Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Przecież napisał, że normalny czyli taki gdzie nie bawią się jednostkami.. Powiem prościej.. Tam gdzie zbierają surowce, budują budynki, szkolą armie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 14:50, B1SH0P napisał:

Przecież napisał, że normalny czyli taki gdzie nie bawią się jednostkami.. Powiem prościej..
Tam gdzie zbierają surowce, budują budynki, szkolą armie.


taa, czyli jak się bawią jednostkami to nie zbierają surowców, nie budują budynków i nie szkolą armii?

wciąż nie widzę różnicy między normalnym a nienormalnym meczem poza bawieniem się jednostkami cokolwiek miałoby to znaczyć

więc założę, że nie chodzi o pro więc mecze Husky''iego i HDStarcraft będą odpowiednie (ich mecze, a nie ich turniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 17:55, necron1501 napisał:

Ehh jak tak patrzę na te filmiki, aż żałuję że nie zapisałem się na betę :/ Ma ktoś zbędny
klucz?

beta się kończy za 2-3 dni, może jak ja wznowią to dadzą wysyp kluczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 17:59, Aku230 napisał:

beta się kończy za 2-3 dni, może jak ja wznowią to dadzą wysyp kluczy


Ktoś z Blizza pisał na forum Bnetu, że wszyscy z obecnej fazy bety załapią się też do drugiej. Więc de facto beta nie kończy się za 3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2010 o 18:34, Feallan napisał:

Ktoś z Blizza pisał na forum Bnetu, że wszyscy z obecnej fazy bety załapią się też do
drugiej. Więc de facto beta nie kończy się za 3 dni.


a wysypu kluczy tez nie było wiec...

a tak znowu, czy jest ktoś chętny do grania, czy większość która tu jest nie ma dostępu do bety?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 18:44, Aku230 napisał:

a tak znowu, czy jest ktoś chętny do grania, czy większość która tu jest nie ma dostępu
do bety?


Ja dziś, o ile beta jeszcze trwa ;-), na 100% będę online. Tylko czy mógłbyś przypomnieć swój mail, cobym mógł się odezwać. ;-) A zrobię to na pewno. Tylko nie wiem jeszcze czy teraz czy później, np. po 20.00.
Tylko uwaga, totalny ze mnie n00b :-O, a na dodatek zmieniam właśnie rasę na Terran, a tak przed końcem Bety. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2010 o 18:59, Dann napisał:

Ja dziś, o ile beta jeszcze trwa ;-), na 100% będę online. Tylko czy mógłbyś przypomnieć
swój mail, cobym mógł się odezwać. ;-) A zrobię to na pewno. Tylko nie wiem jeszcze czy
teraz czy później, np. po 20.00.
Tylko uwaga, totalny ze mnie n00b :-O, a na dodatek zmieniam właśnie rasę na Terran,
a tak przed końcem Bety. ;-)


Aku230pl <- login na gmailu (jakoś zamiana @ na [at] nie przemawia do mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 10:42, Gromo napisał:

Czy;li że terran jest teraz imba? Skoro ma kontry na wszystko. Wczoraj przez te przegrane
to już nawet zergami grałem parę walk. Nawet nieźle mi zło.


Nie powiedziałem, że jest imba. Co prawda mam pewne zastrzeżenia do szczegółów (Marauder na stimie za grosze >>> Toss ground), ale jako rasa nie jest wcale niemożliwy do pokonania. To, że ma kontry na każdą formację nie znaczy, że będzie miał je wszystkie pod ręką. Do tego Toss od medium game nie jest już taki wrażliwy i potrafi nieźle dokopać. Zauważ na przykład, ile jednostek można potraktować Feedbackiem: Ghost, Banshee, Medivac, Thor, BC, Raven...

Skoro dobrze Ci idzie gra inną rasą, to chyba najlepsza wskazówka, w czym się masterować.

Dnia 28.05.2010 o 10:42, Gromo napisał:

Protossi w tej becie są za słabi.


Nie są za słabi - wymagają innej gry niż pozostałe rasy. Pompując T1 nie wygrasz. "Szeregowe" jednostki są osłoną dla silnych, ale wrażliwych unitów - w zależności od upodobań i fazy gry Sentry, HT, Immortal, Colossus. W odróżnieniu od Zerga czy Terrana ten segment arsenału nie jest wsparciem, tylko główną siła uderzeniową. Dlatego podstawową umiejętnością jest obrona przed wczesnymi atakami, by dożyć czegoś więcej niż Stalker.

Grałem z diamentowym zergiem. Zacząłem klasycznie - Gate+Core i dwóch Zelotów na rampie. Naturalnie pojawiły się zerglingi, ale nie mogły się przebić. Pieski jakoś podejrzanie blisko się kręciły, zatem dostawiłm Cannon - to przeciwnika skutecznie zniechęciło. Po Robo wysłałem Obsa do jego bazy i zobaczyłem, że idzie w ground. Nastawiłem się zatem na produkcję Kolosów (ulepszenie do zasięgu jest kluczowe - najlepiej zacząć je robić po rozpoczęciu budowy pierszego Kolo). Dopiero gdy miałem jednego, mogłem się nieco wychylić (kiedyś trzeba postawić natural). Cały czas kotrolowałem, czy Zerg nie robi sił powietrznych, ale aż do końca obyło się bez Stargate. Zgdonie z tym, co pisałem, po raz pierwszy centralnie zaatakowałem dopiero przy posiadaniu cięższego sprzętu (2-3 Colossusy). Inaczej rozbiłbym się o Hydraliski. I tak mniej więcej wygląda na początku meczu standardowa (bez szaleństw) gra Tossem.

Moim zdaniem jest to najtrudniejsza do opanowania nacja, ale też dająca najwięcej radości (przynajmniej mi - dlatego nimi gram). Ogólnie wśród czołówki panuje pogląd, że mimo wszystko Terran > Toss, ale da się to wyrównać skillem (co innego, czy na tym polega balans...). Jeszcze do niedawna ciężko było zobaczyć Tossa na szczycie drabinki turniejowej, ale ostatnio się to w wiadomy sposób zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.05.2010 o 20:06, Matteos napisał:

Moim zdaniem jest to najtrudniejsza do opanowania nacja, ale też dająca najwięcej radości
(przynajmniej mi - dlatego nimi gram).


Dokładnie :-p Ja mam najwięcej satysfakcji z grania tossem ^_^ Chociaż 1v1 biorę zawsze random :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Akurat innymi rasami nie umiem grać, całą betę grałem Protossami. Podoba mi się ich styl graficzny (wygląd jednostek, interfejs)ale także typ jednostek, są one silne, drogie, wolne w budowie, jednak 1 zelota jest jak 3-4 zerglingów. To w tej rasie lubię. Jednak muszę ćwiczyć. Już od dawna wiem, że granie tą rasą jest najtrudniejsze. Terran jest najprostszy, bo ma kontry. Zerg trochę trudniejszy bo wymaga mikrowania i ma wrażliwe jednostki. Czyli od teraz u mnie obowiązuje zasada, że jednostki z Gateway(T1) służą jako tarcze dla Colosów i innych T2 i T3?

A teraz coś o swojej taktyce.
Na początku staram się jak najszybciej rozpocząć produkcję zealotów. Potem stawiam core. Później przeważnie drugi gateway, oczywiście w core badam ulepszenie do warpgate. Potem stawiam Robotics Facility, produkuję observera i badam całą mapę, nad jakimi wieżami ma kontrolę, gdzie ma bazy do zbierania surowców, czy ma drugą bazę. Potem sprawdzam jakie ma wojsko. W Robotics produkuję Immortale. W Warpgate stalkery, niekiedy z 4 do nawet 10 sentry. Od tego momentu próbuję rushować przeciwnika. Jeśli nie uda mi się to albo buduję stargate i z 4 void raye aby wyciąć zbieraczy przeciwnika. Albo szybko stawiam z 3-4 colossy. Mniej więcej tak gram.

I tu moje pytanko.
Ilu Probe zawsze budować do kryształu a ilu do gazu? Na jedną kopalnię gazu zawsze 3. A do kryształu różnie. Kiedyś dawałem 13, potem 20, teraz ok. 17.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że na wczesnych Zergów Tossi mają prosty sposób: Phoenixy. Blokowanie psi przy ich użyciu jest bajecznie proste, jeżeli wcześniej nie zaopatrzą się w Hydry czy Spore Crawlery. Przynajmniej w mojej lidze ta taktyka nieźle się sprawdziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować