Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 23.05.2010 o 15:51, Dann napisał:

w tym raz z innym graczem w serii treningowej. ;-)


Eeee.. To znaczy, że Ty nie jesteś jeszcze w żadnej lidze..? A ja myślałem, że Ty jesteś superuberpro po tych twoich wypowiedziach ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 15:57, B1SH0P napisał:

Eeee.. To znaczy, że Ty nie jesteś jeszcze w żadnej lidze..? A ja myślałem, że Ty jesteś
superuberpro po tych twoich wypowiedziach ^_^


Hehe, dużo gram na customach. ;-)
I mam swoje zażalenia do Protossów, bo gram w zasadzie tylko nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mały mecz z AI do sprawdzenia stabilności - poszło (nieźle się uśmiałem, jak mi PC "napisał" GG, dotychczas z krzemowym przyjacielem jeszcze nie grałem). Drugie spotkanie - Dropped po kilku sekundach. No to GG no re na razie. Ale przynajmniej zmusiłem ustawienie "Grid" do działania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to mój mail crupick@gmail.com, jeśli chce mnie ktoś dodać do friendsów, na marginesie zaznaczę, że ponoszę jedynie srogie porażki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 16:05, Matteos napisał:

Mały mecz z AI do sprawdzenia stabilności - poszło (nieźle się uśmiałem, jak mi PC "napisał"
GG, dotychczas z krzemowym przyjacielem jeszcze nie grałem).


Ano gg to jego specjalność.
Tak się zastanawiam, bo widać że będzie aż 6 poziomów trudności SI: od obecnego very easy do insane. Jak dużym wyzwaniem będzie SI na tym najwyższym ?

Dnia 23.05.2010 o 16:05, Matteos napisał:

Drugie spotkanie - Dropped
po kilku sekundach. No to GG no re na razie. Ale przynajmniej zmusiłem ustawienie
"Grid" do działania...


Ja zagrałem kolejną bitwę i niestety dropped gdzieś w trakcie.
Aczkolwiek zauważyłem, że dropped wcale nie oznacza przegranej. Jak miałem jeszcze trzy mecze do rozegrania w treningu, tak nadal mam trzy. Chyba wszystkich wywala z gry po prostu i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ze dropy przestaly sie liczyc do przegranych, choc pierwsze 3 zostaly zaliczone. 10 gier pod rzad, w kazdej dropp. Mala przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 16:50, Los_Emilos napisał:

Od nowego patcha co chwilę mnie wywala z gry. Z jakiegoś powodu ciągle tracę połączenie.


Nie tylko Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam tak... trzy razy dropped, dwa razy OK. Potem na odwrót. ;-)
Innymi słowy nie jest dobrze, ale jak zostało napisane, dropy to już nie przegrane.

Aha, i wracając do biednych Protossów, Stalkery padają od Voidów jak muchy i nikt mi tego nie powie. Tyle razy już to przerabiałem, że nic innego już nie pamiętam. ;-)
Najlepszym buildem dla Protossów jest techować... jakoś przetrzymać pierwsze ataki, a potem iść w voidy (na początek kilka, bez Fleet Beacon), harrasować nimi dopóki się da, jednocześnie rozwijając armię Immortali, Zealotów i Stalkerów (w końcu skoro i tak mamy już te dwa Gatewaye... ;-)). Potem w zależności od tego w co idzie przeciwnik, budujemy albo Robo bay albo wspomniany Fleet Beacon i kończymy zabawę Kolosami lub Carrierami.
Pamiętajmy jednak, że kiedy idziemy w Kolosy, wtedy voidy są naszą jedyną sensowną obroną anti air... nie masujemy ich nie wiadomo ile, byle poradzić sobie z ewentualnym air wroga.
Tak czy inaczej voidy to podstawa (i największa porażka Blizzarda zarazem) + Immortale i Zealoty / Stalkery, które trzeba mieć na początku w razie rushów.

Można oczywiście iść w HT i PS, ale przeciw innym Protossom niezalecane. Zresztą dogłębne testy potwierdziły niższą niż oczekiwana skuteczność PS przeciwko jednostkom latającym. ;-)
Generalnie gra tą rasą jest bardzo niewdzięczna.

A może jednak Terranie. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dann... proszę, zacznij grać inne mecze niż custom. Albo nie pisz takich bzdur. Ile razy widziałeś w turniejach protossów, którzy wygrywali voidami? Bo ja tylko wtedy, gdy zrobili jakiś cheese i spróbowali rushu. Inaczej ta jednostka nie jest już taka użyteczna. Stalkery sobie poradzą jak nie puścisz ich na attack-move, tylko zaczniesz focusować po kolei każdego voida zanim one się naładują.
Nie wiem czemu piszesz, że inne jednostki są bezużyteczne. Miks zealotów, sentry, stalkerów i immortali w odpowiedniej ilości jest zabójczą masą. Np rzucasz kilka force fieldów, rozdzielasz armię przeciwnika na pół i nara. Oczywiście piszę to w ogromnym skrócie. Protoss wymaga, moim zdaniem, największej opieki ze strony grającego nad armią i dopiero wtedy pokazuje swą siłę. No i oczywiście odpowiednie komponowanie armii, a nie tylko zrobienie samych stalkerów czy kolosów. Ale to akurat jest w każdej rasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 16:26, Dann napisał:

Jak dużym wyzwaniem będzie SI na tym najwyższym ?


Po głębokim namyśle stwierdzam, że (o ile nie będzie cheatował) takim samym jak w każdej innej grze, w której każe się AI startować z tego samego zerowego poziomu, co graczowi - czyli żadnym. AI nie wybroni się przed dobrym Reaper rushem. AI nie odgoni się od harrasujących VR. AI nie będzie dynamicznie zmieniała buildu w zależności od sytuacji na mapie - ba, nie będzie nawet robiła sensownego zwiadu. AI nie przewidzi niestandardowych zagrań. AI nie będzie...

Jedyna szansa krzemu to walka na ilość, czyli np. 7 CPU vs 1 człowiek na mapie 4v4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 21:00, Matteos napisał:

Po głębokim namyśle stwierdzam, że (o ile nie będzie cheatował) takim samym jak


Na 100% będzie. Nikt nie grał mapek w pierwszym SC przeciwko kompowi? Jakieś dziwne, zmodowane takie. 5 kompów vs 3 ludzi chyba. Kompy cheatowały. :)

Dnia 23.05.2010 o 21:00, Matteos napisał:

Jedyna szansa krzemu to walka na ilość, czyli np. 7 CPU vs 1 człowiek na mapie 4v4.


Tak. Nie da się napisać takiej AI, żeby zachowywała się jak człowiek. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 20:46, Macios napisał:

No i oczywiście odpowiednie komponowanie armii, a nie tylko
zrobienie samych stalkerów czy kolosów. Ale to akurat jest w każdej rasie.


Ja to dopiero niedawno ogarnąłem :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 21:03, Feallan napisał:

Tak. Nie da się napisać takiej AI, żeby zachowywała się jak człowiek. :)


Hmmm właściwie to da się bardzo dobrze zasymulować niektórych graczy. Rasa oczywiście Terran, na początku losowy napis na chacie w rodzaju "hi noob", "IM Pr0", potem prosty skrypcik budujący jedne Koszary i massujący Maruderów na Attack move. Na końcu "fu n00b", "cheater" albo "[nasza rasa] IMBA" i wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 20:46, Macios napisał:

Protoss wymaga, moim zdaniem, największej opieki ze strony grającego nad armią i dopiero
wtedy pokazuje swą siłę. No i oczywiście odpowiednie komponowanie armii, a nie tylko
zrobienie samych stalkerów czy kolosów. Ale to akurat jest w każdej rasie.


Wiesz, dobry gracz i deską klozetową wygra. Chodzi jednak o łatwość grania, counterowania, przyjemność z gry, uniwersalność i możliwości rozwoju. Zbyt wiele ścieżek u Protossa prowadzi do failu, takie jest moje zdanie.
A piszę to, co zauważam w swoich grach... w custom już się nie bawię, chyba że są takie lagi że inaczej nie idzie.
Z dwóch Protossów na podobnym poziomie zawsze wygra ten, który pójdzie w voidy. Taka jest moja konkluzja po dotychczasowym obcowaniu z Protossami.
Masz swoją własną... proszę bardzo. Życzę powodzenia. Dobra, koniec mojego narzekania na Protossów, bo wokół sami pro Protossi, którzy Zealotami rozwalają lotnictwo wroga.


@ Matteos

A ja właśnie tak bym chciał zobaczyć jakieś porządnie zaskryptowane SI, które w danej sytuacji zawsze reagowałoby jak należy. ;-) Obrona przed rushami, własne rushe, microwanie na poziomie mistrza Korei oraz dynamiczna zmiana jednostek na polu walki w zależności od rozwoju sytuacji. Nawet "cheesowanie". ;-)
Takie SI specjalnie na multi tylko na najwyższym poziomie, nie do pokonania. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem stream z HDcs (dzisiaj finał turnieju HDH Invitational) i... Amerykańskie serwery zostały wyłączone oraz jest notka że trwają pracę nad poprawieniem stabilności. Czyli jest nadzieja że do jutra już wszystko wróci do normy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 21:19, Dann napisał:

Dobra, koniec mojego narzekania na Protossów, bo wokół sami pro Protossi, którzy Zealotami rozwalają
lotnictwo wroga.


Nawet nie wiesz, ile w tej maksymie zawarłeś prawdy, bo oponenta lepiej zaciukać Zelami zanim pójdzie w air, aniżeli potem narzekać, że nie jest się w stanie go pokonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2010 o 21:32, Macios napisał:

Oglądałem stream z HDcs (dzisiaj finał turnieju HDH Invitational) i... Amerykańskie serwery
zostały wyłączone oraz jest notka że trwają pracę nad poprawieniem stabilności.


Ouch... to musiało zaboleć. Tak swoją drogą kto był w przewadze, zanim doszło do wyłączenia ? :-)

Dnia 23.05.2010 o 21:32, Macios napisał:

Czyli jest nadzieja że do jutra już wszystko wróci do normy ;)


Zobaczymy jak będzie.


@ luzac

Można i w ten sposób... jeśli się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować