Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 12.06.2010 o 22:59, Wojman napisał:

Dwa miliony razy bylo mowione, ze z Activision polaczyla sie firma Vivendi, a nowa
spolka przybrala nazwe Activision Blizzard, ale z tym Blizzardem od gier ma tyle samo
wspolnego z kon i koniak.


No nie całkiem się zgodzę. Vivendi kupiło Activision, a jeśli być dokładnym to nastąpiła fuzja pomiędzy Activision, a oddziałem Vivendi zajmującym się grami (w skład którego wchodził Blizzard). Zatem Activision połączyło się z Blizzardem (i kilkoma innymi firmami, które wchodziły w skład Vivendi Games np. Sierra) i utworzyło nową spółkę w której wiekszościowy pakiet ma Vivendi.
Podsumowując - Activision łączy się z Vivendi Games (Blizzard, Sierra itp.) i tworzy nową firmę. Czyli Activision Blizzard z tym Blizzardem od gier ma całkiem dużo wspólnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.06.2010 o 18:13, rhyz napisał:

<ciach>
Ciekawe, ale jakby nie patrzeć sytuacja, w której wydaje się u nas premierowe gry na
PC za ok. 100 zł, a nagle za grę Bobby Kotick żąda 2 x tyle jest w pełni normalne.


Poprawione.
Wybaczcie ale nie mogłem się powstrzymać. Nie, nie lubię typka. I nikt mnie nie przekona, że nie maczał swoich tłustych paluchów przy cenie StarCrafta 2. Blizzard może i mas sporą autonomię przy tworzeniu gier, ale nie wierze w to, że dystrybutor gier jakim jest Activision nie ma wpływu na ceny gier swoich firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, zazwyczaj gry, które kosztują za granicą w przeliczeniu nawet te 180 zł, a wydawane są przez ''normalnych'' wydawców, u nas kosztują maksymalnie 129 zł.

Stąd sam nie wiem, co robić z tym pre-orderem od Ultimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tak sobie myślę, by trochę poczekać. StarCraft 2 nie zając, nie ucieknie, a jego sytuacja cenowa powoli się ustabilizuje. Mimo wszystko, ceny jakie obecnie się windują, zarówno na zachodzie jak i u nas, powoli zaczynają być przegięte.

Tak, wiem, że to Blizzard i że mogę czekać długo, ale przez te wszystkie lata nie dałem za grę więcej niż 70 złociszy. I nawet fakt, że strasznie tą grę polubiłem nic nie zmieni. Bo nie można dać się zwariować dla jednego tytułu. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sobie zamówić edycję kolekcjonerską sc2, ale Amazon UK już od dłuższego czasu nie ma jej w ofercie. Znacie jakieś inne, godne zaufania sklepy, które ją jeszcze sprzedają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 09:03, luzac napisał:

Tak, wiem, że to Blizzard i że mogę czekać długo, ale przez te wszystkie lata nie dałem
za grę więcej niż 70 złociszy. I nawet fakt, że strasznie tą grę polubiłem nic nie zmieni.
Bo nie można dać się zwariować dla jednego tytułu. :P


Można. Ale tylko dla niego i żadnego innego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 10:20, Vel_Grozny napisał:

Chciałbym sobie zamówić edycję kolekcjonerską sc2, ale Amazon UK już od dłuższego czasu
nie ma jej w ofercie. Znacie jakieś inne, godne zaufania sklepy, które ją jeszcze sprzedają?


Zamowilem EK StarCraft II w sklepie HMV http://hmv.com/hmvweb/simpleMultiSearch.do?searchUID=&pGroupID=0&adultFlag=false&primaryID=0&simpleSearchString=starcraft+2+collectors+edition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 13:12, Wojman napisał:

Dzięki.
Ale jakiś błąd mi wyskakuje, gdy już potwierdzę dane. Chyba wtedy jak powinien się ładować formularz dotyczący płatności. Mam nadzieję, że później się uda, bo dość tania przesyłka jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja, tyle że mi chodziło nie tylko o wersję językową ale też o ilości płyt :). Ostatecznie można "ściągnąć" "podstawki" i dodatki i zrobić z nich zestawy (i pewnie jeszcze wyjść na swoje), ale wówczas powinno być w opisach 3CD + 1CD przy Diablo II i 2CD przy Warcrafcie III. Wydaje mi się, że Battle Chesty za taką cenę (69PLN) byłyby dla gram.pl nieopłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 00:27, Jeggred napisał:

Poprawione.
Wybaczcie ale nie mogłem się powstrzymać. Nie, nie lubię typka. I nikt mnie nie przekona,
że nie maczał swoich tłustych paluchów przy cenie StarCrafta 2. Blizzard może i mas sporą
autonomię przy tworzeniu gier, ale nie wierze w to, że dystrybutor gier jakim jest Activision
nie ma wpływu na ceny gier swoich firm.

Też tak uważam. Ale spójrzmy na problem szerzej, tj. biznesowo: jeżeli premierowe gry na PC na Zachodzie kosztują te 60-70$ (mówimy tu o znanych markach) a w tym samym czasie w Polsce wydaje się je średnio po 129 zł to jest jakby nie patrzeć niemal dwukrotna różnica w nominalnej cenie sprzedaży (ok, przy dzisiejszym kursie jest mniejsza, ale nie o to chodzi). Tymczasem marża osiągana przez dystrybutora jest porównywalna na Zachodzie i u nas - dlaczego? Bo ludzie w PL nie pracują za te same stawki co na Zachodzie, niższe są koszty dystrybucji, niższe są koszty reklamy itd. Jeżeli teraz każda gra byłaby sprzedawana w PL po cenie zachodniej to marża osiągana na PL rynku byłaby najwyższa na świecie. Tak dobrze w życiu (dystrybutora) jednak nie jest. Próba podniesienia cen wszystkich gier jest jednak kusząca - bo w sumie czemu by nie spróbować. Starcraft 2 jest dobrym tytułem na takie zabawy, bo są masy fanów gotowych wydać na to dowolną cenę. Jak ktoś pisał wcześniej ten sam numer był zrobiony z WoW-em. Też LEM tak samo robił długi czas z grami z serii SW.
Nie musi tak być i nie wszędzie tak jest. Np. w Niemczech gry premierowe są horrendalnie drogie (40-50 EUR) i dlatego większość graczy kupuje dopiero jak stanieją, albo przynajmniej dozuje sobie 1-2 premiery na rok itd. Wydaje mi się, że polscy gracze kupują średnio paradoksalnie o wiele więcej premier i dystrybutorzy to wyczuli. Mi udało wyrobić sobie cierpliwość - ustalić cenę max. jaką chcę zapłacić za dany tytuł i czekać na tę cenę. W międzyczasie można pograć w coś starszego za ułamek ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z WoWem to przypadkiem nie było tak, że podstawka nie miała formalnie dystrybucji, tylko była do Polski importowana, i dlatego taka cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 17:58, rhyz napisał:

Nie musi tak być i nie wszędzie tak jest. Np. w Niemczech gry premierowe są horrendalnie
drogie (40-50 EUR) i dlatego większość graczy kupuje dopiero jak stanieją, albo przynajmniej
dozuje sobie 1-2 premiery na rok itd.



Albo kupują na Allegro. :))) Ale tak poważnie, to dla zwykłego Hansa te 50 euro za premierę to tak samo, jak u nas te 130-140 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 17:14, Blackhand napisał:

Tja, tyle że mi chodziło nie tylko o wersję językową ale też o ilości płyt :). Ostatecznie
można "ściągnąć" "podstawki" i dodatki i zrobić z nich zestawy (i pewnie jeszcze wyjść
na swoje), ale wówczas powinno być w opisach 3CD + 1CD przy Diablo II i 2CD przy Warcrafcie
III. Wydaje mi się, że Battle Chesty za taką cenę (69PLN) byłyby dla gram.pl nieopłacalne.


Mnie raczej dziwi co innego, przy D2 raczej powinno być napisane 4CD + 2Cdodatkowe. podstawka na 3 cd i dodatek na 1, plus 2 soundtracki. Zresztą co cię obchodzi czy im się to opłaca? Ważne że możesz kupić zestaw taniej :)
Jak akne napisała, ściągnęli to zza granicy na próbę. Dopiero okaże się czy im się opłacało.
W sumie mogliby mieć większą sprzedaż, gdyby dopisali, że rejestrując grę na battle.net można pobrać wersję polską :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 19:39, Daimon_Frey napisał:

W sumie mogliby mieć większą sprzedaż, gdyby dopisali, że rejestrując grę na battle.net
można pobrać wersję polską :)


Nie dopisali, bo to nie jest pewne. Są 3 możliwości:

1. Jeden cd key, jedna wersja językowa (kto wie?)
2. Jeden cd key, milion wersji językowych (jak z becie)
3. Jeden cd key rejestrujemy jako jakąś wersję językową i taką mamy do końca świata (jak np. w Diablo 2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 19:50, Feallan napisał:

3. Jeden cd key rejestrujemy jako jakąś wersję językową i taką mamy do końca świata (jak
np. w Diablo 2)


I tak dokladnie jest po zarejestrowaniu dowolnej gry Blizzarda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 19:50, Feallan napisał:

3. Jeden cd key rejestrujemy jako jakąś wersję językową i taką mamy do końca świata (jak
np. w Diablo 2)


Rejestrujesz na BN wersję ang i tak naprawdę masz 2 wersje językowe. Zainstalujesz z płyty - będzie po polsku, ściągniesz z BN to będziesz miał w wersji angielskiej ;) Mam nadzieje, że dokładnie tak samo będzie z SC2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 21:30, Macios napisał:

> 3. Jeden cd key rejestrujemy jako jakąś wersję językową i taką mamy do końca świata
(jak
> np. w Diablo 2)

Rejestrujesz na BN wersję ang i tak naprawdę masz 2 wersje językowe. Zainstalujesz z
płyty - będzie po polsku, ściągniesz z BN to będziesz miał w wersji angielskiej ;) Mam
nadzieje, że dokładnie tak samo będzie z SC2

Ściągałem ostatnio Djablo Dwa i z tego co pamiętam to było po Polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2010 o 21:32, SarenkaB napisał:

Ściągałem ostatnio Djablo Dwa i z tego co pamiętam to było po Polsku.


Bo zarejestrowales to Diablo 2 jako wersje polska. Gdybys zarejestrowal jako wersje angielska to bys mial po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo czy w Polsce będzie wydanie EK? Jeśli tak, to wersja PL czy ENG? Kupując zwykłą wersję będzie możliwość tylko PL napisów bez naszego dubbingu? Ceny na EK z allegro mnie rozwalają. 5-6 stów za sprowadzane zza granicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować