Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 23.05.2010 o 01:02, Dann napisał:

To i tak nieźle... ja kilka razy dostałem info "You were dropped" od razu po wczytaniu
się gry, jak tylko zobaczyłem Nexus i kilka probów. ;-) Ale to akurat dobrze, bo dzięki
temu przegrałem kilka bitew i jak już zakończę część treningową, wyląduję we właściwej
lidze... w tej najniższej. ;-)


Ja na te 5 próbnych gier wygrałem jedną normalnie poprzez grę i jedną poprzez droppa przeciwnika. Wylądowałem w Gold League ;o what the hell?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 10:48, Elkhwind napisał:

Ja na te 5 próbnych gier wygrałem jedną normalnie poprzez grę i jedną poprzez droppa
przeciwnika. Wylądowałem w Gold League ;o what the hell?


Hehe... Dobrze, że nie w diamentowej od razu. ;-)
Ale spokojnie, kilka upokorzeń i przejdziesz do tej właściwej. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2010 o 22:50, Dann napisał:

Ale ja nie chcę grać innymi rasami. ;-) Każdą rasą nagram się aż po uszy na singlu, natomiast
na multi coś mi się na te Protossy rzuciło... call me paranoid. A wcześniej chodziło
mi o tzw. lore.


Ja gram każdą po równo, często na randomie i fajnie jest. :)

Dnia 22.05.2010 o 22:50, Dann napisał:

Mam nadzieję, że nie. Tym bardziej, że mam w planach najpierw wteleportować się do bazy
Stalkerami i wysłać Zealoty, a potem wbiec assassinami. :-)
Same DT, to jasna sprawa, że są zbyt kruche.


Jak wytłuczesz wrogowi wszystkie detektory przed wejściem DT to już po grze jest. W końcu one mają dmg 50. :)

Dnia 22.05.2010 o 22:50, Dann napisał:

To nie jest tak, że wprowadzają błędy w patchach. Po prostu to Beta, cały czas coś testują,
sprawdzają, balansują, zmieniają. Czasem zwyczajnie o czymś zapomną, a czasem coś wyskoczy
dopiero po wypuszczeniu łatki. Różnie bywa.


Właśnie że tak jest. Wszystko działało dobrze i stabilnie, teraz przestało. Testowanie testowaniem, ale nie wypada wypuszczać zabugowanych patchy, a potem przygotowywać patche do patcha.

Dnia 22.05.2010 o 22:50, Dann napisał:

Tak jak pisałem, dla mnie mogą nawet wyłączyć
całą betę i nie będę miał pretensji. I tak jestem im wdzięczny za możliwość pogrania
w jakimkolwiek stopniu już na 3 miesiące przed premiera.


Ja nie grałem strasznie dużo, chciałem raczej poznać grę i rzeczywiście pomóc w balansowaniu. Na szał grania będzie czas w lipcu i sierpniu. :)

Dnia 22.05.2010 o 22:50, Dann napisał:

Zresztą teraz akurat w ogóle nie gram, bo trzy razy pod rząd byłem dropped niemal na
początku gry, więc uznałem, że teraz trzeba czekać aż to naprawią (a pisali że nad tym
pracują).


Ja też. Ale jak się wczoraj wieczorem zalogowałem, to było jakieś "Breaking news", że gracze się skarżą na crashe i o któreś tam godzinie to naprawią.

Dnia 22.05.2010 o 22:50, Dann napisał:

June to czerwiec... hmm. Niby też mam tak napisane, ale nie sądziłem, że to może coś
oznaczać. ;-)


Że June to czerwiec, to się akurat domyśliłem. :)

PS Czy tylko mi wywaliło wszystkie dźwięki z menu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 10:56, Feallan napisał:

Ja gram każdą po równo, często na randomie i fajnie jest. :)


Ja nie grałem praktycznie w ogóle Zergami. Nie podchodzi mi to całe jajowanie, wykluwanie i w ogóle ten bleeee potworkowo-maziowato-glutowaty klimat. ;-P

Dnia 23.05.2010 o 10:56, Feallan napisał:

Jak wytłuczesz wrogowi wszystkie detektory przed wejściem DT to już po grze jest. W końcu
one mają dmg 50. :)


Na to akurat nie liczę, bo zawsze pozostają wieżyczki. Observery same są invisible, a Terranie mają Comsat Scanner. Ewentualnie można zergom powybijać overseerów. Natomiast kto w ferworze walki będzie focusował małych Templariuszy ? Wątpliwa sprawa, tym bardziej jeśli wbiegną nieco później, a nie w pierwszej linii.

Dnia 23.05.2010 o 10:56, Feallan napisał:

Właśnie że tak jest. Wszystko działało dobrze i stabilnie, teraz przestało. Testowanie
testowaniem, ale nie wypada wypuszczać zabugowanych patchy, a potem przygotowywać patche
do patcha.


Jak widać nie wszystko da się przewidzieć. Jak coś takiego trafi do pełnej wersji pudełkowej, wtedy będzie można psioczyć, narzekać i kląć na czym świat stoi... jeśli ktoś lubi. ;-)

Dnia 23.05.2010 o 10:56, Feallan napisał:

Ja nie grałem strasznie dużo, chciałem raczej poznać grę i rzeczywiście pomóc w balansowaniu.
Na szał grania będzie czas w lipcu i sierpniu. :)


Nie oszukujmy się, testowanie testowaniem, feedback feedbackiem, ale już sama możliwość zagrania w betę SC2 jest dla przeciętnego "testera" dużym przeżyciem. ;-)

Dnia 23.05.2010 o 10:56, Feallan napisał:

Ja też. Ale jak się wczoraj wieczorem zalogowałem, to było jakieś "Breaking news", że
gracze się skarżą na crashe i o któreś tam godzinie to naprawią.


Ponoć już naprawili, jeszcze nie sprawdzałem thou.

Dnia 23.05.2010 o 10:56, Feallan napisał:

Że June to czerwiec, to się akurat domyśliłem. :)


Tak wiem... po prostu głośno myślałem.
Ja tak mam cały czas, a potem mnie posądzają, że sam ze sobą rozmawiam... i mają rację. ;-)

Dnia 23.05.2010 o 10:56, Feallan napisał:

PS Czy tylko mi wywaliło wszystkie dźwięki z menu?


Na pewno nie tylko. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 11:17, Dann napisał:

Na to akurat nie liczę, bo zawsze pozostają wieżyczki.


Mało kto stawia przy robolach w głównej bazie. Tylko w expach właściwie.

Dnia 23.05.2010 o 11:17, Dann napisał:

Observery same są invisible,


To się ma własne observery. :)

Dnia 23.05.2010 o 11:17, Dann napisał:

Terranie mają Comsat Scanner.


Praktycznie każdy Terran chomikuje całą energię na muły, chyba że akurat się zagapi. Ale zanim się zorientuje, co się dzieje, już pół armii może mu przepaść. :)

Dnia 23.05.2010 o 11:17, Dann napisał:

Ewentualnie można zergom powybijać overseerów. Natomiast
kto w ferworze walki będzie focusował małych Templariuszy ? Wątpliwa sprawa, tym bardziej
jeśli wbiegną nieco później, a nie w pierwszej linii.


Ich nie trzeba focusować, są tak samo delikatne jak Hydraliski.

Dnia 23.05.2010 o 11:17, Dann napisał:

Jak widać nie wszystko da się przewidzieć. Jak coś takiego trafi do pełnej wersji pudełkowej,
wtedy będzie można psioczyć, narzekać i kląć na czym świat stoi... jeśli ktoś lubi. ;-)


Pewnie trafi. Niech ktoś policzy patche do pierwszego SC, albo do Diablo 2. Niektóre powychodziły niedawno. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 08:48, B1SH0P napisał:

Hmm.. zagrałem 4 rozgrywki i nie wywaliło.. Czyżby cud, czy naprawili?


Zaden cud tylko fart. Przeprowadzilem jedna rozgrywke, znow ladnie szlo i komunikat, ze zostalem wykopany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pograłem w betę tego starcrafta 2 i powiem wam, że gra mi się totalnie nie podoba moim zdaniem o niebo lepszy jest warcraft 3.
Nie podoba mi się w tej grze jak szybko się traci jednostki budujesz ich kilkadziesiąt i tracisz je w kilka sekund do tego balans jednostek jest zły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 12:26, Magok napisał:

Ja pograłem w betę tego starcrafta 2 i powiem wam, że gra mi się totalnie nie podoba
moim zdaniem o niebo lepszy jest warcraft 3.
Nie podoba mi się w tej grze jak szybko się traci jednostki budujesz ich kilkadziesiąt
i tracisz je w kilka sekund do tego balans jednostek jest zły.


Na tym opiera się mechanika tej gry, na counterowaniu. Warcraft 3 jest zdecydowanie bardziej micro. Tam jednostek jest mniej, ale nie padają jak muchy. ;-) Dodatkowo są potężni bohaterowie, można leczyć swoje oddziały itd.
Mechanika w SC1 jest w zasadzie taka sama jak w SC2... a nawet gorzej, bo tam było więcej spelli, które masakrowały nawet te najpotężniejsze jednostki. Teraz to już pure counter, prawie zero uniwersalności... no, może Terranie mają jeszcze jako tako (obecnie są najłatwiejszą rasą do grania, tak w obronie jak i w ataku - ja zakładam, że dlatego bo to na nich koncentruje się kampania gry i bardziej ich "dopieszczono").
Blizzard kiedyś pisał, że teraz będzie się liczyło to, aby mieć jak najbardziej zdywersyfikowane siły... niestety, ale to było tylko czcze gadanie.

Ja szczerze mówiąc też preferuję tą mechanikę z W3, gdzie mimo wszystko walki trwają nieco dłużej i nie muszę się obawiać, że jeden drobny błąd, jeden nawet drobny misplacement jednostek będzie mnie kosztował całą grę.
Dodatkowo nie ma tu czegoś takiego jak obrona bazy, jest tylko atak. Ewentualnie Terranie mogą się zabunkrować i zaczołgować. :-) Natomiast poza tym tzw. static defence w zasadzie nie istnieje.
SC2 kupuję jedynie dla poznania dalszych losów bohaterów: Jima, Zeratula, Mengska, a nawet Kerrigan i Durana ze swoimi... wiadomo z czym. ;-) Tylko na tym mi zależy.
Multi to dla mnie taki jakby dodatek, i tak zwykle sobie nie radzę, bo za wolno się rozbudowuję i za wolno micruję. Tak miałem już w SC1, a dwójka wydaje się być jeszcze szybsza.

Ale o Warcrafcie 4 możemy raczej zapomnieć. ;-) Osobiście chciałbym zobaczyć Starcrafta MMO. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 12:26, Magok napisał:

Nie podoba mi się w tej grze jak szybko się traci jednostki budujesz ich kilkadziesiąt
i tracisz je w kilka sekund do tego balans jednostek jest zły.


Ok. Gra ma prawo się nie podobać. Ale może dasz łaskawie przykład złego balansu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coz, gralem z 3 lata w warcrafta 3, pozniej w w40k: dow, w company of heroes i teraz w bete sc2 i powiem szczerze, ze nie przekonala mnie do siebie ta gra. Tzn na pewno kupie, wlasnie jak napisano wyzej - dla poznania dalszych losow bohaterow z jedynki ale multi z CoHa nie zostalo przebite imo. Oczywiscie, blizzard na pewno otoczy "wparciem i opieka" swoja gre, ale jednak - to zadna rewelacja ani rewolucja.

ps. dziwie sie, ze majac tyle pieniedzy i tyle czasu na wyprodukowanie tej gry beta wyglada jak wyglada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 13:56, Feallan napisał:

Ok. Gra ma prawo się nie podobać. Ale może dasz łaskawie przykład złego balansu?


Proszę bardzo: cały ground Protossów. ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 14:11, Dann napisał:

> Ok. Gra ma prawo się nie podobać. Ale może dasz łaskawie przykład złego balansu?


Proszę bardzo: cały ground Protossów. ;-D


Colossus, Immortal, Stalker, Dark Templar... o.O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 14:16, Feallan napisał:

Colossus,


Chodzący kryształowy dzbanek na szczudłach.

Dnia 23.05.2010 o 14:16, Feallan napisał:

Immortal,


Przeciw czemu ? Na pewno nie Zergom ani Terranom. ;-)

Dnia 23.05.2010 o 14:16, Feallan napisał:

Stalker,


Jedyny naziemny anti-air Protossów... to nie jest wybór tylko jego brak.

Dnia 23.05.2010 o 14:16, Feallan napisał:

Dark Templar... o.O


Bardzo klimatyczna jednostka, ale samo pisałeś, że delikatna. Poza tym droga i długo się do niej techuje.
Inna sprawa, że w end game mało kto ją wykorzystuje (patrząc na replaye), za do najczęściej widuje się wiadomo co. ;-)
Choć ja osobiście akurat bardzo ją lubię, tak że produkuję ją masowo, a nie tylko do harrasu. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 14:28, Dann napisał:

> Colossus,

Chodzący kryształowy dzbanek na szczudłach.


Strzelający megasuperhiperzaczepistym działem.

Dnia 23.05.2010 o 14:28, Dann napisał:

> Immortal,

Przeciw czemu ? Na pewno nie Zergom ani Terranom. ;-)


Włącz sobie w menu gry help i zobacz opis jednostki...

Przeciw Roachom (doskonałe!), Tankom, wszystkim budynkom (śmiej się, ale drop 3 takich i wróg płacze), Ultraliskom, Thorom...

Dnia 23.05.2010 o 14:28, Dann napisał:

> Stalker,

Jedyny naziemny anti-air Protossów... to nie jest wybór tylko jego brak.


Sentry. Ostatnio niepotrzebnie znerfowany, teraz tylko jako support.

Dnia 23.05.2010 o 14:28, Dann napisał:

> Dark Templar... o.O

Bardzo klimatyczna jednostka, ale samo pisałeś, że delikatna. Poza tym droga i długo
się do niej techuje.


Nie. Twilight Council i Dark Shrine. I nie potrzeba żadnych techów. Jednostka zabójczo skuteczna, kiedy pozostaje niewykryta. DT jest bardzo delikatny i drogi, ale niewidzialność wszystko rekompensuje. Najlepszy przeciw Zergom, bo Ci często robią tylko jednego Overseera.

Dnia 23.05.2010 o 14:28, Dann napisał:

Inna sprawa, że w end game mało kto ją wykorzystuje (patrząc na replaye), za do najczęściej
widuje się wiadomo co. ;-)


Bo wtedy detektorki wszędzie latają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 14:28, Dann napisał:

> Immortal,

Przeciw czemu ? Na pewno nie Zergom ani Terranom. ;-)


Przeciw Tankom czy Thorom jest bardzo dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 14:51, Feallan napisał:

Strzelający megasuperhiperzaczepistym działem.


I masakrowany przez air, którego atakować już nie może. IMO więcej wad niż zalet.

Dnia 23.05.2010 o 14:51, Feallan napisał:

Włącz sobie w menu gry help i zobacz opis jednostki...
...


Wiem, wiem, niby na armored. Ale wraz z takimi idą najczęściej lingi, marines itp., a Immortal ma zbyt niską przeciw nim skuteczność. Za mało uniwersalna jednostka.

Dnia 23.05.2010 o 14:51, Feallan napisał:

Nie. Twilight Council i Dark Shrine. I nie potrzeba żadnych techów. Jednostka zabójczo
skuteczna, kiedy pozostaje niewykryta. DT jest bardzo delikatny i drogi, ale niewidzialność
wszystko rekompensuje. Najlepszy przeciw Zergom, bo Ci często robią tylko jednego Overseera.


Samo Dark Shrine wydaje się warpować się w nieskończoność. ;-)

Dnia 23.05.2010 o 14:51, Feallan napisał:

Bo wtedy detektorki wszędzie latają.


Detektory też kosztują (głównie gazu). Ja w każdym razie mam jakąś słabość do tych jednostek. To pewnie przez Zeratula. ;-)
W przeciwieństwie do Stalkerów, którymi gram bo nie ma innego wyjścia. Trzeba się do takich przyzwyczajać.

Zauważyłem jednak, że jak rozgrywka jest na szybkości normal, gra mi się dość przyjemnie i jakby niemal bezstresowo. ;-) Wiem na czym stoję, nawet jak przegrywam. Jakoś tak ogólnie milej się gra.
Nie wiem co za masochista wymyślił granie na faster (czy tam fastest), pewnie Koreańczycy, a inni to przejęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 15:26, Dann napisał:

Samo Dark Shrine wydaje się warpować się w nieskończoność. ;-)


Ja tego nie zauważyłem.. -_-''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Normalnie cud, pierwsza gra w patchu 13, ktora mnie nie wywalila ani nie bylo crasha. Za to dostalem jako sojusznika nooba i gra i tak przegrana. Gosc pierwszy raz gral w StarCraft II i nawet atakowal tylko nie to co trzeba, nie kiedy trzeba i nie czym trzeba. :/ Przerwa na obiad i pojde powscie... pograc dalej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

collosusy- same, bez wsparcia
roache/tanki/thor - maja wsparcie

to my mówimy o jednostkaVSjednostka czy o armiaVSarmia

a colossusy przy odpowiednim mikro niszczy ground przeciwnika


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 15:47, Wojman napisał:

Normalnie cud, pierwsza gra w patchu 13, ktora mnie nie wywalila ani nie bylo crasha.
Za to dostalem jako sojusznika nooba i gra i tak przegrana. Gosc pierwszy raz gral w
StarCraft II i nawet atakowal tylko nie to co trzeba, nie kiedy trzeba i nie czym trzeba.
:/ Przerwa na obiad i pojde powscie... pograc dalej. :)


Ja dziś po trzech rozegranych bitwach (w tym dwie z SI, specjalnie grane po około 30 minut, dla sprawdzenia ;-)) jestem 2 do 1 - raz miałem dropped, a potem dwa razy bez problemu, w tym raz z innym graczem w serii treningowej. ;-)
Także być może powoli się stabilizuje. W sumie myślałem, że dziś już dadzą sobie spokój i wrócą do pracy od poniedziałku. Wcale bym nie miał za złe. ;-)

PS. Czy teraz aby dodać kogoś do friends list, trzeba podać jego adres mailowy przypisany do Battle.netu ? O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować