Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Jak będzie następny turniej to proszę mnie zapisać, ale zasadniczo gram tylko w weekendy, więc proszę o wyrozumiałość (ciągłe delegacje). Poza tym i tak pewnie szybko odpadnę :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2010 o 08:39, hans_olo napisał:

Jak będzie następny turniej to proszę mnie zapisać, ale zasadniczo gram tylko w weekendy,
więc proszę o wyrozumiałość (ciągłe delegacje). Poza tym i tak pewnie szybko odpadnę
:D.



Pewnie, jak organizatorzy wreszcie dostaną pozwolenie od Blizza ;o

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi co lepiej rozwalić w drugiej misji na Char ?? Co daje bardziej w kość, latacze zergów czy czerwie ?? Bo jak już raz przeszedłem grę to bez lataczy a czerwie nie były takie straszne. Teraz mam zamiar na Hardzie grać. I powiedzcie jeszcze czym się zasadniczo różnią się poziomy trudności, głównie mi chodzi o różnice między Normalem i Hardem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wytrzymałością i ilością wrogich jednostek, a także bardziej upierdliwymi atakami nieprzyjaciół i mniejszą ilością czasu na wszystko :P. Wiem w każdym razie, że Brutal potrafi rozwalić nawet w pierwszej misji nieuważnych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Wiem w każdym razie, że Brutal

Dnia 11.09.2010 o 10:52, Revanchist napisał:

potrafi rozwalić nawet w pierwszej misji nieuważnych graczy.


Postanowiłem, że zrobię całą kampanie od początku na brutalu. Odpadłem przy misjach The Devil''s Playground i The Great Train Robbery. Są po prostu tak niemiłosiernie trudne, że odechciało mi się achievementa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2010 o 12:10, Revanchist napisał:

Ludzie z TeamLiquid już na Hardzie bodajże mieli problemy, więc zostanę co najwyżej przy
Normalu :P.

Gra na hardzie nie jest aż tak trudna. Ja miałem problemy jedynie w ostatniej misji, przy której spasowałem, i przestawiłem na normal, oraz w tej, gdzie trzeba było zabezpieczyć artefakty przed Protosami którzy po kolei wysadzali ruiny z nimi.
Ale brutal to jest istny koszmar. Odechciało mi się po pierwszych trzech misjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2010 o 12:04, Feallan napisał:

Postanowiłem, że zrobię całą kampanie od początku na brutalu. Odpadłem przy misjach The
Devil''s Playground i The Great Train Robbery. Są po prostu tak niemiłosiernie trudne,
że odechciało mi się achievementa. :)


Do achivmentow z misji potrzebujesz jedynie Hard, a nie Brutal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brutala nie mam nawet zamiaru testować :D Przy pierwszym przejściu gry to na normalu przeszedłem bez większych problemów. Teraz przechodzę na Hardzie i mam 3 misje do końca gry (cały Char). Mam jak do tej pory wszystkie achivmenty z Hard oprócz tych z proroctwa (2 i 3 misja w krótkim czasie) no i spasowałem w 4 misji proroctwa i przeszedłem na normalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem jakiś czas w SC2, nic w kompie w tym czasie nie zmieniałem. Teraz próbuję się zalogować i po wpisaniu loginu i wybraniu connect gra wywala się do windows bez żadnego komunikatu o błędzie. Kogoś jeszcze to spotkało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2010 o 12:42, Volvox napisał:

Do achivmentow z misji potrzebujesz jedynie Hard, a nie Brutal.


Achievementa, a nie achievementów. Tego za skończenie wszystkich misji na Brutalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2010 o 13:06, Feallan napisał:

Achievementa, a nie achievementów. Tego za skończenie wszystkich misji na Brutalu.


Jeśli o Brutala chodzi, to jest więcej achievementów za niego, ale ja jakoś nie mam ochoty się tym bawić. Spróbuję jeszcze drugą misję i to w sumie tyle, warto przechodzić to tylko wtedy, gdy ktoś chce wszystkie osiągnięcia tudzież portret Kerrigan :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Brutalu trudne były w sumie dwie misje: ostatnia Zeratula oraz All In. Inna sprawa, że jak się pozna sposób na All In, to można zdobyć na Brutalu achievementa z Harda. Pozostałe misje z marszu się przechodzi.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2010 o 14:20, Deathscythe napisał:

W Brutalu trudne były w sumie dwie misje: ostatnia Zeratula oraz All In. Inna sprawa,
że jak się pozna sposób na All In, to można zdobyć na Brutalu achievementa z Harda. Pozostałe
misje z marszu się przechodzi.


Tak sądzisz? Dawaj filmik, jak przechodzisz z marszu i bez najmniejszego problemu. Jak nie dasz, to Cię śmiechem zabiję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2010 o 15:20, Feallan napisał:

Tak sądzisz? Dawaj filmik, jak przechodzisz z marszu i bez najmniejszego problemu. Jak
nie dasz, to Cię śmiechem zabiję.

Cóż... ja też jakoś z brutalem nie miałem problemu. Nawet z In Utter Darkness. Na brutalu dostałem achievka Blaze of Glory za pierwszym podejściem i bez żadnych loadów.

Jak się przejdzie grę na normalu i hardzie, to potem brutal się też nie wydaje szczególnie trudny. Gdy zna się na wylot misje i ma się już taktyki wypróbowane na hardzie, to na brutalu też zadziałają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2010 o 15:31, Vel_Grozny napisał:

Jak się przejdzie grę na normalu i hardzie, to potem brutal się też nie wydaje szczególnie
trudny. Gdy zna się na wylot misje i ma się już taktyki wypróbowane na hardzie, to na
brutalu też zadziałają.


A ty mówisz o grze na jednej kampanii, w misje po kolei, czy o grze od samego początku brutalem?

Bo ja grałem nową kampanię na brutalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2010 o 15:31, Vel_Grozny napisał:

Cóż... ja też jakoś z brutalem nie miałem problemu. Nawet z In Utter Darkness. Na brutalu
dostałem achievka Blaze of Glory za pierwszym podejściem i bez żadnych loadów.
Jak się przejdzie grę na normalu i hardzie, to potem brutal się też nie wydaje szczególnie
trudny. Gdy zna się na wylot misje i ma się już taktyki wypróbowane na hardzie, to na
brutalu też zadziałają.


No cóż, ale trochę gra się jednak zmienia. Tyle zerglingów co na brutalu się nagle wbiło to jeszcze nie widziałem na niższych trudnościach. Właściwie to gdyby nie to, że się na to w ogóle nie szykowałem, może bym grał trochę dłużej, a tak to skończyłem krótko po spełnieniu wymagań misji.

Z misji z którymi miałem najwięcej problemów na brutalu, to było Echoes of the Future. Później się dowiedziałem że można to skrócić nawet do czterech minut gry. Inna trudniejsza misja to The Dig, choć tam właściwie cały trick polega na tym żeby ubić colossusy, immortale i archonty tym laserem, a potem skupić się na jak najszybszym ubiciu HT, zanim uzyskają wizje na storma.

Co do All ina - to po zrobieniu wcześniej achievka na hardzie (raz, a dobrze), zastosowałem dokładnie tą samą taktykę na brutalu i misje w sumie przeszedłem na luzie, bez jednego loada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2010 o 15:20, Feallan napisał:

> W Brutalu trudne były w sumie dwie misje: ostatnia Zeratula oraz All In. Inna sprawa,

> że jak się pozna sposób na All In, to można zdobyć na Brutalu achievementa z Harda.
Pozostałe
> misje z marszu się przechodzi.

Tak sądzisz? Dawaj filmik, jak przechodzisz z marszu i bez najmniejszego problemu. Jak
nie dasz, to Cię śmiechem zabiję.



Wiesz, trochę czasu już od tego minęło. Jednak, żeby Cię dodatkowo zniesmaczyć, wysłałem znajomemu zapisane stany gry sprzed zakończenia każdej misji. Ot, żeby jemu też aczivka zaliczyło. Filmów z SC2 mam na chwilę obecną koło 20GB, ale głównie z multi. Jakoś nie kręci mnie robienie filmów tutorialowych "jak przejść daną misję".

A kampanię najpierw skończyłem na normalu, a później dla zabawy włączyłem nową na brutal. Przejście zajęło mi jakoś 3-4 dni grając po 4-6h dziennie. Głównie z powodu zacięcia się na In Utter Darkness, gdzie wbijałem po 1700-1900 killsów na początku.

Link: http://eu.battle.net/sc2/en/profile/238152/1/Coen/achievements/category/3211285


Co do The Dig, to najkorzystniej był spamować Vkingi + Siege, a dół ramp obstawić wieżyczkami z miotaczami - wtedy wszystko się na nie aggrowało i można było spokojnie kosić. Największym problemem był mix Immortali i HT.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.09.2010 o 17:22, Deathscythe napisał:

Co do The Dig, to najkorzystniej był spamować Vkingi + Siege, a dół ramp obstawić wieżyczkami
z miotaczami - wtedy wszystko się na nie aggrowało i można było spokojnie kosić. Największym
problemem był mix Immortali i HT.


Hehe, no z tym że jak przechodziłem grę na brutalu, to starałem się jak najdłużej utrzymać Ariel Hanson na pokładzie Hyperiona (żeby usłyszeć jak najwięcej jej komentarzy), więc w efekcie wikingi miałem dopiero na końcu. Żeby było śmiesznie, jak przechodziłem misję Supernova, to nagle zdziwiłem się czemu nie mam wikingów, a dopiero w połowie misji zorientowałem się, że mogę robić Wraithy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować