Zaloguj się, aby obserwować  
Black_Dog

StarCraft 2 - temat ogólny [M]

10149 postów w tym temacie

Dnia 28.12.2010 o 13:37, Mange napisał:

nawet diament?


Ależ oczywiście.. Tak swoją drogą ja nie będę chyba zmieniać skrótów, bo do tych się przyzwyczaiłem xD

////Jest ktoś chętny na mały meczyk? 2v2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 14:31, B1SH0P napisał:

////Jest ktoś chętny na mały meczyk? 2v2?


Rzecz w tym, ze ostatnio Cie ciagle nie ma. :/ Przed 17 powinienem byc w domu, wtedy moge zagrac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 14:45, Wojman napisał:

Rzecz w tym, ze ostatnio Cie ciagle nie ma. :/ Przed 17 powinienem byc w domu, wtedy
moge zagrac.


Hm.. To Ciebie nie ma kiedy ja jestem xD Niestety, ale nie wiem czy będę.. : / Ale wieczorkiem na 100% powinienem być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opłacało się 2 tyg. przed zakupem oglądać zedda i huskiego. 6 wygranych i tyko jedna przegrana w tym trybie przygotowawczym. Mam nadzieję, że jak już rozpocznę granie w lidze to przeciwnicy będą bardziej wymagający bo teraz to jest tragedia, gdyby nie te skałki przy wejściach do bazy mecze kończyły by się bardzo szybko.
Na jakiej prędkości grane są mecze w lidze- "szybko" czy "szybciej"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 16:27, Mange napisał:

Na jakiej prędkości grane są mecze w lidze- "szybko" czy "szybciej"?


Na "szybciej". Inaczej timingi by się posypały... to był największy problem w wyzwaniach, bo wszystkie były takie powolne w stosunku do rozgrywek na multi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 16:50, luzac napisał:

Na "szybciej". Inaczej timingi by się posypały... to był największy problem w wyzwaniach,
bo wszystkie były takie powolne w stosunku do rozgrywek na multi. :D

Ja myślałem, że gra się na tym przedostatnim ale nic trzeba będzie się przyzwyczaić do najszybszego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 16:27, Mange napisał:

Opłacało się 2 tyg. przed zakupem oglądać zedda i huskiego.


Powiem tylko jedno. Z jednej strony. Tak, z drugiej.. Nie. A dlaczego? To proste.. Miałem kilka gier pod rząd gdzie przeciwnicy robili to samo.. A dlaczego? Bo "TLO tak zropił i to mu wyżło i ja go loffffciam <3"
Najlepiej grać jakoś kreatywnie i nie trzymać się schematów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 20:05, B1SH0P napisał:

Powiem tylko jedno. Z jednej strony. Tak, z drugiej.. Nie. A dlaczego? To proste.. Miałem
kilka gier pod rząd gdzie przeciwnicy robili to samo.. A dlaczego? Bo "TLO tak zropił
i to mu wyżło i ja go loffffciam <3"
Najlepiej grać jakoś kreatywnie i nie trzymać się schematów..

Ale nie o to chodzi, że powielałem schematy. Po prostu zobaczyłem jak grać i to w ogólnym pojęciu. Gdyby nie to nie wiedział bym, że te latające gówno zergów jest odpowiednikiem pylona i zniszczenie go obniża zdolność do produkowania jednostek. Oglądając te powtórki nauczyłem się podstaw. Jednym słowem, to robi to a tamto coś innego. Oczywiście niektóre rozwiązania podpatrzyłem i jak wymaga sytuacja to ich używam bo nie jestem jeszcze na tym etapie by do każdej sytuacji wymyślać własne rozwiązania, odrywać się od szablonów. Na to jeszcze przyjdzie czas choć staram się by moja gra była innowacyjna i zaskakująca.... Powiedział gracz z 15 meczami na koncie XDDDDD
EDIT poza tym fajnie jest obejrzeć tych pro w akcji choćby dla ich gry. Oni to umożliwiają dodatkowo oferując ciekawy komentarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2010 o 20:05, B1SH0P napisał:

Najlepiej grać jakoś kreatywnie i nie trzymać się schematów..


Zgadza się, ale czasem też gracze pr0 zasugerują ci lub zainspirują do jakiegoś zagrania. Moim zdaniem warto oglądać powtórki najlepszych, żeby coś się od nich nauczyć. Dla początkujących najlepszy jest chyba Day9, bo ten to tłumaczy wszystko po drodze.
Jeszcze lepiej oglądać swoje własne mecze, zwłaszcza te przegrane, bo wtedy to się dopiero człowiek uczy ;-)

@Mange
Ten sam Mange, co w UT3? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj przezabawną rozgrywkę
http://www.hans_olo.user.icpnet.pl/replaySCII/win%202%2023%20grudnia%202010.SC2Replay
http://www.hans_olo.user.icpnet.pl/replaySCII/I''m%20cheater.JPG
Co ciekawe gostek powinien być dużo bardziej ograny niż ja. Ja meczyków mam sporo razy mniej na koncie. Nie wiem, może on zawsze idzie w voidy i myśli, że to działa na wszystko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liga bronze i chyba wszystko jasne. Z ciekawości luknąłem i jeszcze tak słabej gry nigdy nie widziałem.
Według mnie lepiej jest opanować i szlifować schematy, a dopiero później kombinować z timingami, jakimiś wariacjami. Po prostu w wyższych ligach dziwaczne strategie są niegrywalne. Gra jest jeszcze młoda i z czasem będą powstawać nowe strategie opracowanie i przetestowane przez progamerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 12:10, Elkhwind napisał:

Liga bronze i chyba wszystko jasne. Z ciekawości luknąłem i jeszcze tak słabej gry nigdy
nie widziałem.
Według mnie lepiej jest opanować i szlifować schematy, a dopiero później kombinować z
timingami, jakimiś wariacjami. Po prostu w wyższych ligach dziwaczne strategie są niegrywalne.
Gra jest jeszcze młoda i z czasem będą powstawać nowe strategie opracowanie i przetestowane
przez progamerów.

Ojej, wszyscy muszą być progamerami, lol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 12:10, Elkhwind napisał:

Liga bronze i chyba wszystko jasne. Z ciekawości luknąłem i jeszcze tak słabej gry nigdy
nie widziałem.
Według mnie lepiej jest opanować i szlifować schematy, a dopiero później kombinować z
timingami, jakimiś wariacjami. Po prostu w wyższych ligach dziwaczne strategie są niegrywalne.
Gra jest jeszcze młoda i z czasem będą powstawać nowe strategie opracowanie i przetestowane
przez progamerów.


Zagramy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 14:20, Mange napisał:

Wyjaśnicie mi na czym polegają te dywizję i ligi? Jak sie awansuje itp.


Dywizja jest po to aby nie było w jednej lidze np. 50000 graczy, tylko liga jest podzielona na dywizje po 100 graczy. A liga brązowa jest najniższa, czyli ma najniższy poziom. Diamentowa jest najwyższa i ma największy poziom. Gdy będziesz mieć dużo punktów i komputer zobaczy, że idzie Ci dobrze to Cie awansuje.. Bądź zdegraduje jak grasz za słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 14:31, B1SH0P napisał:

> Wyjaśnicie mi na czym polegają te dywizję i ligi? Jak sie awansuje itp.

Dywizja jest po to aby nie było w jednej lidze np. 50000 graczy, tylko liga jest podzielona
na dywizje po 100 graczy. A liga brązowa jest najniższa, czyli ma najniższy poziom. Diamentowa
jest najwyższa i ma największy poziom. Gdy będziesz mieć dużo punktów i komputer zobaczy,
że idzie Ci dobrze to Cie awansuje.. Bądź zdegraduje jak grasz za słabo.

A czy dywizję w lidze są na tym samym poziomie? Narazie w mojej dywizji jest 15 graczy(w karzdym razie tyle widzę). 2 miejsce mam :D 84 punkty
BTW gram protosami i na razie 4gate mi jako tako wychodzi. No ale będzie lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2010 o 14:55, Mange napisał:

A czy dywizję w lidze są na tym samym poziomie? Narazie w mojej dywizji jest 15 graczy(w
karzdym razie tyle widzę). 2 miejsce mam :D 84 punkty
BTW gram protosami i na razie 4gate mi jako tako wychodzi. No ale będzie lepiej :D


Widać dołączyłeś do jakiejś nowej dywizji i dopiero się zapełnia. Za kilkanaście godzin będzie już pełna.
A co do strategii to polecam nie robić 4 gate''a, bo w ten sposób nie nauczysz się grać długich gier. Lepiej spróbuj 3 gate, robisz cały czas jednostki i jak będziesz miał 400 minerałów to stawiasz Nexus. (na jednym gazie to wszystko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować