Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dla mnie to na razie jedna wielka KUPA w wykonaniu Blizzarda.
Po zainstalowaniu gry i automatycznym pobraniu patcha, gra mimo iż jest zarejestrowana na battle.net twierdzi iż zarejestrowana nie jest.
Nie pomogła ani zmiana e-maila ani hasła jak piszą.
Na razie to wyrzucona kasa, bo gra zainstalowana, ale nie działa z winy firmy Blizzard, a jej pomoc telefoniczna to przykład komuny z lat 50-tych.
Automat podaje czas oczekiwania 1 minuta, po 40 zrezygnowałem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... z tego co widzę, jedyne wyjście, żeby zagrać w wersje ang, to ściągnięcie ang klienta. Niepotrzebnie instalowałem pudełkową wersję :-/ Gdzieś wprowadzili mnie w błąd, że język sobie można po prostu w opcjach zmienić... No trudno. Teraz 3 godziny ściągania. Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że są straszne problemy z zarejestrowaniem gry i odpaleniem. Zaczynam mieć wątpliwości co do zakupu stara. Z moim szczęściem na pewno będę miał ten sam problem. Jeśli ktoś znajdzie rozwiązanie problemu to niech pisze, bo nie wiem czy kupować stara. (już jutro jadę do media markt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 19:14, revolt505 napisał:

Widzę, że są straszne problemy z zarejestrowaniem gry i odpaleniem.


Osobiscie z ta gra nie mam zadnych problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 19:14, revolt505 napisał:

Widzę, że są straszne problemy z zarejestrowaniem gry i odpaleniem. Zaczynam mieć wątpliwości
co do zakupu stara. Z moim szczęściem na pewno będę miał ten sam problem. Jeśli ktoś
znajdzie rozwiązanie problemu to niech pisze, bo nie wiem czy kupować stara. (już jutro
jadę do media markt)


Jedna osoba ma problem i od razu wielkie probelmy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety już nie jedna, na Facebooku w Starcraft2-PL pojawiają sie już kolejne głosy.
Co wiecej Forum dziś o pierwszej w nocy ustami Blizzarda zasygnalizowało ze problem jest.
Być może Ci co zaczynali od demówiek go nie maja panie moderatorze, ale nie oznacza to iż Ci co kupili ją dziś zmyślaja :).
Czy zna Pan kogoś kto dziś pierwszy raz odpalił Starcrafta 2 i poszedł?
Chętnie poznam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 19:14, revolt505 napisał:

Widzę, że są straszne problemy z zarejestrowaniem gry i odpaleniem. Zaczynam mieć wątpliwości
co do zakupu stara. Z moim szczęściem na pewno będę miał ten sam problem. Jeśli ktoś
znajdzie rozwiązanie problemu to niech pisze, bo nie wiem czy kupować stara. (już jutro
jadę do media markt)


Jak narazie to większość nie ma żadnego problemu. O problemie krzyczą najbardziej ci, co jeszcze gry nie mają. No comment...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siema. Ludzie czy wam też gra koszmarnie długo się instalowała??? Bo siedzę tu z godzinę i jest 63%!!!!!!! Chyba idę się zdrzemnąć bo przycisk "anuluj" odpada!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam watek
http://www.starcraft2.net.pl/portal/sc2/1/1270/Blad_logowania__Brak_licencji_StarCraft_II.html

Rozumiem, ze trzeba zachęcac do zakupu, bo to portal handlowy, a moderatorzy to raczej nie osoby z nim nie związani :)
Ale udawać ze nie ma problemu to wstyd i rzeczywiście no comments, bo gra lezy obok mnie kupiona co prawda nie w gram.pl bo ten się nie wywiązał ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie próbuję po raz któryś zainstalować z klienta GB wersję angielską. Dostaje przepiękny "niebieski ekran śmierci" i reset komputera w różnych momentach instalacji. Klient jest ok bo program do ściągania żadnych uszkodzonych ściągniętych danych nie wykrył. Najpierw krytyczny błąd wyskakiwał przy około 38% ale po dwóch próbach instalacji zmieniłem lokalizacje systemowego folderu temp na dysk gdzie mam 100+ GB wolnego miejsca i to pomogło do momentu aż było 94 lub jakieś 96% a wtedy znowu i tak już 2 razy. Spróbuje nowe sterowniki nvidii zainstalować (z tymi starymi to i tak jakieś problemy miałem).

Swoją drogą to czy to normalne, że przy około 90% monitor na chwile się wyłącza i włącza ponownie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 16:33, Darkstar181 napisał:

Może trochę na to za wcześnie, ale mógłby mi ktoś zaprezentować wrażenia z gry ? Najlepiej
w formie małej recenzji, chociaż oczywiście nie oczekuje że ktoś w dniu premiery będzie
w stanie taką napisać.

Nie będzie to minirecenzja, ale raczej nieuczesane myśli - takie "pierwsze wrażenie".
Zacząć niestety muszę od rzeczy negatywnej - w grze nie można w opcjach ustawić rozdzielczości 1366 na 768 (natywna w moim lapku), oczywiście w pliku konfiguracyjnym da radę, ale niestety tylko do następnej akceptacji w opcjach. Pewien niesmak pozostaje.
Gra oczywiście ma intro- jest to pierwszy cinematics jaki pokazano związany z SC2 z podłożonym lektorem. Przy pierwszym załadowaniu trzeba chwilę poczekać (analiza map), ale przy kolejnych uruchamia się już natychmiastowo. Na pierwszy ogień wziąłem kampanię. Na temat historii wypowiadać się nie będę bo na razie zaliczyłem ok. 8 misji z 27 (albo 37, już nie pamiętam), ale w sumie do tej pory jest zachęcająca zobaczymy jak się dalej rozwinie.
Blizzard z SC2 poszedł bardzo w kierunku DoW (zaznaczam, że grałem tylko w demo). Tj. wybieramy kolejne misje na które chcemy się udać, między misjamy siedzimy na Hiperionie i możemy wykupować updaty (takie bardzo mocne ulepszenia dla naszych jednostek, które są cały czas aktywne np. szybsze leczenie mediców) i gadamy sobie z załogą ew. gramy w minigierkę na silniku gry ;)
Wracając jeszcze do misji to do tej pory dawało się je przejść od 10-30 minut (grałem część hard, część normal). Dalsze pewnie będą dłuższe bo więcej jednostek dostępnych etc. Do tej pory były one też bardzo urozmaicone (co osobiście mnie odrobinę przeszkadzało bo ja chciałem tylko maksi siekę robić ;)) od niszczenia konkretnych budynków, poprzez eskortę, aż do szukania jakiś artefaktów. Niestety kampania nie jest tutorialem dla multi, występują tu inne jednostki inny jest balans rozgrywki (przez updaty).
W tym miejscu należy dorzucić kolejną łyżkę dziegciu - cinematicsy nie są prerenderowane (poza intrem) (a jeśli tak to z bardzo słabymi modelami - jak te z WoWa jeśli by tak było to niech blizzard odda mi kasę za te niepotrzebne dodatkowe GB!). Możliwe , że np. outro też będzie mistrzowsko prerenderowane, ale o tym napisać nie mogę bo jeszcze go nie widziałem. Sporo jest jeszcze nie filmowych gadek między bohaterami - kto grał w CoHa wie mniej więcej o co chodzi. Sama kampania ma w porównaniu z pierwszą częścią znacznie bardziej przygodowy charakter.
Dla pojedynczego gracza blizz przygotował jeszcze wyzwania - to takie małe misje taktyczne, coś jakby łamigłówki typu, jak np. zaplanować rozmieszczenie jednostek aby wszystkie przeżyły. Na razie grałem w jedną więc więcej teraz nie napiszę. Jest też możliwość gry z AI jako trening przed multi.
Należy też wspomnieć o kwestii która jakiś czas temu pojawiła się w świadku gier - osiągnięciach. Wzorem WoWa tak i tu mamy system osiągnięć. Są osiągnięcia single player (po 3 na misje + np. za zaliczenie wszystkich misji początkowych etc., po 3 na wyzwanie) i multi (np. za wygranie 500 meczów 1vs1). Zdobywanie osiągnięć w grze odblokowuje nowe avatary i emblematy (i może coś jeszcze, ale póki co tego nie widziałem ;) ).
Odnośnie samej rozgrywki to imo w porównaniu z SC1 znacznie trudniej rozróżnia się jednostki i ogólnie mniej czytelny jest interfejs. Być może jest to wina mojej rozdziałki (1366 na 768), ale blizz i do takich rozdziałek powinien swój produkt przystosować.

Podsumowując: 6+ /10
Brak mi tej czytelności i prostoty pierwszej części. Sporo odejmuję też za niedoróbki - jak nieobsługiwanie wszystkich rozdzielczości czy kiepskawe cinematicsy (do tej pory). Dla mnie osobiście wadą są osiągnięcia, bo nie lubię siedzieć nad grą 500+ h godzin aby ją wycałkować - zresztą to raczej praktycznie niemożliwe jeśli będziecie coś robić w życiu poza grą w SC2 (patrz przypadek WoWa). Oczywiście dla ludzi grających tylko w produkcje zamieci to zaleta bo mają zajęcie na jakieś 2 lata czyli do wyjścia dodatku (tak przewiduję). IMO brak tej grze wykończenia jakiego zwykło się oczekiwać od gier Blizzarda.

Ups. Ale się rozpisałem ;) Mam nadzieję, że nie zostanę "tl;dr;"-owany i polczyzna jest w miarę. A i grałem w Anglika bo z DVD mi się instalowało 30 min i do 1/3 doszło, a z dysku instalka z neta (wcześniej ściągnięta - 7GB) w ciągu 10 minut poszła cała. Pozdrawiam i życzę miłego dnia, i grania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 17:54, Wojman napisał:

niziolek idzie zaniesc pierscionek do wulkanu.
Nic ciekawego.

IMO to samo zdanie juz tworzy pytania i interesuje potencjalnego czytelnika swoja fabula. :)
Sam pomysl - niziolek chce zniszczyc pierscien w wulkanie. Dlaczego akurat w wulkanie? Dlaczego niziolek? O co chodzi z tym pierscieniem.
A co do fabuly SC2 to raczej sam ocenisz gdy ukonczysz gre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 19:25, Kulfon250 napisał:

Czy zna Pan kogoś kto dziś pierwszy raz odpalił Starcrafta 2 i poszedł?
Chętnie poznam


Ja nie grałem w betę ani demo i mi śmiga za pierwszym razem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 19:25, Kulfon250 napisał:

Czy zna Pan kogoś kto dziś pierwszy raz odpalił Starcrafta 2 i poszedł?
Chętnie poznam


Mnie również. Bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, możliwe, że przyczyna tych niedoróbek, o których piszesz, podobnie jak problemów z SCII w ogóle, jest jedna. Zaczyna się na "A", kończy na "n" :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 19:25, Kulfon250 napisał:

Czy zna Pan kogoś kto dziś pierwszy raz odpalił Starcrafta 2 i poszedł?
Chętnie poznam

Ja dzisiaj kupiłem, zarejestrowałem, zupdateowałem i gram. Problemy mam, ale są to problemy z płynnością w niektórych przerywnikach pod koniec misji. Jak

Spoiler

pewien statek przyleciał i zrobił zergom jesień średniowiecza

to miałem max. 1 klatkę na sekundę. E6600, 4870 i 2gb ramu to za mało. Swoją drogą dziwne są narzekania gry na ram bo z tego co sprawdziłem, w chwili kiedy zaczęła obcinać grafikę to zajmowała niecałe 700 mega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 20:49, Blackhand napisał:

Hm, możliwe, że przyczyna tych niedoróbek, o których piszesz, podobnie jak problemów
z SCII w ogóle, jest jedna. Zaczyna się na "A", kończy na "n" :/.


Tak myślę, myślę i nie wiem o co chodzi z tym A i n :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>
Dzięki za recenzję. Forma kampanii mi odpowiada, bo faktycznie czerpie garściami z DoW (widzę że Blizz wciąż od tego uniwersum zrzyna...) a ta mi się bardzo spodobała.
Jeżeli to co piszesz na temat filmów to prawda, to tutaj nieco jestem zawiedziony. Myślałem że się bardziej postarają.
Ogólnie na razie nie jest źle, ale jeżeli gra jest głównie do multi, to się porządnie zastanowię nad wydaniem kasy, bo raz że za często nie gram w RTS przez neta (za dużo wyjadaczy którzy potrafią ograć ciebie w pierwszych minutach) a dwa że są jeszcze inne rzeczy do roboty w życiu... i inne gry do pogrania, nie będę się więc wiecznie szkolił nad SC 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.07.2010 o 19:25, Kulfon250 napisał:

Niestety już nie jedna, na Facebooku w Starcraft2-PL pojawiają sie już kolejne głosy.
Co wiecej Forum dziś o pierwszej w nocy ustami Blizzarda zasygnalizowało ze problem jest.
Być może Ci co zaczynali od demówiek go nie maja panie moderatorze, ale nie oznacza to
iż Ci co kupili ją dziś zmyślaja :).
Czy zna Pan kogoś kto dziś pierwszy raz odpalił Starcrafta 2 i poszedł?
Chętnie poznam


Ja dzisaj odpalilem o 10:00 i poszedl. Jestem juz w polowie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować