Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 07.10.2010 o 20:23, Michal256 napisał:

Baraki po supply depocie, lol...

To chyba jakiś żart...


No wiesz, żołnierze muszą mieć najpierw jakiś dom, by w ogóle móc żyć i trenować ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2010 o 20:23, Michal256 napisał:

Baraki po supply depocie, lol...

To chyba jakiś żart...


Mimo, że gram Zergiem, to zawsze na balans staram sie patrzeć obiektywnie i ta zmiana tez wydaje mi się dziwna.
Teraz terran, to trochę jak protoss, czyli...
pylon -> warpgate
supply -> barraks

Najbardziej cieszy mnie oczywiście zwiększenie hp budynkom Zergów, bo te są na wagę złota...
No i zasięg roachy również jest dobrym posunięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać chcą skasować Terranom 6 poola. Normalnie i tak Supply idzie bardzo szybko do blokowania choke''a, więc w czym problem.

Tylko żeby się potem nie okazało nagle, że co prawda Zergom win ratio skoczyło mocno, ale głównie dzięki ich 6 pool.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam pytanie. O co chodzi z tym konkursem J!NX, żeby zrobić najśmieszniejsze zdjęcie z gry czy co? I o co chodzi z tymi motywami i co to za motyw tygodnia "PWNED"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2010 o 20:48, marc95x napisał:

Witam.
Mam pytanie. O co chodzi z tym konkursem J!NX, żeby zrobić najśmieszniejsze zdjęcie z
gry czy co? I o co chodzi z tymi motywami i co to za motyw tygodnia "PWNED"?


Przecież wszystko ładnie jest wyjaśnione na stronie StarCrafta.

Chodzi o screenshoty tematyczne i motyw (czyli inaczej temat) mówi czego screenshoty mają dotyczyć.
W czwartej rundzie jest to "Pwnage" czyli:
"Czy zniszczyłeś/aś kiedykolwiek armię przeciwnika jednym szybkim ruchem? Czy poznałeś/łaś słodki smak zwycięstwa dzięki niezwykle udanemu użyciu twoich jednostek? Zrób screenshota, dokumentującego masywną miazgę i wyślij go do nas."

Chodzi po prostu o screenshota dokumentującego zniszczenie dużej armii "jednym ruchem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy taki znicz? Wydaje mi się, że eliminuje to jedynie jakieś wczesne proxy rushe reaperami czy marinami, ale to tyle. Chociaż i tak uważam, że to głupia zmiana, bo czym więcej taktyk tym ciekawiej, a zabiera się terkowi tę możliwość. Niestety pewnie ta zmiana + ulepszenie szybkości reapera w fabryce praktycznie wyeliminuje tę jednostkę z gry. A szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2010 o 22:48, gloody napisał:

Czy ja wiem czy taki znicz? Wydaje mi się, że eliminuje to jedynie jakieś wczesne proxy
rushe reaperami czy marinami, ale to tyle. Chociaż i tak uważam, że to głupia zmiana,
bo czym więcej taktyk tym ciekawiej, a zabiera się terkowi tę możliwość. Niestety pewnie
ta zmiana + ulepszenie szybkości reapera w fabryce praktycznie wyeliminuje tę jednostkę
z gry. A szkoda.


Wg mnie Terr stanie się o wiele bardziej podatny na rushe wszelakiej maści. Nie mówiąc o małej szansie przejęcia inicjatywy na początku meczu. Coś takiego zaowocuje sporym opóźnieniem w wypuszczeniu pierwszej jednostki: przy obecnym BO raxy wchodziły zazwyczaj albo przed suppem albo tuż po. Teraz Terr będzie zmuszony na przeczekanie konstrukcji SD i dopiero rozpoczęcie raxów, co daje sporo czasu straty do wyjścia pierwszego rina.

IMO Terrek staje się podatny zwłaszcza na cheesy zerga, czyli 6/9 poole.

Pozdrawiam
C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tia, tylko przy okazji obrywa się HT, bo już dwie jednostki mniej, na których można użyć Feedback. I o ile na Corruptora i tak nie było po co tego rzucać, o tyle Thor był dobrym celem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nexus z 750/750 do 1000/1000 to bardzo dobra zmiana dla tossa.
Voida powinni zostawić już w spokoju, bo teraz to on będzie kompletnie bezużyteczny przeciw Vikingom, a po zmianie Damage na level 1 znacznie częściej zobaczymy fast Void rush.

Zmiana prędkości Medivaca to buff czy nerf? :D
Barak po supply... hm... Toss ma pylona, Zerg ma Overlorda, to i dlaczego Terran nie mógłby mieć takiego suplaja? (Rozumiem jednak, że większość sposobów ''nierozgarniętych'' graczy na grę teraz znikła, bo trzeba więcej myśleć jak co i kiedy postawić - nie zapominajcie, że Terran ma większy supply dawany przez CC niż inne rasy.)
Zmiana dla Thora ciekawa - zobaczymy jak to będzie wyglądało.

QQ zergowie dostają to co chcieli, czyli buff. Znowu. Budynki - spoko. Teraz, po walce z zergiem, zauważyłem, że ta zmiana tylko przedłuża jego życie. Corruptor - to samo co u Thora. Fungal - too imba imo, skoro nawet umiejętność jednostki ma nie działać. A Roache buffa nie potrzebowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 10:42, SSj2 napisał:

Barak po supply...


I jest bardzo świetnie teraz terran jest jeszcze bardziej podatny na rusha.. Bo np. tak jak ja robiłem wcześniej, że 2x baraki i supply, to teraz aby obronić się przed 6poolem, 2x supply i baraki w trakcie budowy, a każdy wie, że supply na wallu to porażka.. -_-''''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 11:15, B1SH0P napisał:

Bo np. tak
jak ja robiłem wcześniej, że 2x baraki i supply, to teraz aby obronić się przed 6poolem,
2x supply i baraki w trakcie budowy, a każdy wie, że supply na wallu to porażka.. -_-''''


Protoss od zawsze musiał najpierw postawić Pylon, do tego w poprzednim patchu zwiększono czas szkolenia Zealotów i jakoś sobie z 6 poolem dalej radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 11:24, Bambusek napisał:

Protoss od zawsze musiał najpierw postawić Pylon, do tego w poprzednim patchu zwiększono
czas szkolenia Zealotów i jakoś sobie z 6 poolem dalej radzi.


A nie uważacie, że najbardziej popeprz*ną rzeczą w grze jest to, że jedna rasa musi zablokować wejście aby nie dostać po tyłku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, tylko Zergowie nie muszą blokować wejścia. Z czego jestem prawie pewny że tylko dlatego, iż niezbyt mają możliwość do tego. Toss też blokuje choke''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2010 o 10:42, SSj2 napisał:

QQ zergowie dostają to co chcieli, czyli buff. Znowu. Budynki - spoko. Teraz, po walce
z zergiem, zauważyłem, że ta zmiana tylko przedłuża jego życie. Corruptor - to samo co
u Thora. Fungal - too imba imo, skoro nawet umiejętność jednostki ma nie działać. A Roache
buffa nie potrzebowały.


Ciężko nazwać ulepszenie budynków buffem. W dodatku, to było przegięcie że ta budynki były tak słabe. Zerg musi mieć wytrzymałe budynki, bo utrata jednego eliminuje możliwość produkcji.
Fungal imba tylko dlatego, że zatrzymuje stalkery? Ideą tego czaru jest zatrzymanie jednostek przeciwnika, więc możliwość blinknięcia można uznać za bug.
Z Roachami w sumie się zgodzę, ale nie było by źle jakby dostawały upgrade zasięgu z jakiegoś innego uprade (np zasieg dodatkowy przy upgrade szybkosci w Roach Warren) albo jako osobny ugrade (50/50).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować