Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2010 o 15:41, luzac napisał:

Musisz pamiętać, że Tanki są teraz dużo cwańsze aniżeli w jedynce. Ich nowe AI czyni
ich prawdziwymi mordercami... stąd ten nerf.


W jakim sensie cwańsze ? Ja kojarzę tylko coś o tym, że szybciej namierzają nowe cele po zniszczeniu poprzednich czy jakoś tak, ale specjalnie tego nie zrozumiałem.
Widzę post Deathscythe, że nie mają zasięgu minimalnego... to prawda ? :-) Znaczy się nigdy tego nie sprawdzałem, zawsze jak ktoś podbiegał, to czołgi składałem z powrotem w tryb normalny, tak z przyzwyczajenia.
Zresztą odniosłem wrażenie, że ich dmg w trybie normalnym jest w zasadzie taki sam, jeśli nawet nie większy, jak w siege mode, bo z tego zwykłego działa strzelają salwa za salwą jak szalone. ;-)


@ Matteos

Czołgami tak naprawdę rozwalało się każdą armię naziemną, zarówno Protossów i Zergów. Dlatego właśnie wtedy pozostaje im jedynie air. Także to osłabienie czołgów wcale mnie nie zdziwiło, wręcz przeciwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2010 o 01:24, Dann napisał:

@ Matteos

Czołgami tak naprawdę rozwalało się każdą armię naziemną, zarówno Protossów i Zergów.
Dlatego właśnie wtedy pozostaje im jedynie air. Także to osłabienie czołgów wcale mnie
nie zdziwiło, wręcz przeciwnie.


Co kto lubi. Osobiście bardzo lubiłem grać Toss vs. tank terran (np. tanki + marines), gdyż mecz ten był (jest?) bardzo wyrównany, a obie strony musiały się nieźle namęczyć by wygrać. Ze strony Tossa podstawa to oczywiście Immortal na czołgi i Zeloci na bio - wtedy splash Crucio często rani swoich. Na większe grupy czołgów stosowałem Stalkery na blinku - hop między tanki i focus fire.

Sytuacja zmieniała się diametralnie, gdy Terran szedł w Marauder push - wtedy Toss miał gorzej.

Tak naprawdę Crucio był naprawdę dominujący w niektórych grach TvT - ludzie nie mają jednostek do walki wręcz, zatem splash na swoich nie miał takiego znaczenia. Dodatkowo Marine ma mniej życia niż Zelota i nie porusza się w tak dużych grupach jak Zergling, przez co szybciej schodzi z tego świata pod ostrzałem artyleryjskim.

A że tanki ogólnie pacyfikowały wszystko, gdy było ich dużo (np 10)? To samo można powiedzieć o Colossusie i Brood Lordzie... Dodatkowo jeśli Terran zdołał zachomikować tyle puszek, to niechybnie znaczy, że wcześniej nie atakował, a zatem mapa jest nasza. W normalnej grze pierwszy atak przypada gdzieś tak na 3-4 czołgi, czasem mniej - zależnie od agresywności gracza i sytuacji strategicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2010 o 12:53, Matteos napisał:

A że tanki ogólnie pacyfikowały wszystko, gdy było ich dużo (np 10)? To samo można powiedzieć
o Colossusie i Brood Lordzie..


To nie to samo... znacznie szybciej dochodzi się do czołgów niż BL czy Kolosów, na które potrzebny jest osobny tech, czołgi są jakby po drodze. Poza tym BL są latające więc same z siebie wymuszają inna taktykę, a Kolosy ? Znacznie droższe i też padają od czołgów. A co do Immortali, to niestety ale mamy ducha z emp. Dobry gracz zdejmie z nich shielda i gg. Natomiast na zealoty są heliony, w grupie powiedzmy tak z 5-6.
Czołgi były przegięte i jak widać Blizzard zwrócił na to uwagę. Stąd takie a nie inne zmiany.
TvT to zawsze było o to, kto pierwszy rozłoży czołgi i zdobędzie mapę, nawet w misjach kampanii przeciwko SI w SC1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Całkiem sprawnie działa ten nowy system przydzielania do początkowej ligi, choć nie wiem jeszcze, na jakich zasadach funckjonuje przydzielanie przeciwników w placementach. Dostałem w kolejności: Brązowego, nieklasyfikowanego (tzn. też rozgrywał placementy), Brązowego, Złotego i na końcu Platynowego. Wszystkich pokonałem i wylądowałem w Platynie.

Z innej beczki - urzekł mnie pomysł UMSa Chatroom. Autor i gracze pokazują tym samym środkowy palec Blizzowi i jego nowym pomysłom, he, he.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jutra jak mniemam dla wielu zacznie się miesiąc na głodzie. ;-P
Naprawdę szczerze mi Was żal... naprawdę.
Ja już dzisiaj w zasadzie nie grałem, może z jedną potyczkę 3v3 i to wszystko. Na szczęście aż tak bardzo mi nie zależy... wciąż czekam na kampanię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.06.2010 o 21:45, Dann napisał:

Od jutra jak mniemam dla wielu zacznie się miesiąc na głodzie. ;-P


Dzisiaj to ja sie porzadnie nagralem. :) Mam juz jakies dosweiadczenie, dzieki czemu mam sporo zwyciestw na konciem a w trybie 2v2 dostalem sie do zlotej ligi. :) A w 1v1 do srebnej. Pozostaje czekac na druga faze bety oraz tym bardziej na pelna wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się tam ciesze... po resecie zacząłem obrywać po tyłku jak nigdy. Wygrałem jeden placement, wylądowałem w brązie i wstyd gadać co było dalej... Nagle cały skill, jaki by nie był, magicznie wyparował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i temat umarł... śmiercią kliniczną, bo tak za miesiąc znowu ożyje. Chociaż cudu żadnego w tym nie będzie. :-)
Zawsze pozostaje Wam oglądanie Huskiego, HD itp. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.06.2010 o 09:43, Dann napisał:

No i temat umarł... śmiercią kliniczną, bo tak za miesiąc znowu ożyje. Chociaż cudu żadnego
w tym nie będzie. :-)
Zawsze pozostaje Wam oglądanie Huskiego, HD itp. ;-)

Niekoniecznie ;) Teraz będą dyskusje na temat matchmaking, placement. I takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to ja się zapytam o model uszkodzeń - czy jest taki jak w pierwszym SC (czyli sztywno ustalona ilość zadawanego dmg) czy jak w WarCraftach? (dmg z określonego przedziału, np. 2-9) Można to zmienić w edytorze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faza pierwsza bety StarCraft II juz sie zakonczyla. Pozostaje czekac na faze druga oraz oczywiscie na pelna wersje gry. Przez ostatni miesiac sporo nagralem sie w StarCraft II i o ile wczesniej mialem obawy o to jaka to gra bedzie tak teraz juz wiem, ze zdecydowanie jest na co czekac. Co ciekawe w te bete gralem dluzej niz w niejedna pelna wersje (sa gry, ktore przeszedlem po 4 - 5 godzinach grania). W pelna wersje na pewno bede gral dlugo. :) Z przyjemnoscia wracam myslami do bitew, ktore zakonczyly sie wspanialym zwyciestwem jak rowniez do tych, ktore niestety przyniosly sromotna porazke. A tych walk bylo sporo... Premiera juz za 47 dni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będzie ciekawie. Podejrzewam, że będę długo siedział przy tej grze, bo raz: kampania (a w to się wlicza rozgrywanie od nowa niektórych misji, podejmowanie innych decyzji, zbieranie achievementów), osiągnięcia, potyczki z komputerem i przez sieć, UMS-y + praca z edytorem... Posiedzę pewnie przy tym przynajmniej z rok, jak to jest z resztą gier Blizza (poza Diablo) i będę później jeszcze wielokrotnie chociaż na chwilę wracał.

W ogóle to ciekawy rok to będzie, skoro StarCraft II, a zaraz po nim The Force Unleashed II, LEGO Star Wars III i być może Star Wars: Imperial Winter...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 00:05, Wojman napisał:

Premiera juz za 47 dni. :)


Jeszcze druga faza bety, mająca zaostrzyć apetyty na pełną wersję. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja, przy drugiej fazie, będę miał już nowy komputer. Co to oznacza?
Koniec ścinania się i 2minutowego ładowania gry, a może nawet komfortową rozgrywkę na pełnych detalach, na co liczę :) Więc pomyślcie sobie, jak JA czekam na kolejne testy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 11:06, ww3pl napisał:

A ja, przy drugiej fazie, będę miał już nowy komputer. Co to oznacza?
Koniec ścinania się i 2minutowego ładowania gry, a może nawet komfortową rozgrywkę na
pełnych detalach, na co liczę :) Więc pomyślcie sobie, jak JA czekam na kolejne testy
:D


Heh, nie widziałem jeszcze komputera, który by choćby na chwilkę nie zwolnił przy pojawieniu się Mothershipa. O UMSach z setkami jednostek nie wspominając - takie "masówki" potrafią zadusić każdy sprzęt. Ale ogólnie multi i single powinno chodzić bosko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ogólnie humory dobre po becie SC2.

Ja jako ogólnie fan gier blizz tylko właśnie w SC nie grałem i teraz jakoś próbowałem przekonać się do SC2, ale jak czytam fora i czytam o jakiś UMS, APM i potem mikro i makro managemencie jednostkami to coś czuję, że bardzo dużo nauki by mnie czekało by cokolwiek tutaj zrobić i pograć :)

Eh... ale może się zdecyduję na zakup, a może na ostatnią fazę testów uda mi się jeszcze jakoś załapać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam że Sc2 nie jest przełomowa grą wiem że to tylko beta ale ile można zmienić w ciągu miesiąca najbardziej zawiódł mnie Bn 2.0 który miał być przełomowy. Bn 2.0 okazał się kompletna klapą brak chat room''ów to jest krok w tył nie można porozmawiać z nieznajomymi tak jest IRC ale trzeba będzie minimalizować grę. Kolejnym błędem jest brak Lana czyli nie zagram z kolega gdy padnie Bn.

Co do samej gry to Sc2 to bardzo się zawiodłem. Beznadziejny system do ums''ów gdzie coś fajnego nowego może być na samym dole mam nadzieje że to zmienią w finalnej wersji.Brak możliwości gry z innymi regionami jak ktoś chce grac to jest świadomy możliwością ,że będą lagi.
Cena to tez jeden z bólów Sc2 ok 200 zł to jednak trochę dyzo jak na grę na PC tyle to zazwyczaj kosztują EK. To że gra jest od Blizzarda wcale nie świadczy ,że musi kosztować aż 200 PLN myślę ,że gra powiną kosztować coś około 150 PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.06.2010 o 12:34, blep napisał:

kompletna klapą brak chat room''ów to jest krok w tył nie można porozmawiać z nieznajomymi
tak jest IRC ale trzeba będzie minimalizować grę.


Jakos podczas bety nie mialem problemu by rozmawiac z innymi graczami. Czesto po meczu jesli przeciwnicy byli dobrzy to z nimi rozmawialem o przeprowadzonej wlasnie rozgrywce.

Dnia 09.06.2010 o 12:34, blep napisał:

Kolejnym błędem jest brak Lana czyli
nie zagram z kolega gdy padnie Bn.


Biedni piraci, nie beda juz mogli korzystac z Hamati, zeby obejsc system. Serwery Blizzarda slyna z tego, ze sa stabilne. A jesli nie wytrzymaja naporu graczy to Blizzard uruchomi kolejne.

Dnia 09.06.2010 o 12:34, blep napisał:

To że gra jest od Blizzarda wcale nie świadczy ,że musi kosztować
aż 200 PLN myślę ,że gra powiną kosztować coś około 150 PLN.


Nadal nie wiadomo kto w Polsce bedzie wydawac StarCraft II, ani tego jaka bedzie cena tej gry. Nikt tez nie kaze ci kupowac jej w dniu premiery. Za kilka miesiecy beda promocje, obnizki, wyprzedaze etc i bedzie mozna StarCraft II nabyc taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować