Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2010 o 15:03, Feallan napisał:

Strasznie żałuję, że nie kupiłem tego preordera, jak było 30. :(


No i mam k[urczę] nagrodę za chęć wspierania polskiego rynku gier. Czekałem, czekałem, a tu mi serwują coraz wyższe ceny, teraz 200+ zł za PL i jeszcze robią łaskę, że za dopłatą dostarczą do domu. W UK większość sklepów oferuje darmową przesyłkę na terenie Królestwa... Nie ma co, witamy za granicami cywilizowanego świata. Jeśli ktoś znajdzie ofertę <30₤, niech da znać, zamawiam pełny poważania dla rodzimych podmiotów. Widziałem w paru miejscach dobre ceny (np. Tesco, Game Gears - pewnie jeszcze nie zdążyli podnieść jak wszyscy inni), ale nad Wisłę nie dostarczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2010 o 14:52, Phobos_s napisał:

Dokładnie. Ja zamówiłem właśnie z HMV tyle, że kolekcjonerkę.


Ja tez tam zamowilem kolekcjonerke. :) A porownalem edycje zwykla, bo na razie w zadnym polskim sklepie nie widzialem oferty na EK StarCraft II (za wyjatkiem Merlina, nawet zlozylem zamowienie, ale sklep sie wycofal).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehhh dzisiaj z rana wbiłem na thehut i zavvi, a tam kolekcjonerska za £54.95 już happy chciałem zamówić, ale wyjątkowo sc2 tylko w uk wysyłają. Pewnie jakiś deal z blizzem. Na hmv zrezygnowałem z zamówienia. 72 funciaki przy obecnym kursie, to lekka przesada za taką zawartość EK. Dodatkowo widzę, że Ultima już opuściła cenę podstawki i jest za 169.90 zł, więc takie sklepy jak gram i gry-online pewnie też pójdą z ceną w dół, bo stracą klientów. Podsumowując - kupując w PL podstawkę zaoszczędzę 200 zł względem EK z hmv. Czekałem na sc 2 i chciałem EK kupić, ale 200 zł różnicy za bardzo boli ^^. Jeszcze trochę czasu zostało, więc może w jakimś sklepie w PL będzie EK w jakiejś rozsądniej cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za taką cenę to ja podziękuję. Poczekam sobie aż trochę stanieje. 200 zł to spora przesada szczególnie że to ma składać się z 3 części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Machina hype''owa zaczyna się rozkręcać. Tą edycję kolekcjonerską sobie odpuszczę, ale na Legacy of the Void nie będę oszczędzał xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze będzie zamawiał EK StarCraft II, mam w planach zakup, chyba, że polecacie konkretne sklepy które "jeszcze" przyjmują zamówienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 19:34, Nervous napisał:

Machina hype''owa zaczyna się rozkręcać. Tą edycję kolekcjonerską sobie odpuszczę, ale
na Legacy of the Void nie będę oszczędzał xP


Taa, Legacy of the Void, część o Protossach, mojej ulubionej rasie, też na nią nie oszczędzę. Będę zbierał na kolejne części SCII od 27 lipca xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 16:59, ww3pl napisał:


To na razie tzw. ściema. Ludzie piszą do tego sklepu, by się czegoś konkretnego dowiedzieć (dystrybutor? gwarancja ceny?), ale nikt nic nie wie. Co nie zmienia faktu, że być może sytuacja znormalnieje. Na wszelki wypadek opracuję jednak jakiś genialny plan B.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sklepie gramu pojawiły się właśnie stare gry Blizza - WC3 i Diablo 2. Ciekawe, od kogo - LEM? CDP? Bezpośrednio od Blizza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 23:09, ww3pl napisał:

W sklepie gramu pojawiły się właśnie stare gry Blizza - WC3 i Diablo 2. Ciekawe, od kogo
- LEM? CDP? Bezpośrednio od Blizza?


Hmmm... Baaardzo interesujące. Jeśli opisu towaru są prawdziwe, to raczej nie od CDP, gdyż są to wersje angielskie. Robi się ciekawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to mam chrapkę na tego preordera z Ultimy. Do premiery trochę czasu. Waszym zdaniem warto ryzykować i już zamawiać preordera(i ewentualnie anulować) czy czatować na ujawnienie tajemniczego Polskiego dystrybutora i atrakcyjniejszy preorder?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.06.2010 o 23:47, rybisiu napisał:

Szczerze to mam chrapkę na tego preordera z Ultimy. Do premiery trochę czasu. Waszym
zdaniem warto ryzykować i już zamawiać preordera(i ewentualnie anulować) czy czatować
na ujawnienie tajemniczego Polskiego dystrybutora i atrakcyjniejszy preorder?


Zawsze możesz zamówić na Ultimie i nadal czatować, nie ? ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 10:57, Jeggred napisał:

Zawsze możesz zamówić na Ultimie i nadal czatować, nie ? ;p


Teoretycznie tak :E

Zmieniając temat o 180 stopni, to czy prognozujecie że cena SC II do premiery spadnie, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.06.2010 o 11:12, rybisiu napisał:

Teoretycznie tak :E

Zmieniając temat o 180 stopni, to czy prognozujecie że cena SC II do premiery spadnie,
czy nie?


Kupię sobie klucz dwa tygodnie po premierze za pół ceny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 11:12, rybisiu napisał:

Zmieniając temat o 180 stopni, to czy prognozujecie że cena SC II do premiery spadnie,
czy nie?


Mam złe przeczucia. Niejasna sytuacja z polskim dystrybutorem + rosnący hype (już na alledrogo pojawiła się EK w cenie ''tylko'' 549 zł sic!). Zobaczymy jak wywiąże się dystrybutor. Jak zostanie odpowiednio pokryte zapotrzebowanie to cena przynajmniej nie pójdzie jeszcze bardziej w górę (stawiam na te 169-189 zł). Oby nie doszło do tej sytuacji jaka miała miejsce z Red Dead Redemption (Cenega a jakże), gdzie dostępność gry była/jest na poziomie zerowym, przez co spekulanci ustawili cenę na pułapie 239 zł (używki chodzą po 199 - 210 zł). Obawiam się sytuacji, w której dystrybutor zachowawczo wyprodukuje za małą ilość kopii. W tej sytuacji doszło by do apokalipsy xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wypowiedź Michała Kicińskiego, jednego z założycieli CD-Projektu w rozmowie z Hutem z CD-Action w numerze
166, zacytuję przedstawiciela CDP:"Blizzarda cały czas reprezentujemy, choć rzeczywiście ostatnio dołożony został drugi dystrybutor - LEM. To utrudnia nam działanie. Efektem tej sytuacji była na przykład oferta przedpremierowa
w empik.com na Starcrafta II za 180 złotych. CD Projekt nie podpisałby się pod taką ceną gry na PC, nawet przy
tak świetnej pozycji. LEM ma inna politykę, przez to jest nam ciężko walczyć o niższą cenę, gdy druga firma zgadza się na wszystkie warunki, byle utrzymać się na rynku."


Jest to post sprzed miesiąca z forum CDProjekt. Autor: parkourmichael798
Z tego by wynikało że jest 2 wydawców Blizzarda. LEM zgada się na wszystko bo ledwo trzyma a CDP chce dać o graczy i chce dać niższą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 16:52, Gromo napisał:

Jest to post sprzed miesiąca z forum CDProjekt. Autor: parkourmichael798
Z tego by wynikało że jest 2 wydawców Blizzarda. LEM zgada się na wszystko bo ledwo trzyma
a CDP chce dać o graczy i chce dać niższą cenę.

No tak, dobry CDP i ten zły LEM...Jak to jest wogóle możliwe że jest 2 dystrybutorów w tym samym kraju? Z jakąś inną grą już była taka sytuacja? Prawda też jest taka, że jak już jest dwóch, to jak jeden da niższą cenę to od tego drugiego nikt nie kupi gry, proste. Więc się CDP niech nie tłumaczy tylko obniży cenę to LEM się będzie musiał dostosować albo nic nie sprzeda.
Z tego co się orientuję to zmowy cenowe są zakazane, to rynek czyli gracze mają zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście czuję że afera cenowa z SC2 będzie jednym z największym skandali tego roku. Nie pamiętam żeby przez ostatnich parę lat było tyle zamieszania z dystrybucją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować