwiek, co je zwalcza. :)


Czyli innych Voidów ? :-)
Nie wiem, co żeś się tam uparł na te Stalkery. Może to ja nie potrafię nimi grać, ale zawsze jak je widziałem, były masakrowane. Przez Voidy lub Zerglingi... czy raczej speedlingi ;-) , które otaczają stalkery w mgnieniu oka i po armii. A blink masz tylko jeden.

Dnia 21.05.2010 o 16:33, Feallan napisał:

Bo buffie już nie mam nic do Feniksów. Znakomicie nadają się do ataków na Overlordy,
Void Raye ściągają, jak jest ich więcej. Dobre na Terka we wczesnej fazie, kiedy tylko
Marines strzelają w air. A większość Terków idzie w Maruderów w większych ilościach.
:)


IMO są mało użyteczne, a do tego do czego są użyteczne wymagają zbyt dużo skupienia i poświecenia właśnie nim uwagi. Jesteś pro Koreańczykiem ? To są jednostki dla ciebie. ;-P

Dnia 21.05.2010 o 16:33, Feallan napisał:

Tak. Ale niedużo. Naprawdę nie ma co dramatyzować, po prostu każdą rasą gra się inaczej,
ale każda ma szanse na zwycięstwo.


Oczywiście że każda ma szanse... w końcu nawet jednostki Protossów jakiś tam tam dmg zadają. ;-)
Natomiast chodzi o łatwość grania i adaptację, przyjemność płynącą z gry i możliwość pewnego counterowania wrogów w każdej sytuacji. Protoss każde z tych trzech ma poniżej poziomu morza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2010 o 18:45, Dann napisał:

Ale fakt taktem, obecny PS to już nie to sam co kiedyś, nie stackuje się, dmg aż o 1/3
do tyłu. :-(


Dmg stormów nigdy się nie sumowały. Taka jest od zawsze mechanika i tzw. lore tej umiejętności: HT koncentruje całą energię psioniczną na danym obszarze (nie da się np. dwa razy na raz skumulować całej energii). Podwójne stormy rzucało się w krótkich odstępach, by dłużej były naliczane obrażenia - dzięki temu można było zdjąć np tank.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2010 o 19:00, Dann napisał:

Dobry gracz nie pozwoli ci do nich dojść, a już na pewno nie wymassować.


Jak się spotkają dwaj dobrzy gracze, to wszystko może się zdarzyć. A jak drugi będzie o wiele lepszy od Ciebie, to i Dronami Cię rozwali. :)

Dnia 21.05.2010 o 19:00, Dann napisał:

Stalkery rozwalają, widziałem na własne oczy. Hydry czy marines faktycznie powinny dać
radę, ale takich się micruje. Bardzo dobre są tu Vikingi.


W właśnie nie. Vikingi można łatwo focusować. A przy rozkręconym dziale pozamiatane. Pomaga im wysoki zasięg, ale Void Ray vs Vikingi to wyrównana walka. A Stalki były rozwalane, bo nie focusowały. A to najlepsza taktyka na Voidy, a nie attack + move.

Dnia 21.05.2010 o 19:00, Dann napisał:

Feniksy to za dużo microwania, a przecież trzeba jeszcze dbać o inne sprawy. Poza tym
nikt nie massuje feniksów tak jak zerg mutualiski.


4 Feniksy można mieć na luzie. I pakować w Stalkery. I wygrana. A jak microwanie Ci nie pasuje - to StarCraft nie jest dla Ciebie. ;)

Dnia 21.05.2010 o 19:00, Dann napisał:

Przeciw innym Protossom Voidy są IMBĄ dla ground units. To mówię z własnego skromnego
doświadczenia.


Nie są IMBĄ, bo nie może być tak, że wszystko jest dobre vs. wszystko. Voidy masakrują ground i dostają baty od air, bo taka jest kolej rzeczy i tak sobie Blizzard wymyślił. Inaczej nudno by było.

Dnia 21.05.2010 o 19:00, Dann napisał:

> Protoss skosi te Voidy focusując atak na każdym po kolei. Zresztą kiedy Protoss
ma dużo
> voidów, to ten drugi powinien mieć dużo czegokolwiek, co je zwalcza. :)
Czyli innych Voidów ? :-)


Eee, czegokolwiek, ale w dużych ilościach...

Dnia 21.05.2010 o 19:00, Dann napisał:

Nie wiem, co żeś się tam uparł na te Stalkery.


A ty się na Voidy uparłeś... -.- Stalker to podstawa armii Protossa i tyle, tak samo jak Hydral i Mutal u Zerga i Maruder u Terrana...

Dnia 21.05.2010 o 19:00, Dann napisał:

Może to ja nie potrafię nimi grać, ale
zawsze jak je widziałem, były masakrowane. Przez Voidy lub Zerglingi... czy raczej speedlingi
;-) , które otaczają stalkery w mgnieniu oka i po armii. A blink masz tylko jeden.


Na Zerglingi warto mieć kilka (no, z 8) Zealotów zrobionych na początku gry. Trzymasz takie przaed Stalkerami - a 99% graczy atakując robi po prostu attack + move. Te twoje speedlingi automatycznie rzucą się na Żelki i dostaną baty. A Stalkery trzeba trrzymać w zwarter grupie, a nie rozrzucone - wtedy Zerglingi niczego nie otoczą...

Dnia 21.05.2010 o 19:00, Dann napisał:

IMO są mało użyteczne, a do tego do czego są użyteczne wymagają zbyt dużo skupienia i
poświecenia właśnie nim uwagi. Jesteś pro Koreańczykiem ? To są jednostki dla ciebie.
;-P


IMO IMO, ale jak pograsz trochę i nabierzesz wprawy to je docenisz. :)

Dnia 21.05.2010 o 19:00, Dann napisał:

Natomiast chodzi o łatwość grania i adaptację, przyjemność płynącą z gry i możliwość
pewnego counterowania wrogów w każdej sytuacji. Protoss każde z tych trzech ma poniżej
poziomu morza.


To akurat prawda. Zergiem i Terkiem się gra po prostu łatwiej, ale po iluś tam meczach nie ma to dla Ciebie znaczenia. Większość Zergów masuje albo Mutale, albo Hydrale, a Terran to tylko M&M&M. A ja zawsze lubię iść w niestandardowe jednostki - najlepiej w 2v2 mając za wroga Zerga robić Raveny z ich Seeker Missile. To jest pewna rzeź dla Mutali i Hydrali, a więc jednostek najczęściej spotykanych u Zerga. Aczkolwiek Marines też giną wyjątkowo szybko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba tym razem Blizzard przegiął - takiego "jechania" po patchu jeszcze nie widziałem. I naturalnie nie chodzi mi o szeregowe biadolenia, tylko reakcje czołówki graczy. Właściwie wszędzie (np. na Team Liquid) nikt nie ma pojęcia, jaki jest cel buffa Terrana, skoro i tak od jakiegoś czasu jest zbyt dopakowany, zwłaszcza vs Toss.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2010 o 20:13, Feallan napisał:

Jak się spotkają dwaj dobrzy gracze, to wszystko może się zdarzyć. A jak drugi będzie
o wiele lepszy od Ciebie, to i Dronami Cię rozwali. :)


No właśnie... na małych i średnich mapach dzieje się tak dużo, że nikt nie pozwoli ci rozbujać się z Carrierami. Niestety.

Dnia 21.05.2010 o 20:13, Feallan napisał:

W właśnie nie. Vikingi można łatwo focusować. A przy rozkręconym dziale pozamiatane.
Pomaga im wysoki zasięg, ale Void Ray vs Vikingi to wyrównana walka. A Stalki były rozwalane,
bo nie focusowały. A to najlepsza taktyka na Voidy, a nie attack + move.


A co to Vikingami nie można focusować ? Mają broń akurat vs armored o ile dobrze pamiętam. Voidy zresztą też.

Dnia 21.05.2010 o 20:13, Feallan napisał:

4 Feniksy można mieć na luzie. I pakować w Stalkery. I wygrana. A jak microwanie Ci nie
pasuje - to StarCraft nie jest dla Ciebie. ;)


Łatwo Ci to pisać. Proponuję przerobić w praktyce. I nie, nie każdy wyciąga > 200 apm, więc po co mam się tak męczyć, skoro mogę np. wybrać Terran, którzy na mutualisków mają doskonały ground w każdej fazie gry i nie wymagają do tego małpiej zręczności.

Dnia 21.05.2010 o 20:13, Feallan napisał:

Nie są IMBĄ, bo nie może być tak, że wszystko jest dobre vs. wszystko. Voidy masakrują
ground i dostają baty od air, bo taka jest kolej rzeczy i tak sobie Blizzard wymyślił.
Inaczej nudno by było.


No to przecież to napisałem, że masakrują u innego Protossa ground. A tak być nie powinno. Czemu Protoss nie ma sensownego ground anti-air ?

Dnia 21.05.2010 o 20:13, Feallan napisał:

Eee, czegokolwiek, ale w dużych ilościach...


Zealotów też ? ;-) Niestety ground anti-air Protossa kuleje i tego mi nie powiesz. To już u Zergów same hydry są lepsze.

Dnia 21.05.2010 o 20:13, Feallan napisał:

IMO IMO, ale jak pograsz trochę i nabierzesz wprawy to je docenisz. :)


Obecnie zaczynam doceniać FF. To znacznie lepszy sposób na lingi niż bunch of zealots.
I nigdy nie używałem jeszcze Dark Templarów, muszę spróbować. Niby jak to, grać Protossami i nie używać pobratymców samego Zeratula ? Herezja. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2010 o 20:17, Matteos napisał:

Chyba tym razem Blizzard przegiął - takiego "jechania" po patchu jeszcze nie widziałem.
I naturalnie nie chodzi mi o szeregowe biadolenia, tylko reakcje czołówki graczy. Właściwie
wszędzie (np. na Team Liquid) nikt nie ma pojęcia, jaki jest cel buffa Terrana, skoro
i tak od jakiegoś czasu jest zbyt dopakowany, zwłaszcza vs Toss.


Co poradzisz... ja już kiedyś wspomniałem, że prawdziwych Protossów (mam nadzieję ;-)) zobaczymy dopiero za trzy lata razem z premierą ich kampanii. A póki co stanowić będą niejako support, najpierw dla Terrana, potem dla Zerga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 00:42, Dann napisał:

Łatwo Ci to pisać. Proponuję przerobić w praktyce. I nie, nie każdy wyciąga > 200
apm, więc po co mam się tak męczyć, skoro mogę np. wybrać Terran, którzy na mutualisków
mają doskonały ground w każdej fazie gry i nie wymagają do tego małpiej zręczności.


Wybacz Dann, ale niski apm nie oznacza wcale, że nie można micrować. Po prostu robi się to inaczej, nie wymuszając na klawiaturze i myszce boskiej wytrzymałości. Trzeba pamiętać, że nasi przeciwnicy najczęściej mają apm podobny do nas, przez co, to nie on jest decydujący.

Jak mówiłem Ci na b.necie, zamiast wysnuwać tu swoje niestworzone teorie, pograj trochę z randomami, dostań się do jakiejś ligi, graj z graczami na swoim poziomie i dopiero wynoś jakieś wnioski. I błagam, nie stosuj porównań z pro, bo to nie ma sensu. Gra w Starcrafta 2 wygląda zupełnie inaczej, jeżeli jest rozgrywana pomiędzy niedzielnymi graczami, a zawodowcami. Boli cię air Tossów? Mnie wręcz przeciwnie, poza pomylonym Mothershipem, jest bardzo dobry, nawet za dobry. Tylko, że jak idziesz w air, to nie budujesz jednego, ale co najmniej dwa, trzy Stargate''y. W połączeniu z chronoboostem z dwóch Nexusów, w szybkim tempie dorabiasz się naprawdę potężnej floty, której ciężko się przeciwstawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 00:42, Dann napisał:

No właśnie... na małych i średnich mapach dzieje się tak dużo, że nikt nie pozwoli ci
rozbujać się z Carrierami. Niestety.


Czemu nie? To problem zbudować 3 Stargate i 1 Fleet Beacon? Jeśli przyoszczędzisz na bieżącej produkcji jednostek i skoczysz szybko na Carriery, to wróg nie będzie miał czym się przeciwstawić. A jak obaj naraz skoczycie w jednostki wyższego poziomu, to wiadomo co będzie. :)

Dnia 22.05.2010 o 00:42, Dann napisał:

A co to Vikingami nie można focusować ? Mają broń akurat vs armored o ile dobrze pamiętam.
Voidy zresztą też.


Można. Dlatego starcie jest wyrównane. :) Ale zdziwiłbyś się, jak wielu graczy nigdy nie focusuje ataku.

Dnia 22.05.2010 o 00:42, Dann napisał:

Łatwo Ci to pisać. Proponuję przerobić w praktyce. I nie, nie każdy wyciąga > 200
apm, więc po co mam się tak męczyć, skoro mogę np. wybrać Terran, którzy na mutualisków
mają doskonały ground w każdej fazie gry i nie wymagają do tego małpiej zręczności.


Też nie mam >200 apm. I ciężko mi ogarnąć jednocześnie pole bitwy i produkcję kolejnych jednostek. Ale w meczach rankingowych zawsze (no, prawie zawsze) spotykają się gracze na podobnym poziomie i z podobnym apm. Więc jeśli ty nie ogarniasz, to twój przeciwnik też nie.

Dnia 22.05.2010 o 00:42, Dann napisał:

No to przecież to napisałem, że masakrują u innego Protossa ground. A tak być
nie powinno. Czemu Protoss nie ma sensownego ground anti-air ?


Czemu nie powinno? Voidy z założenia są niesamowite przeciwko ground. A jak wskoczy większa ilość czegokolwiek, co strzela w air, to po Voidach. Kosztują one bodajże 250/150 i długo się robią. Poza tym używanie ich bez upa na szybkość jest co najmniej nierozsądne. A Stalker kosztuje 125/50. W cenie jednego Voida masz 2 Stalkery i jeszcze Ci na observera starczy... Nie pisz, że masakrują Stalki, bo jak spotykają się 10 Stalków z 10 Voidami, to wiadomo, co się stanie. A jak się spotka 20 Stalków z 10 Voidami, to co wtedy?

Dnia 22.05.2010 o 00:42, Dann napisał:

Zealotów też ? ;-) Niestety ground anti-air Protossa kuleje i tego mi nie powiesz. To
już u Zergów same hydry są lepsze.


Gruond air nie kuleje, tylko z założenia jest słaby. Chciałbyś, żeby każda rasa była taka sama? Hydry są świetne przeciw wszystkiemu, ale jak zacząć do nich strzelać, to się okazuje, że są z papieru...

Dnia 22.05.2010 o 00:42, Dann napisał:

Obecnie zaczynam doceniać FF. To znacznie lepszy sposób na lingi niż bunch of zealots.
I nigdy nie używałem jeszcze Dark Templarów, muszę spróbować. Niby jak to, grać Protossami
i nie używać pobratymców samego Zeratula ? Herezja. ;-)


FF dobre na początek, kiedy wróg nie ma jak zaatakować z powietrza. Jedno-dwa takie w wąskim przejściu, a potem Stalkerami strzelamy. :) A co do Dark Templarów - najfajniej jest podczas początkowego zwiadu zbudować schowanego Pylona w bazie wroga, albo tuż pod nią, tak żeby to jego pole siłowe wjeżdżało też na kawałek bazy wroga. W tym drugim przypadku musisz tylko podlecieć czymkolwiek, żeby odkryć mgłę wojny. Potem ze swoich Warp Gateów przywołujesz 3-4 DT wprost do bazy wroga i jeśli nie ma detektora, to jest po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyglad interfejsu BN sie troche zmienil. I wyzerowano statystyki, a takze pozbawiono przyjaciol. :( I nie rozumiem czemu teraz mozna dodac przyjaciela tylko jako realID albo znajomego z Facebooka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakis ten patch 13 jest niedorobiony. Na PC zaraz po rozpoczeciu gry wystapil crash nie wiadomo z jakiego powodu. Przesiadlem sie na MACa, wlaczylem gre 2v2 i tu tez crash wystapil. A do tej pory zarowno na PC jak i na MACu takich problemow nie mialem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Crashe od samego rana... Masakra ;/ No i ten nowy interfejs, zgubiłem się w tym. Kurde, dali 3 vs 3 i 4vs 4, chciałem z kumplami pograć te ostatnie 10 dni bety, a tu taka lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe.. Kicknęło mnie już 6 razy.. ^_^ Jak wszedłem w statystyki jakiegoś typka to u niego 7 gier wygranych.. poprzez to, że kickowało jego przeciwników..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować