Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 27.07.2010 o 12:20, Animator napisał:

no ta... a moja paczka z Gramu jest już drugi dzień ma status "pakowanie i przygotowanie
do wysyłki"...

Zamówiłem z odbiorem osobistym, by sobie odebrać po drodze do domu - teraz jest niby wysłane, a na miejscu pojęcia o tym nie mają i żadnych informacji, by cokolwiek miało w ogóle dochodzić. Podziękuje raczej gramowi i pofatyguje się osobiście do jakiegoś sklepu w okolicy.
Jak zamawiam pre-order, to albo chce mieć na czas, albo chociaż informacje, że nie będzie, to sobie sam załatwię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Materialy z EK na plycie dodatkowej sa po angielsku, z tym ze mozna wlaczyc polskie napisy (angielskie i z kilku innych krajow tez). Komiks jest po angielsku, artbook tez. Instrukcja jest natomiast w wersji PL.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to ja poczekam może. Dajcie znać, jak rozwiążą problem. ;p

A da się zrobić tak, żeby mieć kinową polską wersję? Całość po angielsku może być dla mnie, ale kinowa to już najfajniej chyba. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 13:43, Feallan napisał:

A da się zrobić tak, żeby mieć kinową polską wersję? Całość po angielsku może być dla
mnie, ale kinowa to już najfajniej chyba. :)

W becie się dało tak zrobić, w pełnej wersji to nie wiem jeszcze. Dopiero dzisiaj pobrałem polskiego klienta, a kupioną grę mam anglojęzyczną, więc ma bazę do kombinacji, zapewne trzeba będzie podmieniać pliki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 13:20, KaPe napisał:

Zamówiłem z odbiorem osobistym, by sobie odebrać po drodze do domu - teraz jest niby
wysłane, a na miejscu pojęcia o tym nie mają i żadnych informacji, by cokolwiek miało
w ogóle dochodzić. Podziękuje raczej gramowi i pofatyguje się osobiście do jakiegoś sklepu
w okolicy.
Jak zamawiam pre-order, to albo chce mieć na czas, albo chociaż informacje, że nie będzie,
to sobie sam załatwię.


Właśnie dostałem smsa, że mają jakieś problemy logistyczne i paczki z preoderem przyjdą dopiero jutro... więc trochę lipa, myślałem że jak zamawiam i płace wcześniej to będę miał na czas. Trochę nie fajnie, choć podobno jakiś bonus dają w rekompensacie, eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ładniej właśnie dostałem maila i sms, że ktoś zawalił sprawę i dopiero dzisiaj wysłali moją paczkę :/
W ramach rekompensaty jakieś gadżety niby mają wysłać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje spostrzeżenie z gry w wersji pl
- brak synchronizacji audio w filmikach.
- głosy to istna tragedia.

no ale jest jeszcze jedna sprawa dlaczego nie można grać w skirmish??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja zamówiłem na allegro za (razem z kosztem przesyłki) 169 zł i grę już mam :). Gram.pl niestety dało mega ciała. Współczuję Wam koledzy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2010 o 23:39, Dann napisał:


Wiem... zrobił to jakiś ignorant, a kiedy napisałem że nie ma racji, jeszcze inny ignorant
się za nim wstawił. :-(


Tak ja to zrobiłem. Dobra może przesadziłem.

Dnia 25.07.2010 o 23:39, Dann napisał:


Ja już wcześniej napisałem, gdzie osobiście dostrzegam najwięcej inspiracji dla Starcrafta.
Tak czy inaczej, IMO wzorować się na tym co dobre i warte naśladowania nie jest w żadnej
mierze wadą. Gorzej jak ktoś wzoruje się na rzeczach, których powinno się jednak unikać,
a najlepiej zapamiętać je i zapomnieć. :-)


Czyli gdzie dostrzegasz najwięcej inspiracji dla Starcrafta????


Dnia 25.07.2010 o 23:39, Dann napisał:


Patrz, ciekawe o czym to świadczy. Może to świadczyć o braku wiedzy porównujących, ale
wcale niekoniecznie. Bo wiele jest zapewne osób, którym nieobce są oba uniwersa. Natomiast
pewne zwroty, sytuacje czy motywy w pierwszej kolejności przywodzą im na myśl jednak
uniwersum Blizzarda, nie WH40K. Może dlatego, że to akurat jest im bliższe ? A może wywarło
na nich większe wrażenie.
Tak czy inaczej Blizzard pokazuje, że nawet wzorując się na czymś można stworzyć rzecz,
która nie tylko okaże się równie dobra i na swój sposób oryginalna, ale nawet w pewnych
kręgach przebije pierwowzór.
To chyba tyle ode mnie w tym temacie. Co chciałem napisać, to napisałem. :-)


Może to dlatego że większość ludzi zna uniwersum 40k niestety tak jak ty tylko z gier komputerowych typu DoW a to jak już mówiłem tylko liźnięcie. Nie odbierz tego tylko jako obrazy po prostu tak jest. Ludzie grający w DoW grali wcześniej pewnie w Starcrafta i nie mając pojęcia o 40k porównywali DoW do Starcrafta. Osobiście nie widzę ani jednego kręgu patrząc na uniwersum w którym Starcraft przebiłby 40k. To dobre uniwersum ale na RTS. 40k jest większe, bardziej rozbudowane, skomplikowane i po prostu urzekające. To moje zdanie. Jak chcesz to powiedz w którym kręgu starcraft przebija 40k bo mnie to ciekawi strasznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 14:01, Numenpl napisał:

no ale jest jeszcze jedna sprawa dlaczego nie można grać w skirmish??

Hmmmm, jak to nie można? Dzisiaj sobie pograłem z kompem, więc chyba można :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Grę zainstalowałem. Potem muszę się zalogować na battle net, robię to i wyskakuję mi raport z błędem: HTTP Status 500

type Exception report

message

description The server encountered an internal error () that prevented it from fulfilling this request.

exception

org.springframework.web.util.NestedServletException: Request processing failed; nested exception is java.lang.ClassCastException: java.lang.String
org.springframework.web.servlet.FrameworkServlet.processRequest(FrameworkServlet.java :488)
org.springframework.web.servlet.FrameworkServlet.doGet(FrameworkServlet.java:431)
javax.servlet.http.HttpServlet.service(HttpServlet.java:627)
javax.servlet.http.HttpServlet.service(HttpServlet.java:729)
com.blizzard.tassadar.client.filter.ClientFilter.doFilter(ClientFilter.java:251)
com.blizzard.util.filter.WelcomeFilter.doFilter(WelcomeFilter.java:31)
org.springframework.security.securechannel.ChannelProcessingFilter.doFilterHttp(Chann elProcessingFilter.java:116)
org.springframework.security.ui.SpringSecurityFilter.doFilter(SpringSecurityFilter.ja va:53)
org.springframework.web.filter.DelegatingFilterProxy.invokeDelegate(DelegatingFilterP roxy.java:183)
org.springframework.web.filter.DelegatingFilterProxy.doFilter(DelegatingFilterProxy.j ava:138)
com.blizzard.util.net.RedirectCompatibilityFilter.doFilter(RedirectCompatibilityFilte r.java:29)
org.springframework.web.filter.CharacterEncodingFilter.doFilterInternal(CharacterEnco dingFilter.java:96)
org.springframework.web.filter.OncePerRequestFilter.doFilter(OncePerRequestFilter.jav a:75)

root cause

java.lang.ClassCastException: java.lang.String
java.lang.Character.compareTo(Character.java:102)
java.util.TreeMap.compare(TreeMap.java:1093)
java.util.TreeMap.getEntry(TreeMap.java:347)
java.util.TreeMap.get(TreeMap.java:265)
freemarker.template.SimpleHash.get(SimpleHash.java:203)
freemarker.core.DynamicKeyName.dealWithStringKey(DynamicKeyName.java:136)
freemarker.core.DynamicKeyName._getAsTemplateModel(DynamicKeyName.java:94)
freemarker.core.Expression.getAsTemplateModel(Expression.java:89)
freemarker.core.Expression.getStringValue(Expression.java:93)
freemarker.core.DollarVariable.accept(DollarVariable.java:76)
freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:209)
freemarker.core.MixedContent.accept(MixedContent.java:92)
freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:209)
freemarker.core.ConditionalBlock.accept(ConditionalBlock.java:79)
freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:209)
freemarker.core.MixedContent.accept(MixedContent.java:92)
freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:209)
freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:394)
freemarker.core.BodyInstruction.accept(BodyInstruction.java:93)
freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:209)
freemarker.core.MixedContent.accept(MixedContent.java:92)
freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:209)
freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:394)
freemarker.core.BodyInstruction.accept(BodyInstruction.java:93)
freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:209)
freemarker.core.MixedContent.accept(MixedContent.java:92)
freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:209)
freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:298)
freemarker.core.CompressedBlock.accept(CompressedBlock.java:73)
freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:209)
freemarker.core.Macro$Context.runMacro(Macro.java:168)
freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:602)
freemarker.core.UnifiedCall.accept(UnifiedCall.java:106)
freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:209)
freemarker.core.MixedContent.accept(MixedContent.java:92)
freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:209)
freemarker.core.Macro$Context.runMacro(Macro.java:168)
freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:602)
freemarker.core.UnifiedCall.accept(UnifiedCall.java:106)
freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:209)
freemarker.core.IfBlock.accept(IfBlock.java:82)
freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:209)
freemarker.core.MixedContent.accept(MixedContent.java:92)
freemarker.core.Environment.visit(Environment.java:209)
freemarker.core.Environment.process(Environment.java:189)
freemarker.template.Template.process(Template.java:237)
org.springframework.web.servlet.view.freemarker.FreeMarkerView.processTemplate(FreeMa rkerView.java:344)
org.springframework.web.servlet.view.freemarker.FreeMarkerView.doRender(FreeMarkerVie w.java:280)
com.blizzard.commons.spring.view.freemarker.XhtmlFreeMarkerView.doRender(XhtmlFreeMar kerView.java:38)
org.springframework.web.servlet.view.freemarker.FreeMarkerView.renderMergedTemplateMo del(FreeMarkerView.java:225)
org.springframework.web.servlet.view.AbstractTemplateView.renderMergedOutputModel(Abs tractTemplateView.java:174)
org.springframework.web.servlet.view.AbstractView.render(AbstractView.java:251)
org.springframework.web.servlet.DispatcherServlet.render(DispatcherServlet.java:1144)
org.springframework.web.servlet.DispatcherServlet.doDispatch(DispatcherServlet.java:8 80)
org.springframework.web.servlet.DispatcherServlet.doService(DispatcherServlet.java:79 3)
org.springframework.web.servlet.FrameworkServlet.processRequest(FrameworkServlet.java :476)
org.springframework.web.servlet.FrameworkServlet.doGet(FrameworkServlet.java:431)
javax.servlet.http.HttpServlet.service(HttpServlet.java:627)
javax.servlet.http.HttpServlet.service(HttpServlet.java:729)
com.blizzard.tassadar.client.filter.ClientFilter.doFilter(ClientFilter.java:251)
com.blizzard.util.filter.WelcomeFilter.doFilter(WelcomeFilter.java:31)
org.springframework.security.securechannel.ChannelProcessingFilter.doFilterHttp(Chann elProcessingFilter.java:116)
org.springframework.security.ui.SpringSecurityFilter.doFilter(SpringSecurityFilter.ja va:53)
org.springframework.web.filter.DelegatingFilterProxy.invokeDelegate(DelegatingFilterP roxy.java:183)
org.springframework.web.filter.DelegatingFilterProxy.doFilter(DelegatingFilterProxy.j ava:138)
com.blizzard.util.net.RedirectCompatibilityFilter.doFilter(RedirectCompatibilityFilte r.java:29)
org.springframework.web.filter.CharacterEncodingFilter.doFilterInternal(CharacterEnco dingFilter.java:96)
org.springframework.web.filter.OncePerRequestFilter.doFilter(OncePerRequestFilter.jav a:75)

note The full stack trace of the root cause is available in the Apache Tomcat/5.5.28 logs.

i co ja mam z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 14:01, KERMIy napisał:

A ja zamówiłem na allegro za (razem z kosztem przesyłki) 169 zł i grę już mam :). Gram.pl
niestety dało mega ciała. Współczuję Wam koledzy. :)


:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 13:54, Animator napisał:

Właśnie dostałem smsa, że mają jakieś problemy logistyczne i paczki z preoderem przyjdą
dopiero jutro... więc trochę lipa, myślałem że jak zamawiam i płace wcześniej to będę
miał na czas. Trochę nie fajnie, choć podobno jakiś bonus dają w rekompensacie, eh.


Żenada, ale dobrze się składa. Kupię sobie klucz za 147zł, a to zamówienie anuluję, bo nie mam zamiaru czekać dwa dni po premierze na grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować