Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 26.07.2010 o 19:47, Arcling napisał:

Polega to na prostej kalkulacji (i niestety dosyć sztywnej, przez co widać, że gra jest
jednocześnie mocno pod pro graczy robiona, gdzie każda mała zmiana sporo znaczy),


Tu niestety masz rację. Dużo trzeba by nagle taki Zealot stał się OP w początkowych fazach gry, wystarczy o kilka sekund przyspieszyć czas rekrutacji.
Ja staram się ich zrozumieć, bo takie balansowanie to nie łatwa sprawa, ale szkoda, że musi się to dziać kosztem tak dużych cięć.

Dnia 26.07.2010 o 19:47, Arcling napisał:

że jak np. jedna jednostka ma duży splash damage to inna już go mieć nie powinna, bo inaczej
istnieje ryzyko, że dana jednostka zupełnie przestanie być w multi używana przez większość
graczy. Czytałem, że np. z tego powodu Battlecruiserowi usunęli missile barrage, bo za
bardzo dublował się z Siege Tankiem przez tą zdolność.


Czy ja wiem ? Protossi np. mają dwie jednostki ewidentnie pod splash dmg. Niby obie dość znacząco się różnią (mniej więcej jak BC od Siege tanka), ale w gruncie rzeczy ich przeznaczenie jest zbliżone. I nikt specjalnie na to nie psioczy.
A że dwie jednostki są dość zbliżone, to niech je lekko zdywersyfikują, np. Firebatom dać jakąś umiejętność, której Heliony nie posiadają. Albo nawet bez tego, jeśli ktoś idzie w mech, wtedy wybierze heliony, jeśli w bio, wtedy Firebaty. I tak dalej. Ja wiem, że u Blizzarda każda jednostka, każdy skill i każda rzecz musi być zawsze użyteczna, inaczej ją wywalają. Ale IMO taki nieco większy wybór, nawet taki pozornie ośli jak w tym powiedzeniu, dodałby grze nieco świeżości oraz ograniczył pewną monotonię build orderów.
Ale to tylko IMO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 20:08, Woj99tek napisał:

Ahh, koło północy będzie kluczyk, a jutro od 10 zaczyna się granie. Już nie mogę się
doczekać!

Posiadając kluczyk będziesz raczej w stanie grać natychmiast po premierze... tak myśle... godzina 10 dotyczy oficjalnej sprzedaży właśnie kluczy, nie uruchomienia instalatora (ten rusza po północy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 20:54, Vel_Grozny napisał:

Jak ktoś już sprawdzi, czy faktycznie da się grać w wersją angielską na kluczu z polskiego
pudełka, to niech da znać :)


Z tym chyba nie powinno być problemów. Ja pobrałem wersję elektroniczną (tzw. digital) i jeśli po wpisaniu kodu pudełkowego wszystko normalnie zaskoczy po angielsku (grę kupuję w Polsce), to dam znać.
Jeśli nie zaskoczy, to tym bardziej dam znać. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 20:54, Vel_Grozny napisał:

Jak ktoś już sprawdzi, czy faktycznie da się grać w wersją angielską na kluczu z polskiego
pudełka, to niech da znać :)


Blizzard już się wypowiadał na ten temat. Będzie można grać w każdym języku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zmienię trochę temat. Odświeżyłem sobie tuż przed premierą StarCrafta II jedynkę i znalazłem świetną DOTĘ - http://sc.nibbits.com/maps/download/133536/
Kilka małych błędów, które w ostatecznym rozrachunku nie wpływają na jakość gry i sporo raczej nieużytecznych postaci to niewielkie wady tej znakomitej mapki. Nie lubię DOTY, ale ta wyjątkowo przypadła mi do gustu i tchnęła życie w skostniałego już staruszka. Może ktoś pograłby ze mną przez BN? Mogę w tym temacie udzielić informacji o gameplayu, bo niestety nie wszystko jest na starcie wyjaśnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko ...
bo niby nie ma dema ale ten kto kupi grę dostanie wraz z nią kod dla przyjaciela na 7 godzin rozgrywki ...
nie mogli po prostu udostępnić dema? - zwłaszcza że ja nie jestem aż tak starym graczem PCtowym żeby znać jedynkę ;) i chciałbym po prostu sprawdzić czy StaeCraft II oferuje coć innego od podobnych RTSów na rynku?
( bo jakby popatrzeć na samą grafikę to na myśl przychodzi mi C&C 3 ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 21:46, lis_23 napisał:

A ja mam takie pytanko ...
bo niby nie ma dema ale ten kto kupi grę dostanie wraz z nią kod dla przyjaciela na 7
godzin rozgrywki ...
nie mogli po prostu udostępnić dema? - zwłaszcza że ja nie jestem aż tak starym graczem
PCtowym żeby znać jedynkę ;) i chciałbym po prostu sprawdzić czy StaeCraft II oferuje
coć innego od podobnych RTSów na rynku?
( bo jakby popatrzeć na samą grafikę to na myśl przychodzi mi C&C 3 ).


To nie tyle jest demo, co po prostu okres próbny tak samo jak jest z WoWem - masz 7h/14dni na pelna zabawe z gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 21:46, lis_23 napisał:

A ja mam takie pytanko ...
bo niby nie ma dema ale ten kto kupi grę dostanie wraz z nią kod dla przyjaciela na 7
godzin rozgrywki ...
nie mogli po prostu udostępnić dema?


To raczej taki trial jak w World of WarCraft. Grasz przez 7 godzin albo 14 dni w zaleznosci od tego co uplynie szybciej. Podejrzewam, ze tak jak w WoWie taki w StarCrafcie II za jakis czas bedzie mozna zalozyc konto triala nawet bez tego kodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest mocno zintegrowana z funkcjami sieciowymi BN? Mam na myśli, czy głowny nacisk położono na MP, a SP jest tylko dodatkiem? Bo jak ma to wyglądać tak, że zacznę losowy mecz z kolesiem, który mnie rozwali za każdym razem w 3 minuty to wiem, że się szybko wkurzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 22:04, Undertaker napisał:

Gra jest mocno zintegrowana z funkcjami sieciowymi BN? Mam na myśli, czy głowny nacisk
położono na MP, a SP jest tylko dodatkiem?


Oba tryby sa mocno rozbudowane i zaden z nich nie jest tylko dodatkiem dla drugiego

Dnia 26.07.2010 o 22:04, Undertaker napisał:

Bo jak ma to wyglądać tak, że zacznę losowy
mecz z kolesiem, który mnie rozwali za każdym razem w 3 minuty to wiem, że się szybko
wkurzę.


Gra dostosowuje przeciwnikow do poziomu gracza i kwalifkiuje do lig z osobami o podobnych zdolnosciach. Zatem pomimo poczatkowych porazek dosc szybko powinienes zaczac tez zwyciezac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tak, że nacisk jest położony na jakiś tryb, a drugi jest tylko dodatkiem. I singlowi i multi Blizzard poświęcił tyle samo wysiłku i czasu. Ale tak, gra jest bardzo mocno zintegrowana z BN-em, wręcz kręci się wokół niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 22:04, Undertaker napisał:

Gra jest mocno zintegrowana z funkcjami sieciowymi BN? Mam na myśli, czy głowny nacisk
położono na MP, a SP jest tylko dodatkiem?


Wydaje mi się, że raczej co kto lubi. Kampania w grze jak zakładam będzie równie epicka jak niejedno starcie dwóch koreańskich wyjadaczy. :-)

Dnia 26.07.2010 o 22:04, Undertaker napisał:

Bo jak ma to wyglądać tak, że zacznę losowy
mecz z kolesiem, który mnie rozwali za każdym razem w 3 minuty to wiem, że się szybko
wkurzę.


Na multi z tym musisz się niestety liczyć. Początek gry, to kilka starć z losowymi przeciwnikami z różnych poziomów drabinki. Trafisz na dwóch Koreańczyków, jednego Chińczyka i jednego Ukraińca :-), którzy rozgromią Cię 4:0 i dopiero wtedy wylądujesz na samym końcu łańcucha pokarmowego pośród innych noobów :-P (bez obrazy oczywiście, wszak sam miałem w becie sytuację podobną) i będziesz w stanie w miarę sensownie pograć.
Czego oczywiście nie życzę, ale it is possible.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do osób które zamówiły starcrafta2 na gram.pl z przesyłką kurierską.

Czy dostaliście już numer przesyłki który umożliwia śledzenie paczki? Przy wcześniejszych zamówieniach już dawno miałem taki numer a teraz brak :< i trochę się denerwuję, że mogę nie dostać mojej kopii jutro. Zamówienie złożyłem 09.07.2010 a zapłaciłem przelewem w pierwszy dzień kiedy było można już płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2010 o 22:35, enerkom napisał:

Pytanko do osób które zamówiły starcrafta2 na gram.pl z przesyłką kurierską.

Czy dostaliście już numer przesyłki który umożliwia śledzenie paczki? Przy wcześniejszych
zamówieniach już dawno miałem taki numer a teraz brak :< i trochę się denerwuję, że
mogę nie dostać mojej kopii jutro. Zamówienie złożyłem 09.07.2010 a zapłaciłem przelewem
w pierwszy dzień kiedy było można już płacić.

Wiesz co ja zamówienie złożyłem 8 a zapłaciłem 10 minut po północy 19 mtransferem i też nie mam. A odpowiedź na twoje pytanie jest 1-2 stron wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś otrzymać numer do śledzenia razem z mailem informującym Cię o wysyłce. Jeśli takiego maila nie dostałeś to numer przesyłki powinien być też dostępny przy danych zamówienia.
Jesteś pewien że wybrałeś kuriera a nie pocztę?

Tak swoją drogą.
Oprócz tego, że gra się instaluje to też się już patchuje, chyba 2 razy nawet, ale brak informacji na temat poprawek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować